Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Evo po vseh temah se piše o gumah samo v tej nič.

 

Torej na CX-5 imam še original letne gume letnik 19 z 3 mm profila in razmišljam o menjavi. sedaj pa kaj vzeti v dimenziji 225/55-19 @LabiGT ti si včasih kako pametno tudi tukaj povedal ne samo v "oni - hot" temi. Moje želje so pa v tem vrstnem redu:  da je dobra po mokrem, dobra po suhem, tiha, mala poraba, nato obraba gume. Želja je da imajo zaščito platišča

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 7 urami je mazdaman napisal:

Evo po vseh temah se piše o gumah samo v tej nič.

 

Torej na CX-5 imam še original letne gume letnik 19 z 3 mm profila in razmišljam o menjavi. sedaj pa kaj vzeti v dimenziji 225/55-19 @LabiGT ti si včasih kako pametno tudi tukaj povedal ne samo v "oni - hot" temi. Moje želje so pa v tem vrstnem redu:  da je dobra po mokrem, dobra po suhem, tiha, mala poraba, nato obraba gume. Želja je da imajo zaščito platišča

WWW.GUMAX.SI

CONTINENTAL PremiumContact 6 225/55R19 103V XL | Letne pnevmatike

Drugace pa GY efficient grip suv 2, sam pa nimajo felgnšuca :)

XL pa morajo biti vse, ker v tem rangu so hitrostni razred V. Avti pa cedalje hitrejsi, tezji in visji

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem je ta tudi ok ima namreč neke črke se noter

ZAVERSKI.EU

CONTINENTAL 225/55 R19 103Y PremiumContact 6 NF0 XL



Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je scania napisal:

Zjutraj sem si malo privoščil nexen su4 v mokrem in moram priznat da so definitivno boljše od tovarniškega bridgestona, res se držijo, upam da tako ostane tudi v sledečih sezonah.

 

Tudi sam sem danes zjutraj z staro 6-ko malo preizkusil enake nexen po dežju. Res presenetljivo dobro držijo. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem vam rekel, da uporabniška mnenja ne bi smela lagat - v primerjavi z uradnimi testi, kjer nikol ne veš kako bo. Sicer ste me pol hitro utišali, da to ni to - verjamem da ni na nivoju gume za 200€, point pa je, da je za svoj denar res presenetljivo dobra. 

No jaz je (še) nimam - če bom letos menjal bom pomoje tudi to vzel :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zame bi bil tudi Nexen čisto OK, sem prepričan. 🙂

 

Po nekaj vožnjah z Michelin Pilot Sport 5 pa opažam, kot sem tudi pričakoval, da so res za odtenek bolj udobne, kot prejšnje Bridgestone Turanza 005 A. To se opazi, ko zapelješ čez flike ali luknje na cesti, ko se udarce gume čuti opazno bolj blago. Sedaj tudi vem, zakaj mi je bila vožnja z avti, ki so imeli obute te vrste gume (Michelin Pilot sport 3, 4 ali 5), zelo prijetna.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je SpEkTr napisal:

Sem vam rekel, da uporabniška mnenja ne bi smela lagat - v primerjavi z uradnimi testi, kjer nikol ne veš kako bo. Sicer ste me pol hitro utišali, da to ni to - verjamem da ni na nivoju gume za 200€, point pa je, da je za svoj denar res presenetljivo dobra. 

No jaz je (še) nimam - če bom letos menjal bom pomoje tudi to vzel :) 

V primerjavi z mojimi  good year assimetric 5 je res za odtenek slabša na mokrem (z enako hitrostjo v rondoju) a ju ne morem primerjati, saj so nexen širine 215, GY pa 245.So pa nexen presenetljivo tihe pri 130/ uro. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je SpEkTr napisal:

Ja, saj jaz bi jih vzel zaradi comforta - tišine recimo, bolj kot kaj drugega :)

Komot. Mene je že do sedaj pozitivno presenetila. Za udobno vožnjo je po moje zakon. Edino zna bit, da se bo hitro obrabila, kot so nekateri uporabniki pisali. Aja, pa rob ima, da zaščiti feltno. Prejšnje Conti ga niso imele. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je Alex napisal:

V primerjavi z mojimi  good year assimetric 5 je res za odtenek slabša na mokrem (z enako hitrostjo v rondoju) a ju ne morem primerjati, saj so nexen širine 215, GY pa 245.So pa nexen presenetljivo tihe pri 130/ uro. 

Kako pa ugotoviš da je odtenek slabša? Kaj, te ven nese?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je NevLado napisal:

Kako pa ugotoviš da je odtenek slabša? Kaj, te ven nese?

Ne. Pri GY greš kot po tirnicah in imaš skozi enak občutek na volanu. Pri nexen pa gre v redu do ene točke, ko malce "spusti". Tu seveda govorimo o večjih hitrostih skozi rondo. Pri normalnih se tega ne opazi in je nexen odlična. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Bini napisal:

Te stvari sem vam že pisal leto,dve nazaj,da so Nexsen in tudi Maxxis ok gume za normalno vožnjo in tak denar.....👌

Gume je potrebno stestirati pod določenimi pogoji (ko sam veš, kje imaš pri dobrih gumah limit) in na podlagi tega lahko rečeš, ali je to dobra guma ali ne. Saj načeloma v suhem so vse gume bolj ali manj v redu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

 

Tudi sam sem danes zjutraj z staro 6-ko malo preizkusil enake nexen po dežju. Res presenetljivo dobro držijo. 👍

Uf, jaz sem pa danes imel živo drsalnico s zimskimi gumami Sava dve leti stare in že bolj na koncu-za proč (3mm profila)......😝

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Bini napisal:

Uf, jaz sem pa danes imel živo drsalnico s zimskimi gumami Sava dve leti stare in že bolj na koncu-za proč (3mm profila)......😝

Čisto lahko, da je večja težava v tem, ker že dalj časa ceste ni spral dež in je ob današnjem dežju nastala emulzija. Spomnim se naše stoenke na jadranski magistrali, po plohi je nekoč kljub bremzanju šla kot po ledu.?zmeden?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Čisto lahko, da je večja težava v tem, ker že dalj časa ceste ni spral dež in je ob današnjem dežju nastala emulzija. Spomnim se naše stoenke na jadranski magistrali, po plohi je nekoč kljub bremzanju šla kot po ledu.?zmeden?

To tako ali tako ampak,ampak Alexove Nexsenke so imele isto-enako cesto pa so držale vredu,na to sem ciljal😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Bini napisal:

To tako ali tako ampak,ampak Alexove Nexsenke so imele isto-enako cesto pa so držale vredu,na to sem ciljal😉

Pazi,  Aleksove😜

Ne, je pa danes res blo kr nevarno na cesti. Jaz sem se za letne odločil kr za mišelinke. So mi pilot sport 3 odlično služile.

Popravljeno od Gregster
  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.