Skoči na vsebino

Lupljenje alu platišč Mazda


Priporočeno sporočilo

Zdravo,

 

mogoče je že bilo obdelano a ne najdem ;)...skratka, lupijo se mi original felge na Mazdi 6, l. 2016...lupi se gornja plast laka, predvidevam...prilagam tudi slikco...slišal sem, da je to bolezen teh platišč tega letnika...kaj storiti?

Sicer zarjavelo ne bo, zgleda pa nagravžno...

 

hvala in lp

 

Luka

20201031_132620.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je LukaL napisal:

Zdravo,

 

mogoče je že bilo obdelano a ne najdem ;)...skratka, lupijo se mi original felge na Mazdi 6, l. 2016...lupi se gornja plast laka, predvidevam...prilagam tudi slikco...slišal sem, da je to bolezen teh platišč tega letnika...kaj storiti?

Sicer zarjavelo ne bo, zgleda pa nagravžno...

 

hvala in lp

 

Luka

20201031_132620.jpg

A nimaš 5 letne garancije za avto?Seveda,če si ga kupil pri nas. Če je odgovor da, ti morajo to rešiti obveznon pod garancijo. Sicer naj bi zamenjali feltne(vsaj na začetku so). Drugače pa ti preostane barvanje pri kakem avtoličarju. Ne bodo pa iste barve, ker je ta postopek barvanja originalnih platišč precej zahteven. Osnovna barva je prašno pobarvana črna, čez je narahko pobarvano z srebrni barvi(senca).

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

13 minutes ago, Alex said:

A nimaš 5 letne garancije za avto?Seveda,če si ga kupil pri nas. Če je odgovor da, ti morajo to rešiti obveznon pod garancijo. Sicer naj bi zamenjali feltne(vsaj na začetku so). Drugače pa ti preostane barvanje pri kakem avtoličarju. Ne bodo pa iste barve, ker je ta postopek barvanja originalnih platišč precej zahteven. Osnovna barva je prašno pobarvana črna, čez je narahko pobarvano z srebrni barvi(senca).

Avto sem pripeljal iz Nemčije...tako, da garancije ni 😬

Torej mi preostane peskanje, barvanje in upanje, da bo barva vsaj podobna originalu...

Mogoče kdo pozna kakšnega majstra iz okolice LJ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je LukaL napisal:

Avto sem pripeljal iz Nemčije...tako, da garancije ni 😬

Torej mi preostane peskanje, barvanje in upanje, da bo barva vsaj podobna originalu...

Mogoče kdo pozna kakšnega majstra iz okolice LJ?

Jaz sem jih pobarval v BMW  M3 grafitno sivi barvi. Sem pa dal gor specialno trd brezbarvni lak zaradi vzdržljivosti. 

Izpadle so kar v redu. 

IMG_20200226_182611.jpg

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je LukaL napisal:

Res zgledajo lepo...skoraj kot original 😁

To ti je ličar pofarbal ali sam? Kakšen lak si uporabil?

Sam sem jih prelakiral. 🤗Ne vem točno, katere  znamke je lak. Je pa to dvo- komponenten  akrilni avto  lak. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Deeyan napisal:

 

spray

Saj je v redu samo ne zdrži kot prava dvokomponentna barva. Jaz sem tudi pred leti tako pobarval feltne z sprejem a se je po par letih začelo kupiti. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 minutes ago, Alex said:

Saj je v redu samo ne zdrži kot prava dvokomponentna barva. Jaz sem tudi pred leti tako pobarval feltne z sprejem a se je po par letih začelo kupiti. 

bomo vidli, tole je 2 leti zdržalo brez luščenja

 

 

IMG_20200711_120053.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Bini napisal:

Grozne so, pa brez zamere.... ?zmeden?

Vsak ima svoje gušte. A veš, da niti dva človeka ne vidita enako barv(odtenek, celo barvo vidijo drugače). Tako, da je njemu pač ta barva cool. Drugače je verjetno ne bi izbral. 😊

  • Všeč 3
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Vsak ima svoje gušte. A veš, da niti dva človeka ne vidita enako barv(odtenek, celo barvo vidijo drugače). Tako, da je njemu pač ta barva cool. Drugače je verjetno ne bi izbral. 😊

Ja,morajo ti biti res zelo,zelo,zelo cool,da jih daš na "belo Alfo" Ostaja pa odprto vprašanje,kako se kaj ona počuti v tej obutvi?:whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Alex napisal:

Vsak ima svoje gušte. A veš, da niti dva človeka ne vidita enako barv(odtenek, celo barvo vidijo drugače). Tako, da je njemu pač ta barva cool. Drugače je verjetno ne bi izbral. 😊

Aha, zato je tebi ta rdeča barva tvoje Mazde tolk všeč. 😆

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Boss napisal:

Aha, zato je tebi ta rdeča barva tvoje Mazde tolk všeč. 😆

Ta barva pač najbolj pristojni vsem mazdam, ne le 6-ki.Postavi recimo na cesto  novo 3-ko. Vseh možnih barv, ki obstajajo pri Mazdi. In vprašaj naključne mimoidoče naj izberejo najljubšo oz najlepšo..Prepričan sem, da bo 78% ljudi izbralo red soul rdečo. 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Ta barva pač najbolj pristojni vsem mazdam, ne le 6-ki.Postavi recimo na cesto  novo 3-ko. Vseh možnih barv, ki obstajajo pri Mazdi. In vprašaj naključne mimoidoče naj izberejo najljubšo oz najlepšo..Prepričan sem, da bo 78% ljudi izbralo red soul rdečo. 

Verjetno res,ampak koliko od teh bi jo pa v resnici imelo? Meni osebno je ta nova rdeča bolj všečna in če bi imel izbiro takrat za mojo trojko bi jo mogoče celo vvzel.Ampak prejšnja rdeča se mi zdi,da nekako na trojko ne paše.:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je Scr3am napisal:

To vse drzi alex, ampak problem je ker je cist prevec rdecih mazd in barva izgubi svoj car. Meni osebno je tista stormy blue dost lepsa pa se bolj redka je :)

Kako dosti? Na celi obali so štiri rdeče 6-ke karavanke in tri rdeče limuzini. In vsi se med seboj poznamo in si vedno blendamo. Je pa cel kup črnih in temno sivih. Največ je temno sivih. Kako je drugod ne vem. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Alex napisal:

Kako dosti? Na celi obali so štiri rdeče 6-ke karavanke in tri rdeče limuzini. In vsi se med seboj poznamo in si vedno blendamo. Je pa cel kup črnih in temno sivih. Največ je temno sivih. Kako je drugod ne vem. 

Tudi pri nas, največ je najlepših! :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.