Skoči na vsebino

Problemi s stranskimi ogledali


Priporočeno sporočilo

pred 5 urami je scania napisal:

Pod garancijo, še. Po garanciji pa bom pod reklamacijo.

 

Torej se lahko pod to reklamacijo smatra tudi, če avto ni bil redno servisiran na pooblaščenem servisu?

 

namreč men je crknlo levo ogledalo že kmal po nakupu avta (kake 2 meseca po tem), sumim pa da so mi šli zobčeniki, ker motorček ogledala vrti v prazno tudi po tem, ko mu pomagam, da pride na pozicijo.

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Janez007 napisal:

 

Tukaj bi bilo potrebno upoštevati določbe Obligacijskega zakonika.

slika.thumb.png.97dded56938822730427f1e52684eaea.png

Če ima avto in tudi ogledalo garancijo 5 let, pa motorček ogledala zamenjajo v 4. letu, potem dobi motorček garancijo za nadalnjih 5 let. Bojim se, da Mazda servisi to določilo enostavno ignorirajo. Je kdo že dobil kakšno potrdilo, ko so mu menjali na avtu v garanciji kakšen del? Mislim, da se oni zmažejo tako, da uradno ne priznajo zamenjave, amak zamenjavo deklarirajo kot popravilo.  Pri zamenjavi torej @scania zahtevaj na Mazda servisu dokument, iz katerega bo jasno razvidno, da je šlo za garancijsko menjavo motorčka.  In spravi do naslednje okvare motorčka.

 

PISRS.SI

Obligacijski zakonik (OZ). SOP 2001-01-4287. EVA 1998-2011-0020. EPA 1544

 

 

hmm...  nimam pojma, če je blo tole pr men že kdaj sploh popravljano, avto bo pa marca star 6 let

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so tudi popravljali kao oba. Ampak, kot so oni meni razlagali, so pri meni le zamenjali pogonske zobnike, ki so original plastični in jih rado  pogloda, z medeninastimi zobniki. Ker pri meni ni bilo nikoli tako, da motorček ne bi delal, ampak se je vedno zaustavilo nekje na pol in se je lepo slišalo, da vrti v prazno. In, če si mu hotel pomagati z roko se je lepo čutilo, da nekaj preskakuje. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Alex napisal:

Meni so tudi popravljali kao oba. Ampak, kot so oni meni razlagali, so pri meni le zamenjali pogonske zobnike, ki so original plastični in jih rado  pogloda, z medeninastimi zobniki. Ker pri meni ni bilo nikoli tako, da motorček ne bi delal, ampak se je vedno zaustavilo nekje na pol in se je lepo slišalo, da vrti v prazno. In, če si mu hotel pomagati z roko se je lepo čutilo, da nekaj preskakuje. 

 

Tocn tak je pri men

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je isto, ampak na servisu trdijo da menjajo samo motorček. Ko sem se naročil sem tudi povedal da mi gre garancija z naslednjim letom ven in da pričakujem da se bo znana napaka ki še ni rešena s strani mazde popravljala na njihove stroške, rečeno je bilo da bo. Ampak verjamem da nam bo dopiz.... in bomo sami pogruntali rešitev, pred mazdo (žalostno ampak resnično). Glede servisiranja na neuradnem in uveljavljanje garancije je pa ludnica, imam izkušnje s podobno zadevo glede kamionov in dokler nismo zagrozili z prodajo dotične znamke kamionov  se niso ganili.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem bil nazadnje zraven na servisu in so zamenjali komplet motorček z novimi, ki je identičen kakor je bil prej noter. Mehanik je rekel, da bi ga lahko zamenjal že z zaprtimi očmi, toliko jih menjujejo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je 50keda napisal:

Hm, sam pol ja ne rabiš sploh pokrova dol devat? Samo v tisto režo  med statičnim in gibljivim delom ogledala pošpricaš?

Jaz sem tako pošprical. Samo šipco daš v skrajni položaj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, nisem dost nazorno napisal, torej: kje se zej šprica:

1. skozi sprednjo stran ogledala mimo šipce v tisto območje označeno z zeleno?

2. direktno na pregib med gibljivim in statičnim delom ogledala označeno z rdečo? če tle, to se dela iz kateregakoli položaja ne?

image.thumb.png.a655af0af2ab12578d44a9b690fd07df.png

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Alex napisal:

Evo, mislim, da je bil ta video že priliman. 😊

https://youtu.be/bT_EdbUetDE

 

Ravno to sem malo višje opisal kako se naredi,samo,da sem naredil s silikonskim sprejem....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to šprica vse povprek po celi notranjosti .... malo še v avto nazaj šprica :D

 

Sem še enkrat pogledal un cel replacement video in po mojem je problem tale zeleni PREGIB:

image.png.bf4bfeaf738a598911aa058dc03b386a.png

 

Legenda:

- STATIČNO -> del ki je prišraufan na stojalo ogledala
- PREMIKAJOČE -> del ki je na ohišje ogledala in ta del se potem cel zasuče z ogledalom vred
- PREGIB -> to je pa vrjetno naš problematični del, kamor se nanese vsa možna nesnaga

 

Naslednjič ko grem menjat, moram zahtevat, da mi star mehanizem vrnejo in ga doma raznest in preučit.

