Skoči na vsebino

Poraba: bencin vs. dizel


Devi

Priporočeno sporočilo

pred 14 minutami je Janez007 napisal:

 

Meni trenutno kaže 5.7. Čez 6 še nisem prišel. Prejšnji lastnik je imel 6,5.

Možno, možno. A na fuel testu bomo kak kamion tudi prehiteli. 😉

pred 25 minutami je Janez007 napisal:

 

To je po mojem kar dejstvo. Seveda je odvisno še od drugih dejavnikov, na primer menjalnika, štirikolesnega pogona,... Tudi sklopka ročnega menjalnika z dvomasnim vztrajnikom mislim da je krepko dražja. Lahko ti crkne pa še turbina, te sploh še nisem upošteval 😀

Ok. Če gledamo celo življenjsko dobo avtomobilov do 500000 km je to mogoče res. A jaz recimo pri skoraj 250000 km na stari 6-ki  še nisem menjal sklopke niti drugih omembe vrednih delov. Samo potrošnji material ala zavorne ploščice. Servisi pa me stanejo okoli 100€ vsakič. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

Možno, možno. A na fuel testu bomo kak kamion tudi prehiteli. 😉

 

Zato pa obstajajo standardi, npr WLTP, vse ostalo je lahko med 4.5 in 9. Znanec je prejšnji mesec kupil novega Kodiaqa bencinarja 150 KM, avtomatik, povprečna poraba po 2 mesecih čez 10 l/100 km. 😀 

  • Všeč 1
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

Gledam na daljši rok, npr. čiščenje saj kolektorja, dražji akumulator, itd. 

 

Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

To je po mojem kar dejstvo. Seveda je odvisno še od drugih dejavnikov, na primer menjalnika, štirikolesnega pogona,... Tudi sklopka ročnega menjalnika z dvomasnim vztrajnikom mislim da je krepko dražja. Lahko ti crkne pa še turbina, te sploh še nisem upošteval 😀

 

 

Oprosti, ampak kako dolgo ti imaš avto ponavadi?? kolk km, let??

Čiščenje saj je tudi pri DI bencinarjih potrebno, če hočeš dolgoročno imeti brezhiben avto.

Sama cena sklopke je pri obeh skor enaka, razlika je edino pri vztrajniku, dizel ima dvomasnega ki je res drag, no pod pogojem da ga je potrebno menjati.

Sklopke pri Mazdah ponavadi držijo konkretno več kot 200kkm.

Lahko crkne turbina ja na koliko spet konkretno  več kot 200kkm, po drugi strani pa pri bencincu, ti lahko zaradi saj zgorijo sesalni ventili? ;) Kaj vse lahko kje crkne je brezveze rečt.

Dejstvo je da redni servisi stanejo isto, neglede če je benc ali dizl. 

 

Popravljeno od Aless
  • Všeč 4
  • Zmeden 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je scania napisal:

Jaz sem mojo 6ko g165 spravil na 4,7 z res nežno vožnjo in z predvidevanjem in razmišljanjem da me je že glava pekla 😆😆😆. Drugače pa imam sedaj povprečje 6,5. 

20210103_140646.jpg

Ja, da se, če bi šli delati rekord.Recimo,opazil sem, da če voziš po ravni cesti, tekoče, brez sunkovite vožnje, pri hitrosti 90/uro je poraba pri meni 4,8/100.

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 23. 11. 2020 ob 20:22 je Alex napisal:

Pridi spomladi na "Mazda fuel road trip" pa te bomo uvrstili na lestvico glede porabe. Upam, da to res izpeljemo pa rezultate pošljemo na mazdo. Da imajo realne rezultate porabe in ne neke na valjih. 

Grem tudi jaz z vami z mojo vaginalno mašino. 100% vas v porabi vse zmagam 😁

 

2 T 4x4 ima povprečno 8.89l/100 km. 

Popravljeno od AmpeR
  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

Na starejših avtomobilih sem pred leti tudi sam ugotovil enako. 90km/h v četrti prestavi .

 

Ne vem če veste, še pred 30-timi leti je bila 5. prestava redkost, še deset let bolj nazaj pa servo zavore. Se spomnim kako je golf II 1,6 diesel pri 120 km/h tulil v najvišji 4. prestavi. Ampak bili so pa neuničljivi motorji, mnoge je poganjalo kar mnogo cenejše kurilno olje. :) 

Pred 30 leti je bilo marsikaj redkost. Celo tako osnovne stvari, kot je večstrankarska demokracija. Pa kavbojke v naših  trgovinah tudi. Tako,da so bile samo štiri brzine v stoenki  pravi luksuz. 🤗

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Pred 30 leti je bilo marsikaj redkost. Celo tako osnovne stvari, kot je večstrankarska demokracija. Pa kavbojke v naših  trgovinah tudi. Tako,da so bile samo štiri brzine v stoenki  pravi luksuz. 🤗

Ja kolk pa misliš, da so imeli takrat brzin ostali avti takega razreda? Več kot 4 je bil že kar luksuzen avto.

