Jump to content

Recommended Posts

pred 53 minutami je Alex napisal:

Če bo šlo to vreme s takim tempom naprej, bomo morali montirati zimske gume še ta mesec. Letne že malo podrsavajo ob teh temperaturah. 

Ne bo druge,menjat bo treba:bravo:

• Haha 1
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ponavadi lepi niso ravno pametni   A jih je kdo mel? - Ja, v 215/50 17 kako je biu zadovoljen z njimi? - Obstajajo boljse gume   Nisem boss, da ti pisem romane :-)

mal prevec komplicirate glede teh datumov...

Lp...danes dobil nove zimske gume.continental naro?ene pri Gumax..ugudno dobra cena. Labi..res hvala za pomo?.te gume sem res dobil dobro .let maj 2017.

Posted Images

3 hours ago, Alex said:

Če bo šlo to vreme s takim tempom naprej, bomo morali montirati zimske gume še ta mesec. Letne že malo podrsavajo ob teh temperaturah. 

Mam že en teden ketne v kuferanu, zarad tega zapiranja, sem ob zadnjem obisku štajerske premišljeval kaj naj in sem jih za vsak slučaj vrgu v kuferan :D In točno to se je sedaj zgodilo, v avtu mam ketne, iz svoje regije pa ne bom mogu, ko bo treba po zimska kolesa hahah

• Sad 1

Kje in kaj si pa kupil, ker tudi jaz sedaj ne vem kaj naj  kupim 17 18 ali 19 col za zimo.

Homologirane so tako samo 19, vse ostalo moram dati vpisati.

Edited by mazdaman

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

33254_1.png 28251_1.png  

pred 2 urama je mazdaman napisal:

Kje in kaj si pa kupil, ker tudi jaz sedaj ne vem kaj naj  kupim 17 18 ali 19 col za zimo.

Homologirane so tako samo 19, vse ostalo moram dati vpisati.

A niso tudi 17"?

Če hočeš kaj narediti prav, hitro in kvalitetno, naredi to sam...Če ne, pa plačaj.

pred 26 minutami je mazdaman napisal:

Na moji več ne

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Ja nič. Reskiraš 45€ in vpišeš v homog. kartonček novo dimenzijo. 😏

Če hočeš kaj narediti prav, hitro in kvalitetno, naredi to sam...Če ne, pa plačaj.

Saj ni problem homolom, ampak ne vem kaj naj, se nisem še odločil oz čakam na ponudbo za 19 , za 18 sem jo že dobil 1150 + ventilčki 160€.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

33254_1.png 28251_1.png  

pred 3 urami je mazdaman napisal:

Saj ni problem homolom, ampak ne vem kaj naj, se nisem še odločil oz čakam na ponudbo za 19 , za 18 sem jo že dobil 1150 + ventilčki 160€.

To pa je cena......:o

No, ena anekdota. 

Za CX-5 sem kupil nove feltne za zimske gume, gume mi je pustil prejšnji lastnik (feltn pa ne) 🙂. Vse to zmontirano pri vulkanizerju, nakar čez dva dni gledam vzorec profila in mi ni bilo jasno več nič, saj je bil na eni strani obrnjen v eno, na drugi pa v drugo smer vrtenja. Nazaj k vulkanizerju, ki mi lepo razloži, da je pri asimetričnih gumah pomembna le stran (zunanja, notranja). 

Potem je rekel, da nisem prvi, ki  ga je to zmedlo. Pač, "vi malo starejši",....me je kar nasmejalo.

Zanimivo, ker asimetrične gume niso neka nova stvar... 

Edited by Jakac@
pred 28 minutami je Jakac@ napisal:

No, ena anekdota. 

Za CX-5 sem kupil nove feltne za zimske gume, gume mi je pustil prejšnji lastnik (feltn pa ne) 🙂. Vse to zmontirano pri vulkanizerju, nakar čez dva dni gledam vzorec profila in mi ni bilo jasno več nič, saj je bil na eni strani obrnjen v eno, na drugi pa v drugo smer vrtenja. Nazaj k vulkanizerju, ki mi lepo razloži, da je pri asimetričnih gumah pomembna le stran (zunanja, notranja). 

Potem je rekel, da nisem prvi, ki  ga je to zmedlo. Pač, "vi malo starejši",....me je kar nasmejalo.

Zanimivo, ker asimetrične gume niso neka nova stvar... 

Vsaka guma ima narisano puščico za smer vrtenja. Samo tako je pravilna montaža. 

• Confused 1

Alex, z vsem rišpektom,...tudi sam sem bil tega mnenja. Zato sem to zapisal kot zanimivost.  Lahko vprašaš svojega vulkanizerja ali pa pobrskaš po internetu. Asimetrične: outside/inside, simetrične: smer vrtenja, usmerjene: smer vrtenja, ki je skoraj logična.

• Like 1
pred 16 minutami je Jakac@ napisal:

Alex, z vsem rišpektom,...tudi sam sem bil tega mnenja. Zato sem to zapisal kot zanimivost.  Lahko vprašaš svojega vulkanizerja ali pa pobrskaš po internetu. Asimetrične: outside/inside, simetrične: smer vrtenja, usmerjene: smer vrtenja, ki je skoraj logična.

Možno... toliko pa res ne obvladam gum. Upajmo, da naši vulkanizerji vedo, kako je prav in montirajo tako gume tudi na naše avte. 

• Like 2

pred 8 urami je Alex napisal:

Vsaka guma ima narisano puščico za smer vrtenja. Samo tako je pravilna montaža. 

Nope, moje pirelli imajo napis "outside" . So pa asimetrične. In ko jih prvic pogledaš, res ne veš a so prav namontirane .

• Like 2
pred 1 uro je Nejc1986 napisal:

Nope, moje pirelli imajo napis "outside" . So pa asimetrične. In ko jih prvic pogledaš, res ne veš a so prav namontirane .

Res je, vse inside ali autside gume imajo tak profil,da je vseeno kam se vrtijo,važno je le da so prav zmontirane!:prstgor:

• Like 2

Samo, ni boga, da me prepriča, da imajo asimetrične isti oprijem, če se vrtijo v eno ali drugo stran...

Kot je meni znano so asimetrične narejene s takim profilom, da smer vrtenja ni pomembna ampak zgolj podatek katera stran je zunanja. Ker če bi bila tudi smer važna bi rabil potem par "levih" gum in par "desnih" gum.

• Like 2
  • Thanks 1

33112_1.png

Jap. Jest imam vedno take gume kjer pise samo outside...sploh se ne spomnem kdaj sem imel nazadnje gume kjer je bila oznacena smer vrtenja. Ne, da bi iskal take gume, ampak nakljucje zgleda :)

• Like 2