Skoči na vsebino

Mazda 3 zadnje luči


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

imam težavo z nedelovanjem zadnjih luči (tail) oz. jih ne znam vklopiti :)

Oprema je Challenge, tako da na ročici ni pozicije "Auto". V nobenem izmed 2 položajev, poleg OFF, zadnje in pozicijske luči ne svetijo. Osvetlitev registrske tablice in osvetlitev instrumentov delujeta ok. Pravtako normalno delujejo vse zavorne luči ter zadnja meglenka.

Preveril in testno zamenjal sem varovalko, žarnici, vse je ok. 

Se je že kdo srečal s tovrstno težavo?

 

Hvala in lp

 

 

Popravljeno od Bakerman
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bakerman napisal:

Pozdravljeni,

 

imam težavo z nedelovanjem zadnjih luči (tail) oz. jih ne znam vklopiti :)

Oprema je Challenge, tako da na ročici ni pozicije "Auto". V nobenem izmed 2 položajev, poleg OFF, zadnje in pozicijske luči ne svetijo. Osvetlitev registrske tablice in osvetlitev instrumentov delujeta ok. Pravtako normalno delujejo vse zavorne luči ter zadnja meglenka.

Preveril in testno zamenjal sem varovalko, žarnici, vse je ok. 

Se je že kdo srečal s tovrstno težavo?

 

Hvala in lp

 

 

Pri meni je tako, da ko spelješ se prižgejo, če so luči prižgane. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 7. 10. 2020 ob 20:54 je Bakerman napisal:

Pozdravljeni,

 

imam težavo z nedelovanjem zadnjih luči (tail) oz. jih ne znam vklopiti :)

Oprema je Challenge, tako da na ročici ni pozicije "Auto". V nobenem izmed 2 položajev, poleg OFF, zadnje in pozicijske luči ne svetijo. Osvetlitev registrske tablice in osvetlitev instrumentov delujeta ok. Pravtako normalno delujejo vse zavorne luči ter zadnja meglenka.

Preveril in testno zamenjal sem varovalko, žarnici, vse je ok. 

Se je že kdo srečal s tovrstno težavo?

 

Hvala in lp

 

 

Kako si rešil težavo? Pri meni je takole ko stojim, nič ne gori, (na sliki) ko speljem se mi prižgejo luči-dnevne, v mraku pa kratke luči. :prstgor:

IMG_20201009_163621.jpg

IMG_20201009_163637.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 10/7/2020 at 8:54 PM, Bakerman said:

Pozdravljeni,

 

imam težavo z nedelovanjem zadnjih luči (tail) oz. jih ne znam vklopiti :)

Oprema je Challenge, tako da na ročici ni pozicije "Auto". V nobenem izmed 2 položajev, poleg OFF, zadnje in pozicijske luči ne svetijo. Osvetlitev registrske tablice in osvetlitev instrumentov delujeta ok. Pravtako normalno delujejo vse zavorne luči ter zadnja meglenka.

Preveril in testno zamenjal sem varovalko, žarnici, vse je ok. 

Se je že kdo srečal s tovrstno težavo?

 

Hvala in lp

 

 

Po zakonodaji lahko pri dnevnih lučeh izklapljaš zadnje luči. To se pravi, da zadnje luči v "dnevnem načinu" ne gorijo sploh. To ni samo pri mazdi ampak pri marsikaterem drugem proizvajalcu enako. Če bi rad da gorijo zadnje luči, moraš na roko vsakič vklopit "nočni način". Policaji in tehnični na to ne težijo, ker je tak zakon. Priporočam pa vklop luči na roko v primeru jesenskega dežja na ac, da je tvoj avto bolj viden.

 

Sprednje luči pa vedno gorijo (podnevi samo ledice). Če zategneš ročno ugasnejo, ampak se takoj nazaj vžgejo ko spelješ (opazuj odsev v avtu pred tabo) :) 

 

Vse je ok fantje, tako je narejeno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakorkoli že, je to bedarija...

Ti bonbončki so brez veze...

Kje je definicija zmanjšane vidljivosti, da preklopiš oziroma ročno prižgeš zadnje luči? Nekateri avtomobili imajo tako, da se ponoči samo s sprednjimi ledicami vozijo, zadaj pa tema. Pa v megli tudi... 

