Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 49 minutami je Husky1290 napisal:

Evo, čas menjave je napočil za moj avto 😁 letne dol, zimske gor. Dolžan sem vam še težo 20colk z gumami 245/35. Reci in piši 24.2kg. Nove zimske imam conti ts870, ostale sta mi pa 2kom 225/55/17 Dunlop Wintersport 5 DOT 4718, made in Germany (če je komu važno kje so bile narejene), če kdo rabi mogoče🙂

To pa so gume ne pa one 16-17 colarke....😆Preseneča me teža,da je samo 24.2 ker so moje.   215 55 r18  24.0kg.🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Ja, DOT je pa slab 27 2019, ampak so rekli, da to nima kakšne bistvene veze, ker se guma v praksi začne starati, šele ko se začne voziti ???

Če se gledajo Kumho, bi jaz pogledal tudi Hankook.

Sam gume z dot xx19 ne bi vzel, ko boš montiral, bo to že tri leta stara guma. Kdo ti pa garantira, kako je bila guma skladiščena?

Drugače pa res ne razumem lastnikov, ki dajo za avto 25k ali več EUR, potem se pa gleda 100 EUR pri kompletu gum. A guma je edini stik s cestno podlago.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Že že, samo gume z višjo bočnico naredijo trebušček šele, ko so na platišču in napolnjene z ustreznim tlakom. Meri pa se gumo brez platišča. Ampak ok, menjava je pred vrati in bom zmeril. Da vidim v katerem tiču grmi zajec.

 

 

Tema gre tu naprej......👍

 

Izmeril sem gume na feltnah napumpane na 2.5 bara.

Bridgestonke letne in zimske Kleberce, iste dimenzije oboje 215/45/18

Kot je vidno na sliki je z zeleno označena širina tekalne površina katera ima stik s cestiščem in z rdečo širina samega profila,ki se konča pri bočnici na obeh straneh ( vse označeno s kredo )

Same bočnice pa so 230mm po širini.

Vse dimenzije veljajo za obe gumi Bridgeston in Kleber!!!

Iz tega je razvidno da pomeni oznaka  215 širina celotnega profila gume od bočnce do druge bočnice. 😉

 

 

IMG_20211027_161506~3.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Shrek napisal:

Pa ti je 2,5 dovolj? 

 

Pri CX30 je toliko priporočeno in toliko polnim,ko pa grem na dopust polno naložen pa 2.7 bara.😊

 

 

 

 

 

 

 

 

pred 1 uro je Gregster napisal:

Moje Mišelinke( pilot sport 3, letne) so vožene 3 sezone in bom spomladi kupil nove. So znucane. Se mi zdi, da so se precej hitro obrabile. Sem mislil, da bodo zdržale še vsaj eno sezono.

Tudi pri meni je tako,so zelo mehke a se zato dobro držijo ceste!👍 Za eno sezono še bodo .☹️

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je jacques33 napisal:

Če se gledajo Kumho, bi jaz pogledal tudi Hankook.

Sam gume z dot xx19 ne bi vzel, ko boš montiral, bo to že tri leta stara guma. Kdo ti pa garantira, kako je bila guma skladiščena?

Drugače pa res ne razumem lastnikov, ki dajo za avto 25k ali več EUR, potem se pa gleda 100 EUR pri kompletu gum. A guma je edini stik s cestno podlago.

👍👏, se ne bi mogel bolj strinjati....če bi imeli v primeru nov/star avto, ki bi dve leti "ležal"pri prodajalcu in bi bil 20%cenejši kot nov ga ne bi vzel nihče, in x razlogov bi bilo....zakaj 2.leti nevožen avto ni ok...😉😄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Janez007 napisal:

Ja, po svoje imaš prav. Me pa mika, da bi jih sprobal :) 

 

Michelin-tyre-DOT-code-1-1200x628.jpg
PAULTAN.ORG

When it comes to buying tyres, most customers will undoubtedly have heard that there is an expiry date – from the date of manufacture – to...

 

 

 

Lepo zapisano v člaku,tako, da ni skrbi še vozit take gume 4-5 let....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jaka32 napisal:

In kakšno je pravo skladiščenje gum? Temperatura, vlaga?

