Skoči na vsebino

Težave pri odklepanju in zaklepanju Mazde 3


Priporočeno sporočilo

Lepo pozdravljeni vsi skupaj.

 

Sem nov na tem forumu, tako, da če je že bila kakšna tema na to problematiko odprta v preteklosti, se vsem opravičujem.

 

Sem lastnik nove mazde 3, katero sem kupil leta 2018. Mazda 3 G165 Sport Revolution 2.0 ccm. Vozilo je delovalo brezhibno do sedaj, ko vozilo sploh ne moreš več odklenit s ključem na daljavo (centralno), kakor tudi s pritiskom na gumb voznikovih vrat (uporaba obeh ključev). To so bile prve napake, ki sem jih zasledil na tem vozilu cca. 4 mesece nazaj (to se je zgodilo 2x). Težava se je stopnjevala do te mere, da po odklepanju avta fizično s ključem al centralno, se stranska ogledala ne premaknejo do takrat, ko odprem voznikova vrata, pol se dajo v odprti položaj in se včasih tudi zaprejo al pa ostanejo v polovičnem položaju (priprta). V tem mesecu pa se je pojavila težava 2x, da se je avto med vožnjo večkrat zaklenil in odklenil sam od sebe.  Vozilo je staro 1.5 leta, tako, da dvomim da bi bil problem v bateriji ključev al akumulatorju?!

Sem bil na servisu, kjer pa mi niso znali opredelit težave, saj so ga priklopili na računalnik, kjer pa napak ni bilo. Omenili so menjavo baterij v ključih v kolikor tudi to ne bo ok, se naj oglasim pri njih.

 

V kolikor je imel že kdo od vas identičen primer, bi lepo prosil za nasvet !

Popravljeno od Guf3k
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Guf3k napisal:

Lepo pozdravljeni vsi skupaj.

 

Sem nov na tem forumu, tako, da če je že bila kakšna tema na to problematiko odprta v preteklosti, se vsem opravičujem.

 

Sem lastnik nove mazde 3, katero sem kupil leta 2018. Mazda 3 G165 Sport Revolution 2.0 ccm. Vozilo je delovalo brezhibno do sedaj, ko vozilo sploh ne moreš več odklenit s ključem na daljavo (centralno), kakor tudi s pritiskom na gumb voznikovih vrat (uporaba obeh ključev). To so bile prve napake, ki sem jih zasledil na tem vozilu cca. 4 mesece nazaj (to se je zgodilo 2x). Težava se je stopnjevala do te mere, da po odklepanju avta fizično s ključem al centralno, se stranska ogledala ne premaknejo do takrat, ko odprem voznikova vrata, pol se dajo v odprti položaj in se včasih tudi zaprejo al pa ostanejo v polovičnem položaju (priprta). V tem mesecu pa se je pojavila težava 2x, da se je avto med vožnjo večkrat zaklenil in odklenil sam od sebe.  Vozilo je staro 1.5 leta, tako, da dvomim da bi bil problem v bateriji ključev al akumulatorju?!

Sem bil na servisu, kjer pa mi niso znali opredelit težave, saj so ga priklopili na računalnik, kjer pa napak ni bilo. Omenili so menjavo baterij v ključih v kolikor tudi to ne bo ok, se naj oglasim pri njih.

 

V kolikor je imel že kdo od vas identičen primer, bi lepo prosil za nasvet !

To, da gre baterija v ključu po 1.5 leta v maloro, je znano pri teh serijah. Preberi si priročnik o avtu. Nekateri servisi baje predlagajo menjavo te baterije ob letnem servisu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam namen kupit nove baterije za oba ključa, upam samo, da bo to dovolj in da bo rešena težava. Sem skeptičen namreč bi vsaj avto javil nekako, da je prazna baterija pri vsej tej elektroniki

Thx za odgovor 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Guf3k napisal:

Mam namen kupit nove baterije za oba ključa, upam samo, da bo to dovolj in da bo rešena težava. Sem skeptičen namreč bi vsaj avto javil nekako, da je prazna baterija pri vsej tej elektroniki

