Skoči na vsebino

Rezervoar za gorivo


Carot

Priporočeno sporočilo

Zdravo,

 

ali kdo ve, kako velik je rezervoar za gorivo v M6 od leta 2018 naprej. V Navodilih piše 62L, dejansko pa pri cca 10 preostalih km po računalniku tankam okoli 53 L. Ali je ostala količina obvezna rezerva?

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hoj, ja jst mislim da kr teh 62L, največ sem not spravil 55L. Takrat sem imel še preostalih 8km po računalniku. Sj to da ma 62L še ne pomeni, da avto zna pocuzat do zadnjega decilitra, srčno upam da pumpa ni čisto na dnu, kjer se lahko nabira svašta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je 50keda napisal:

Hoj, ja jst mislim da kr teh 62L, največ sem not spravil 55L. Takrat sem imel še preostalih 8km po računalniku. Sj to da ma 62L še ne pomeni, da avto zna pocuzat do zadnjega decilitra, srčno upam da pumpa ni čisto na dnu, kjer se lahko nabira svašta.

Ko se lučka rezerve prižge gre pri meni noter natančno 48 litrov. Zdi se mi skoraj nemogoče, da bi bila rezerva 14 litrov. 🤔Če pa je to res mi ni jasno, zakaj je tako. Potem, ko se ti lučka prižge ne veš več točno koliko km imaš točno še na razpolago. 🧐

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Alex napisal:

 14 litrov za 100 km? 

 

Hja, odvisno od avta. Pri Mazdi BT-50 je to še zelo malo. Razen, če se pelješ v dolino...

 

Mazda 5 z dvolitrskim turbodizlom pa pri umirjeni vožnji na odprti cesti brez zastojev in brez obremenitve s 14 litri naredi skoraj 300 km...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Slivka napisal:

 

Hja, odvisno od avta. Pri Mazdi BT-50 je to še zelo malo. Razen, če se pelješ v dolino...

 

Mazda 5 z dvolitrskim turbodizlom pa pri umirjeni vožnji na odprti cesti brez zastojev in brez obremenitve s 14 litri naredi skoraj 300 km...

Saj to mi ni jasno. Zakaj je toliko rezerve. Bi lepo naredili, da se lučka za rezervo upali takrat, ko bi lahko natankal noter 55 litrov. Sedem litrov rezerve bi bilo dovolj za tistih 100 km do prve črpalke. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj rezervoarja verjetno nikoli ne izpraznis cisto do zadnje kapljice ... Po tehnicnih podatkih ima recimo moja CX-5 velikost rezervoarja 58 litrov ... pa ponavadi natocim med 45 in 48 litri ... Najvec, kar sem natankal je bilo 50,86 litrov ... Pa tankam ponavadi takrat, ko kaze "range" manj kot ene 30 km ... Lucka se ponavadi prizge, ko kaze se nekje 45 - 48km ... Je bilo pa ze enkrat tako, da je "range" bil ze na "0" pa sem do crpalke naredil se ene 10 km ... pa se ni zacel "kasljati" :) Nisem pa se nikoli probal, do koliko bi slo, da bi motor ugasnil :D  ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz na trojki imam 51 litrov tank in lučka se prižge ko pade pod 100kil na displeju,potem pa še vozim nekje 120-150 kil.odvisno od pumpe in tankam okoli 43-45 litrov. Lahko bi verjetno še 100 km vozil čez tisto ko pade na nulo,ampak to ni najboljše.:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

18 hours ago, Alex said:

 14 litrov za 100 km? 

Seveda, pa nisem nobenega fural tako dolgo, da bi ugasnil lol. Pravim samo, da 100 km je zame varna vrednost, do katere definitivno najdem črpalko, kjer se natankat da in do sedaj, so takšno razdaljo premagali še vsi avtomobili, katerim dela lučka za gorivo.

Danes denimo je pisalo še 29km, pa tankam in sem stlaču notri 53l.

