Skoči na vsebino

Zvok izpod podvozja Mazda 3


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

 

Cca 100 km nazaj se mi je med vožnjo čez kakšno luknjo, še posebej v ovinkih pojavljati nek klokotajoč zvok.

 

Zanima me, če je že imel kdo podobno težavo in kaj je bil problem.

 

Avto: Mazda 3, G120, letnik 2018.

 

Hvala za odgovor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je primorc85 napisal:

Pozdravljeni.

 

Cca 100 km nazaj se mi je med vožnjo čez kakšno luknjo, še posebej v ovinkih pojavljati nek klokotajoč zvok.

 

Zanima me, če je že imel kdo podobno težavo in kaj je bil problem.

 

Avto: Mazda 3, G120, letnik 2018.

 

Hvala za odgovor.

Ne me strašit......:whatever:  Ja imaš garancijo,pejd na servis in je.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
dne 22. 6. 2020 ob 21:35 je Bini napisal:

Ne me strašit......:whatever:  Ja imaš garancijo,pejd na servis in je.

dne 22. 6. 2020 ob 21:35 je Bini napisal:

Ne me strašit......:whatever:  Ja imaš garancijo,pejd na servis in je

Na servisu ne znajo ugotovit, kaj bi lahko bilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je NevLado napisal:

Ali lahko probaš posnet?

 

Nosilce motorja se je pogledalo? :) 

Poskusim ob prvi priliki. Zvok po moje prihaja z zadnjega dela, saj ve je v prtljažniku nekaj prtljage, je zvok bolj izstopajoč. Za nosilce ne vem. Glede na pregled na servisu so amortizerji ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je primorc85 napisal:

Poskusim ob prvi priliki. Zvok po moje prihaja z zadnjega dela, saj ve je v prtljažniku nekaj prtljage, je zvok bolj izstopajoč. Za nosilce ne vem. Glede na pregled na servisu so amortizerji ok.

Pojdi na drug servis ali poskusi pri dr.Pelkotu,on je baje maček.Pred kratkim je negdo imel predlog,da se negdo pelje v prtljažniku in posluša kje točno je ta zvok!:whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekoč je nekdo imel nekaj pri rezervnem kolesu, ki mu je dolgo najedalo živce. Tudi vsi mogoči mehaniki niso ugotovili kaj je narobe. ...

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je primorc85 napisal:

Poskusim ob prvi priliki. Zvok po moje prihaja z zadnjega dela, saj ve je v prtljažniku nekaj prtljage, je zvok bolj izstopajoč. Za nosilce ne vem. Glede na pregled na servisu so amortizerji ok.

Nevem kje sem bral ampak sem ziher bral pred nakupovanjem mazde, da je imela ena serija teh novejših mazd probleme z nosilci motorja in je bil edini pokazatelj tega v štartu "doneč klokotajoč" zvok. Zato mi je takoj to padlo na pamet.

 

Drugače pa res izprazni vse iz prtljažnika, tudi vinto in gumo (če jih imaš) in ostale prčkarije.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je mazdaman napisal:

Nekoč je nekdo imel nekaj pri rezervnem kolesu, ki mu je dolgo najedalo živce. Tudi vsi mogoči mehaniki niso ugotovili kaj je narobe. ...

Nimam rezervnega kolesa, samo kit za popravilo pnevmatik, tako da kolo ni.

pred 10 urami je Brane napisal:

Najprej se prtljažnik  pospravi ali isprazni , če ima rezervno kolo se preveri če je pritrjeno in dovolj napumpano

Prva ideja, ko se je to začelo pojavljati je bila izprazniti prtljažnik, ga počistiti vsega kar je bilo noter (ves čas vozil precej krame od otroka) in se vozil s popolnoma praznim prtljažnikom (še polico sem vzel ven), vendar je bil zvok vseeno prisoten. Bom pa preveril če je kit za popravilo pnevmatik ustrezno pritrjen (tega nisem preverjal).

pred 9 urami je Lojzi napisal:

V tisti luknji zadaj v haubi dvigalka ni dobro pršraufana.

Če pa klokota, pa to lahko klokota bencin v rezervoarju.

Preverim dvigalko/kit. Bencin ne klokota na tak način (oz. ga sploh ni slišati)

pred 9 urami je dvorjan napisal:

Lahko pa se preveri tudi, če je izpušni lonec dobro pritrjen ... Sicer bi bolj drgnilo kot klokotalo, pa vendar, ne stane nič.

Sem že preveril, vse ok.

 

Če ne najdem, bom res dal še preveriti nosilce motorja, se mi pa zdi malo verjetno ker slišim zvok od zadaj in ne od spredaj. Poleg tega je zvok očitnejši, če je prtljažnik naložen (lahko tudi s neko fiksno stvarjo, ki se ne prevaža oz. je pritrjena).

 

Hvala za predloge.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.