Skoči na vsebino

Bo Mazda 6 res počasi izginila?


Janez007

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

Ja škoda res. Bo treba izbirat v kaki drugi znamki bodoče modele..Bomo videli.

To je povsod tako. Fotr je od nekdaj pristaš Škode... Pa je šel h konkurenci. Octavia je postala predraga in prevelika, fabia je čudna, suvov si pa ne želi (in jih ne rabi). 

 

Jaz bi rade volje ostal pri Citroënu, pa je vse samo en skupek SUV-ov (pustimo Berlinga ob strani), oziroma še huje... Avti ki izgledajo kot SUV, a nimajo niti možnost AWD. Mazda ima vsaj to... 

 

Tako kot je Boss napisal ; to je zdaj in... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enako, sigurno ne bom zarad tega SUV-a kupoval. Tako sem 1x že naredil saj, ko je Mazda umaknila 5-vratno različico 6-ke enostavno nisem imel več tiste potrebe po menjavi nekje po 6 letih. Tako sem jo vozil skoraj 2x dlje časa kot sem ponavadi menjal avte in sem jo menjal v dvanajstem letu lastništva.

 

Sicer ne vem kaj razmišljajo pri Mazdi, samo krčenje palete vozil slej kot prej privede do težav in preživetja. Mazdi bo na koncu ostala le še Mazda 3 v dveh različicah, pa CX-30 in CX-50 ter verjetno še CX-5 pa Miata. To je šest modelov od tega se dva razlikujeta samo v prtljažniku in je dejasnko samo 5 modelov.

 

V zadnjih 10 letih so ali še bodo torej umaknili:

- Mazdo 2

- Mazdo 6 limo

- Mazdo 6 Karavan

- Mazdo 6 HB

- Mazdo 5

- Mazdo BT

- Mazdo CX-7

- Mazdo CX-3

 

Se pravi so jih 8 umaknili in pridobili praktično samo 2 novi različici. Zelo zelo žalostno vse skupaj. 😒

  • Všeč 2
  • Žalosten 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Boss napisal:

Enako, sigurno ne bom zarad tega SUV-a kupoval. Tako sem 1x že naredil saj, ko je Mazda umaknila 5-vratno različico 6-ke enostavno nisem imel več tiste potrebe po menjavi nekje po 6 letih. Tako sem jo vozil skoraj 2x dlje časa kot sem ponavadi menjal avte in sem jo menjal v dvanajstem letu lastništva.

 

Sicer ne vem kaj razmišljajo pri Mazdi, samo krčenje palete vozil slej kot prej privede do težav in preživetja. Mazdi bo na koncu ostala le še Mazda 3 v dveh različicah, pa CX-30 in CX-50 ter verjetno še CX-5 pa Miata. To je šest modelov od tega se dva razlikujeta samo v prtljažniku in je dejasnko samo 5 modelov.

 

V zadnjih 10 letih so ali še bodo torej umaknili:

- Mazdo 3

- Mazdo 6 limo

- Mazdo 6 Karavan

- Mazdo 6 HB

- Mazdo 5

- Mazdo BT

- Mazdo CX-7

- Mazdo CX-3

 

Se pravi so jih 8 umaknili in pridobili praktično samo 2 novi različici. Zelo zelo žalostno vse skupaj. 😒

 

Tocno to se je tut Alfi zgodil, zdej majo komaj 2 aktualna modela, 3ji pa zamuja

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol pa pogledaš KIA in Hyundai pa ti ni nič jasn kako ponujata 15 oziroma 18 modelov. Je pa po drugi strani tud res, da Optime in i40 ni več v prodaji kot recimu pri Fordu kmalu ne bo več Mondeota. Ponudbe srednje velikih nepremium avtomobilov, ki niso SUV je ratala kritično majhna. 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Alex napisal:

... ali pa bomo morali prešaltati na kakega Nemca. 🤔

 

Grem pa rajsi na Sveda! 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Deeyan napisal:

 

Grem pa rajsi na Sveda! 

