Skoči na vsebino

Poraba: bencin vs. dizel


Devi

Priporočeno sporočilo

pred 10 urami je Devi napisal:

Glede na to, da so skyactiv x nahajpali, da bo poraba blizu dizla je 8-10 litrov po mestu kr porazno. Skupna je, ce sem konzervativen 7.3l. 

Sej ima svoje momente recimo, ko vozis na tempomat recimo pri 50 je 3.4l, pri 90 - 4-5l in po avtocesti pri 130 - 6.5l. Ampak, ko vse skup potegnes z realno voznjo in da bi to naj bil varcn motor ... meh. 
 

 

 

Men je zanimiv tale test. Sicer ni v slovenščini, ampak tip ima res dobre teste. Men osebno je boljš od našga Komotarja :) 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Alex napisal:

Sem opazil po več prevoženih kilometrih, da se širše gume nekaj vseeno poznajo, recimo ene 0,3 l/100.Ampak se splača. filing je neverjeten. Danes, ko sem se vozil po dolgem času na 17" sem mislil, da nekaj ni v redu z avtom.V ovinkih plava, tudi na avtocesti bolj plava. Ni to zame. A samo udobje je skoraj enako. To je za upokojence, ne zame. 😛

Kar se tiče same turbine pa mislim, da je preveč rekla-kazala o problemih z turbinami. O. k. nekatere znamke imajo večji problem z njimi a mazda definitivno ni med njimi. Jaz ne bi razmišljal o nakupu benzinarke z turbino. 

Torej pravis, da mazda nima probleme s turbinami, pa vseeno ne bi imel bencinke s turbino? Zdej te ne razumem, al ti samo ne bi imel bencinarja ali te turbina pri bencinarju moti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je ignacij napisal:

Torej pravis, da mazda nima probleme s turbinami, pa vseeno ne bi imel bencinke s turbino? Zdej te ne razumem, al ti samo ne bi imel bencinarja ali te turbina pri bencinarju moti?

Ups... sem narobe napisal. Seveda bi kupil benzinarko s turbino. 🤗Pravim, če bi prišel slučajno ta šestak v Evropo, bi bila ta motorizacija  na mojem seznamu želja. Seveda, če ne bi bila cena preveč astronomska. Tudi ta obstoječi motor 192 konjski s turbino bi bil zadetek v polno. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Poraba: bencin vs. dizel
dne 21. 11. 2020 ob 12:54 je ignacij napisal:

Opa @Bossa je malo zabolelo, ker nic ne izgleda da @Jestlaze, jasno je predstavil dejstva in je verjetno eden redkih, ki je imel obe masini v uporabi ob enakih pogojih. Verjamem tudi tvojim 5,8l ampak v tvojem primeru zal nimamo primerjave porabe bencinarja v eneakih pogojih.

Ne vem zakaj bi mene bolelo... jaz imam fantastično porabo za način vožnje, ki je daleč od svaljkanja po cestah in je zadnje čase celo kar precej mestne vožnje (pač kurčevi ukrepi). Bolj imam občutek, da je tebe zabolelo, da ima tako velik avto in še karavan za povrh tako malo porabo. Nekako ti verjetno ne gre v računico, kjer si prepričan, da 2.2 dizel in 2.5 bencinar trošita skoraj enako. Pač ne pa če se na vse pretege trudiš.

 

Pa da ne boš narobe razumel... vseeno mi je kolk komu troši, ampak zavajanja je danes mnogo preveč in dejmo bit realni vsaj pri taki temi, kjer se da z litri celo zadevo celo zmerit.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Boss napisal:

Ne vem zakaj bi mene bolelo... jaz imam fantastično porabo za način vožnje, ki je daleč od svaljkanja po cestah in je zadnje čase celo kar precej mestne vožnje (pač kurčevi ukrepi). Bolj imam občutek, da je tebe zabolelo, da ima tako velik avto in še karavan za povrh tako malo porabo. Nekako ti verjetno ne gre v računico, kjer si prepričan, da 2.2 dizel in 2.5 bencinar trošita skoraj enako. Pač ne pa če se na vse pretege trudiš.

