Skoči na vsebino

Izklop avtomatskega preklopa vzvratnih ogledal - Mazda 3 2017


Janez007

Priporočeno sporočilo

Verjamem, da je tako bilo, no sedaj ni vec. Zena ima C3 letnik 2017 top opremo, plus dodatke, pod katere pa ni bilo nobene variante dokupiti elektricnih ogledal, ceprav si jih je zelela zaradi lazjega dstopa v garazo. Ocitno je Citroen ugotovil, da gre za pokvarljiv del in jih raje ne ponuja, kot da se kvarijo😆

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tem C3 so pač motorčki zdržali 12 let, brez kakršnihkoli težav.

Razlogov zakaj jih ne vgrajujejo več, pa je veliko (lahko je povezano s stroški, mogoče se res kvarijo in je bilo pri tem našem izjema, da so tako dolgo delali, glej ne vem. Če je to res zadnja želja, pač preverite pri Citroenu zakaj je temu tako). 

Bistvo, ki sem ga hotel poudariti je, da vse znamke (tudi Mazda) poudarjajo, da so nekaj več, vsi lezejo v premijski razred (predvsem s cenami), dejansko pa se avti kvarijo in imajo kup nekih slabosti in tule je zelo na mestu primerjava s tem zapiranjem ogledal (stara jajca od C3, kjer zadeva deluje BP in veliko novejša premijska Mazda 3, kjer se pokvarijo še v garanciji). 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je kseb napisal:

V tem C3 so pač motorčki zdržali 12 let, brez kakršnihkoli težav.

Razlogov zakaj jih ne vgrajujejo več, pa je veliko (lahko je povezano s stroški, mogoče se res kvarijo in je bilo pri tem našem izjema, da so tako dolgo delali, glej ne vem. Če je to res zadnja želja, pač preverite pri Citroenu zakaj je temu tako). 

Bistvo, ki sem ga hotel poudariti je, da vse znamke (tudi Mazda) poudarjajo, da so nekaj več, vsi lezejo v premijski razred (predvsem s cenami), dejansko pa se avti kvarijo in imajo kup nekih slabosti in tule je zelo na mestu primerjava s tem zapiranjem ogledal (stara jajca od C3, kjer zadeva deluje BP in veliko novejša premijska Mazda 3, kjer se pokvarijo še v garanciji). 

 

Kupi nov C 3 pa se bomo potem pogovarjali, kako je s temi stvarmi. Vsi vemo, da so bili včasih avti bolje narejeni iz boljših materialov. Tudi stare mazde (predvsem prva gen. mazde 6) je bila med top tremi avti po kvaliteti in vzdržljivosti i(pogled Toyote in Honde) pred vsemi "Premium" znamkami. Takrat je bila večina kosov v avtih made in japan. 

No, pa je prišla globalizacija in z njo made in china. Vse znamke vgrajujejo sedaj v avte kose iz vseh koncev sveta. Ko kupiš "nemški" avto je nemško ponavadi samo ime. Vsaka znamka ima svoje hibe, tako kot naprimer ima audi probleme z mehanizmi za šipe. Nečak se je že z dvema različnima audijema pripeljal iz tujine z najlonom namesto šip. Smo menjali motorčke in glej ga zlomka-- bili so Bosch, made in china.  Tako, da dandanes so vsi avti, vključno z Premium znankami narejeni na ta način. 😉

pred 2 minutama je scania napisal:

Meni so na mazdi menjali dva krat levega. Potem sem zadevo vzel narazen in zatesnil pušo s kablami na kateri se ogledalo zavrti. Od takrat imam mir je pa od tega nekje leto in pol. Zapiranje ogledal pa uporabljam redno.

A je problematično za razstaviti vse skupaj? A ne bi naredil kratek opis del, kako si to naredil? 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prav šestica prve generacije je ena zadnjih, Aleks, ki bi jih lahko dal kot primer nepokvarljivega avta, razen če sta naslednji generaciji totalen šrot. 6 motorčkov na lučeh in in 2 na šipah je bil rezultat, ker k sreči ni imela zlaganja ogledal. 

 

Da nekatere znamke ne dajejo možnosti v nastavitvenem meniju enostavno odkljukat nekaterih osnovnih funkcij, kot je naprimer zlaganje ogledal, kaže, jim je ciljna publika polpismeni vozniki. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Prav šestica prve generacije je ena zadnjih, Aleks, ki bi jih lahko dal kot primer nepokvarljivega avta, razen če sta naslednji generaciji totalen šrot. 6 motorčkov na lučeh in in 2 na šipah je bil rezultat, ker k sreči ni imela zlaganja ogledal. 

 

Da nekatere znamke ne dajejo možnosti v nastavitvenem meniju enostavno odkljukat nekaterih osnovnih funkcij, kot je naprimer zlaganje ogledal, kaže, jim je ciljna publika polpismeni vozniki. 

