Skoči na vsebino

Problemi s stranskimi ogledali


Priporočeno sporočilo

Meni ni jasno, kako lahk plastični elementi trokirajo? :D Kaj po novem že plastika rjavi?

 

In ja jst že zdej en mesnc čakam, da me pokličejo za menjavo levega, k je začel trokirat :D Po dopustu jih pokličem, kaj je zdaj s tem, a so zgubli moj motorček al so samo na dopustu.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je 50keda napisal:

Meni ni jasno, kako lahk plastični elementi trokirajo? :D Kaj po novem že plastika rjavi?

 

In ja jst že zdej en mesnc čakam, da me pokličejo za menjavo levega, k je začel trokirat :D Po dopustu jih pokličem, kaj je zdaj s tem, a so zgubli moj motorček al so samo na dopustu.

 

Mislim, da je glavni problem v plastičnem vodilu, kjer se obrača osovina ogledala. 

Ko ne bo več tako vroče, bom vse razstavil, poslikal in ugotovil, kje je problem. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri moji M6 2019 sta obe ogledali pričeli štekati po dobrem letu. Mehanizem v obeh ogledalih so mi v BTC-ju v okviru garancije zamenjali. Od takrat poklopim ogledala samo v avtopralnici in ozkih parkiriščih - s tem sem število preklopov zmanjšal na minimu.

Popravljeno od molek
  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je molek napisal:

Pri moji M6 2019 sta obe ogledali pričeli štekati po dobrem letu. Mehanizem v obeh ogledalih so mi v BTC-ju v okviru garancije zamenjali. Od takrat poklopim ogledala samo v avtopralnici in ozkih parkiriščih - s tem sem število preklopov zmanjšal na minimu.

Škoda, ker se v znani problem ne poglobijo na, servisu in ugotovijo, kje je v bistvu pravi problem.Z zamenjavo mehanizma rešijo stvar za nekaj časa in se stvar ponovi v večini primerov.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je molek napisal:

Točno tako. Problem je star že nekaj let, tako da mi je res čudno, da ga še niso razrešili.

Njihov način dela je, da ti v garanciji zamenjajo, če je treba tudi oba mehanizma. Ko pa gre garancija mimo, pa bolje da ne vemo, koliko pride stati ta nov mehanizem+ delo. 

Meni so pri zamenjavi desnega mehanizma pri demontaži ratzbili  stekelce ogledala in sem moral potem čakati na novega še teden dni. Res je malo delikatno za ga sneti dol. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je SpEkTr napisal:

Ne vem zakaj crkne levi. Meni že drugič, moram reklamirati.

Poslano z mojega SM-G780F z uporabo Tapatalk
 

Mene sedaj desni zafrkava. Pa je bil že enkrat menjan.😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Bo treba avto menjat za........🤔

(cx30) 😂

Hm... Premajhen avto. Ni pa rečeno, če v bližnji prihodnosti naredijo kak bolj  velik lep suv, hibrid, da si ga ne omislimo. 😉

Da, benzinarja, hibrida. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Mene sedaj desni zafrkava. Pa je bil že enkrat menjan.😬

A desni te zafrkava? Čudno prej bi mislil, da levi. :hudicek:

 

Ok mal zajebancije, zdaj pa resno. A vsi tisti, ki imate težave imate ogledala na auto in se vsakič zložijo ko ugasneš motor? Men se je to zdelo škoda, da bi vsakič motorček šibal, ker imam tako doma kot na šihtu dovolj placa levo in desno, da bi to rabil. Takrat, ko pa res kje parkiram, ko je prostora malo pa pritisnem gumb in zložim špegle.

 

Zakaj tako delam, sem pač pristaš tega, da če nekaj brezveze deluje, da je bolje da sploh ne deluje. Je pa vprašanje a tak način razmišljanja tukaj sploh pomaga, ker verjetno, če ogledala nikoli ne zložiš tudi ni glih dobro. Ampak edino čas lahko pokaže a sem se motil.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Boss napisal:

A desni te zafrkava? Čudno prej bi mislil, da levi. :hudicek:

 

Ok mal zajebancije, zdaj pa resno. A vsi tisti, ki imate težave imate ogledala na auto in se vsakič zložijo ko ugasneš motor? Men se je to zdelo škoda, da bi vsakič motorček šibal, ker imam tako doma kot na šihtu dovolj placa levo in desno, da bi to rabil. Takrat, ko pa res kje parkiram, ko je prostora malo pa pritisnem gumb in zložim špegle.

