Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 3 urami je Bini napisal:

Te stvari sem vam že pisal leto,dve nazaj,da so Nexsen in tudi Maxxis ok gume za normalno vožnjo in tak denar.....👌

 

Maxxis je tut v gorskem kolesarstvu kr konkurenca Continentalu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, lepo, da ste tako navdušeni nad Nexen gumami. Sam jih še nisem imel, bolj zaupam renomiranim znamkam, kar se tega tiče. Samo Savi sem dal 2x priložnost, pa me je 2x razočarala.

 

Tako da zadnja leta samo še Michelin, Dunlop ali Bridgestone gume vozim. Pa še Goodyear bi dal v svoj ožji izbor, vse ostalo se mi zdi druga, tretja itd. liga. Tudi Pirelli me nič ne mika.

 

Bo pa zanimivo opazovati, kako se bodo te Nexen gume obnašale, ko se bodo obrabile in postarale. Vas je že dovolj za en referenčni vzorec. 😃 Npr. za Dunlop vem, da drži fantastično cel čas, Michelinke in Bridgestone pa s starostjo vendarle postanejo bolj trde ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je dvorjan napisal:

No, lepo, da ste tako navdušeni nad Nexen gumami. Sam jih še nisem imel, bolj zaupam renomiranim znamkam, kar se tega tiče. Samo Savi sem dal 2x priložnost, pa me je 2x razočarala.

 

Tako da zadnja leta samo še Michelin, Dunlop ali Bridgestone gume vozim. Pa še Goodyear bi dal v svoj ožji izbor, vse ostalo se mi zdi druga, tretja itd. liga. Tudi Pirelli me nič ne mika.

 

Bo pa zanimivo opazovati, kako se bodo te Nexen gume obnašale, ko se bodo obrabile in postarale. Vas je že dovolj za en referenčni vzorec. 😃 Npr. za Dunlop vem, da drži fantastično cel čas, Michelinke in Bridgestone pa s starostjo vendarle postanejo bolj trde ...

 

Vidiš tukaj pa imam jaz čisto kontra mnenje, me sava ni nikoli razočarala. So me razočarale michelin 2x (bobnela kot da imam prazno gumo po letu in pol uporabe) dunlop se mi je na notranji bočni strani razparala je bilo rečeno da vedo in je to težava ene serije, sem dobil druge in po pol leta enako. Bridgestone so bile nove na mazdi in so že od novega na mokrem lepo drsele, tretje leto so bile pa samomorilske (profil 4mm). Nekak s temi top znamkami zaupam samo Continental. Drugače nexen je prvovgradnja nekaterih VW, BMW, škod, hyundajev... Vsak ima svoje izkušnje, je pa res več kot je uporabnikov več je različnih mnenj, važno da najdeš sebi primerno gumo glede na performance kot ceno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je dvorjan napisal:

No, lepo, da ste tako navdušeni nad Nexen gumami. Sam jih še nisem imel, bolj zaupam renomiranim znamkam, kar se tega tiče. Samo Savi sem dal 2x priložnost, pa me je 2x razočarala.

 

Tako da zadnja leta samo še Michelin, Dunlop ali Bridgestone gume vozim. Pa še Goodyear bi dal v svoj ožji izbor, vse ostalo se mi zdi druga, tretja itd. liga. Tudi Pirelli me nič ne mika.

 

Bo pa zanimivo opazovati, kako se bodo te Nexen gume obnašale, ko se bodo obrabile in postarale. Vas je že dovolj za en referenčni vzorec. 😃 Npr. za Dunlop vem, da drži fantastično cel čas, Michelinke in Bridgestone pa s starostjo vendarle postanejo bolj trde ...

Da se razumemo. Sam prisegam tudi na good year, Continental in michelin. 

Pred temi nexen sem imel na sivi 6- ki good year asismertic 5, nato pol leta continental sport contact 6. Tako, da lahko direkt primerjam te tri znamke. 

Kot si že sam napisal in ugotovil, nekatere gume s starostjo izgubljajo svoje lastnosti. Recimo good year minimalno. Bomo videli, kako se bodo obnese čez čas. Prvi vtisi so zelo pozitivni. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pri nakupu pnevmatik gledam kot prvo dimenzije, sledijo podatki o hrupu, tekalni površini, oprijemi in porabi. Znamka mi ni pomembna, ampak največ do sedaj sem imel SAVA in Michelin tako letne kot zimske. Za rezervno pa imam ponavadi original in celoletno (M+S).

Drugače pa za terence imam za cestno uporabo SUV All-terrain, ko pa zapeljem izven ceste pa MudTerrain.

Za umirjeno in off-road vožnjo pa je seveda tudi prilagajam tlak v njih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imel na stari 6 na zacetku ko sem naredil dobro izpit leta 2016 nove savine in so me razocarale da me bol niso mogle glede oprijema sploh v mokrem.

