Skoči na vsebino

Problemi s stranskimi ogledali


Priporočeno sporočilo

pred 12 minutami je SpEkTr napisal:

Ja, en na yt je rekel da težav nima odkar zlaganja ne uporablja pozimi.
Večini to spricanje z wd reši težavo do prvega pranja emoji16.png

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

Pri meni je bilo podobno. Ko sem opral avto, se je vsakokrat ponovilo. Dokler nisem pošprical notranjost dobro z silikonskim sprejem od wd + anti friction spray  (tudi od wd). Od takrat, že kako leto je mir. Izgleda, kot da ima motorček premalo moči in ko dobro podmažeš vse te stične točke lepo drsi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je SpEkTr napisal:

Kje točno si mazal Oz a si ga zato razdrl?

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

V bistvu sem šipco vzel ven. Samo je treba paziti, ker so gor na njemu žičke in je zelo delikatno. 😬

Mislim,da je nekdo že dal video tukaj gor, kako se to naredi. 

Evo, sem našel. 

Screenshot_20211231-102932__01.thumb.jpg.196af99a88a93c82d79cc67c1d05ae13.jpg

Screenshot_20211231-102940__01.thumb.jpg.87d903e11fb04954a43ce41b33c1dded.jpgScreenshot_20211231-102945__01.thumb.jpg.7665b5f9ffa937863332b87f32457423.jpgScreenshot_20211231-102950__01.thumb.jpg.5eaf6d32c8c8c41fbada2e1640e4f6ae.jpg

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni še ni čisto proradil. Pa sem šprical ...in šprical..Snel plastični pokrov, šprical okoli, in se je slišalo da je notri neka svinjarija, od prahu, peska...Je pa motorček po mojem mnenju definitivno prešvoh za to. Ker se vidi da se matra. Če mu malenkost pomagaš, zadeva gre skozi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 8/11/2021 at 8:01 PM, scania said:

Saj še imaš avto v garanciji, na servis pa da ti rešijo. Jaz sem zatesnil pušo okoli katere se vrti ogledalo ko se zapira in imam mir (trkam po lesu). 

To misliš tisti kovinski del spodaj? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je SpEkTr napisal:

Meni še ni čisto proradil. Pa sem šprical ...in šprical..Snel plastični pokrov, šprical okoli, in se je slišalo da je notri neka svinjarija, od prahu, peska...Je pa motorček po mojem mnenju definitivno prešvoh za to. Ker se vidi da se matra. Če mu malenkost pomagaš, zadeva gre skozi.

S tem se pa definitivno strinjam,da je motorček prešvoh. Baje, tako mi je rekel kolega na mazda servisu, je tako zasnovan, da "sklopka" v njem spodrsava, ko je  preveč obremenjen. To pa se zgodi, ker po moje ni prav zasnovan mehanizem, ki obrača ogledalo. Opazil sem tudi, kot da včasih električno ne dobi dovolj dolgo impulza in se vstavi nekje na tričetrt. In ga potem ročno odprem do konca. In to vedno le levo ogledalo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, zanimivo. Jaz z ogledali nimam nobenih težav zaenkrat. Se mi pa mogoče zdita malo preglasna, ko se odpirata in zapirata. Pa imam vključeno avt.odpiranje in zapiranje že četrto leto. Ne vem, če ne bi raje izklopil😁.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je bajsi6 napisal:

Jaz nisem razdiral ogledala. Cevka iz spreja v režo pri steklu (ogledalu), pošprical, nekaj odpiranj in zapiranj, še enkart pošprical in to je to. Dobro leto in pol od tega in še ni težav.

Jaz sem enako naredil s silikonskim sprejem na 3jki s tem,da sem steklo na ogledalu pomaknil skrajno levo in dol,spostil šipo na vratih dol in našprical. Enako naredil še potem na desnih vratih.😊 Škodit ne more ampak sem to varianto zasledil nekje na netu...😊

Osebno mislim,da za dolgo to ni,ker slej ko prej spere voda vse skupaj.....☹️

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda bi tukaj lahko kopirala mehanizem od Peugeot-ja ali Renaulta, ki mislim da sta to imela med prvimi....moj oče je imel P407 ki je imel to zapiranje/odpiranje vedno avtomatsko, ko si zaklenil/odklenil avto in to je bilo 20.let nazaj....avto vedno zunaj, nobenih težav....smešno, da je to problem v 2022....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je scania napisal:

Tudi na moji mazdi so se danes začele težave z ogledalom na voznikovi strani. Sedaj bo na voznikovi strani menjano drugič. Bolano se mi zdi da mazda to ne reši. Kaj jo bo pa konec garancije pa na svoje stroške al kako?

To je pa res za zjokat, da ne morejo nekaj naredit glede teh špeglow 😟

To je že tako rekoč serijska napaka za vpoklic tudi po garanciji... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je scania napisal:

Tudi na moji mazdi so se danes začele težave z ogledalom na voznikovi strani. Sedaj bo na voznikovi strani menjano drugič. Bolano se mi zdi da mazda to ne reši. Kaj jo bo pa konec garancije pa na svoje stroške al kako?

 

Menjaš avto, kupiš novega in imaš za 3 leta mir. :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je scania napisal:

Evo naročen na servis da menjajo motorček. Po pogovoru mazda nima rešitve, napake so konstantne, menja se pa motorček. 

 

Pod reklamacijo? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.