Skoči na vsebino

Napotki za servisiranje Skyactive motorjev od letnika 2012 naprej


Priporočeno sporočilo

dne 2. 11. 2020 ob 12:37 je Aless napisal:

@Bini nvm katere prodajalce misliš? Lokalni prodajalci rezervnih delov imajo enake znamke delov kot autodoc, s tem da so ponavadi dražji.

Za nekatere dele kljub 30%rabatu pri bartogu recimo je autodoc v večini primerov cenejši. 

Drugače če pa hočeš 100% preverjeno robo pa greš na Mazdo in kupiš originalne dele. 

Btw, glede znamke rezervnih delov pa jaz gledam ponavadi samo za oljnega da je bolj priznane znamke mahle(knecht) mann ali oem. Mahle in Knecht sta ista tovarna ponavadi vzamem kateri od teh dveh je cenejši. 

Jermene pa Gates ali Continental. 

Ostale filtre pa ni tako pomembno kake znamke je. 

Ma jest vzamem vse filtre od mahle ali mann pa je. Nazadnje sm vzel se nek super duper ogljen in anti bakterijski kabinski filter. Je pa tako, kot si rekel in je meni na bartogu ze sam rekel, da mi po taki ceni kot jo ima autodoc nemore dati.  Ce pa zelo malo narocas na autodocu in ti je predraga postnina pa narocis material za ene par rednih servisov pa je :). Jest sem ravno vceraj v bartogu kupil oljni filter in sem tocno seenkrat drazji placal, kot pa autodoc. Gre pa za tocno isti filter z isto oznako. Kar se pa tice stevilk katere je scania napisal gre za stevilke dolocenega proizvajalca in ne kataloske stevilke. Torej pod to stevilko bos dobil doticen izdelek dolocenega proizvajalca in ti nebo nasel vseh kompatibilnih opcij drugih proizvajalcev. Problem nastane, ker ce bos izdelek iskal pod to stevilko ti bo iskal samo npr. Mann kabinski filter. Ni nic narobe s firmo mann, ampak mogoce mann ni na zalogi in ti nebo nicesar nasel.

Jest osebno vse narocam preko autodoca, ker za isto ceno katero bi placal pri bartogu za neko levo firmo pri autodcu dobim top shit firmo. Primer: sprednje ploscice ATE pri bartogu 90e, autodoc 45e. Ni cudno da potem folk daje neke no name znamke gor, ker se jim vse skupaj zdi predrago. Jest osebno probam kupit cimboljso znamko glede na to kaj rabim in sicer:

Filtri :MANN ali MAHLE

Podvozje : meyle, lemforder, febi bilstein, sachs

Jermena: SKF, contitech

Svecke obvezno NGK (so tudi prva vgradnja)

Vzmetenje: bilstein, sachs, eibach

Zavore: ate, textar, TRW

Elektronika: hell, beru, ngk, 

Skratka imas dolocene firme k so specializirane na dolocenem podrocju in tam res rasturajo in vejo kaj delajo. Ne kot neke firme k delajo vse zivo od pralnih strojev, brisalcev do avtodelov.

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 6
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče nisem zasledil, ob naslednjem servisu sem se odločil da polek olja v AT menjalniku in podložk injektorjev menjam še grelne svečke, kako znamko se splača vzet za mazdo ?

 

A ravno tako NGK  kot je Scr3am omenil tudi pri dizlu?

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

S testerjem se pregleda raztegnjenost verige. 

Če imaš kaka OBD vmesnik pa lahko sam pogledaš z Forscanom ali pa z Torque pro in vneseš PID, sem enkrat objavil na forumu kka je uradni postopek in kolk je lahko max raztegnjenost, napamet se zdja ne spomnim. 

Če so ti na servisu predlagali menjavo je verjetno na meji raztegnjenosti. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bartol napisal:

Kako izgleda preverjanje verige?

Imam M6 2013 s prevoženimi 220,000km in so mi na (uradnem) servisu priporočili preventivno menjavo verige, brez kontrole. Strošek okoli 800€. 

To imaš dizla? 

Drugače pa bolje to uredit, zdaj ce je dizel scistis sito v karterju podlozke na sobah menjas in si miren 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 urami je Bartol napisal:

Kako izgleda preverjanje verige?