Thx za odgovor 

Za točen odgovor si preberi priročnik o avtu ampak mislim, da ti ko stisneš sklopko pri ugasnjenem avtu na gumbu START utripa oranžno in ne zeleno, če je baterija v ključu pri koncu življenja. To greš ubistvu lahko takoj preverit. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

baterija v ključu-daljincu..

pri moji sem opazil da ključ vedno slabše lovi, na koncu sem lahko odprl samo še s pritikom na kljuki, pa še to ni takoj prijel; zamenjal baterijo v ključu (v hoferju imaš paket 3-eh mislim da za 1,5€) in spet vse normalno

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menjal baterijo včeraj in mi je od menjave pa do danes enkrat zaprlo in odprlo stransko ogledalo pri odpiranju vrat (samodejno). Malo še bom počakal, da vidim če se bo to v nadaljevanju še dogajalo. Javim 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Guf3k napisal:

Menjal baterijo včeraj in mi je od menjave pa do danes enkrat zaprlo in odprlo stransko ogledalo pri odpiranju vrat (samodejno). Malo še bom počakal, da vidim če se bo to v nadaljevanju še dogajalo. Javim 

Tle nimaš kej čakat, to ti morajo na servisu porihtat, ker nekaj ni ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem, tega sem se zavedal ampak hoteli so (pri servisu) da nabavim novo baterijo (ker če bi se pri mazdah na tak način praznila baterija v ključih kot pri meni, bi se pri vseh drugih uporabnikih na identičen način). Bom peljal v kratkem na servis. Javim! 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Guf3k napisal:

Vem, tega sem se zavedal ampak hoteli so (pri servisu) da nabavim novo baterijo (ker če bi se pri mazdah na tak način praznila baterija v ključih kot pri meni, bi se pri vseh drugih uporabnikih na identičen način). Bom peljal v kratkem na servis. Javim! 

A nima veze kater ključ uporabiš je isti problem? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Naj mi samo nekdo pove, da greš na servis pa ti rečejo, da napake ni, pa jim poveš vse kar veš o dogajanju z avtom pa še posnetke jim pokažeš in te na grd način odslovijo češ z avtom je vse ok naj pridem po njega. Jaz pa odvrnem po avto ne bom prišel, ker je v garanciji naj ga popravijo kak vejo in znajo. Avto hiša mazda Ferk v Mariboru  in to bi naj bil servis pooblaščen za Mazdo.

Prosim za pomoč?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Guf3k napisal:

Naj mi samo nekdo pove, da greš na servis pa ti rečejo, da napake ni, pa jim poveš vse kar veš o dogajanju z avtom pa še posnetke jim pokažeš in te na grd način odslovijo češ z avtom je vse ok naj pridem po njega. Jaz pa odvrnem po avto ne bom prišel, ker je v garanciji naj ga popravijo kak vejo in znajo. Avto hiša mazda Ferk v Mariboru  in to bi naj bil servis pooblaščen za Mazdo.

Prosim za pomoč?

Jaz bi peljal avto na drug servis. Ze zato ker nebi imel zaupanja v tega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako to dela ta avto ko kao ni nič narobe z njim. Sicer je tu v stoječem stanju med vožnjo je enako. Nimam pa posnetka, ko sploh avta ne moreš odklenit, nič ne gre razen fizično s ključem v ključavnico. Pol pa ne vem zakaj mam centralno, če je z avtom vse ok..   Jezen sem tak, da jim ga bom v poslovalnico zaparkiral skozi izložbo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probaj kontaktirat mazda slo pa pritisni malo na njih,pomoje te more zajebavat kaki modul za centralno,mogoče celo kakšna žival prišla na pojedino,če si iz MB pojdi na posvet avtoelektričar Sašo Horvat na pobrežju,če bo imel kakšno idejo.

 

 ?If you?re afraid to fail, then you?re probably going to fail.? ? Kobe Bryant

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kljucavnico bodo menjali sprve, kao to je ziher baje.

Niam pojma jaz kao amater, te bo ze tak, sam ne vem zakaj mam spet slabo slutnjo kao sesti cut.... Ampak to je druga pesem, drzim pesti in seveda javim ce oz. bomo uspeli resit 🙄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Hja, tisti v rdečem je pac vzpostavljal reševalni pas.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.