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je 50keda napisal:

Seveda, pa nisem nobenega fural tako dolgo, da bi ugasnil lol. Pravim samo, da 100 km je zame varna vrednost, do katere definitivno najdem črpalko, kjer se natankat da in do sedaj, so takšno razdaljo premagali še vsi avtomobili, katerim dela lučka za gorivo.

Danes denimo je pisalo še 29km, pa tankam in sem stlaču notri 53l.

To pomeni, da ko odšteje na nulo, potem je šele prava rezerva za 100 kil. :prstgor:

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je 50keda napisal:

Seveda, pa nisem nobenega fural tako dolgo, da bi ugasnil lol. Pravim samo, da 100 km je zame varna vrednost, do katere definitivno najdem črpalko, kjer se natankat da in do sedaj, so takšno razdaljo premagali še vsi avtomobili, katerim dela lučka za gorivo.

Danes denimo je pisalo še 29km, pa tankam in sem stlaču notri 53l.

Kako se upaš iti toliko čez, ko se ti upali lučka? Jaz grem takoj tankat takrat in se ne igram s kometri. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex kot pravim, tako imam umerjeno na vseh dosedanjih avtih ;) Kar pa ne pomeni, da na vseh avtih to drži.

 

Kar se pa tiče trenutne mazde z G194, ko sem jo kupil, je bil kazalec za gorivo pod ničlo in še sem se pripeljal do pumpe. Do sedaj pa še nikoli nisem šel pod nulo s cajgrom ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Aless napisal:

Btw, Mazde imajo software tako narejen da če ti gre gorivo h koncu, se zmanjša vbrizg in zmanjša moč motorja.

Edino se ne spomnim pri koliko km pod 0 to naredi. 

Pri 30,40 kil.pod nulo sigurno ne. Izprobano.

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam sem že v parih navodilih za uporabo zasledil,da naj bi rezerva zadoščala za cca 100km. Na xsari je rezerva mislimda 8litrov,na službenem kombiju 15L. 

 

Sam sem opazil,da doseg dokaj enakomerno pada in ko pade na recimo 60km, začne na1x kazati doseg 0km. Rekord imam , ko sem natankal 76l v 80l tank. Ni bil lušten filing.

 

Sicer pa ni to za prakticirati, saj zna benz pumpa delati na pol na suho.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je Nejc1986 napisal:

Tudi sam sem že v parih navodilih za uporabo zasledil,da naj bi rezerva zadoščala za cca 100km. Na xsari je rezerva mislimda 8litrov,na službenem kombiju 15L. 

 

Sam sem opazil,da doseg dokaj enakomerno pada in ko pade na recimo 60km, začne na1x kazati doseg 0km. Rekord imam , ko sem natankal 76l v 80l tank. Ni bil lušten filing.

 

Sicer pa ni to za prakticirati, saj zna benz pumpa delati na pol na suho.

Na način vožnje s skrajnim robom rezerve (z glavnino vožnje na avtoplin), sem "hinrihtov" bencinsko črpalko na prejšnjem karavanu BMW. Enostavno se je preveč pregrevala, noter pa vedno kurckej bencina in se mi je posledično oddolžila s "crknjot mašinist" (vsaka šola nekaj stane), zdaj imam ob vožnji na LPG vedno bencina med 1/4 in polovico, klinc pa lučke za rezervo :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je 50keda napisal:

Tankat na 100km, olje menjat na 1000km, filtere pa najbolje, da za vsako, ko se kam peljemo, ker so itq tako poceni :D:D

Kaj čmo... to niso več stari dobri avti, ko je bilo rezerve noter  pet litrov in si točno vedel, koliko lahko še narediš. Tudi z menjavo olja sem včasih odlašal in je bilo tudi po 30000 km. Pa je mašina lepo predla naprej. Danes so pa tej novi avti kot razvajeni froci. Niti pogledati grdo jih ne smeš se že nekaj kujajo. 😳

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
    • Zaskrbljena gospodinja.
    • Verjetno ker je sedan. Karavan bi lazje sel pomoje.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.