Tule ti vse piše....😉

https://www.petrol.si/znanje-in-podpora/2019/clanki/veste-kako-pravilno-shraniti-pnevmatike.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Janez007 napisal:

Včeraj zvečer sem se pozanimal, kako je s starostjo gum spletne prodaje liderpnevmatik.si in že dobil odgovor: "Datum izdelave pnevmatik (DOT) je na našem spletnem mestu označen le za pnevmatike, ki so starejše od 36 mesecev. Pnevmatike, ki so mlajše izdelave, se štejejo za nove in nudijo enake zmogljivosti kot tiste, ki so izdelane v tekočem letu. "

 

Torej preko te spletne prodajalne lahko dobim gume stare 3 leta, ne da bi lahko vplival na to. 🤪 Recimo, da dobim 3 leta stare gume Pilot Sport 4 z montažo za 760€, alternativa pa 3 leta stare Kumho PS71 z montažo za 380 €.

 

Upoštevam še naslednje predpostavke: Kumho PS71 zdržijo cca 1/3 manj km in povzročijo cca 0.2L/100 km večjo porabo (D razred porabe namesto B). To pomeni, da bi za časa življenjske dobe Michelin Pilot 4, porabil še 1/3 Kumho gum (380€) + 40.000 km/100 x 0,2 l x 1,35 €= 126€ +108€=234€. Kumho gume 380€ + večji stroški 234€=614€. Torej Kumho gume ob teh predpostavkah pridejo cenejše od Michelink "le" cca 40€/leto.

 

 

slika.png.ebcaf4dc27fff1a422da310664824b2d.png

 

 

 

slika.png.0c3cf5a3a1e894a0b5088f1b6d316aa0.png

 

Dober izračun!👍 Pripomnil bi le to,da ti nihče ne garantira,da ne bodo Mišelinke stare 35 mesecev......😆

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Janez007 napisal:

Ja, moram pa še upoštevati, da se z Michelinkami preverjeno zelo lepo-mehko vozi. Če grem do vulkanizerja, pa lahko celo preverim DOT, kar pa me stane dodatnih 15-20% cene. Mogoče bom nakup celo prestavil na spomlad naslednje leto, vzel pri vulkanizerju in izkoristil še kakšno Michelin akcijo, kot je sedaj za zimske gume.

To je pametna odločitev....:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Janez007 napisal:

Se spomniš @Bini, ko sem te malo zafrkaval pri optimiranju nakupa tvojih zimskih 😜

 

Sedaj delam točno to, kar sem očital tebi (kupiš avto za 25.000, potem pa na vsak način želiš pri gumah privarčevati 100€). 🙃

 

Pri mojih letih bi sam že lahko vedel, da je poceni nakup velikokrat najdražji.  🙂

 

 

Dobro, da si sam ugotovil, da se na gumah ne špara. 😉

Sicer pa se s spletnim nakupom, kjer plačaš po povzetju da vedno preveriti, kakšen dot so ti poslali,preden jih plačaš.

Če ne ustreza dogovorjenemu oziroma, kar so ti obljubili ob nakupu, jih komot zavrneš.

Jaz sem tako naredil ob nakupu zimskih Dunlop pred leti, ko so mi poslali leto dni stare. In so mi nato poslali najnovejše brez pripomb. 

Ti kot kupec si vedno kralj. Baje... 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Petrol ni ravno referenca za gume, kot bi pri njih prebral recept za kruh, ki ga pečejo na postajah :)

pred 16 minutami je Alex napisal:

Dobro, da si sam ugotovil, da se na gumah ne špara. 😉

Sicer pa se s spletnim nakupom, kjer plačaš po povzetju da vedno preveriti, kakšen dot so ti poslali,preden jih plačaš.

Če ne ustreza dogovorjenemu oziroma, kar so ti obljubili ob nakupu, jih komot zavrneš.

Jaz sem tako naredil ob nakupu zimskih Dunlop pred leti, ko so mi poslali leto dni stare. In so mi nato poslali najnovejše brez pripomb. 

Ti kot kupec si vedno kralj. Baje... 

 

dokler ne plačaš 😀, pol te pa ne...je...jo več :), oz. se moraš kregariti...