Ne vem, kaj so tebi prodali kot 6-ko, ampak večini ni šlo nič od naštetega. Ok, mogoče z nivelacijo xenon luči so bili problemi, a mazda je imela to vgrajeno, ko so ostale znamke še navadne žarnice vgrajene kot opcijo. 

Res ne vem, kaj ste nekateri delali s temi avti(kao rjavenje itd). Lahko vsak pride pogledati mojo, 16 let staro, nima pikice rje, nikoli nič zamenjano ali barvano. Original sklopka, nikoli nisem zamenjal nobene žarnice (razen xenonk). 

Avto gre še vedno kot raketa, na tehničnem sem bil noter in ven. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Alex napisal:

Ne vem, kaj so tebi prodali kot 6-ko, ampak večini ni šlo nič od naštetega. Ok, mogoče z nivelacijo xenon luči so bili problemi, a mazda je imela to vgrajeno, ko so ostale znamke še navadne žarnice vgrajene kot opcijo. 

Res ne vem, kaj ste nekateri delali s temi avti(kao rjavenje itd). Lahko vsak pride pogledati mojo, 16 let staro, nima pikice rje, nikoli nič zamenjano ali barvano. Original sklopka, nikoli nisem zamenjal nobene žarnice (razen xenonk). 

Avto gre še vedno kot raketa, na tehničnem sem bil noter in ven. 

No ja, samo ti nisi ravno pravi primer ne ;) Obala pa to... :D

  • Všeč 1
  • Začuden 1

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex samo sprednji barvan pokrov snameš dol, dva krat odpri in zapri ogledala boš videl kje se vrti in kje so kabli, tam imaš zračnost, zatesniš in mirna Bosna. jaz sem zatesnil s takim trakom kot žvečilna. Mi je pa to kolega predlagal ki dela na mazda servisu, on si je isto naredil in ima mir.

  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je scania napisal:

Alex samo sprednji barvan pokrov snameš dol, dva krat odpri in zapri ogledala boš videl kje se vrti in kje so kabli, tam imaš zračnost, zatesniš in mirna Bosna. jaz sem zatesnil s takim trakom kot žvečilna. Mi je pa to kolega predlagal ki dela na mazda servisu, on si je isto naredil in ima mir.

Žvečilna?? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je scania napisal:

Alex samo sprednji barvan pokrov snameš dol, dva krat odpri in zapri ogledala boš videl kje se vrti in kje so kabli, tam imaš zračnost, zatesniš in mirna Bosna. jaz sem zatesnil s takim trakom kot žvečilna. Mi je pa to kolega predlagal ki dela na mazda servisu, on si je isto naredil in ima mir.

Ima 3ka ista ogledala, če veš mogoče? :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je scania napisal:

Alex ja nekaj takega je ja, zatesni in ne prepušča vode. Bini nebi vedel ampak mislim da ima enak sistem. Pozna kdo koga ki so mu ogledala na 3-ki in cx5 rihtali?

Mogoče bi tudi ta fix za ogledala  lahko dali med temo vzdrževanje, da bi vsak lahko našel. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Mogoče bi tudi ta fix za ogledala  lahko dali med temo vzdrževanje, da bi vsak lahko našel. 🤔

Ja pa ce bi se kdo, ki nima dveh levih za tehniko kot jaz, naredil posnetek kako urediti problem z ogledali, ne bi bilo slabo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Bini napisal:

Glej ga vrabca,pa sem mislil,da Alex in Boss nimata nič skupnega......:whatever:

 

Do sedaj sta dajala vtis, da ju druži samo ljubezen do tov. Nezmotljivega.:P

 

Ej kakšna rja, govorili smo o crkovanju motorčkov.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Mraušk Mčk napisal:

 

Do sedaj sta dajala vtis, da ju druži samo ljubezen do tov. Nezmotljivega.:P

 

Ej kakšna rja, govorili smo o crkovanju motorčkov.

Saj.. skoraj nobenemu niso crkovali motorčki. Zanimivo, kako imajo nekateri z določenim avtom same probleme, medtem ko drugi z enakim-nobenih. Le zakaj? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je scania napisal:

Alex ja nekaj takega je ja, zatesni in ne prepušča vode. Bini nebi vedel ampak mislim da ima enak sistem. Pozna kdo koga ki so mu ogledala na 3-ki in cx5 rihtali?

cx-5 meni

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Zanimivo, kako imajo nekateri z določenim avtom same probleme, medtem ko drugi z enakim-nobenih. Le zakaj? 🤔

 Znalci s tega foruma imate na to vprašanje že pripravljen odgovor: Zato ker sem motorčke na lučeh narobe uporabljal. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni sta na prvi generaciji crknila obadva motorcka za nivelacijo halogenke. Sepravi rocna vrjanta. So pa rekl, da je bila to hiba teh avtov.

Kar se pa tice tiste "gume" pa mislim, da je imel v mislih tole zadevo.

IMG_20190418_184224.jpg

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.