Skoči na vsebino

Mazda 3 (2010) - Bose


Priporočeno sporočilo

Imam Mazdo 3 2010 letnik, ki ima Bose ozvočenje. Zadnje čase (1 leto -.-) se mi dogaja, da mi levi spodnji zvočnik hrešči (ali pa sploh ne dela). Prav tako so težave pri visokotoncu (ne deluje).

Bi rekel, da je šel ojačevalec. Popravilo mislim, da je cca. 300€ ampak razmišljam v smeri, da bi vse pometal ven in zamenjal ozvočenje.

 

Je že kdo počel kaj takšnega? Sem klical enega avdio opremo in je samo kašljal, ko sem mu povedal ceno novega ojačevalca :)

Torej je že kdo metal ven Bose zvočnike?

Popravljeno od amatej
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je amatej napisal:

Imam Mazdo 3 2010 letnik, ki ima Bose ozvočenje. Zadnje čase (1 leto -.-) se mi dogaja, da mi levi spodnji zvočnik hrešči (ali pa sploh ne dela). Prav tako so težave pri visokotoncu (ne deluje).

Bi rekel, da je šel ojačevalec. Popravilo mislim, da je cca. 300€ ampak razmišljam v smeri, da bi vse pometal ven in zamenjal ozvočenje.

 

Je že kdo počel kaj takšnega? Sem klical enega avdio opremo in je samo kašljal, ko sem mu povedal ceno novega ojačevalca :)

Torej je že kdo metal ven Bose zvočnike?

Jaz sem to nameraval a sem si premislil. Ven moraš dati vse vključno z kabli in vse na novo na peljati.Je pa to velik strošek. Od bose ti ne pride v poštev nič, ker dela na 2 Ohm normalno ozvočenje pa na 4ohm.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je amatej napisal:

Sigurno ni mogoče uporabiti istih kablov? Ok, mogoče so konektorji drugačni ampak a sigurno ni pretvornikov? To si se zanimal pri kakšnem avtoakustiku?

Lahko bi  uporabil originalne kable za vrata in visokotonce. A tej kabli, ki so uporabljeni, niso neka resna zadeva.  

Če bi zamenjal samo originalne bose zvočnike z kakimi dobrimi 2ohm after market, bi zveneli grozno. To pa zato, ker je mazdin bose ojačevalec zelo švoh in ne bi mogel poganjati v redu takih zvočnikov, ki potrebujejo več moči, da  "zadihajo". 

Vedeti moramo, da so original bose zvočniki cheap z kartonastimi membranami.Drugo kar je še bolj važno je to, da ima bose ojačevalec vgrajen procesor in kretnice in pošilja že "sprocesiran" in equiliziran zvok do zvočnikov.Vse skupaj je nastavljeno na "flat" zvok, poudarek je na mid-basih, brez pravih basov.Original bose zvočniki imajo tudi velik izkoristek, tako da že z malimi vati (nekje 25W po kanalu) igrajo. Tukaj nek resen aftermarket zvočnik "še spi". 

Se pravi, če bi hotel narediti kaj resnega za zvok, bi moral vgraditi nov 4 kanalni ojačevalec (še bolje dva, enega samo za sub woofer) ali 5 kanalni, povleči nove power kable in kupiti komplet nove zvočnike. V glavnem, staro ven, novo noter. 😏

Edina svetla točka pri vsem je obstoječi radio-CD player. 

Menjava vsega ozvočenja te stane takoj prek jurja. Jaz se nisem na koncu odločil, ker mi je brez veze dajati toliko denarja v to.Neke vmesne poti ni.😬

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma glej... men je v čist dobr. Alex je pač muskontar in logično, da ma višja pričakovanja. Ampak vseeno avto ni glih akustična dvorana, tako da za moje pojme je bolje, da si za doma kupiš kaj bolj fensi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja sej to. V tistih parih kvadratih vseh 10 zvočnikov niti ne zapoje dobro. Gre bolj zato ker me najedajo cene in hreščanje... Kličem na servis koliko stane zvočnik. Ja ne vem kerga pa imate, imam dva v katalogu. Cena xyz ali pa 2x xyz... sem rekel zih je dražji 😕 

