Skoči na vsebino

Poraba: bencin vs. dizel


Devi

Priporočeno sporočilo

pred 38 minutami je scania napisal:

Danes sem prevzel za vikend test cx5 g194 awd takumi. Povprečna poraba od tankanja 6,9 (250km) poraba zadnji trip 6,5 (Slovenska Bistrica - Murska Sobota - Slovenska Bistrica). Nisem preveč za suv ampak ta cx5 je prvi suv pri katerem sem res res res uzival v vožnji. Koliko bi le bila poraba brez awd.

20221021_203532.jpg

Opa... a bomo dobili še enega "spreobrnjenca"? 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je scania napisal:

Zaenkrat samo test. Je pa res da si nisem mislil da bom tako navdušen z vožnjo. 

Ma ne, s tem zastarelim G194 motorjem? 🤣

 

Tudi sam si ne bi mislil, da je lahko takšna razlika. G194 AT je pač najboljši motor za tele naše Mazde, vgrajujejo ga pa žal le v resne modele. 😀

  • Všeč 7
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo še malo slikic in igranja. Uspel spravit na 5,8 na relaciji Ptujska Gora - Slovenska Bistrica, po omejitvah in brez oviranja s premišljeno vožnjo. Ampak ok, tega nemores izvajat ker potem ze mozgani pecejo kje pospesevat kje odvzet gas da bos prisel do naselja z 50 itd itd. Za normalno uporabo bi rekel da je realna poraba od 7 do 7,5. Pod črto avto je super 🙂

20221022_080708.jpg

20221022_080721.jpg

20221022_083001.jpg

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je scania napisal:

Evo še malo slikic in igranja. Uspel spravit na 5,8 na relaciji Ptujska Gora - Slovenska Bistrica, po omejitvah in brez oviranja s premišljeno vožnjo. Ampak ok, tega nemores izvajat ker potem ze mozgani pecejo kje pospesevat kje odvzet gas da bos prisel do naselja z 50 itd itd. Za normalno uporabo bi rekel da je realna poraba od 7 do 7,5. Pod črto avto je super 🙂

20221022_080708.jpg

20221022_080721.jpg

20221022_083001.jpg

Poraba na dolgi rok norm.voznje je 8l, ni nobene razlike glede na M6 z enakim motorjem.

  • Všeč 5
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo off topic, šipka za avtomatski menjalnim ni več bela ampak rjava, pa hladilnik avtomatskega menjalnika je zelo lepo dostopen spredaj tako da spiranje menjalnika je cist enostaven brez tim ekart masine. G165 ni imel hladilnika avtomatskega menjalnik, te močnejše verzije in dizli pa zgleda imajo vsi. 

20221022_073914.jpg

20221022_073925.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je scania napisal:

Evo še malo slikic in igranja. Uspel spravit na 5,8 na relaciji Ptujska Gora - Slovenska Bistrica, po omejitvah in brez oviranja s premišljeno vožnjo. Ampak ok, tega nemores izvajat ker potem ze mozgani pecejo kje pospesevat kje odvzet gas da bos prisel do naselja z 50 itd itd. Za normalno uporabo bi rekel da je realna poraba od 7 do 7,5. Pod črto avto je super 🙂

20221022_080708.jpg

20221022_080721.jpg

20221022_083001.jpg

Na gibanico si šel na Ptujski gori.....😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je NevLado napisal:

Ejejej pobčki, ko tele vaše porabe poslušam se mi zdi, da bi bil za vas dovolj G75 :lol:

Zanimivo, a ne? Zadnja vožnja Kp-Udine in nazaj, tempomat na 140-150, povpr. poraba 6,3/100.Pa če ni to zastonj.. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Alex napisal:

Zanimivo, a ne? Zadnja vožnja Kp-Udine in nazaj, tempomat na 140-150, povpr. poraba 6,3/100.Pa če ni to zastonj.. 😊

Ne ni, ker če se ti voziš z povprečjem 6,5 in jaz z povprečjem 8,5, bova v 1 letu pri 30kkm pridelala za 850 eur razlike (po trenutni ceni goriva). Jaz sem dal 10 tisoč manj za avto kot ti, tako da imam 11 let fore, da te ujamem. 

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je NevLado napisal:

Ne ni, ker če se ti voziš z povprečjem 6,5 in jaz z povprečjem 8,5, bova v 1 letu pri 30kkm pridelala za 850 eur razlike (po trenutni ceni goriva). Jaz sem dal 10 tisoč manj za avto kot ti, tako da imam 11 let fore, da te ujamem. 

Ha, ha, se pravi, po tvoji logiki, da če kupiš avto za 5 jurjev in pije 20 l/100, si še vedno v prednosti. 🤣🤣

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Janez007 napisal:

image.png

image.png

image.png

 

Razliko cene med G122 in X186 nadoknadiš pri prevoženih 270.000 km, če je poraba X186 pol litra nižja na 100 km od G122 in upoštevamo današnjo ceno bencina/avta.