Imam M6 2013 s prevoženimi 220,000km in so mi na (uradnem) servisu priporočili preventivno menjavo verige, brez kontrole. Strošek okoli 800€. 

Če mislite imet avto še nekaj časa bi jaz osebno menjal. Bi pa mogoče vprašal še kam drugam za ceno! Kak mehanik,neuradni ki šravfa tudi Mazde bi bil verjetno kaj cenej,saj ga nimaš več v garanciji!:whatever:

Če bi imel pa dizla bi jo pa verjetno že vlekel za seboj :wacko:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Bini napisal:

Če mislite imet avto še nekaj časa bi jaz osebno menjal. Bi pa mogoče vprašal še kam drugam za ceno! Kak mehanik,neuradni ki šravfa tudi Mazde bi bil verjetno kaj cenej,saj ga nimaš več v garanciji!:whatever:

Če bi imel pa dizla bi jo pa verjetno že vlekel za seboj :wacko:

 

Nvm kaj imate spet proti dizlom??? V vsaki temi neko prepucavanje benc vs dizel🙄

Tisti ki nimajo dizlov itak največ vejo. Kao da vse crkne pri 50kkm, ja in pol pride Božiček z novo Mazdo bencinc🙄😁😁😁

 

Glede neuradnih mehanikov, pa je odvisno kok mu zaupaš menjavo verige. Če bo zajebal so posledice katastrofalne €€€, tko da jst bi raje dal 200€ več in imaš račun z garancijo na to delo, kot pa da daš enemu popoldancu k ti lahko zajebe mašino za tistih nekja € razlike. 

  • Všeč 5
  • Haha 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 12. 2020 ob 11:42 je Aless napisal:

 

Nvm kaj imate spet proti dizlom??? V vsaki temi neko prepucavanje benc vs dizel🙄

Tisti ki nimajo dizlov itak največ vejo. Kao da vse crkne pri 50kkm, ja in pol pride Božiček z novo Mazdo bencinc🙄😁😁😁

 

Glede neuradnih mehanikov, pa je odvisno kok mu zaupaš menjavo verige. Če bo zajebal so posledice katastrofalne €€€, tko da jst bi raje dal 200€ več in imaš račun z garancijo na to delo, kot pa da daš enemu popoldancu k ti lahko zajebe mašino za tistih nekja € razlike. 

Saj dizli so ok,ampak pri 220k km ne vem kak bi bilo s prvo ketnico,ker sem slišal ,da jih tudi trže že pred 200k km. Mislil sem pa na mehanike kot je Pelko in še kdo,ki ve kaj dela!:prstgor:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Veriga je po pregledu g. Pelka popolnoma ok, pustili jo bomo pri miru. Kakšne so nasploh izkušnje z večjo kilometražo teh 'novejših' modelov, obstajajo znani problemi? Avta ne mislim menjati, zadnja Vectra mi je služila skoraj pol milijona km, preden je zgnila od zunaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Bartol napisal:

Veriga je po pregledu g. Pelka popolnoma ok, pustili jo bomo pri miru. Kakšne so nasploh izkušnje z večjo kilometražo teh 'novejših' modelov, obstajajo znani problemi? Avta ne mislim menjati, zadnja Vectra mi je služila skoraj pol milijona km, preden je zgnila od zunaj.

Mogoče pa je verigo menjal že prejšnji lastnik ,če je možno bi ga vprašal ,da si bolj siguren.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...
pred 37 minutami je Husky1290 napisal:

😁😄

 

pred 37 minutami je Husky1290 napisal:

Hvala 😁 sej zdelo se mi je tako, ampak pri mašinah nikoli ne veš😄

Res je😊... včasih se vsedeš v avto in po zvoku ugotoviš, da ima šest cilindrov. 😊

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

57 minutes ago, Aless said:

@Husky1290Saj v načrtu imajo, mapak vprašanje če bo v EU, mam občutek da to načrtujejo samo za US trg.

Glede avto moto scene pa res iz dna srca sovražim Amere. Vse tabolš poberejo, mi pa eko drobtince dobimo 😤

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.