 

Sem pa bral, da imajo tele mazde probleme glede Bose in da notri niti ni Bose kvaliteta ampak en “kartonski” zvočnik. Bolj oz firbca me zanima ali imajo novejše Mazde tudi probleme z ojačevalci itd... Glede kvalitete zvoka v prih kvadratih pa ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Boss napisal:

Ma glej... men je v čist dobr. Alex je pač muskontar in logično, da ma višja pričakovanja. Ampak vseeno avto ni glih akustična dvorana, tako da za moje pojme je bolje, da si za doma kupiš kaj bolj fensi.

Se strinjam. Sicer pa tudi bandi ne dajo več toliko na kvaliteto posnetkov kot nekoč(vse se več ali manj snema v domačih studiih, sobah) in nima več smisla pretiravati z muziko v avtih. Lahko zamenjaš kak visokotonce, zvočnik in to je v glavnem vse. Tako, kot sem sam "friznil" moj bose je vrh kape, da vse skupaj bolje igra vsaj za silo.

Ja,za povprečno poslušanje glasbe in poročil v avtu je v redu. 

pred 9 minutami je amatej napisal:

Ma ja sej to. V tistih parih kvadratih vseh 10 zvočnikov niti ne zapoje dobro. Gre bolj zato ker me najedajo cene in hreščanje... Kličem na servis koliko stane zvočnik. Ja ne vem kerga pa imate, imam dva v katalogu. Cena xyz ali pa 2x xyz... sem rekel zih je dražji 😕 

 

Sem pa bral, da imajo tele mazde probleme glede Bose in da notri niti ni Bose kvaliteta ampak en “kartonski” zvočnik. Bolj oz firbca me zanima ali imajo novejše Mazde tudi probleme z ojačevalci itd... Glede kvalitete zvoka v prih kvadratih pa ...

Saj bose je to -cheap zvočniki. Pri novih mazdah je problem ta, da zamaka pri šipah in posledično se odlepi membrana na zvočnikih. Sicer se ga da enostavno popraviti z malo veščine. Nov za sprednja vrata pa pride nekje 330€.

Čista kraja. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam če ti samo en zvočnik hrešči, a ni bolj logično, da je le on okvarjen in ne ojačevalec? Če je zvočnik zanič, je v Gameljnah en mojster, ki to popravlja. Meni je v Mazdi3 2010 hreščal standardni zvočnik v zadnjih desnih vratih, pa mi ga je zrihtal za 20 EUR. Sam ga moraš vzeti ven in mu ga dostaviti, jaz sem ga poslal po pošti. Če rabiš naslov, ti ga lahko pošljem na zs. Ga smem objaviti tule?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je svadreb napisal:

Sam če ti samo en zvočnik hrešči, a ni bolj logično, da je le on okvarjen in ne ojačevalec? Če je zvočnik zanič, je v Gameljnah en mojster, ki to popravlja. Meni je v Mazdi3 2010 hreščal standardni zvočnik v zadnjih desnih vratih, pa mi ga je zrihtal za 20 EUR. Sam ga moraš vzeti ven in mu ga dostaviti, jaz sem ga poslal po pošti. Če rabiš naslov, ti ga lahko pošljem na zs. Ga smem objaviti tule?

Sem ga vzel ven in ga dal ponovno naviti pa ni bilo nič boljše. Na določene momente pa preneha delovati. Pomoje je problem na kanalu ojačevalca. Kaj pa vem, mogoče se da preveriti ali so vsi kanali OK. Pošlji ja, od viška glava ne boli :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bose v Mazdah ni glih nek audiofilski vrhunec, je pa za moje potrebe čist ok, edino mogoče ima v osnovi malce preveč basa, vsaj v 2.gen M6. 

Drgač pa sem imel priliko slišat Bang and Olufsen v Audiju A6, tisto je pa bilo dobro slišat v avtu, ampak  jaz kljub temu ne bi doplačal toliko za sound system v avtu. 

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.