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je 50keda napisal:

Pa to šprica vse povprek po celi notranjosti .... malo še v avto nazaj šprica :D

 

Sem še enkrat pogledal un cel replacement video in po mojem je problem tale zeleni PREGIB:

image.png.bf4bfeaf738a598911aa058dc03b386a.png

 

Legenda:

- STATIČNO -> del ki je prišraufan na stojalo ogledala
- PREMIKAJOČE -> del ki je na ohišje ogledala in ta del se potem cel zasuče z ogledalom vred
- PREGIB -> to je pa vrjetno naš problematični del, kamor se nanese vsa možna nesnaga

 

Naslednjič ko grem menjat, moram zahtevat, da mi star mehanizem vrnejo in ga doma raznest in preučit.

Tu notri je verjetno res ta problem. Tu notri bi morali biti kakšni tefloni ali pa keramika da bi se bolj gladko vrtelo-prepogibalo! Je pa tudi nek problem z zobniki baje? Naj bi bili plastični in jih potem menjajo z alu ali nekaj takega.....🤔 

Res bi bilo dobro,da bi dobil ogledalo tam in,da preštudiramo kaj in kako to rešit....👍 in to čimprej,ker dnevi moji Mazdi tečejo in se neosmiljeno prebližuje tem petim letom.....😬🙃😂

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je 50keda napisal:

Pa to šprica vse povprek po celi notranjosti .... malo še v avto nazaj šprica :D

 

Sem še enkrat pogledal un cel replacement video in po mojem je problem tale zeleni PREGIB:

image.png.bf4bfeaf738a598911aa058dc03b386a.png

 

Legenda:

- STATIČNO -> del ki je prišraufan na stojalo ogledala
- PREMIKAJOČE -> del ki je na ohišje ogledala in ta del se potem cel zasuče z ogledalom vred
- PREGIB -> to je pa vrjetno naš problematični del, kamor se nanese vsa možna nesnaga

 

Naslednjič ko grem menjat, moram zahtevat, da mi star mehanizem vrnejo in ga doma raznest in preučit.

Dobra ideja. 👍 Pa da vidimo, kje tiči problem. Po moje je tudi problem v tem gibljivem delu, kjer se "vozi" plastika po plastiki brez bilo kakega vgrajenega ležaja. In, ko pošpricamo to, se za nekaj časa sprosti, dokler ne pride zopet voda in ostala umazanija noter. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmh, ok razumem da proizvajalci šparajo z materiali in na ta račun je ponavadi kvaliteta nekoliko slabša, ampak ta problem z ogledali na 3.gen M6 se pa vleče že od vsega začetka tega modela. 

Ponavadi se začetni problemi novega modela uredijo v roku 3let, z novejšimi izboljšanimi deli. Pri M6 3.gen pa zgleda ni tako🙄

Ne razumem Mazde kot proizvajalca, kako jim ni v interesu rešit te težave. 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Alex napisal:

Evo, mislim, da je bil ta video že priliman. 😊

https://youtu.be/bT_EdbUetDE

 

Ja nč, bomo našprical pa je :D

 

Ampak ne razumem kako lahko potem tukaj notri pride voda iz zgornje strani, torej če spereš z wd potem vse dela?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je Aless napisal:

Hmh, ok razumem da proizvajalci šparajo z materiali in na ta račun je ponavadi kvaliteta nekoliko slabša, ampak ta problem z ogledali na 3.gen M6 se pa vleče že od vsega začetka tega modela. 

Ponavadi se začetni problemi novega modela uredijo v roku 3let, z novejšimi izboljšanimi deli. Pri M6 3.gen pa zgleda ni tako🙄

Ne razumem Mazde kot proizvajalca, kako jim ni v interesu rešit te težave. 

 

Ja res je, pa še na 2ko in 3ko se je ta težava naselila.....?zmeden? 😐

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, povsod ja. Ko sem dal dol pokrov in potem šprical ter premikal ogledalo se je prav slišalo, da je vmes kot ena mivka, ko nekaj hrešči ob premikanju. Glede na to kako švoh je očitno ta motorček, oz nastavljena zapora premikanja na preveč občutljivo, potem dela kot pač dela.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.