Skoči na vsebino

Poraba: bencin vs. dizel


Devi

Priporočeno sporočilo

Acosmos naj vam takrat posodi MX-30, da se dokažejo s pridobitvijo najnovejše tehnologije. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Z M A J napisal:

Acosmos naj vam takrat posodi MX-30, da se dokažejo s pridobitvijo najnovejše tehnologije. :)

In kdo bo ta prostovoljec, da bi se usedel vanj in da celo pot trepeta, kje bo ostal na cesti? 😛

  • Haha 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi ze... samo ga ne morem dobiti za kaj vec kot eno urco ... kao korona ukrepi :( ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Jest napisal:

Jaz bi ze... samo ga ne morem dobiti za kaj vec kot eno urco ... kao korona ukrepi :( ... 

Ravno dovolj bo. Več mislim, da itak ne bo  uspel vozit z enim polnjenjem. Pol ga pridejo oni iskat, ti pa greš z nami z resnimi avti naprej do cilja. 😛

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 24. 11. 2020 ob 9:46 je Z M A J napisal:

Acosmos naj vam takrat posodi MX-30, da se dokažejo s pridobitvijo najnovejše tehnologije. :)

Žal odpade, ker ne pride do Tolmina in nazaj brez porivanja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
pred 7 minutami je Janez007 napisal:

Pri moji vožnji je med Mazdo 3 G120 bencinarjem in Mazdo 6 CD175 dieslom okoli litra razlike. Tisto kar prišparam na nižji porabi diesla kompenziram z dražjimi servisi.

Ampak moraš upoštevati pri tem tudi težo obeh avtov. To ni prava primerjava. 

Sem pa danes malo "treniral" za veliki dvoboj titanov in sem mojo 6-ko  z lahkoto držal med 6 in 6,2l/100.Vožnja po omejitvah, po hitri cesti pa 120/uro.Vožnjo moram še optimizirati, še posebno pri pospeševanju in prehitevanju. 🤔

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Janez007 napisal:

Ja, res je. 

 

Zadnjič me je presenetil podatek porabe 6,5 l/100 km za M6 G192, saj se mi zdi neverjetno nizka za tolikšno kubaturo in konje. Če bi ugibal bi jo ocenil okoli 8 l pri mešani povprečno težki nogi.

 

Ali je res G192 še bolj varčen motor kot G165? Namreč govoril sem z lastnikom lažje M3 G165, ki je dejal, da je njegova povprečna poraba blizu 8 litrov/100 km.

 

Za kateri model avta in motorja se to nanaša?

150 KM, karavan,ročni menjalnik. Jaz sem videl tudi podatek za 150 KM, dizel 4,7/100.Kako je vozil, nočem vedeti. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Janez007 napisal:

Pri moji vožnji je med Mazdo 3 G120 bencinarjem in Mazdo 6 CD175 dieslom okoli litra razlike. Tisto kar prišparam na nižji porabi diesla kompenziram z dražjimi servisi.

 

In kaj je pri Dizlskem servisu toliko dražje kot pri bencinarju?? A malo bučke prodajaš?:rolleyes:

Pri obeh se na rednih servisih menjaujeo enake stvari (olje, oljni filter, zračni filter, filter kabine)!

Ok dizel ima še filter goriva, bencinar pa svečke.

Nevem od kje ti pol neka velika razlika v ceni servisiranja??

  • Začuden 1
  • Hvala 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Aless napisal:

 

In kaj je pri Dizlskem servisu toliko dražje kot pri bencinarju?? A malo bučke prodajaš?:rolleyes:

Pri obeh se na rednih servisih menjaujeo enake stvari (olje, oljni filter, zračni filter, filter kabine)!

Ok dizel ima še filter goriva, bencinar pa svečke.

Nevem od kje ti pol neka velika razlika v ceni servisiranja??

To je neka splošna fama, da je dizel dražji za vzdrževanje. Tudi v službi je pri večini tako prepričanje. 🤔

  • Všeč 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Aless napisal:

 

In kaj je pri Dizlskem servisu toliko dražje kot pri bencinarju?? A malo bučke prodajaš?:rolleyes:

Pri obeh se na rednih servisih menjaujeo enake stvari (olje, oljni filter, zračni filter, filter kabine)!

Ok dizel ima še filter goriva, bencinar pa svečke.

Nevem od kje ti pol neka velika razlika v ceni servisiranja??

 

Gledam na daljši rok, npr. čiščenje saj kolektorja, dražji akumulator, itd. 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.