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Ja, moram pa še upoštevati, da se z Michelinkami preverjeno zelo lepo-mehko vozi. Če grem do vulkanizerja, pa lahko celo preverim DOT, kar pa me stane dodatnih 15-20% cene. Mogoče bom nakup celo prestavil na spomlad naslednje leto, vzel pri vulkanizerju in izkoristil še kakšno Michelin akcijo, kot je sedaj za zimske gume.

jaz grem vedno k lokalnemu mehaniku, ki ima tudi gume, sam mi pove katere lahko dobi dobre (z gotovostjo nov letnik) in za katere mi ne more garantirati novih (recimo ko sem kupoval letne mi je rekel, da michelinke mi lahko zrihta nove, da bodo iz Španije in ne Francije), da recimo Continental pa da mi ne more....torej sem se odločil za Michelinke, dobil se 1.mesec stare, zdaj ali sem preplačal 50€ več ali manj, mi je res vseeno....pa še 6pack sem mu prinesel, tako da sem verjetno preplačal 60€....pa zmonitral mi jih je da sem stare feltne vnaprej pripeljal, potem sem pa naslednji dan samo prišel na premontažo, torej sem porabil 30min....namesto X ur iskanja po netu, čakanja za premontaži, itd.....tudi to šteje nekaj, kajne?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je sportman333 napisal:

Petrol ni ravno referenca za gume, kot bi pri njih prebral recept za kruh, ki ga pečejo na postajah :)

dokler ne plačaš 😀, pol te pa ne...je...jo več :), oz. se moraš kregariti...

jaz grem vedno k lokalnemu mehaniku, ki ima tudi gume, sam mi pove katere lahko dobi dobre (z gotovostjo nov letnik) in za katere mi ne more garantirati novih (recimo ko sem kupoval letne mi je rekel, da michelinke mi lahko zrihta nove, da bodo iz Španije in ne Francije), da recimo Continental pa da mi ne more....torej sem se odločil za Michelinke, dobil se 1.mesec stare, zdaj ali sem preplačal 50€ več ali manj, mi je res vseeno....pa še 6pack sem mu prinesel, tako da sem verjetno preplačal 60€....pa zmonitral mi jih je da sem stare feltne vnaprej pripeljal, potem sem pa naslednji dan samo prišel na premontažo, torej sem porabil 30min....namesto X ur iskanja po netu, čakanja za premontaži, itd.....tudi to šteje nekaj, kajne?

Tisto je pač en članek od Petrola kako se shranjuje gume. Lahko bi kakega drugega prlimal....😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je sportman333 napisal:

Petrol ni ravno referenca za gume, kot bi pri njih prebral recept za kruh, ki ga pečejo na postajah :)

dokler ne plačaš 😀, pol te pa ne...je...jo več :), oz. se moraš kregariti...

jaz grem vedno k lokalnemu mehaniku, ki ima tudi gume, sam mi pove katere lahko dobi dobre (z gotovostjo nov letnik) in za katere mi ne more garantirati novih (recimo ko sem kupoval letne mi je rekel, da michelinke mi lahko zrihta nove, da bodo iz Španije in ne Francije), da recimo Continental pa da mi ne more....torej sem se odločil za Michelinke, dobil se 1.mesec stare, zdaj ali sem preplačal 50€ več ali manj, mi je res vseeno....pa še 6pack sem mu prinesel, tako da sem verjetno preplačal 60€....pa zmonitral mi jih je da sem stare feltne vnaprej pripeljal, potem sem pa naslednji dan samo prišel na premontažo, torej sem porabil 30min....namesto X ur iskanja po netu, čakanja za premontaži, itd.....tudi to šteje nekaj, kajne?

Tako je, pa če gre z gumo kasneje kaj narobe, lepo reklamiraš pri lokalnem vulkanizerju, ne pa da je..š ježa in izgubljaš čas po internetu.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Na Kumho 225/45 R19 PS71 96Y po 80€/kos sem pozabil, če jih kdo želi, jih lahko dobi pri https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/.(zadnji 4 kosi)

Ne toliko zaradi starosti, ampak bom raje kupil Michelinke.

Janez, prava odločitev. 👍Boš lahko zapeljal vsaj po moško, malo hitreje v kak oster ovinek brez bojazni, da boš nadaljeval ravno. Pa tudi pri zaviranju se pozna. Dobro, pri pospeških ne bo glih trgalo asfalta zaradi moči motorja ampak boš bolj varen. 😉

Jaz tudi razmišljam o nakupu  michelina ali pa o novih bridgestone potezi sport, ki jih tudi v vseh testih hvalijo. Ko bo čas seveda za nove. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Alex napisal:

Janez, prava odločitev. 👍Boš lahko zapeljal vsaj po moško, malo hitreje v kak oster ovinek brez bojazni, da boš nadaljeval ravno. Pa tudi pri zaviranju se pozna. Dobro, pri pospeških ne bo glih trgalo asfalta zaradi moči motorja ampak boš bolj varen. 😉

Jaz tudi razmišljam o nakupu  michelina ali pa o novih bridgestone potezi sport, ki jih tudi v vseh testih hvalijo. Ko bo čas seveda za nove. 

👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.