 

Jaz v večstrankarsi demokraciji tudi ne morem v teh časih kupiti kavbojk v štacuni, pa zato ni vzrok to, da je danes nedelja.

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Mi je mal smešen to vse skup na temle forumu. Kjerkol hočem kej pametnega  prebrat o avtu se pojav politika. A je to normalno? 

Kakorkol. Vidim, kolk vam pijejo tej  vaši 2.5 motorčki, benzinarji, mi gre kr mal na smeh. Pa so tud ornk  podhranjeni, se mi zdi. 🤔

Recimo moj stroj (3435 ccm, 350 konjev) pije na avtocesti, pr normalni hitrosti 130, le mal več kot 9 litrov na 100. Se mi zdi pr vaših  mazdah  vseen mal preveč za to moč. Sam moje mnenje. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Mazda59 napisal:

Mi je mal smešen to vse skup na temle forumu. Kjerkol hočem kej pametnega  prebrat o avtu se pojav politika. A je to normalno? 

Kakorkol. Vidim, kolk vam pijejo tej  vaši 2.5 motorčki, benzinarji, mi gre kr mal na smeh. Pa so tud ornk  podhranjeni, se mi zdi. 🤔

Recimo moj stroj (3435 ccm, 350 konjev) pije na avtocesti, pr normalni hitrosti 130, le mal več kot 9 litrov na 100. Se mi zdi pr vaših  mazdah  vseen mal preveč za to moč. Sam moje mnenje. 


Zdaj je mal bolj mirno... samo eni smetijo, ker so izgleda uzaljeni...

 

Ta “tvoj stroj” so pa samo “mokre sanje” ;)

  • Všeč 1
  • Haha 3
  • Začuden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No...tankal diesela, poraba 8 litrov, bencinar 08 letnik pa poraba 10 litrov. Pa sr ne sekiram, so pač zimske razmere. Pri dieselu je webasto veliko delal, pri bencinarju pa kratke razfalje...4 km... pa na mestu je delal motor...ker je avto zunaj, pa mraz....

V roke me pa ni zeblo... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 2. 2021 ob 11:20 je Shrek napisal:

No...tankal diesela, poraba 8 litrov, bencinar 08 letnik pa poraba 10 litrov. Pa sr ne sekiram, so pač zimske razmere. Pri dieselu je webasto veliko delal, pri bencinarju pa kratke razfalje...4 km... pa na mestu je delal motor...ker je avto zunaj, pa mraz....

V roke me pa ni zeblo... 

Tako je tudi prav, da ne gledaš na vsak deciliter  porabe. Važno je, da v avtu uživaš.Pa naj bo to mazda ali kak drugi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Husky1290 napisal:

Glede na to, da se nam v ponedeljek odpirajo meje bi lahko na hitro zorganizirali planirani fuel test preden nas spet zaprejo 😄

He, He. Ne, moraš tudi ti  prej namontirati  letne valjarje gor, da ne bo moja 6-ka  pila največ od vseh. Z zimskimi gumami po snegu pa ste vi ostali v prednosti, ker mi primorci smo bolj  "levi" za vožnjo v snegu. 😋

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...
dne 13. 2. 2021 ob 18:24 je Alex napisal:

... ... ... Z zimskimi gumami po snegu pa ste vi ostali v prednosti, ker mi primorci smo bolj  "levi" za vožnjo v snegu. 😋

 

O kom ti to govoriš?

 

 

 

 

Kakorkoli, danes sem moral globoko v sosedo. In ker je pri sosedi nafta preko 1,8 evra, sem tik pred mejo napolnil rezervoar našega starega dvolitrskega turbo dizelaša. In je bilo ravno dovolj, da sem prišel nazaj čez mejo. Poraba? Za 1021 km sem porabil 53,12 litra. Konec koncev, saj Padska nižina je ravna kot miza, normalno, da je bila poraba nizka.

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je tomaz108 napisal:

Vidim, da novejše M6 trošijo več po avtocesti in manj po mestu. Imel sem CD136, letnik 2004 in mi je takrat pila 6,7, vozil pa sem večinoma po avtocesti 150km/h. Zdajšnja CD 175, letnik 2016 pa mi pije čez 7, razen po mestu jo spravim pod 6. 

Že že, ampak imaš za 20% več konjev in več navora, avto je težji, tehnološko bolj napreden, predvsem pa mnogo bolj varen. Pa velikost ogromno doda k porabi na AC.

 

Drugače pa pričakuj, da te bodo nekateri forumaši hitro popljuvali v smislu "narobe voziš" ali "nekaj je narobe z avtom" etc etc, ker njim pije 5.2l/100km ali pa še manj. :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poleg tega tastara verjetno se ni imela DPF, ki precej pripomore k visji porabi ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.