Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

3 leta nazaj sem kupil zimske Kleber gume, sicer dimenzije 205/60r16 na mazdi 3 g100. Lahko dodam svoje mnenje glede na agresivno vožnjo in hitrost. Vsak dan naredim 60km v eno stran, vozim pa konkretno nad omejitvijo po zelo ovinkasti cesti in AC. Po snegu in suhem so odlične, po mokrem se pa pozna šibka točka. Hitrejše spreminjanje smeri in po mastni cesti kjer je slabši asfalt kaj hitro izgubijo oprijem. So glasne in imajo tudi višjo porabo, kadar pa je več vode ne cesti je pa upor ogromen. Pri atmosferski 1.5 mašini se to zelo pozna, so pa gume montirane na jeklena platišča.
Včeraj pa kupil 165g in razmišljam o hankook ali pa kaj podobnega. glede na to, da so zime vsako leto slabše, je verjetno bolj primerno kupiti gume, ki so boljše za suho in mokro.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je roxon napisal:

3 leta nazaj sem kupil zimske Kleber gume, sicer dimenzije 205/60r16 na mazdi 3 g100. Lahko dodam svoje mnenje glede na agresivno vožnjo in hitrost. Vsak dan naredim 60km v eno stran, vozim pa konkretno nad omejitvijo po zelo ovinkasti cesti in AC. Po snegu in suhem so odlične, po mokrem se pa pozna šibka točka. Hitrejše spreminjanje smeri in po mastni cesti kjer je slabši asfalt kaj hitro izgubijo oprijem. So glasne in imajo tudi višjo porabo, kadar pa je več vode ne cesti je pa upor ogromen. Pri atmosferski 1.5 mašini se to zelo pozna, so pa gume montirane na jeklena platišča.
Včeraj pa kupil 165g in razmišljam o hankook ali pa kaj podobnega. glede na to, da so zime vsako leto slabše, je verjetno bolj primerno kupiti gume, ki so boljše za suho in mokro.

Katere Kleberce pa imaš?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Bini said:

Katere Kleberce pa imaš?

joj, zdej si me pa na levo nogo dobil... mislim da so krisalp hp3. za vsak slučaj bom jutri preveril kaj piše na gumi. kolikor piše na internetu so jo začel(hp3) izdelovat 2016, gledal sem pa izrecno da je nova guma oz izdelava par mesecov max. tko da pomoje je hp3.
kljub vsem tistim munisom, jo še vseeno priporočam. cenovno je ugodna in zelo dobra guma. še vseeno je predvidljiva tudi za norce :)

Popravljeno od roxon
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bossek napisal:

Evo danes prisle Dunlopke. Se skor tople (stare 6 tednov), made in Germany.IMG_1873.thumb.jpg.1c7f9ef1b73e4468c34f2aec4b33e64a.jpg

Najboljša guma za sneg. Pa tudi na splošno top zimska guma. Dober nakup. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je roxon napisal:

joj, zdej si me pa na levo nogo dobil... mislim da so krisalp hp3. za vsak slučaj bom jutri preveril kaj piše na gumi. kolikor piše na internetu so jo začel(hp3) izdelovat 2016, gledal sem pa izrecno da je nova guma oz izdelava par mesecov max. tko da pomoje je hp3.
kljub vsem tistim munisom, jo še vseeno priporočam. cenovno je ugodna in zelo dobra guma. še vseeno je predvidljiva tudi za norce :)

Saj ni tako pomembno, samo z radovednosti, ker eni imajo tudi po 2-3 zimske na trgu.... 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Bossek napisal:

Kdaj pa kaj planirate z menjavo? tocno na 15? kaj prej?

Jaz imam komplet pripravljen in bom menjal,ko padejo temperature in se pokaže slabo vreme.👍

Včasih je to bilo že kmalu po 1.nov.zadnja leta pa malo pzneje.....:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Jaz imam komplet pripravljen in bom menjal,ko padejo temperature in se pokaže slabo vreme.👍

 

Js isto 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Bossek napisal:

Padejo temperature .... pod koliko? Meni ze vsako jutri piska nevarnost poledice (pod 4) :D

 

P.S. Ogrevan volan je TOP

Asfalt pod 8 stopinj.👍

Če si na kakih zatišnih in višjih legah in je velikokratrat mokro bi jaz menjal tudi prej.....👌

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je Bini napisal:

Skoraj nove Conti gume pa poglejte.... 🥴

IMG_20211015_125213~2.jpg

IMG_20211015_125240~2.jpg

To ni nič hudega. Tu pa tam je normalno, da se pojavi kaka razpokica. Bolj so problematične razpoke na bokih gume. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Alex napisal:

To ni nič hudega. Tu pa tam je normalno, da se pojavi kaka razpokica. Bolj so problematične razpoke na bokih gume. 

Na bokih pa tako ali tako.... 👍

Kaj pa praviš na cenzuro..... 🧐

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Bini napisal:

Kar sem napisal na kovid temo ni zadnjih postov, tudi tvojih in od Janeza ne! 

A, to? Nič hudega. Naj se sami "oni" pogovarjajo v tisti temi. Itak ne izveš nič novega in pametnega tam. 😉V bistvu bi morala biti tista tema nekako izven konteksta mazda foruma. Manj kot nas bo tam, manj se bomo kregali. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.