Skoči na vsebino

Skyactiv-D se poslavlja


dvorjan

Priporočeno sporočilo

Slava mu ... Gre iz 3 in 6, zaenkrat ostaja v CX-5, ampak bomo videli, kako dolgo še ...

Saj ga človek ne bi preveč pogrešil, če bi bil kak lušten turbo bencinar na voljo, a ...

 

12c4bca3a4a43857d036-mazda-6-fotogalerij
SIOL.NET

Mazda je sprejela drzno odločitev in bo še ta mesec prenehala proizvodnjo dizelskih motorjev, ki so jih vgrajevali v mazdo6. Do konca...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ufff... napaka. To pomeni cene spet gor, saj bodo povprečne izpuste zvišali. A imajo že kak polnokrven hybrid na zalogi pa ne tazga s 150KM sistemske moči ampak vsaj 250KM da bo nečemu podobno?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmh, to velja verjetno za EU, ker koliko mi je znano je Mazda vložila patente za 6valjnega 3.0 dizla. 

Zgleda da bo v EU bolj boga ponudba Mazd, vozniki zdajšnjih dizlskih šestk pa dvomim da bodo prešaltali na atmosferskega bencinarja in bodo verjetno šli k konkurenci, kjer bodo turbo motorji. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj imam občutek, da bomo z odpadov zvlekli nazaj v garaže vse, kar še niso utegnili sprešat...

 

Saj ni tak problem z denarjem, bolj je problem, ker nimaš kaj kupit...

 

 

 

Pred eno uro je Aless napisal:

.. ... ... ... ... ... vozniki zdajšnjih dizlskih šestk pa dvomim da bodo prešaltali na atmosferskega bencinarja in bodo verjetno šli k konkurenci, kjer bodo turbo motorji.

 

A da bi šli h konkurenci? Po kaj pa? Tiste silne stroje, ki jih ponuja npr. Peugeot: 1,5 litrski turbo dizel? Ali pa tiste besne 1,6 litrske turbo dizle, ki jih ponuja Fiat?

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Zmeden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

 

A da bi šli h konkurenci? Po kaj pa? Tiste silne stroje, ki jih ponuja npr. Peugeot: 1,5 litrski turbo dizel? Ali pa tiste besne 1,6 litrske turbo dizle, ki jih ponuja Fiat?

 

VAG ponuja 2 in 3 literske turbo motorje, dizle in bencinarje. 

Nevem pa kje si Fiata našel, a ta še sploh obstaja. 

  • Haha 2
  • Žalosten 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam mi pa ni logično to. Ok, v članku so napisali, češ da je predraga investicija da bi motor še naprej usklajevali z emisijami itd..Kaj, a motor v CX5 pa ne bo rabil usklajevanja?

 

Razumel bi, če bi prenehali z izdelavo dizlov nasploh. Ampak ker jih bodo imeli v CX5, ne vem zakaj jih ne bi imeli tudi v šestici? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po tretji strani, mi pa ni jasno, ker je prejle bila objavljena novica, da je Mazda v Ameriki zaključila s certifikacijo za prodajo dizlov v 6 in CX5 v Ameriki? WTf, spet neka politika.

 

https://www.carscoops.com/2020/10/diesel-2020-mazda6-and-cx-5-finally-complete-their-certification-process-in-the-usa/

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Politika je po eni strani enostavna, v EU so čedalje strožje norme glede emisij, Mazdi se verjetno ne izplača zajebavat s tem in enostavno ukinejo tiste motorje in modele ki ne ustrezajo normam. 

V Ameriki teh norm ni, zato je tam 2.5turbo, verjetno bodo tudi 6valjniki...

Po eni strani mi je škoda da Mazda ne bo več imela zame interesantne motorizacije, po drugi strani pa nisem fanatik znamk in ko bom kupoval drug avto bom pač kupil kar mi bo ustrezalo, pa naj bo Mazda ali pa Dacia😎

  • Všeč 1
  • Haha 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je SpEkTr napisal:
pred 13 urami je dvorjan napisal:
Onega 2,5T bencinca z 230 konji in 420 Nm iz CX-5 bi dali v šestico, pa je ...

Saj je, samo je uvoznik corov...

 

Mislim da ni uvoznik kriv, ampak Mazda ker v celi EU ni 2.5T za dobit.  

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno je vedno manj 6 z dieslom prodanih, cx-5 pa verjetno bolj z dieslom prodajo

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 10/10/2020 at 8:16 PM, Freak said:

Tko kot pri subaruju, so lih poštimal dizla, da dela tko kot mora, pol jih pa ukinejo :(  Me zanima, kaj bojo ponudili kot alternativo? 

Hibride najverjetneje. Dvomim da bo šla mazda na turbobencinarje. 🤷‍♂️

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je SpEkTr napisal:

Najboljš, da dajo enga wankla notri za filat baterijo 🙂 

 

To že testirajo😉

V MX30 bo elektro z wankel  range extenderjem. 

2020-mazda-mx-30.jpg
WWW.GOOGLE.COM

It would be a way to boost the model's range without fitting a bigger battery.

 

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Aless napisal:

 

To že testirajo😉

V CX30 bo elektro z wankel  range extenderjem. 

2020-mazda-mx-30.jpg
WWW.GOOGLE.COM

It would be a way to boost the model's range without fitting a bigger battery.

 

Kako grda je pa ta mazda... Upam, da ne bodo šli po tej poti oblikovanja naprej. Na prvi pogled se nič ne razlikuje od ostalih konfekcijskih suv-čkov. 

Hm, če ukinejo dizle in ne vržejo nič benzinskega s turbino ali vsaj šestaka ven, bodo po mojem izgubili veliko kupcev. S temi atmosferci ne bodo mogli konkurirati konkurenci. 

Nerad napišem in sem velik pristaš znamke a če ne bo kakega pametnega motorja zunaj... 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.