Skoči na vsebino

Problemi s stranskimi ogledali


Priporočeno sporočilo

pred 55 minutami je AmpeR napisal:

Pošprical z WDjem levo ogledalo na cx3, ker se ne zapira🤔.

 

Kakšna je rešitev? Garancija je že potekla.

Vztrajno špricaj. 😊 Je pa opcija WD-silikon spray. Zaleže za več časa. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je AmpeR napisal:

Druge rešitve ni?

Ne. Edino, če obstaja kaka varianta boljšega motorčka kje za kupit. Tej originalni so vsi enaki-vsi zanič. Četudi ti ga zamenjajo se ti bo čez čas vse skupaj ponovilo. Enostavno je cel sistem preklapljanja ogledal narobe zasnovan. Konstrukcijsko - polom. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekdo je enkrat napisal, da popravilo na servisu stane 80€, ce se prav spomnim… Samo drzi spet samo dolocen cas…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Jest napisal:

Nekdo je enkrat napisal, da popravilo na servisu stane 80€, ce se prav spomnim… Samo drzi spet samo dolocen cas…

Garancija je eno leto, malo preden ti potče gres v pralnico, spricas v ogledalo, probas zapret odpret veckrat in po enih petih odpiranjih negre vec, posnames in gres na servis ker uveljavljas reklamacijo oz garancijo na preteklo menjavo.

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je FuManchu napisal:

Navaden WD 40 ni vreden pol vedra mrzle vode. Je na trgu toliko boljših žavb, da kr glava boli. 

Konkretno katerih? Pričakujem, da si olajšaš glavobol in jih iz glave vržeš vsaj 10. :)

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Gregster napisal:

Jes pa s temi špegli zaenkrat nimam težav pa bo letos 5 let. Upam, da se nism prehit pohvalu🙄

Pa skoz mam na auto.

 

A maš avto v topli garaži?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Gregster napisal:

Jes pa s temi špegli zaenkrat nimam težav pa bo letos 5 let. Upam, da se nism prehit pohvalu🙄

Pa skoz mam na auto.

Moj avto je 2014 letnik pa tudi ni še problemov,..zdej sam glej k se nam nasledn tedn obema pokvari :D

  • Všeč 1
  • Haha 3
  • Žalosten 1

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam avto doma v garazi, ki ni ogrevana… ampak je temperatura taka, da recimo roze notri prezimijo… Sedajle, ko je zunaj par stopinj pod niclo, je v garazi nekje do 10 stopinj… Pa sem imel vseeno tudi probleme s temi menhanizmi… Problem je pomoje, ko ga operes (doma ali v pralnici) in potem voda in nizke temperature naredijo svoje…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Jest napisal:

Jaz imam avto doma v garazi, ki ni ogrevana… ampak je temperatura taka, da recimo roze notri prezimijo… Sedajle, ko je zunaj par stopinj pod niclo, je v garazi nekje do 10 stopinj… Pa sem imel vseeno tudi probleme s temi menhanizmi… Problem je pomoje, ko ga operes (doma ali v pralnici) in potem voda in nizke temperature naredijo svoje…

Točno to. Tudi sam sem opazil, da se pojavi problem vedno po pranju. In to le pozimi. Deluje pa mi, kot da motor nima dovolj moči, da bi odpiral in zapiral ogledala. Ali pa, da gre pri pranju kaka umazanija vmes in potem to šteka. 

Če pomagaš pri odpiranju z roko se lepo odpre ali zapre. Tako, da četudi na servisu zamenjajo motorček to ni trajna rešitev. 🤔

pred 7 urami je Boss napisal:

Važn, da je plus notri. Po moje tale zadeva zaledeni pol pa potrga plastične zobnike oziroma povzroči povečano obrabo in kasneje tolk prej odpovejo.

Sploh ne potrga zobnikov. Deluje, a nima dovolj moči. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, potrjujem, da se je tudi pri meni stanje poslabšalo, ko so mi na servisu oprali avto. Pa še tisti decembrski mraz je ravno bil. Od takrat stalno neke težave. Saj sem jih imel že prej, pa je bilo kar nekaj časa v redu (podmazovanje je pomagalo). Od servisa naprej pa ... sranje. Človek se vpraša, če namenoma s štrajfiksom po ogledalih špricajo 😂

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da motorcek deluje... bi jaz rekel, da se mehanizem obrabi in zato posledicno ne deluje OK ... In pomoje menjajo samo mehanizem (zobnike)... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Popravilo z WD40

 

 

Tukaj pa cisto podre ogledalo...

 

 

  • Všeč 1
  • Začuden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Repair kit stane 66€ :)

 

 

MIKSTOREPH.COM

This part will only replace the folding motor mechanism inside which usually causing problem if defective. Half way folding or not folding at all when you try to fold the side mirror using the...

 

 

Za starejse modele na aliexpressu okoli 40€ s postnino ...

 

 

 

Za novejse okoli 75€

 

 

Cel kup je tega :P

 

https://de.aliexpress.com/w/wholesale-mazda-side-mirror-motor.html?catId=0&initiative_id=SB_20230122223804&origin=y&SearchText=mazda%2Bside%2Bmirror%2Bmotor&spm=a2g0o.detail.1000002.0&dida=y

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.