Tako da od takrat dalje imam na avtu goodyerove F1 assimetric od zacetka smrekco potem je prisla 3,4 in zdaj je gor 5. Z leti res zgubi malo na oprijemu jih pa tako ali tako menam vsako 2 sezono

Na beli mazdi 6 pa zimske nokian so me pozitivno presenetile glede oprijema letne pa cakam da sprobam Barum naj bi bile dobre saj kar sem prebral na ostalih forumih pa še naj bi jih v sodelovanju z continentalom delali javim izkusnje ko jih dobim



Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk



*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je dvorjan napisal:

No, lepo, da ste tako navdušeni nad Nexen gumami. Sam jih še nisem imel, bolj zaupam renomiranim znamkam, kar se tega tiče. Samo Savi sem dal 2x priložnost, pa me je 2x razočarala.

 

Tako da zadnja leta samo še Michelin, Dunlop ali Bridgestone gume vozim. Pa še Goodyear bi dal v svoj ožji izbor, vse ostalo se mi zdi druga, tretja itd. liga. Tudi Pirelli me nič ne mika.

 

Bo pa zanimivo opazovati, kako se bodo te Nexen gume obnašale, ko se bodo obrabile in postarale. Vas je že dovolj za en referenčni vzorec. 😃 Npr. za Dunlop vem, da drži fantastično cel čas, Michelinke in Bridgestone pa s starostjo vendarle postanejo bolj trde ...

Trenutno vozim Savo zimske na službenem, ker jo šef kupi, jaz pa na cx30 Kleberce, ki so šle na Pohorju pozimi zanesljivo po snegu😊👍

Opažam pa še vedno isto foro, da tako kot ocenijo gume na testih tako nekako v resnici se obnašajo👍

npr; Savne so odlične za po snegu drugače pa tako, tako 🥴 Po mokrem pa🤪🤪🤪

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam skupinski izlet ljubljanske trgovske cone Rudnik in po vožnji skozi krožišča in štartih iz neprednostnih uličic bomo vsi skupaj družno ugotovili, da imamo vsi zanič gume ne glede na znamko. 🤪

  • Všeč 2
  • Haha 3
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz ostajam na zimskih .  Par let nazaj me je presenetilo (april 2016), ko sem šel z letnimi v Celje.... Lukovica sneg in 4stopinje, od Vranskega naprej pa 10cm na AC... Jaz pa na neodlozljivi poti (šel na predoperativo). Nazaj grede raje nisem tvegal in sem šel raje prespati v hotel . 😂

 

Od takrat naprej so zimske gume do konca aprila. Sploh ker ne naredim veliko km in jih ne bom zapekel na suhem in toplem asfaltu , hkrati me pa dostikrat piči v zadnjem trenurku,da grem smučat

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

Za vse ljubitelje letnih gum:

 

IMG_20220402_141444929.jpg

Tole NI prvoaprilska.

Pa kje ti živiš? Na Kredarici? 😊 Pri nas na obali pa 13°C in so letne gume nekako že obvezne. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Pa kje ti živiš? Na Kredarici? 😊 Pri nas na obali pa 13°C in so letne gume nekako že obvezne. 

 

Hja, no, Kredarico bi videl, če ne bi bilo Triglava vmes. Dom Planika pa se mi skriva za Mišeljskim vrhom. Na drugo stran pa gledam na Gradež. In pri nas so verige na gumah nekako še obvezne...

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
Pred eno uro je amatej napisal:

Je mogoče kdo gledal kakšne teste za letne R19? Sem v postopku nakupa 225/45/R19 za M6 in ne najdem nikjer testov za R19. Nazadnje ko sem se pogovarjal z vulkanizerjem je rekel, da če so R16 OK, ni nujno da so tudi R19 itd.

To je res ampak,če kupiš 19tke in to od najboljših 5 tovarn nimaš kaj zgrešiti....😊👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je amatej napisal:

Je mogoče kdo gledal kakšne teste za letne R19? Sem v postopku nakupa 225/45/R19 za M6 in ne najdem nikjer testov za R19. Nazadnje ko sem se pogovarjal z vulkanizerjem je rekel, da če so R16 OK, ni nujno da so tudi R19 itd.

Glede na to, da tale vulkanizer veliko ve, naj pove še katere 19" gume. 😁

Si pa mislim, da je poleg preseka odvisno še od širine in višine gum. 

 

Sam sem se odločal med Kumho za 400€ in Michelin za 800€. Vse vmes je po mojem OK, velja pa univerzalno načelo, kolikor denarja, toliko muzike. 😊

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ga je v planu poklicat. Gledam Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005 oz. Michelin Primacy 4+. Kot gledam je itq vse cca. 200€, pomoje karkoli vzamem ne bom falil. Bom pa še malo preveril kakšne cene imajo vulkanizerji. Mogoče je kje kakšna akcija...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.