Skoči na vsebino

Napotki za servisiranje Skyactive motorjev od letnika 2012 naprej


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni, kot smo se dogovorili da se podatki o servisiranju ne izgubijo odpiram novo temo. Če bi kdo kaj popravil, dodal/odstranil, podaljšal ali skrajšal interval naj prosim napiše. Naj omenim samo še da so podatki informativne narave in da ne prevzemam nobene odgovornosti.

 

Dizelska vozila:

  • Olje oljni filter                                          maksimalno 15000km ali 1 leto                        (olje 5w30 ali 0w30)
  • Filter notranjega zraka                           20000km ali 1 leto
  • Filter zraka                                              40000km ali 2 leti
  • Naftni filter                                              20000km ali 1 leto
  • Zavorna tekočina                                    vsake 2 leti                                                        (DOT4)
  • Mikro jermen+napenjalec                      100000km-120000km
  • Vodna črpalka                                         100000km-120000km
  • Hladilna tekočina                                     150000km                                                          (oznaka FL-22)
  • Olje ročni menjalnik                                 100000km-150000km                                       (75w-80 GL4)
  • Olje in filter avtomatski menjalnik           60000km-100000km                                        (oznaka mazda FZ)
  • Olje zadnji diferencial                              150000km                                                          (olje 80w90 GL5)
  • Menjava podložk na injektorjih                100000km
  • Čiščenje sita oljne črpalke                       100000km
  • Čiščenje EGR ventila                                100000km
  • Peskanje sesalnih kanalov in ventilov     150000-200000km                                          (pred tem se priporoča preveriti stanje z endoskopsko kamero)
  • Kontrola pogonskih verig                         200000-250000km

 

Bencinska vozila:

  • Olje oljni filter                                          maksimalno 15000km ali 1 leto                        (olje 5w30 ali 0w20)
  • Filter notranjega zraka                           20000km ali 1 leto
  • Filter zraka                                              40000km ali 2 leti
  • Zavorna tekočina                                    vsake 2 leti                                                        (DOT4)
  • Svečke                                                     100000-120000km                                           (original ali NGK)
  • Mikro jermen+napenjalec                      100000km-120000km
  • Vodna črpalka                                         100000km-120000km
  • Hladilna tekočina                                     150000km                                                          (oznaka FL-22)
  • Olje ročni menjalnik                                 100000km-150000km                                       (75w-80 GL4)
  • Olje in filter avtomatski menjalnik           60000km-100000km                                        (oznaka mazda FZ)
  • Olje zadnji diferencial                              150000km                                                          (olje 80w90 GL5)
  • Peskanje sesalnih kanalov in ventilov     150000-200000km                                          (pred tem se priporoča preveriti stanje z endoskopsko kamero)
  • Kontrola pogonskih verig                         200000-250000km
Popravljeno od scania
  • Všeč 10
  • Hvala 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edinole za filter zraka in posebej notranjega zraka se mi zdi interval (mocno) predolg. Jaz ju zamenjam ob vsakem servisu. Da bi 40.000 km en filter notranjega zraka imel? Raje ne, ze tako se precej umaze in jaz to diham, motorju pa tudi ne privoscim, da komaj diha ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala, bi se kar strinjal le filter nafte popravi pri bencinarjih čeprav vsi vemo zakaj se gre. :prstgor:

Za une filtre je pa tisto zadnji čas. Jaz bi napisal od 20k do 40k odvisno od pogojev vožnje, mesto, makedam ali kaj drugega. :whatever:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest pinned this teme
pred 2 minutama je NevLado napisal:

@Jest pripni to temo prosim.

 

Urejeno ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se tice avtomatskega menjalnika pri moji CD175 sem sel do Selmarja v Celju povprasat, so mi rekli prva menjava olja pri 200kkm

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede avtomatskega menjalnika in menjave na 200000km vama lahko samo zazelim veliko srece. Odlocitev je vajina. V servisnih intervalih sploh ni predvidena menjava olja, osnova menjalnika je Aisinova in ima predvideno menjavo na 100000km. Podobna zgodba kot pri 6hp zf menjalniku ki je v bmwjih. Bmw predvideva da menjava ni potrebna, na šolanju pri zf so nam zabicali da se olje menjava med 80000 in 100000km. Pokazali so nam tudi olje in siber menjalnika po 200000km, verjemita olje prezgano siber pa poln obrabljenega materiala sklopk, 100000km je zgornja meja menjave, odlocitev je pa lastnikova. Jaz bi na 60000km menjal olje in filter v menjalniku, pa sem miren. Ce si z stajerske si lahko sam kupis material in ti jaz menjam olje, pa ves da imas menjano in si brez skrbi kaj bo.