 

Zakaj tako delam, sem pač pristaš tega, da če nekaj brezveze deluje, da je bolje da sploh ne deluje. Je pa vprašanje a tak način razmišljanja tukaj sploh pomaga, ker verjetno, če ogledala nikoli ne zložiš tudi ni glih dobro. Ampak edino čas lahko pokaže a sem se motil.

Jaz imam vedno na auto. Mi je bolj praktično, da so ogledala zložena. Je manj verjetnosti, da ti ga kdo odlomi ali poškoduje. Sicer pa, če je že ta opcija na avtu, mora tudi delovati. Ni sedaj štos v temu, da rečemo vsi, od sedaj naprej bomo samo včasih uporabljali ogledala. Mazda bi se morala angažirati in to težavo odpraviti. 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je mazdaman napisal:

Jaz tako preverim ali se je avto zaklenil

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

Enako. 👍Ko se ogledala poklopijo natančno veš, da ni nobenega motilca zaklepanja okrog. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, tudi jaz tako preverjam, ali je zaklenjen. Drugače pa čakam že več kot mesec dni, da me pokličejo za novega. V tem času si je staro ogledalo spet premislilo in se zopet poklaplja xD Sj človek ne ve, kaj naj si misli :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je 50keda napisal:

Jap, tudi jaz tako preverjam, ali je zaklenjen. Drugače pa čakam že več kot mesec dni, da me pokličejo za novega. V tem času si je staro ogledalo spet premislilo in se zopet poklaplja xD Sj človek ne ve, kaj naj si misli :)

Opazil sem, da se pri mojem avtu to dogaja, ko ga operem. Izgleda, da kam voda res zamaka in se dogodi, da se ogledalo ne odpre dovolj. Ko se posuši, deluje normalno do drugega pranja. In, ker se pere dva do trikrat na teden, je to skoraj stalna težava 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Imam M3 made in Japan debelih 7 let. Funkcijo avtomatskega zapiranja sem dal vgraditi kmalu po nakupu avta, ker sem tudi sam želel biti prepričan, da se je avto zaklenil. Ves ta čas se ogledala zložijo in odprejo brezhibno. Odprejo se šele ob zagonu avta, kar je precej pametneje kot pri naši novi CX 30, kjer se ogledala kar naprej odpirajo, tudi če samo nekaj vzamem iz prtljažnika.

Najbolj ogledalom pa tudi zadnji kameri škoduje pranje v avtopralnici oziroma, če sem precizen, predpranje z tlačnim čistilcem. Meni po pranju tudi po cel dan ni delovala zadnja kamera. Zato jo zdaj pred pranjem zaščitim z papirčkom in lepilnim trakom in delavcu v avtopralnici naročim naj pred špricanjem na ogledala in kamero zmanjša pritisk vode in raje malo več uporabi krpo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je dady napisal:

Imam M3 made in Japan debelih 7 let. Funkcijo avtomatskega zapiranja sem dal vgraditi kmalu po nakupu avta, ker sem tudi sam želel biti prepričan, da se je avto zaklenil. Ves ta čas se ogledala zložijo in odprejo brezhibno. Odprejo se šele ob zagonu avta, kar je precej pametneje kot pri naši novi CX 30, kjer se ogledala kar naprej odpirajo, tudi če samo nekaj vzamem iz prtljažnika.

Najbolj ogledalom pa tudi zadnji kameri škoduje pranje v avtopralnici oziroma, če sem precizen, predpranje z tlačnim čistilcem. Meni po pranju tudi po cel dan ni delovala zadnja kamera. Zato jo zdaj pred pranjem zaščitim z papirčkom in lepilnim trakom in delavcu v avtopralnici naročim naj pred špricanjem na ogledala in kamero zmanjša pritisk vode in raje malo več uporabi krpo.

Res je, da je pritisk vode sovražnik zapiranja ogledal. Po drugi strani je pa žalostno, da tega v vseh teh letih, pa je znana napaka, niso odpravili. 🙄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Kaj je sedaj s temi ogledali. Meni se desno ne zapira več

Pred parimi meseci so mi menjali levo. Res se mi ne da več težit s tem, 3 menjave sem že naredil. A obstaja kaka trajna rešitev že? Sem sprical z wdjem in silikonsko pa ni nič boljše

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.