 

Pa da ne boš narobe razumel... vseeno mi je kolk komu troši, ampak zavajanja je danes mnogo preveč in dejmo bit realni vsaj pri taki temi, kjer se da z litri celo zadevo celo zmerit.

 

To sem napisal, ker je bilo iz tvojega komentarja razbrati, da namiguješ da @Jest laže, kljub temu, da ima praktične izkušnje z obema motorjema.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je ignacij napisal:

 

To sem napisal, ker je bilo iz tvojega komentarja razbrati, da namiguješ da @Jest laže, kljub temu, da ima praktične izkušnje z obema motorjema.

Ampak za pravo sliko bi moral probati ali oba motorja v šestki ali oba v CX 5. 

In bi moral voziti kak mesec oba po enakih poteh. In nato bi drugi voznik testiral enako.Nato po možnosti še tretji. Vsak voznik ima drugačen stil vožnje in šele potem bi dobili vsaj realno sliko o porabi. Vse drugo je bolj kot ne neko ugibanje in bolj približno. Vsekakor je razlika v porabi  vsaj liter in pol če ne celo še več. 😛

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah lepo te prosim, ne no, ampak kot vedno je težko primerjat hruške in jabolka. @Jest je imel še prvo različico III. generacije 6-ke in po vrhu še avtomatika. Kot je znano je bil ta avtomatik zelo slabo sinhroniziran z delovanjem dizla in je bil dejansko prilagojen značilnostim bencinskega motorja, ker so tega prodali enormno več kot dizlov po celem svetu. Razlika je bila na uč od nekje 0,4l/100km pri 150KM do 1litra/100km pri 175KM med ročnim in avtomatikom.

 

Šele v zadnjem FL-ju, ko so dodali AD-blue so povprečje porabe še nekoliko znižali in kaj je najbolj pomembno, da so dejansko natunali avtomatik, da zna bolj "pravilno" uporabljati vrtljaje in navor v dobrobit porabi. Tako je praktično zdaj razlika med obema menjalnikoma pri istem motorju precej majhna.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je ignacij napisal:

Pa sigurno, da je razlika, a pa imamo na forumu kakšnega, ki je dlje časa v enekih pogojih uporabljal isti tip avtomobila z različnima motorjema?

 

Enkrat smo naredili en večji test do Tolmina in nazaj z ene 6-7 Mazdami in enim BMW-jem in primerjali porabo. To bi lahko ponovili enkrat spomladi, ko nam bodo milostno odprli občine pa da sprobamo v praksi.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, a se vi hecate ali resno mislite? Ali pa ni samo izguba vonja in okusa simptom za korono...

 

 

dne 21. 11. 2020 ob 9:54 je Jest napisal:

Glede porabe ... Prej sem imel na sestki D175 AT in porabo v petih letih slabih 7,5l/100 km, sedaj imam v CX-5 G194 AT AWD in je poraba po skoraj treh letih na okoli 8,5l/100 km ... Pri podobnem rezimu in nacinu voznje... Zadnje mesece se je malo dvignila, ker imam res vec ali manj samo razmeroma kratke voznje (korona pa to... :P )....

 

Na CX-5 imaš porabo 8,5 in s tem se še hvališ? Mislim, ker jaz imam na 10 let stari BTjki porabo 10 litrov na 100 km, kadar vlečem počitniško prikolico. Pa je BTjka vse prej kot vrhunska aerodinamična naprava - sploh s tistim masivnim prtljažnikom na strehi... Pa tudi počitniška prikolica ni ne majhna ne lahka. In pri taki obremenitvi tisti moj stari turbodizel pije 10 litrov, tebi pa tri leta star avto 8,5... A to je razvoj in napredek? Ali pa imaš doma kakšno manjšo privat rafinerijo?

 

 

dne 21. 11. 2020 ob 15:56 je SpEkTr napisal:

Ja, na spritmonitorju je 1.2L razlike v prid D175. Ok, to res ni veliko ja. ... ... ... ... ...

🙂

 

1,2 litra na 100 km res ni veliko. Ampak v mojem primeru bi bilo to okoli 300 litrov na leto pri enem avtu. Hja, glej, teh 300€ raje plačam v Terme 3000 in grem za en teden v bazen (ali kolikor znese, nisem ravno računal) kot pa da to poženem kar tako skozi ror in tistemu za menoj v nos...

