Skoči na vsebino

Poraba: bencin vs. dizel


Devi

Priporočeno sporočilo

pred 4 minutami je Slivka napisal:

 

Sm lep kmet an s hribu doma pa tega z usedlinami ne zastopm glih tanartabujš...

 

Če črpalka vleče prav z dna, itak ni usedlin, ker jih sproti potegne v črpalko.

 

Če črpalka vleče kakšnih 5 mm nad dnom itak ni usedlin, ker se tekočina v rezervoarju ves čas pretaka sem in tja na vsakem ovinku, pri vsakem speljevanju, pri vsakem zaviranju,... in veliko večino itak spotoma potegne v črpalko.

 

Ne verjamem, da so v osebnem vozilu naredili plavajoči odvzem. To imajo letala, za katere je normalno, da se obrnejo na glavo in motor še vedno dela s polno močjo in črpalka vleče gorivo ne glede na to, kako je letalo obrnjeno. Pri avtu nekako ko se obrne na bok, je vožnje konec. Če se obrne na streho, pa sploh...

 

Alora, ne zastopm o kišnih usedlinah je tole govora?

Ti bo ta mestna srajca razložila. 😉

https://www.google.com/amp/s/zurnal24.si/amp/avto/prazen-rezervoar-povzroca-skodo-279563

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1.) Pogovarjamo se o avtih, ti pa prilepiš link od Rene (pri nas se izraz "rena" uporablja za odpadni material)...

 

2.) Tam opisuje, da delovanje črpalke povzroča gibanje goriva v rezervoarju. Manj kot je goriva v rezervoarju, bolj intenzivno kroži to gorivo. Saj s tem se strinjam, če gre za rezervoar v nepremičnini (npr. dizel-elektro agregat). Pri avtu pa med vožnjo pride do intenzivnega gibanja goriva zaradi vožnje same in ne toliko zaradi delovanja črpalke.

 

V nadaljevanju pa o usedlinah nič več ne govori...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je že tako 2x (ko je bilo očitno premalo goriva noter) v rezervni program vrgel. 

Sm ga zahodu v en hrib in je bila trenutna poraba večja od količine v rezervoarju:bravo: 

 

  • Všeč 1
  • Začuden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pogosta vožnja z rezervo privede do pregrevanja črpalke goriva, saj jo le-to namreč ohlaja.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 20. 9. 2022 ob 8:03 je Janez007 napisal:

Zaenkrat -13 km do črpalke pri M3 G120 MT. Premišljujem, ali bi sprobal še bolj globoko v minus. Po teoriji bi moralo iti brez težav do -50 km, kritično pa bi bilo pri cca -70 km. Seveda imam za sedežem pripravljeno polno 5 litersko kantico rezerve. :)

 

 

 

 

 

Kako se je potem ta poskus končal?

 

Jaz sem bil zadnjič tudi blizu ničle na števcu, ki sporoča doseg. Šel tankat: 39,94l. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka, bistven je podatek koliko velik je bil 'vzorec', ki je podal ta podatek o porabi in kakšen pri tem režim vožnje; hitrost, relacija, morebitni zastoji, itd.

 

Moj Naftar, kjer Budala Mota Wolan, ima zdaj po 1400km še vedno 4,6 nafte na 100km, s tem ga pretežno DeSUS-iram, občasno ga pa poženem do konca, npr. 230 kmh po števcu, včeraj. (Kje? Nemčija. Ja, malo Morgen, hehe). 

 

Bini mora tudi povedati, če kdaj požene, ker z DeSUS-iranjem po cesti sem tudi ostarelega Z4 3.0 vozil dobrih 7 na 100km, ampak podatek ne pove nič drugega kot da je šlo za romantiko v dvoje in brez hitenja med izletom. :))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 10. 2022 ob 18:27 je dvorjan napisal:

Kako se je potem ta poskus končal?

 

Jaz sem bil zadnjič tudi blizu ničle na števcu, ki sporoča doseg. Šel tankat: 39,94l. 😃

Bravo, da si se spomnil. 👍 Poskus se je končal pri -17 km pri prvi OMV črpalki. Natankal sem do konca, 43,8 l, to pomeni, da je notri ostalo (pri -17 km) še cca 8 litrov bencina (Mazda 3 2014-18) ima menda 52 litrski tank. 

 

Sem za poskuse, me mikajo izzivi, ne bi pa rad v težave spravil sina, ki tudi uporablja avto. In danes sem bil spet pred dilemo, a natankat, ali probat kakšnih 50 km v minus. Na koncu sem natankal vse 3 avte na polno.

 

A gremo probat, kdo si več upa? Zaenkrat imam -17 km. 😀

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Z M A J napisal:

@Slivka, bistven je podatek koliko velik je bil 'vzorec', ki je podal ta podatek o porabi in kakšen pri tem režim vožnje; hitrost, relacija, morebitni zastoji, itd.

 

'Velikost' vzorca je bila 120 km.

 

Režim vožnje: spremljal e-golfa, vožnja je bila bolj umirjena, poleg tega je od Nove Gorice do Vipave in nazaj itak omejitev 100 km/h (ni avtocesta!), drugod pa je bila omejitev 90 in 70. V eno smer avto popolnoma prazen (no, ja, jaz sem bil notri), v drugo stran poleg mene še štiri osebe. Cesta suha, vročine ni bilo (brez klime).

 

Zastojev pred nama ni bilo...