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 hours ago, scania said:

Glede avtomatskega menjalnika in menjave na 200000km vama lahko samo zazelim veliko srece. Odlocitev je vajina. V servisnih intervalih sploh ni predvidena menjava olja, osnova menjalnika je Aisinova in ima predvideno menjavo na 100000km. Podobna zgodba kot pri 6hp zf menjalniku ki je v bmwjih. Bmw predvideva da menjava ni potrebna, na šolanju pri zf so nam zabicali da se olje menjava med 80000 in 100000km. Pokazali so nam tudi olje in siber menjalnika po 200000km, verjemita olje prezgano siber pa poln obrabljenega materiala sklopk, 100000km je zgornja meja menjave, odlocitev je pa lastnikova. Jaz bi na 60000km menjal olje in filter v menjalniku, pa sem miren. Ce si z stajerske si lahko sam kupis material in ti jaz menjam olje, pa ves da imas menjano in si brez skrbi kaj bo.

 pri mojih 175kkm ni videt kej zazganega

 

IMG_20201012_160811.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tvoje olje je desno na tej palčki ki si jo slikal imaš tanek film olja zato je svetlejše ko je večja količina skupaj je točno takšno kot je desno olje, mora bit pa takšne svetlo modre barve kot je levo. Saj ima kdo na forumu tudi izkušnje z avtomatskimi menjalniki in lahko potrdi

mazda fz.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z scanio olje v avtomaskem menjalniku in filter  je potrebno menjat najkasneje na 100kkm.

Priporočam original Mazdino olje FZ, ali alternativno še Ravenol ATF FZ. 

Je pa modre barve, če je rjavkasto je že prežgano. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Interval menjave vodne črpalke se mi zdi kratek po teh tvojih navodilih. Že prva 6 je imela interval na 240.000, ostali ki so jo imeli gnano prek jermena pa so meni vzdržale tudi 350.000 in ni bilo težav pri bencinskih motorjih, ki sem jih imel.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Glede avtomatskega menjalnika in menjave na 200000km vama lahko samo zazelim veliko srece. Odlocitev je vajina. V servisnih intervalih sploh ni predvidena menjava olja, osnova menjalnika je Jatco-va in ima predvideno menjavo na 100000km. Podobna zgodba kot pri 6hp zf menjalniku ki je v bmwjih. Bmw predvideva da menjava ni potrebna, na šolanju pri zf so nam zabicali da se olje menjava med 80000 in 100000km. Pokazali so nam tudi olje in siber menjalnika po 200000km, verjemita olje prezgano siber pa poln obrabljenega materiala sklopk, 100000km je zgornja meja menjave, odlocitev je pa lastnikova. Jaz bi na 60000km menjal olje in filter v menjalniku, pa sem miren. Ce si z stajerske si lahko sam kupis material in ti jaz menjam olje, pa ves da imas menjano in si brez skrbi kaj bo.
A ni osnova za mazdin menjalnik aisin?
A ti zamenjaš z prečrpavanjem z črpalko?

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri mercedesu je šla prej garancija kot je dosegel 60000km, drugače je bila pa tako ali tako predvidena menjava na 60000km servisno, mazde pa nimam avtomatik, če bi jo pa imel bi pa sigurno za čas garancije zahteval osvežitev olja na servisu. Sem pa že doživel da se je nekaj delalo na eni mazdi in je malo olja ven steklo avto je imel okoli 130000km pa so to olje ki je ven steklo nazaj not vlili. Zato pa kar si lahko si naredi sam. Če bo pa kdo rabil menjavo olja se pa naj javi mu rade volje pomagam. 

Popravljeno od scania
  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 hours ago, Deeyan said:

 pri mojih 175kkm ni videt kej zazganega

 

IMG_20201012_160811.jpg

Me lahko malo podučiš kje in kako to pogledati? Hvala

5 hours ago, Aless said:

Se strinjam z scanio olje v avtomaskem menjalniku in filter  je potrebno menjat najkasneje na 100kkm.

Priporočam original Mazdino olje FZ, ali alternativno še Ravenol ATF FZ. 

Je pa modre barve, če je rjavkasto je že prežgano. 