Koga briga za prihranek. Važen je podatek, kako malo pije. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Alex napisal:

Ha, ha, se pravi, po tvoji logiki, da če kupiš avto za 5 jurjev in pije 20 l/100, si še vedno v prednosti. 🤣🤣

Ne, jaz ti govorim za najin primer, kako nima veze tiste 2 litra manj porabe :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Alex napisal:

Koga briga za prihranek. Važen je podatek, kako malo pije. 😉

Če ti povem, da je na naši M3 G120 dolgoročna poraba 6,1 l/100 km, pa se 90 % vozi po avtocesti. Da ne govorim o legi na cesti, vodljivosti, enostavnosti motorja (brez kakršnegakoli preklapljanja režima in posledično lukenj v navoru, GPF filtrov in raznih senzorjev okoli tega laboratorija ...). 😀

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Janez007 napisal:

Če ti povem, da je na naši M3 G120 dolgoročna poraba 6,1 l/100 km, pa se 90 % vozi po avtocesti. Da ne govorim o legi na cesti, vodljivosti, enostavnosti motorja (brez kakršnegakoli preklapljanja režima in posledično lukenj v navoru, GPF filtrov in raznih senzorjev okoli tega laboratorija ...). 😀

Sem zajebo stvar, zamenjal sem super  avto za laboratorij.... 😉

Upam, da mi ne bo žal za to potezo, aja pa še 10 jurjov sem doplačal🥴

Pije pa 0.2 manj kot prej in ima 60konjev več, jebi ga ne bo računice... 😊😂👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Bini napisal:

Sem zajebo stvar, zamenjal sem super  avto za laboratorij.... 😉

Upam, da mi ne bo žal za to potezo, aja pa še 10 jurjov sem doplačal🥴

Pije pa 0.2 manj kot prej in ima 60konjev več, jebi ga ne bo računice... 😊😂👍

 

Tile moje odgovore je treba brati kot odgovor na Alexovo hvaljenje - vse kar imam jaz, naredim jaz, je najboljše. 😂

 

Zdaj pa zares. Za CX-30 je X186 najboljša izbira, ker ni na voljo še boljšega, a tudi bolj požrešnega G194. 😀

Če po spletu iščeš težave glede motorjev X186, jih ne najdeš, vsaj jaz ne. Tudi na Mazdinih servisih so jih po nekaj letih previdnosti začeli hvaliti. 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Bini napisal:

Sem zajebo stvar, zamenjal sem super  avto za laboratorij.... 😉

Upam, da mi ne bo žal za to potezo, aja pa še 10 jurjov sem doplačal🥴

Pije pa 0.2 manj kot prej in ima 60konjev več, jebi ga ne bo računice... 😊😂👍

V bistvu si se tako ti, kot vsi ostali tu na forumu ki so kupili ta nov biser od motorja zafrknil, ker niso vzeli kakega opla, 2.0 benzinarja iz konca 80-ih.

Preverjena zadeva. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Janez007 napisal:

 

Tile moje odgovore je treba brati kot odgovor na Alexovo hvaljenje - vse kar imam jaz, naredim jaz, je najboljše. 😂

 

Zdaj pa zares. Za CX-30 je X186 najboljša izbira, ker ni na voljo še boljšega, a tudi bolj požrešnega G194. 😀

Če po spletu iščeš težave glede motorjev X186, jih ne najdeš, vsaj jaz ne. Tudi na Mazdinih servisih so jih po nekaj letih previdnosti začeli hvaliti. 

Saj se tudi jaz samo hecam, tak da ni problema..... 😉👍

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo vozite se z X motorji, js bi vam privoscil se manjso porabo, samo da cimprej naredita 200k km, da bomo govorili ali je motor dober ali ne. Da bom vedel ali zamenjati 2.5 za 3 litre al ne 😛

 

To kolko pije dokler je v meji normale je zame gladko vseeno. Ne vem pa kje ta meja normale pri porabi je xD

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Sem zajebo stvar, zamenjal sem super  avto za laboratorij.... 😉

 

Te povsem razumem. In ravno zaradi tega jaz še vedno vztrajam pri svojih starih dizelaših, čeprav ima eden od njiju že preko 340.000. Mogoče ima pa toliko kilometrov ravno zato, ker je super motor v super avtu.

 

Za laboratorijsko tehniko pa itak vemo, da je po štirih, največ petih letih že povsem zastarela in potrebna menjave, zraven pa tako draga, da prodaš ledvico, eno oko pa še ritno luknjo nekajkrat ponudiš "v najem", da zbereš dovolj denarja...

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

V bistvu si se tako ti, kot vsi ostali tu na forumu ki so kupili ta nov biser od motorja zafrknil, ker niso vzeli kakega opla, 2.0 benzinarja iz konca 80-ih.

Preverjena zadeva. 😉

E...ja jaz se nisem zaje...🤣🤣🤣🤣😁zame je TOP  avto 😉

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.