Skoči na vsebino

Mazda servis


Priporočeno sporočilo

Pozdrav. 
 

Na Mazda3 g100, l. 2014 se je zlomila zadnja vzmet. Zdaj na original servisu so mi naračunali 350€ za obe vzmeti (ker se menjavajo v kompletu) + delo. Mogoče kdo ve za koga drugega, ki bi to naredil ceneje v okolici Podravja, Pomurja?

 

hvala in lp!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

fak a je to res iz dreka narjen al kaj... dobr pr letniku 2004 bi še reku ok se zgodi.... ne pa 2014....  res delajo samo še zato da se proda, na varnost dajo bolj malo le hvalijo se.... ker tako kot na avtih tud na motorjih šparajo preveč... važn jim je izgled , da je pa vse zašvasan tok mal da komi novo skup stoji kaj šele čez leto ko mal rje pride zravn in letijo  vzmetenja stran , če se hočeš dobro peljat morš prvi dan že fedre in olje v vilcah menjat  v velikih primerih na motorjih...itd...  žalost kako to delajo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm... koliko pa je to "cenovno drage"? Kolikor gledam (iskanje s pomocjo Googla po oznaki PE5R-10-110 ali PE5S-18-110), so te svecke od 10€ do 20€ po kosu ... Je to drago? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na servisu so verjetno drage, drugače pa je to drobiž. Jaz se vedno držim reka;kupi avto ki ga lahko vzdržujem! Kontra se zgodi ponavadi tistim ki kupijo starejše premium znamke in to na lizing pa še velik kasko in na koncu ni za vzdrževanje..... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za mojo je na uradnemu servisu 150€ brez menjave. Original je NGK. Sem kupil na avtodocu za malo manj kot 50€ vse stiri. NGK seveda. Ni problem vzdrzevanje vozila problem je ker imajo tako navite cene da glava boli. 
 

Za tvojega:

https://www.autodoc.si/ngk/7615881

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Na servisu so verjetno drage, drugače pa je to drobiž. Jaz se vedno držim reka;kupi avto ki ga lahko vzdržujem! Kontra se zgodi ponavadi tistim ki kupijo starejše premium znamke in to na lizing pa še velik kasko in na koncu ni za vzdrževanje..... 🤔

Točno to. Ali pa potem kitajske gume gor. :mellow:

  • Všeč 1
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Te so za obalo ta prave, za oni drifting na krožnem... :vskalo:

Ja... in to na kakih BMW - jih. Ni čudno, da potem lahko v tistem famoznem krožišču gledaš show zastonj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Zdravo, malo sem raziskal kdo dela original svečke za skyactice G motor. In to je NGK z oznako ILKAR7L11. Torej na original škatlici je oznaka mazda PE5R-18-110 spodaj pa je oznaka ILKAR7L11, kar je oznaka NGK. Če pogledate v katalog je NGK svečka s to oznako namenjena samo mazdi, s tem ko svečke znamke Bosch in Denso zraven mazde zajemata še en vagon vozil.  Sedaj pa cena, pri eurotonu je NGK svečka (original) 30€, Bosch 10€, Denso 17€. Na autodocu je cena NGK 19€. Za konec še moment pritrjevanja: najprej priviješ svečko z roko do podložke/tesnila nato priviješ še za M12 1/2 obrata, za M14 2/3 obrata, te svečke ILKAR7L11 so M14 in na NGK strani je predviden moment 17NM.

Upam da komu pride prav :)

Lp

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je scania napisal:

Zdravo, malo sem raziskal kdo dela original svečke za skyactice G motor. In to je NGK z oznako ILKAR7L11. Torej na original škatlici je oznaka mazda PE5R-18-110 spodaj pa je oznaka ILKAR7L11, kar je oznaka NGK. Če pogledate v katalog je NGK svečka s to oznako namenjena samo mazdi, s tem ko svečke znamke Bosch in Denso zraven mazde zajemata še en vagon vozil.  Sedaj pa cena, pri eurotonu je NGK svečka (original) 30€, Bosch 10€, Denso 17€. Na autodocu je cena NGK 19€. Za konec še moment pritrjevanja: najprej priviješ svečko z roko do podložke/tesnila nato priviješ še za M12 1/2 obrata, za M14 2/3 obrata, te svečke ILKAR7L11 so M14 in na NGK strani je predviden moment 17NM.

Upam da komu pride prav :)

Lp

Hvala,vse pride gdaj prav.:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa še to -ne kupujte jih na zalogo ker ponavadi cene padejo za kak procent.Znajo pa bit prvovgradnja tudi  Denso,  tisti ki jih prvi menja naj raportira kaj je bilo notri.Bog ne daj kakšnega Boscha montirat ,če je avto japonski naj bodo tudi japonski deli-pa tudi najlepše dela in zdrži interval

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.