S sprednjimi dnevnimi lučmi bi morale goreti tudi zadnje luči....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sj mi je kr malo nerodno napisat, sam... žarnice so bile nedelujoče (tudi rezervna, čeprav na pogled ok, nisem pa preveril z multimetrom). Zamenjal in vse deluje, kot v navodilih. Model je s halogenkami, ne xenon.

Imam pa zadnje luči rad vklopljene tudi podnevi, ker je barva avta manj vidna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, Shrek said:

Kakorkoli že, je to bedarija...

Ti bonbončki so brez veze...

Kje je definicija zmanjšane vidljivosti, da preklopiš oziroma ročno prižgeš zadnje luči? Nekateri avtomobili imajo tako, da se ponoči samo s sprednjimi ledicami vozijo, zadaj pa tema. Pa v megli tudi... 

S sprednjimi dnevnimi lučmi bi morale goreti tudi zadnje luči....

Tako ja, namesto da bi imeli na "Auto" imajo na prvi stopnji ni potem jim automatsko ne preklopi. Morda bi takrat avto lahko opozoril, da je zunaj tema in naj užge luči, če tip sam ne vidi, da vozi v temi :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je NevLado napisal:

Tako ja, namesto da bi imeli na "Auto" imajo na prvi stopnji ni potem jim automatsko ne preklopi. Morda bi takrat avto lahko opozoril, da je zunaj tema in naj užge luči, če tip sam ne vidi, da vozi v temi :D

 

 

Problem je da včasih "auto" ne zazna mraka,megle. Meni recimo ne preklopi na Šmartinski pod podvozom pri Orto baru. Potem pa stoj v temi zadnji v koloni ...

 

Resitev, bi bila, da na dnevnem načinu (torej dnevne luči spredaj in zadaj nič) ne sveti niti ena osvetlitev armature; ne kazalci, ne Radio, nič... Ampak... Nekaterim bi še potem ne kapnilo.

 

Jaz sem proti temu , da zadaj luči ne svetijo. Da spredaj čez dan svetijo dnevne halogenske ali ledice namesto ksenona, razumem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 9. 10. 2020 ob 16:48 je Bini napisal:

Kako si rešil težavo? Pri meni je takole ko stojim, nič ne gori, (na sliki) ko speljem se mi prižgejo luči-dnevne, v mraku pa kratke luči. :prstgor:

IMG_20201009_163621.jpg

IMG_20201009_163637.jpg

Ti si zdaj samo pokazal, kako je zgloncana tvoja mazdica😜

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Shrek napisal:

Kakorkoli že, je to bedarija...

Ti bonbončki so brez veze...

Kje je definicija zmanjšane vidljivosti, da preklopiš oziroma ročno prižgeš zadnje luči? Nekateri avtomobili imajo tako, da se ponoči samo s sprednjimi ledicami vozijo, zadaj pa tema. Pa v megli tudi... 

S sprednjimi dnevnimi lučmi bi morale goreti tudi zadnje luči....

Se strinjam!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Problem je da včasih "auto" ne zazna mraka,megle. Meni recimo ne preklopi na Šmartinski pod podvozom pri Orto baru. Potem pa stoj v temi zadnji v koloni ...

Hmmm, jaz, ko sem zadnji v koloni vedno stojim z nogo na bremzi (na AC pa še štirje žmigavci vklopljeni). Če pa kdo spregleda tud to pa žal ni druge pomoči.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

30 minutes ago, Boss said:

Hmmm, jaz, ko sem zadnji v koloni vedno stojim z nogo na bremzi (na AC pa še štirje žmigavci vklopljeni). Če pa kdo spregleda tud to pa žal ni druge pomoči.

Če je fejst dež prižgi še meglenko na ac. Jaz sem se to navadil od avstrijcev ni je res lepa in uporabna navada.

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je ze Boss napisal... folk zna samo meglenke prizgat... ko pa vidijo avto za seboj, pa ne unajo tega ugasnit, tudi ce jim poblendas... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Hmmm, jaz, ko sem zadnji v koloni vedno stojim z nogo na bremzi (na AC pa še štirje žmigavci vklopljeni). Če pa kdo spregleda tud to pa žal ni druge pomoči.

Jaz tudi. Ne pa vsi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.