Samo katerega? Novega? 🤔

Upam samo, da nam ne bojo ostali na voljo samo kaki generični in velikomasovni  kie in hundayi. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja japonci imajo neko čudno filozofijo, podobno je pri Hondi, kjer imaš 4 modele v ponudbi in "je...bi se", v ameriki pa cela falanga, tukaj tudi EU malo kozle strelja z vsemi temi predpisi in okoljevarstvom, potem imaš pa razne diselgate afere in vidiš da EU proizvajalci niso nič boljši ali bolj ekološli :). Je pa zgleda res sedaj ta trend SUV-ov v porastu in je to kot kaže komerialna usmeritev, ker če pogletate 10let nazaj, koliko firm pa je delalo SUVe (oz. takrat kao terenci)....par, sedaj pa že vsaka firma v izboru SUV :). Volvo je meni ql, resda je kitajc, ampak sem se peljal zadnjič z kolegom ki ima XC40, infotainment so kitajčki razdelali u nulo, tehnologija/motor pa naj bi bila še vedno švedska, ampak mene osebno odbija (1) ker so samo avtomatiki, (2) so še vedno dragi in (3) servisi res niso poceni....

  • Všeč 1
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja žal evropa za Mazdo postaja nezanimiva, ravno prejšni teden sem bral annualno poročilo. Tak mali procent, ko majo v evropi ... se sploh čudim, da jo jih še tukaj prodajajo.

 

Enostavno se bodo v prihodnosti fokusiral na: USA, AUS pa JAP ... vse ostalo bo bolj bogo, bo treba logo na forumu zamenjat ja :D

 

  • Všeč 1
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje so pa tole pobrali:

 

"Do svojega slovesa prihodnje leto pa je Mazda6 za letošnje modelno leto še na voljo z različnimi nivoji opreme in opcijskim 2,5-litrskim turbo motorjem."

 

??? Od kdaj je pri nas možen 2.5 turbo liter? :D jao ... novice

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je 50keda napisal:

Hja žal evropa za Mazdo postaja nezanimiva, ravno prejšni teden sem bral annualno poročilo. Tak mali procent, ko majo v evropi ... se sploh čudim, da jo jih še tukaj prodajajo.

 

Enostavno se bodo v prihodnosti fokusiral na: USA, AUS pa JAP ... vse ostalo bo bolj bogo, bo treba logo na forumu zamenjat ja :D

 

 

Isto je s Subarujem. V ameriki padajo mesečni rekordi v prodaji (vsaj pred korono so), tukaj v evropi pa cela žalost. Še tisti, ki jih mika, da bi ga uzeli, jih mine, ko vidijo pestro izbiro motorjev 😒

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To smo se že nekaj let nazaj pogovarjal, da bo EU zakonodaja praktično pregnala ogromno proizvajalecev iz EU tržišča. In kot kaže je to zdaj počasi že dejstvo. 😟

  • Žalosten 1
  • Jezen 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Boss napisal:

To smo se že nekaj let nazaj pogovarjal, da bo EU zakonodaja praktično pregnala ogromno proizvajalecev iz EU tržišča. In kot kaže je to zdaj počasi že dejstvo. 😟

Na vsak način hočejo sforsirati električne avte na tržišče čeprav jih večina uporabnikov noče,ker so bistveno predragi.....☹️

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včasih so Ameri forsirali izdelke iz Kitajske, sedaj pa bomo prišli do tega, da bomo namesto Japonskih kupovali kitajske avte, saj je teh polno električnih. 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Bini napisal:

Na vsak način hočejo sforsirati električne avte na tržišče čeprav jih večina uporabnikov noče,ker so bistveno predragi.....☹️

 

to šele bo ekološka katastrofa, da gre vse na elektriko.... to bi kr velik stvari potegnlo za sabo ena izmed njih bi bla po velki potrebi po gradnji novih elektrarn, elektrarne pa vsi vemo kakšni onesnaževalci so... če bi se šlo na eko varianto kot je fotovoltaika bi se spet ogromno parcel uničlo zarad tega, za vetrno velja enako.... poleg tega bo treba 1x rabljene akumolatorje nekam odlagat...

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.