Skoči na vsebino

Opravljanje rji podobnih pik na beli barvi


Priporočeno sporočilo

Pri dve leti stari mazdi 6 bele barve so se predvsem po havbi in strehi pojavile razmeroma gosto posejane pike,

ki po barvi spominjajo na rjo. Pranje v pralnici ni učinkovalo, z drgnjenjem pa lahko posamezno piko sicer odstranim.

Ali poleg poliranja obstaja kakšno čistilo, ki bi v tem primeru pomagalo?

Že v naprej hvala za pomoč.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest osebno nebi uporabljal glino za ta nanem. Glina zna za seboj pustiti praske. Jest osebno glino uporabljam samo pred poliranjem. Na vsakodnevni bazi bi raje uporabil iron x. Brez problema bo odstranil zracno rko. Sem tudi sam imel belo mazdo in ni noben bau bau. Je pa zelo lepa barva :)

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Scr3am napisal:

Jest osebno nebi uporabljal glino za ta nanem. Glina zna za seboj pustiti praske. Jest osebno glino uporabljam samo pred poliranjem. Na vsakodnevni bazi bi raje uporabil iron x. Brez problema bo odstranil zracno rko. Sem tudi sam imel belo mazdo in ni noben bau bau. Je pa zelo lepa barva :)

Ja res je, je kot bel list papirja...... 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vam bo Alex razložu kaj je zelo lepa barva ...

 

Ja tut sam mam zle v okolici par belih mazd in tiste "krem" bele (ne vem kak se ji reče snow flake al kak že?) sploh niso slabe ;) Je pa včeraj sosed pripeljal srebrno 2018 šestico limuzimo, majko je lepa limuzina, barva malo manj, ampak se lepo poda temnim felgam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Ja res je, je kot bel list papirja...... 😁

Ko se userje tič, je pa podpisani list papirja. 😛

pred 2 urama je 50keda napisal:

Vam bo Alex razložu kaj je zelo lepa barva ...

 

Ja tut sam mam zle v okolici par belih mazd in tiste "krem" bele (ne vem kak se ji reče snow flake al kak že?) sploh niso slabe ;) Je pa včeraj sosed pripeljal srebrno 2018 šestico limuzimo, majko je lepa limuzina, barva malo manj, ampak se lepo poda temnim felgam.

Kot si rekel, lepa barva je le ena... ostalo so le barve. Ene bolj problematične kot druge(črna, bela). 😏

Jaz osebno bi te pike enostavno spoliral. Najbolj enostavno. Raznih kemikalij za odstranjevanje "zračne rje" pa moj avto ne bi bil nikoli deležen. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slab začetek, dover konec ... Pike, ki so zgledale kot "zračna rja" so bile zgleda organskega izvora (avto paarkiran dva dni pod drevesom) in dobro zapečene na vročem soncu. Pri avtoličarju sem dobil močno čistilo neznanega imena in hrapavo gobico, ki ne pušča sledi na laku, sem lahko velik del pik odstranil. Nekaterim sem moral pomagati nežno z nohtom. Havbna je zopet bela brez pik, strehe pa se še nisem lotil. 

 

To je moj prvi avto bele barve, prejšnja mazda je bila temna (malanca barva :)), zato takih pik verjetno nisem opazil.

 

Hvala za hiter odziv!

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je molek napisal:

Slab začetek, dover konec ... Pike, ki so zgledale kot "zračna rja" so bile zgleda organskega izvora (avto paarkiran dva dni pod drevesom) in dobro zapečene na vročem soncu. Pri avtoličarju sem dobil močno čistilo neznanega imena in hrapavo gobico, ki ne pušča sledi na laku, sem lahko velik del pik odstranil. Nekaterim sem moral pomagati nežno z nohtom. Havbna je zopet bela brez pik, strehe pa se še nisem lotil. 

 

To je moj prvi avto bele barve, prejšnja mazda je bila temna (malanca barva :)), zato takih pik verjetno nisem opazil.

 

Hvala za hiter odziv!

Lepo, da si rešil. Bi ti pa priporočil eno dobro poliranje avta in nanos kvalitetnega  voska. In boš imel nekaj časa mir. Umazanija se prime na vosek in ne na pleh. Vse gre z lahkoto dol tudi insekti na sprednjem odbijaču. To z nekaj spretnosti lahko narediš sam.Je dobra investicija. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem da imate verjetno v mislih gobico za pomivanje posode, a gobica, ki sem jo uporabljal jaz ni bila taka. Hrapav del gobice, v obliki valovčkov, je bil na otip mehak, na laku pa preverjeno ni puščala sledov. Malo špikanja ne škodi, a ne :)

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.