 

dne 21. 11. 2020 ob 18:33 je SpEkTr napisal:

Sama turbina kot taka načeloma ni tok kritičen del. Sploh če je motor nekako uravnotežen, da ni predimenzioniran recimo. S pravo vožnjo, z občutkom mora tudi turbina prit krepko preko 200 tisoč. Tako da , za nas to ni težava. Seveda je pa vedno lahko kje gnilo jajce..... ... ... ... ... 

 

Na naši petki ima turbina že zelo zelo blizu 300.000.

 

In vendar se vrti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Boss napisal:

 

Enkrat smo naredili en večji test do Tolmina in nazaj z ene 6-7 Mazdami in enim BMW-jem in primerjali porabo do Tolmina in nazaj. To bi lahko ponovili enkrat spomladi, ko nam bodo milostno odprli občine pa da sprobamo v praksi.

Ja. Ne bi bilo slabo. S tem, da povabimo še lastnike  ta švoh benzinark. Samo, da se ne bo vozilo penzionistično? 🤔Vožnja mora bit dinamična, če piše 130,se vozi 130 ,če je 90,se vozi toliko. Ni šlepanja za kamioni. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali se zdi iz mojega pisanja, da se hvalim? Samo napisal sem dejstva... in nikjer nisem napisal, da je to malo... samo razlika v porabi med dizlom in bencinarjem, ki sta nekako dokaj primerljiva... noNiben od teh ni supersportnik, in tudi noben od teh ni tovorna mula... Pac oba sta namenjena povprecnemu cloveku za prevoz iz tocke A do tocke B... torej razred osebnega avtomobila....

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej pravite, da bo mazda zborovanje pomladi? :D

 

Drgač pa @ignacij jap, js sem pred tem imel CD150 2015 zdej pa G194 2019. Ko sem se še fural v Prago sem na na dizlu imel porabo 5.8l na bencinarju pa 6.8l, dolžina poti cca. 600 km trajanje obakrat 7-8 ur.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je 50keda napisal:

Torej pravite, da bo mazda zborovanje pomladi? :D

 

Drgač pa @ignacij jap, js sem pred tem imel CD150 2015 zdej pa G194 2019. Ko sem se še fural v Prago sem na na dizlu imel porabo 5.8l na bencinarju pa 6.8l, dolžina poti cca. 600 km trajanje obakrat 7-8 ur.

Verjamem. Na taki dolgi poti, kjer ni veliko ustavljanja zna bit razlika manjša. Ta se pojavi v vožnji po mestu, pa klanci so problematični.. 😛

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam povprečno 7,5 v zadnjih par tisoč km. Cx-5, 184, AT, AWD, ta samo za info. Na ac se držim v glavnem3 130 +- redkeje. Vožnje so ponavadi 42 km v eno smer, polovica ac drugo mesto.
Na daljših vožnjah pa poraba pade

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je mazdaman napisal:

Jaz imam povprečno 7,5 v zadnjih par tisoč km. Cx-5, 184, AT, AWD, ta samo za info. Na ac se držim v glavnem3 130 +- redkeje. Vožnje so ponavadi 42 km v eno smer, polovica ac drugo mesto.
Na daljših vožnjah pa poraba pade

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

Pridi spomladi na "Mazda fuel road trip" pa te bomo uvrstili na lestvico glede porabe. Upam, da to res izpeljemo pa rezultate pošljemo na mazdo. Da imajo realne rezultate porabe in ne neke na valjih. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je TiEn napisal:

Jaz še vedno ne pridem pod 8.5 😕

Če se voziš večinoma lokalno je to kar realna poraba. Pa če to storiš še večkrat na dan, ko je mašina mrzla je rezultat tu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rabite še enega z "električarjem", da bo test posodobljen in v toku z modernimi trendi, kobajagi EKO :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Z M A J napisal:

Rabite še enega z "električarjem", da bo test posodobljen in v toku z modernimi trendi, kobajagi EKO :)

Ja. Ampak električar bo šel samo v eno smer. Nazaj z vlečno službo (domet in to).😛

  • Všeč 2
  • Haha 4

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.