Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 16 minutami je Alex napisal:

A, to? Nič hudega. Naj se sami "oni" pogovarjajo v tisti temi. Itak ne izveš nič novega in pametnega tam. 😉V bistvu bi morala biti tista tema nekako izven konteksta mazda foruma. Manj kot nas bo tam, manj se bomo kregali. 

Ja res je, ampak včasih se pa le malo razvedriš in nasmeješ, škoda.... 😟

Sem napisal nekaj za konec krega, da bi umiril situacijo pa so me skinli ko vsranga goloba.... 🥴To se mi ni zdelo prav.... 😓

Bom preživel, če ni hujšega.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 17 minutami je Jest napisal:

In kaj ima to zveze z gumami? 😳

 

To je bil pogovor z Alexsom,če nisi opazil.😊

pred 11 minutami je Shrek napisal:

🤣😂😂

 

Al ne more iz kože... 

 

 

Boliiiiii

Zelo.....

😊😆😂🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tema je ze zasmetena… 

 

In kaj ima to zveze, ce je nekdo, ki je napisal dejstvo, admin ali ne? 
 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Bini napisal:

Skoraj nove Conti gume pa poglejte.... 🥴

IMG_20211015_125213~2.jpg

IMG_20211015_125240~2.jpg

Ma, mene ta zareza nebi skrbela. Conti so itak precej mehke (zato pa držijo ) , hitro se povozi kakšno smer in potem pride do tega....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 13. 10. 2021 ob 19:49 je Bossek napisal:

Kdaj pa kaj planirate z menjavo? tocno na 15? kaj prej?

Jaz spremljam vremensko napoved in menjam nekje ob koncu novembra (vsaj zadnjih par zim je bilo na začetku toplih). Seveda,če bi videl da je tudi čez dan max 5stopinj in da zna deževati/snežiti ali če bi me čakala daljša pot,bi zamenjal tudi pred 15.11.

 

Spomladi raje počakam do začetka aprila, me je 1x že presenetil sneg na AC,jaz pa že z letnimi gumami. 

 

Čim je manj kot 5stopinj in kaže na padavine,zna biti jeba z letnimi. Med dežjem in snegom pri teh temperaturah ni mala razlika. In kakor je čisto res da so zimske gume za sneg in ne za kopno, je tudi to res,da niso zimske toliko slabe na kopnem ,kot letne na snegu. In sneži lahko mimogrede:)

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Nejc1986 napisal:

Ma, mene ta zareza nebi skrbela. Conti so itak precej mehke (zato pa držijo ) , hitro se povozi kakšno smer in potem pride do tega....

Me tudi ne,ker grejo čez mesec v kanto.....😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pa moral prodati skoraj nove letne conti 6 na stari mazdi 6. Namreč, na, tehničnem pregledu me je opozoril, da nimam prave dimenzije in jo moram homologirati.

Na homologaciji pa ni šla skozi dimenzija 225/45 r 17, kjub temu, da sem jim prinesel papirje od platišč Eta beta, od firme, ki je v bistvu  dobavljala originalna mazda platišča 17". 

V papirjih je bila zapisana tudi ta mera, 225/45r17. 

Sedaj so postali picajzlasti in so šli gledati na feltno vse oznake in če je isti model, kot na papirjih. 

Na koncu so ugotovili, da je to original mazda feltna. Nato sem pisal na mms v Lj., če mi lahko oni priskrbijo papirje za to dimenzijo. To dimenzijo se namreč lahko homologira tako v Italiji kot v Nemčiji. Odgovor je bil, da ne, z originalnimi feltnami, ki so 7" x 17" je možna samo dimenzija 215/45r17.,ki pa je seveda kar precej  dražja. Tako, da sem kupil kar prve gume, ki jih je imel vulkanizer pri roki in sicer nexen n'fera sport. Dobro, da je imel to levo dimenzijo. 

Bomo videli, kako se bodo obnesle.🤔

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je scania napisal:

Gledam da je nexen nfera su4 zelo težko dobit. Kaj te to je zdaj??? Isto kot čipi, iskana roba?

Ja. Res je. Pri mnogih dobaviteljih piše - trenutno ni dobavljivo! Pa tudi cene so šle nekaj  gor, mi je zatrdil vulkanizer. Jaz sem imel res  srečo, da jih je imel na zalogi in točno to dimenzijo. Ampak še vedno sem jih dobil skupaj z montažo za ugodnihn 74€. Za to dimenzijo res ni veliko. 

Je pa zelo pohvalil nexen gume. Pravi, da ni imel nikoli problemov z njimi zaradi kake ovalnosti ali česa podobnega. 

In, da so z vsakim novim modelom vse boljše in boljše. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Lastniki mazde 6, ima kdo 19 col zimske? Razmišljam, da bi vzel 19 zimske, ker je pri 17 col tako ali tako isto široka guma (225). Kako se obnese v praksi (in katere gume imate)?

 

Kolikor sem preletel teste, je najboljša cenovna izbira za 19/225/45 96v Vredestein Wintrac Pro. Ubistvu je guma super po specifikaciji za 17 col, če se ne bi tako obrabljala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zima je problem za niskoprofilne gume. Se naredi udarna jama na ledu, pa je lahko problem. Osebno sem za višje zimske gume. Na 13 letnik mazdi imam 19/17, 08 letniku 17/16 in na 04 letniku 16/15 col letne /zimske. To je MOJE MNENJE. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.