Skoči na vsebino

CX-3 rjavenje


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

danes sem pri menjavi koles opazil na levem blatniku med plastiko (kolotek) in blatnikom mehur. Ko sem potipal se je vdrlo...gnilo, me je skoraj kap. Res, da je avto že v petem letu ampak je garažiran in skrbno vzdrževan. Prevoženih ima samo 62.000. Takoj, ko bodo servisi odprti ga peljem na uveljavitev garancije. Očitno Mazda še ni rešila problem z rjavenjem??? Ima morda še kdo težave z rjo na Mazdi?

 

Hvala!

Popravljeno od drotar
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je SpEkTr napisal:

Pozabi na garancijo. Tisto je na prerjavenje. No poskusiš seveda lahko, nič ne stane.

 

Meni so na M3 parkrat popravljali rjo na spodnjem robu vrat, vse dokler je veljala garancija na rjo. Potem pa sem menjal kompletna vrata za novejši letnik ki niso bila rjava. 

So pa pravtako bili mehurčki, napihnjena barva pod njo pa rja. Garancija je šla vedno skoz, so na servisu poslikali in poslali na Mazdo. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislil je na prerjavenje in ne na rjavenje. Skratka more ti pregniti, da ti popravijo. Zej ce bojo iskali dlako v jajcu se lahko na to sklicujejo, drugace se pa definitivno strinjam, da bi to morali sanirati na njihove stroske. Je pa res, da je to cx3 in je dosti slabse narejena od recimo trojke ali sestke.

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Scr3am napisal:

Mislil je na prerjavenje in ne na rjavenje. Skratka more ti pregniti, da ti popravijo. Zej ce bojo iskali dlako v jajcu se lahko na to sklicujejo, drugace se pa definitivno strinjam, da bi to morali sanirati na njihove stroske. Je pa res, da je to cx3 in je dosti slabse narejena od recimo trojke ali sestke.

Tako je, razlika je med prerjavenjem in rjavenjem...

 

Pomojem je to zdaj odvisno od samega servisa/uvoznika, kako bodo rešili (če bodo) zadevo.

dne 16. 4. 2020 ob 19:44 je drotar napisal:

Pozdravljeni,

 

danes sem pri menjavi koles opazil na levem blatniku med plastiko (kolotek) in blatnikom mehur. Ko sem potipal se je vdrlo...gnilo, me je skoraj kap. Res, da je avto že v petem letu ampak je garažiran in skrbno vzdrževan. Prevoženih ima samo 62.000. Takoj, ko bodo servisi odprti ga peljem na uveljavitev garancije. Očitno Mazda še ni rešila problem z rjavenjem??? Ima morda še kdo težave z rjo na Mazdi?

 

Hvala!

"Resda je avto že v petem letu..."... Ammm.. a sem jaz edini ,ki se mu ne zdi normalno,da avto (ki ni ravno dacia ali kakšen drug nizkocenovnik za 10jurjev; ala c-ellyse ali Fiat Tipo) kar konkretno zarjavi po tako kratkem času? Fak, moji xsari je zdaj v enajstem letu prvič udarila rja ven...

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, ni cudno. Sploh pa ne pri mazdi. Moja ima cliota 04 k ni vreden 300e pa nima pikice rje. Huh glede na to, da je avto res iz garancije je veliko vprasanje ce bojo to porihtal na lastne stroske. Ce je bil avto ves cas redno servisiran pri njih, potem mogoce se imas kaj sans :)

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je SpEkTr napisal:

Ja zanimivo, bi rekel da je tole ena izjema. Pri novejših tega načeloma ni. Jaz sem imel na robovih malo rje samo pri sestki letnik 2006 potem ne več. Vsaj na karoseriji ne.

Jaz sem tudi imel problem z rjo samo pri prvi sestki (2003) ... pa se to so po dobrih petih letih sanirali pod garancijo ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Boss napisal:

POl si mel pa strašno smolo... :nevem:

Ti se verjetno še spomniš (al pa kdo drug) črnem GG 6-ke od Mitkota (LEPI), ko so mi na uradnem servisu rekli, da je zaradi wooferjev in vibracij začela rjavet. Kakorkoli avto je biw na fertig pregnit, blatniki so se razpadli, ostalo grozljivo.

  • Všeč 1
  • Haha 2

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Hja, tisti v rdečem je pac vzpostavljal reševalni pas.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.