Kaj pa če kupiš avto z 124k km in to še ni bilo delano? 😛  So pa tudi že na tem forumu menjavali olje v avtomatskem menjalniku po 150kkm in niso imeli težav

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sipko ko pogledaš nivo olja imas spredaj pod zračnim filtrom. Privijačeno je z vijakom, mislim da rabiš 10kljuc in to je to. Nivo olja gledaš v prostem teku in temperaturi olja 45 stopinj. 

Če kupiš tak avto pač dobro preveriš prej če je vse ok z menjalnikom in čimprej menjaš olje. Ne me narobe razumet nikogar ne silim v interval menjave, meni je vseeno če ne menjaš nikoli pač ne menjaš to je tvoja odločitev. Zdi se mi pa neumno da se kupi avto za 30000€+ pol pa se gleda kdaj se bo menjalo olje ker pač liter pride 25€ in vse skupaj nanese 200€ materiala, nobeno olje ni večno in life time, se obrabi zgubi svoje lastnosti in potem se začne obraba in takšni potem pridejo na servis da menjalnik cuka in nwm kaj vse ja valda te pa si ti delaj pomfri v isti fritezi 5let pa da te vidim kakšen boš. In nazadnje bo znamka avta kriva ker dela slabe menjalnike. ni res menjalnik je top samo tisti ki je lastnik je kriv, pol pa daj raje 3000€+ za obnovo kot pa 200€ za menjavo olja.  Še enkrat ne me narobe razumet, vaš avto vaša pravila, meni osebno je vseeno za vaš avto in vaše vzdrževanje, jaz menjam olje za sebe da jaz vem kakšna je situacija in se lahko v vsakem trenutku peljem na konec sveta (zdaj glih ne zaradi karantene :)  ) ker je avto v nuli in točno vem kdaj je bilo kaj menjano in kdaj bo naslednjič. 

Če ima kdo željo se lahko po karanteni zmenima, nabavi olje in filter pa menjama olje, zraven vse poslikama in objavima en DIY. Lahko tudi pri tistem doma če ima pogoje (kanal, dvigalo) in mu je lažje pa sem samo zraven in dela sam ni nobenga problema samo da je iz štajerske da se pač nerabim vozit na drugi konec Slovenije

Popravljeno od scania
  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je scania napisal:

To sipko ko pogledaš nivo olja imas spredaj pod zračnim filtrom. Privijačeno je z vijakom, mislim da rabiš 10kljuc in to je to. Nivo olja gledaš v prostem teku in temperaturi olja 45 stopinj. 

Če kupiš tak avto pač dobro preveriš prej če je vse ok z menjalnikom in čimprej menjaš olje. Ne me narobe razumet nikogar ne silim v interval menjave, meni je vseeno če ne menjaš nikoli pač ne menjaš to je tvoja odločitev. Zdi se mi pa neumno da se kupi avto za 30000€+ pol pa se gleda kdaj se bo menjalo olje ker pač liter pride 25€ in vse skupaj nanese 200€ materiala, nobeno olje ni večno in life time, se obrabi zgubi svoje lastnosti in potem se začne obraba in takšni potem pridejo na servis da menjalnik cuka in nwm kaj vse ja valda te pa si ti delaj pomfri v isti fritezi 5let pa da te vidim kakšen boš. In nazadnje bo znamka avta kriva ker dela slabe menjalnike. ni res menjalnik je top samo tisti ki je lastnik je kriv, pol pa daj raje 3000€+ za obnovo kot pa 200€ za menjavo olja.  Še enkrat ne me narobe razumet, vaš avto vaša pravila, meni osebno je vseeno za vaš avto in vaše vzdrževanje, jaz menjam olje za sebe da jaz vem kakšna je situacija in se lahko v vsakem trenutku peljem na konec sveta (zdaj glih ne zaradi karantene :)  ) ker je avto v nuli in točno vem kdaj je bilo kaj menjano in kdaj bo naslednjič. 

Če ima kdo željo se lahko po karanteni zmenima, nabavi olje in filter pa menjama olje, zraven vse poslikama in objavima en DIY. Lahko tudi pri tistem doma če ima pogoje (kanal, dvigalo) in mu je lažje pa sem samo zraven in dela sam ni nobenga problema samo da je iz štajerske da se pač nerabim vozit na drugi konec Slovenije

Koliko pa stane olje redline za ročni m.in koliko ga potrbuješ,je še potreben kakšen filter ali kaj podobnega za M3 g120 sprašujem?:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.