Skoči na vsebino

Izklop avtomatskega preklopa vzvratnih ogledal - Mazda 3 2017


Janez007

Priporočeno sporočilo

A nimas na vratih gumba, ki ima tri pozicije... v eni se ogledala zlozijo, v drugi je na avtomatskem rezimu, v tretji pa se spet postavijo nazaj ....? Tako imam jaz v CX-5 ...


 

Edit:

Google najde recimo tole:

 

Here is how you can cancel and/or restore the folding-mirror function:

Canceling the automatic folding function

To cancel the automatic folding function,
carry out the following procedure using
the master control switches.
1. Switch the ignition ON.
2. If the power window lock switch is in
the unlock position, switch it to the
lock position.
3. Press and hold the front passenger's
power window switch and rear left/
right power window switches on the
driver's door at the same time for 3
seconds or longer.
NOTE
* The automatic folding function cannot
be canceled if the procedure is not
completed within the specified times, or
the procedure is changed along the way.
To redo the procedure, first switch the
ignition off and proceed from the
beginning.
* If you are unable to cancel the function
despite doing the cancellation
procedure, consult an Authorized Mazda
Dealer.
Restoring the automatic folding
function
With the automatic folding function in the
canceled state, repeat the previous
procedure for canceling the function and it
will be restored.
NOTE
If you are unable to restore the function
despite carrying out the restore procedure,
consult an Authorized Mazda Dealer.

 

https://www.mazdas247.com/forum/index.php?threads/disable-power-folding-mirror-2019-cx-5-signature.123870038/

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moram enkrat pri hceri pogledat, kako je v trojki... Pri meni je pac rako, kot sem napisal... gumb na voznikovih vratih s tremi pozicijami...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jest napisal:

Moram enkrat pri hceri pogledat, kako je v trojki... Pri meni je pac rako, kot sem napisal... gumb na voznikovih vratih s tremi pozicijami...

Enako- naprej, odprta ogledala, sredina-avtomatsko zapiranje, nazaj-ročno odpiranje. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je 50keda napisal:

Ali pa kontra, manj boš gural motorček, večjo maš vrjetnost, da zarosta :D Js to kr lepo uporabljam, vsaj vem kdaj je avto zaklenjen.

Je pa kar precej reklamacij na te motorček za ogledala. Krivi so pa plastični zobnički, ki poganjajo to zadevo in rado poje te zobčke. Na aliexpress obstajajo kovinski in naj bi bili veliko boljši. Meni so zamenjali že oba in naj bi vgradi tudi na mazda  servisu kovinske. Me prav zanima, ali se bo to obneslo in so res to "nadgradili". 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je zaštekal en motorček že v času garancije. Na servisu so mi dejali, da se to zgodi, ker notri pride voda (npr. v avtopralnici) in zjebe motorček. Ne vam kaj naj rečem, normalno glih ni, da bi notri prišla voda.

pred 3 urami je kseb napisal:

Na C3 so zdržali 12 let, potem pa je šel avto v prodajo. Brez kakršnihkoli težav.

A pri premium Mazdi to crkne že v času garancije?

 

No žena je kupila zadnjo verzijo C3 pa opcije avtomatskega zapiranja ogledal sploh nima, tko da res težko crkne.

  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 21. 11. 2020 ob 15:08 je 50keda napisal:

Možno, no saj v tem primeru, je pa tako ali tako potrebno gurat. Naj se znuca za časa garancije. Bomo videli, če so z leti to kaj reševali ali ne.

Verjemi, da ti bo garancijo zdržalo... potem boš pa sam plačeval menjavo. Jaz te potrebe po zapiranju nimam saj imam doma in na šihtu široko parkirišče. Če pa grem na kakega ožjega in je navarnost, da bi kdo po nesreči ogledalo s sabo odnesel pa seveda stisnem gumb za ročno zapiranje. Tako, da glih zarostalo ne bo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je ignacij napisal:

Ok, če prav razumem je to dejansko hiba teh avtomobilov in ti ogledalo slej kot prej spet zašteka? A to lahko kdo potrdi? Ker če je tako, potem bom upošteval nasvet @Boss

Ne vem, če je hiba. Vsaj na mojem avtu so zamenjali oba motorčka ali zobnik, kakorkoli. Kolikor vem je imel problem na CX 5 tudi Gelipter. Tako, da zna bit, da je to tovarniška  hiba. Ko sem jaz pripeljal avto na servis so bili že seznanjeni s tem problemom in so takoj naročili ves material, kar rabi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je oreng hiba in se je začela pojavljati v trenutku, ko so naredili avtomatsko zapiranje ogledal in se je tako dnevno vsaj 4x zaprlo in odprlo. V prejšnjih modelih je bilo to redko saj si moral sam stisniti gumb, da so se zaprla in seveda so ljudje malo uporabljali oziroma le takrat, ko je bilo nujno. In manj uporabe manj možnosti za obrabo. :punk:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Boss napisal:

To je oreng hiba in se je začela pojavljati v trenutku, ko so naredili avtomatsko zapiranje ogledal in se je tako dnevno vsaj 4x zaprlo in odprlo. V prejšnjih modelih je bilo to redko saj si moral sam stisniti gumb, da so se zaprla in seveda so ljudje malo uporabljali oziroma le takrat, ko je bilo nujno. In manj uporabe manj možnosti za obrabo. :punk:

Samo res... meni se tudi po deset krat na dan to odpre in zapre. 🤔 Če pa pustiš odprta ogledala je velika možnost, da ti jih kdo polomi, ker so kar velika. 

Ne veš, kaj je slabše. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak motor se lahko tudi pokvari, ce ga zalaufas... torej je najboljse, da stoji v garazi? ;) ... 

  • Všeč 1
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Jaz jih uporabljam,ko bodo pa fuč jih bom reklamiral,če bojo še v garanciji. Če pa ne, pa preklop na roke,sistem kot ga poznajo tisti,ki ga že sedaj ne uporabljajo!:D

Ne bo šlo na roke. Ko se mehanizem pokvari ga ne premakneš na roke, edino če vse polomiš noter. Enostavno ga ne pusti zasukati. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Ne bo šlo na roke. Ko se mehanizem pokvari ga ne premakneš na roke, edino če vse polomiš noter. Enostavno ga ne pusti zasukati. 

Kaka je cena popravila za eno ogledalo, upam da ne crkne takoj še drugi? :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Bini napisal:

Kaka je cena popravila za eno ogledalo, upam da ne crkne takoj še drugi? :whatever:

Ni malo,baje.Meni so pri montaži sesuli šipo levega ogledala, tako, da so morali nabavit novo šipco. Ni tako enostavno za zamenjati. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Alex napisal:

Ni malo,baje.Meni so pri montaži sesuli šipo levega ogledala, tako, da so morali nabavit novo šipco. Ni tako enostavno za zamenjati. 

Kaj misliš, da niso pri face liftu to do delal, če je bilo toliko okvar? Lahko bi naredili vpoklic in gratis menjali po poteku garancije vsem, ker to ni normalna okvara. Sem razmišljal, da je pozimi verjetno več okvar, ko zmrzne voda v reži ogledala in nosilca. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so na 2019 cx5 tudi že enega zamenjali

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
    • Zaskrbljena gospodinja.
    • Verjetno ker je sedan. Karavan bi lazje sel pomoje.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.