 

Konec koncev, pri taki porabi tako starega in zgon... ... .. se pravi zvoženega dvolitrskega turbodizla - kaj si pa pričakoval?

Popravljeno od Slivka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 10. 2022 ob 18:55 je Z M A J napisal:

@Slivka, bistven je podatek koliko velik je bil 'vzorec', ki je podal ta podatek o porabi in kakšen pri tem režim vožnje; hitrost, relacija, morebitni zastoji, itd.

 

Moj Naftar, kjer Budala Mota Wolan, ima zdaj po 1400km še vedno 4,6 nafte na 100km, s tem ga pretežno DeSUS-iram, občasno ga pa poženem do konca, npr. 230 kmh po števcu, včeraj. (Kje? Nemčija. Ja, malo Morgen, hehe). 

 

Bini mora tudi povedati, če kdaj požene, ker z DeSUS-iranjem po cesti sem tudi ostarelega Z4 3.0 vozil dobrih 7 na 100km, ampak podatek ne pove nič drugega kot da je šlo za romantiko v dvoje in brez hitenja med izletom. :))

Z CX30 še nisem šel do konca in vprašanje,če bo priložnost,mika pa me.....💰💰💰😊😀

Pičo sem pa do 180 proti Korčuli na par mestih....😇

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem pa po sili razmer sam postal tale "mythbuster". Sem doma pozabil denarnico in sem se odpeljal v Ljubljano in nazaj. Trenutno sem na -15 km. Na AC pa v breg res ni dober občutek, ko piše "No fuel", ampak če je deklarirano, da tank drži 50l, več kot 40l pa še nisem natankal, potem ima še kar precej rezerve.

  • Všeč 3
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je dvorjan napisal:

Danes sem pa po sili razmer sam postal tale "mythbuster". Sem doma pozabil denarnico in sem se odpeljal v Ljubljano in nazaj. Trenutno sem na -15 km. Na AC pa v breg res ni dober občutek, ko piše "No fuel", ampak če je deklarirano, da tank drži 50l, več kot 40l pa še nisem natankal, potem ima še kar precej rezerve.

Low fuel ali no fuel?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko prideš do nule je še za od 50-100km notr, odvisno kaj in kako voziš. To lahko trdim za 3ko, sem dvakrat po sili razmer uporabil...res pa da v tisti coni voziš kot po jajcih. Obakrat je bilo v tujini - enkrat v avstriji, nisem šel na avtocesti zaradi cene, sej imam še 50km, bom ko pridem dol, sem poznal pot. Potem pa vse črpalke zaprte na regionalnih cestah ko sem prišel z avtoceste. Drugič je bilo na Hrvaškem, ko iz Dalmacije še niso bile dograjene bencinske na postajališčih. Označeno s tablami, označeno v navigaciji, črpalke pa v gradnji :) Tukaj je šlo cca 60km čez nulo. To sta bila edina primera ko sem tankal čez 45 litrov notr.

  • Všeč 2
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je SeekK napisal:

Ko prideš do nule je še za od 50-100km notr, odvisno kaj in kako voziš. To lahko trdim za 3ko, sem dvakrat po sili razmer uporabil...res pa da v tisti coni voziš kot po jajcih. Obakrat je bilo v tujini - enkrat v avstriji, nisem šel na avtocesti zaradi cene, sej imam še 50km, bom ko pridem dol, sem poznal pot. Potem pa vse črpalke zaprte na regionalnih cestah ko sem prišel z avtoceste. Drugič je bilo na Hrvaškem, ko iz Dalmacije še niso bile dograjene bencinske na postajališčih. Označeno s tablami, označeno v navigaciji, črpalke pa v gradnji :) Tukaj je šlo cca 60km čez nulo. To sta bila edina primera ko sem tankal čez 45 litrov notr.

Tako tudi je, če imaš neko normalno porabo 6.0-6.5lit/100....👍😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Bini napisal:

Tako tudi je, če imaš neko normalno porabo 6.0-6.5lit/100....👍😊

Mater ste tečni s temi decilitri. 😃

 

Naj vas podražim? Nazaj grede sem na 54 km trasi, kjer imam običajno porabo 6,8-7,1l/100 km, ker se nadmorska višina viša, dosegel rekordno nizkih 5,4l/100 km. Pri tem sem pač po AC vozil 100-115 km/h in pri tem na moje začudenje še vedno prehitel deset (!) osebnih avtomobilov.

 

In to z "dinozavrom" od motorja, kot nekateri radi rečete zaenkrat še najbolj prostorninsko radodarnemu bencinarju v Mazdinih osebnih avtomobilih.

  • Všeč 4
  • Haha 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je dvorjan napisal:

Mater ste tečni s temi decilitri. 😃

 

Naj vas podražim? Nazaj grede sem na 54 km trasi, kjer imam običajno porabo 6,8-7,1l/100 km, ker se nadmorska višina viša, dosegel rekordno nizkih 5,4l/100 km. Pri tem sem pač po AC vozil 100-115 km/h in pri tem na moje začudenje še vedno prehitel deset (!) osebnih avtomobilov.

 

In to z "dinozavrom" od motorja, kot nekateri radi rečete zaenkrat še najbolj prostorninsko radodarnemu bencinarju v Mazdinih osebnih avtomobilih.

Lepo. Pri tej hitrosti, ko ti karavanarji..... vse po spisku, bi cx 30 porabila okoli 3 litre/100. To je najbolj idealna hitrost za x 186 motorje. Čestitke za vratolomno prehitevanje 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.