Skoči na vsebino

Mazda 6 2016, SBS/SCBS malfunction


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Moja mazdaratti 6 CD175 ima zanimivo hibo, ki pa bi se je mogoče rad rešil.

 

Po dolgi vožnji z enakomerno hitrostjo (AC), približno 1x na 1000km javi napako SBS/SCBS malfunction, armaturka se prižge kot novoletna smrečica, tempomat neha delovati, avto izgubi 70% moči in avtomatski menjalnik začne cukati.

 

Se je mogoče komu že zgodilo kaj podobnega, je dal popravit?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, tukaj je lahko marsikaj, preberi malo tukaj:

WWW.MAZDAFORUM.COM

Mazda CX-5 - Smart City Brake Malfunction - New 2016 CX-5 - Haven't had any luck with dealer service department yet (though they are trying)...

 

Za začetek bi jaz najprej pobrskal po napakah, če je kaj koristnega. Meni se je to nekajkrat zgodilo ,ko je bila megla, oz sonce zelo zelo nizko. Sicer ne. Sem pa bral od tega, da so bile neke težave s kamerami (pregrevanje), do v tej temi zgoraj senzorja pritiska gum očitno, do raznih senzorjev..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...
pred 3 urami je kacnje napisal:

Mogoče se sliši čudno, ampak to je (seveda odvisno od bolj podrobne napake v računalniku) pomenilo tudi "čiščenje sesalnih kolektorjev".

 

res je, odkar sem sam to nardil mam mir :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Zdravo vsem,

 

Nov na forumu. Ponosen lastnik mazde6 (CD150, 2015).

 

V zadnjih mesecih se mi je 2x pojavila sledeča zadeva - med vožnjo po avtocesti mi je "iz nule" hkrati vrglo ven ti dve napaki

Danes sem tudi občutil, da je DSC dejasnko res "crknil" med vožnjo (pri 130 km/h na avtocesti, fun fun fun :))

image.png.8a11414c1fbcbd4151f9025c37745ef1.png

 

Po izklopu in ponovnem vklopu avta sta napaki izginili.

 

Ima kdo kakšno idejo kaj bi to bilo in kako to odpraviti? 

 

Ima pa mazdica še druge bombončke o katerih vas bom pa še povrpašal... :)

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ti pa naprej napise, ko izberes recimo “DSC malfunction”?

 

pred 3 minutami je Peter Šil napisal:

Danes sem tudi občutil, da je DSC dejasnko res "crknil" med vožnjo (pri 130 km/h na avtocesti, fun fun fun :))


Kako tocno se je to odrazalo med voznjo?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Mazda 6 2016, SBS/SCBS malfunction
9 minutes ago, Jest said:

Kaj ti pa naprej napise, ko izberes recimo “DSC malfunction”?

 


Kako tocno se je to odrazalo med voznjo?

Zgodilo se je zgodaj zjutraj (zavest še ni bila 100%) ravno, ko sem prehiteval in sem opazil opozorilo - najprej rahlo popustil gas in ko sem nazaj "pohodil" sem imel občutek, kot da bi sprednja kolesa malo zdrsnila... preventivno sem se ustavil na prvem SOS in "resetiral" avto...nato ni bilo več težav.

Piše pa, da naj preljem avto na mazdin servis :D

5 minutes ago, Gregster said:

SCBS načeloma vrže kdaj zjutraj, ko je veliko vlage ali pa zamrznjeno steklo. Načeloma se zadeva po nekaj minutah zrihta. Če se slučajno ne je lahko res odpoved.

 

 

Ja to vrjamem. Za BSM mi recimo kdaj vrže napako poleti, ko se vozim po prašnih cestah :)

Ta SCBS me sam po sebi niti ne skrbi...bolj me DSC in to da oboje hkrati vrže ven.

