Skoči na vsebino

Menjava baterije v kljucu


Priporočeno sporočilo

On 9/8/2020 at 2:27 PM, Janez007 said:

Sem sam zamenjal baterije CR2025 večkrat, popolnoma brez težav. Notri se da stlačiti tudi debelejšo CR2032.

s-l400.jpg

 

Tudi ohišje se zamenja z lahkoto (govorim o ključih Mazd letnik 2015-2018).

https://www.aliexpress.com/item/32896809173.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5a8c4c4dI7Z9vE

 

 

 

A si dejansko naročil ohišje iz tega linka? Kako si potem prestavil ta mazda logo. A je tole aliexpress ohišje isto od Mitsubishija? Imaš morda kako sliko? Naročam ga že od februarja haha.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@NevLado, naročil in prejel sem 2 vrsti:

 

 

in

 

 

 

Pri prvem lahko zamenjaš logotip - vzameš z bukico z originala in ga prilepiš v ohišje ponaredka - paše ...

 

 

To kar sem dobil je enako kot na slikah - bil sem celo presenečen nad kakovostjo izdelave. Elektroniko prestaviš, ključ pa daš vrezat k ključarju.

 

lp

 

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 9/11/2020 at 7:54 PM, Janez007 said:

@NevLado, naročil in prejel sem 2 vrsti:

 

 

in

 

 

 

Pri prvem lahko zamenjaš logotip - vzameš z bukico z originala in ga prilepiš v ohišje ponaredka - paše ...

 

 

To kar sem dobil je enako kot na slikah - bil sem celo presenečen nad kakovostjo izdelave. Elektroniko prestaviš, ključ pa daš vrezat k ključarju.

 

lp

 

 

A nemoreš tist košček ključa iz starega ključa prestavit v novega?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je NevLado napisal:

A nemoreš tist košček ključa iz starega ključa prestavit v novega?

Lahko, vendar pri meni le skupaj s polkrožnim kovinskim delom - zaključkom ohišja ...sem tako tudi naredil. Želel sem prestaviti tudi samo ključek, vendar to ni šlo - za kakšen mm razlike na notranjem kovinskem delu (kamor je privit ključ), ki se ga vtakne v ostalo ohišje.

 

Tako imam sedaj večino ohišja novega, spodnji del s ključem pa je še star :)

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne morem verjet,žena hoče na teren in kaj se zgodi,avto ne vžge! Ga pogledam in vidim,da rdeča lučka za ključ sveti na števcu nakar približam ključ do gumba,pritisnem in vžge. Poskusim še dvakrat,trikrat v normalnem položaju (ključ v žepu) in vedno vžge tako,da se verjetno lahko pripravim na menjavo baterije.:o

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 9. 2020 ob 17:06 je NevLado napisal:

 

A si dejansko naročil ohišje iz tega linka? Kako si potem prestavil ta mazda logo. A je tole aliexpress ohišje isto od Mitsubishija? Imaš morda kako sliko? Naročam ga že od februarja haha.

Evo pa sem menjal gumbno baterijo v ključu, enostavno kot pasulj-še 5 min.ni dela. Sem pa dal notri 2032 namesto 2025,gre notri malo na tesno ampak brez problema. Mogoče bo dlje zdržala? 

Še ena zanimivost, ko mi avto ni vžgal po pritisku na gumb sem ga približal gumbu in je vžgal brez pritiska na gumb za vžig, kar me je rahlo presenetilo! Zanimivo je tudi to, da lahko zaklepaš in odklepaš avto čeprav je bat.skoraj fuč, razen, če za vspostavitev z računalnikom porabi toliko več energije kar bi bilo tudi možno. 

IMG_20200924_160237.jpg

IMG_20200924_160317.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja morala bi zdržati dlje ja:
 

Quote

  The obvious difference between the two battery types would be thickness. The CR2032 is 3.2mm thick while the CR2025 is 2.5mm thick. Because the CR2032 is 0.7mm thicker than the CR2025, it has a higher capacity (mAh) to deliver current to the load. A standard CR2032 can nominally deliver 225mAh while the average CR2025 can nominally only deliver 160mAh. Due to the smaller capacity, the thinner battery may not last as long and may need to be replaced sooner.

 

Je pa zanimivo, da vam večim zdele  crkujejo baterije. Tut js opažam, da auto lock bolj bogo dela zadnje čase. Če sm predaleč, ko zaprem vrate, ne zaklene več.

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je 50keda napisal:

Ja morala bi zdržati dlje ja:
 

 

Je pa zanimivo, da vam večim zdele  crkujejo baterije. Tut js opažam, da auto lock bolj bogo dela zadnje čase. Če sm predaleč, ko zaprem vrate, ne zaklene več.

Zanimivo, da ne povečajo prostora oz.stanjšajo pokrovčka, ker je dovolj prostora in bi lahko šla notri original 2032 kar je bolj pogosta baterija. Ampak bi za Mazdo bilo dražje, 1€ X nevem koliko avtov, itd. 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

16 hours ago, 50keda said:

Ja morala bi zdržati dlje ja:
 

 

Je pa zanimivo, da vam večim zdele  crkujejo baterije. Tut js opažam, da auto lock bolj bogo dela zadnje čase. Če sm predaleč, ko zaprem vrate, ne zaklene več.

 

Kukr vem, je @Bini kupu njegovo priblizno takrat ko jest, nekje proti koncu 2018, tako da, ocitno je 2 leti zivljenska doba baterije :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Zakaj pa ne nardijo tko, da se baterija fila, ko maš ključ vtaknjen? Eni Bmw-ji majo celo dve bateriji v ključu. Fila pa samo eno, drugo moraš vseen menjat. 😒

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, samSimon said:

Zakaj pa ne nardijo tko, da se baterija fila, ko maš ključ vtaknjen? Eni Bmw-ji majo celo dve bateriji v ključu. Fila pa samo eno, drugo moraš vseen menjat. 😒

Ker nimaš ključa vtaknjenega ?

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

17 hours ago, TiEn said:

Ker nimaš ključa vtaknjenega ?

Vem hahaha, ampak imaš pa to opcijo ane. Men se zdi super, greš na neko daljšo vožnjo in takrat pač ključ vtakneš not in se nafila. Men se zdi super opcija, tut če jo rabiš enkrat na pol leta.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmmm... Kje imas opcijo kljuc vtaknit kamorkoli, kjer bi se lahko polnil? Jaz ga lahko dam samo v zep ali pa v predalcek na sredinski konzoli :D ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Boss napisal:

Tam, kjer se wireless filajo telefoni... recimo to bi bla opcija.


Tega pri Mazdi se ni... oz. samo v redkih zadnjih modelih (se mi zdi, da je recimo MX-30) ... Ampak resno... ali je problem enkrat letno zamenjat baterijo? Brezsticno polnjenje je fajn za naparave, kimjih je treab vsakodnevno polnit... ne pa v napravah, kjer moramo to poceti zelo redko... ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.