Popravljeno od Peter Šil
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi čimprej šel na servis sploh sedaj ko so ceste ponekod poledenele in spolzek, da vidiš pri čem si.... 🤔

Drugače pa meni na števcih posveti ko se je med vožnjo aktiviral in čez čas ugasne, na ekranu pa ga zabeleži kot vsa ostala opozorila kot so poledica, abs, asr tudi 1000 kil.do servisa. V teh primerih ni nič narobe👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10 minutes ago, Bini said:

Jaz bi čimprej šel na servis sploh sedaj ko so ceste ponekod poledenele in spolzek, da vidiš pri čem si.... 🤔

Drugače pa meni na števcih posveti ko se je med vožnjo aktiviral in čez čas ugasne, na ekranu pa ga zabeleži kot vsa ostala opozorila kot so poledica, abs, asr tudi 1000 kil.do servisa. V teh primerih ni nič narobe👍

Ja, v vsakem primeru imam namen jit kmalu na servis - bo potrebno menjati olje počasi. Hvala.

Na števcih ni izginila lučka dokler avta nisem izklopil. Upam, da so to samo kašni elektronski škrati, ki se pojavijo pri nizkih temperaturah oz. nekaj v tem stilu... 

Popravljeno od Peter Šil
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Nejc1986 napisal:

Dvomim da so ti dejansko zdrsnila kolesa na AC ko si stopil po gasu pri 130kmh. 

Odvisno od količine navora, gum in podlage:bravo:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Peter Šil napisal:

Zdravo vsem,

 

Nov na forumu. Ponosen lastnik mazde6 (CD150, 2015).

 

V zadnjih mesecih se mi je 2x pojavila sledeča zadeva - med vožnjo po avtocesti mi je "iz nule" hkrati vrglo ven ti dve napaki

Danes sem tudi občutil, da je DSC dejasnko res "crknil" med vožnjo (pri 130 km/h na avtocesti, fun fun fun :))

image.png.8a11414c1fbcbd4151f9025c37745ef1.png

 

Po izklopu in ponovnem vklopu avta sta napaki izginili.

 

Ima kdo kakšno idejo kaj bi to bilo in kako to odpraviti? 

 

Ima pa mazdica še druge bombončke o katerih vas bom pa še povrpašal... :)

 

Hvala

SCBS in DSC je tudi meni enkrat na prašni cesti vrglo vn, seveda sem zapaničaril kot hudič. Pa tudi tako kot praviš, je držalo toliko časa dokler nisem vgasnil auta. Mislim, da ta SCBS dela preko kamere na sprednji šipi, tako da zbriši šipo, mogoče je kakšna packa kje. Če se ti ponovi večkrat pa pelji na pooblaščenca v preverjanje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je enkrat pozimi, ko je snežilo tudi to napisalo. Nisem pa opazil nobenega drugačnega delovanja avta. 

Ustavil sem se na prvi črpalki, tankal, štartal avto in nikoli več se ni pojavilo. Aja, na črpalki sem tudi jaz obrisal šipo z toplo vodo. Med tem časom je prenehalo snežiti. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smart City Brake Control… po domace povedano, je to zaviranje v sili…

 

Glede na to, da prikazuje napako za oboje (DSC in SCBS) je verjetno problem v kameri na vetrobranskem steklu… kot je ze napisano… (zapacana sipa, sneg, zaroseno,…)…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si imel mogoce pred sabo sonce? Ob doloceni visini sonca in voznji proti soncu zaslepi kamero, napaka ostane do ponovnega zagona ko se sistem stestira in umeri, torej pri ponovnem zagonu. Za mrtvi kot tudi lahko vrze opozorilo ce je zelo umazan na levi in desni bocni strani zadnji blatnik

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je zadnič vrglo ven lučko za mrtvi kot. Isto zaradi umazanih senzorjev. Ko sem avto očistil( oz.so ga na servisu, ker sem se ravno peljal na redni servis) se je lučka ugasnila. Zgodilo se je pa prvič.

Pravkar je Gregster napisal:

Meni je zadnič vrglo ven lučko za mrtvi kot. Isto zaradi umazanih senzorjev. Ko sem avto očistil( oz.so ga na servisu, ker sem se ravno peljal na redni servis) se je lučka ugasnila. Zgodilo se je pa prvič.

Mazda mora biti vedno čista, da vse dela kot mora😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Gregster napisal:

Meni je zadnič vrglo ven lučko za mrtvi kot. Isto zaradi umazanih senzorjev. Ko sem avto očistil( oz.so ga na servisu, ker sem se ravno peljal na redni servis) se je lučka ugasnila. Zgodilo se je pa prvič.

Mazda mora biti vedno čista, da vse dela kot mora😀

Dubu slikco

20211214_133048.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.