Skoči na vsebino

Mazda navigacija - jo je možno prestaviti na drug Mazda avto?


Janez007

Priporočeno sporočilo

Kolikor vem, to ni mozno... SD kartica se menda po prevoznih nekaj 10 km zaklene na VIN vozila, v katerem je aktivirana...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako ja. Sem prebiral pred leti, kaj tocno se zgodi. Ko je enkrat kartica "zaklenjena" jo lahko kopiras, ampak dela le na avtu, na katerega je povezana. Zaklene pa se po tistih 100 km ali koliko. To zaklepanje je, kolikor se spomnim, kriptografsko in ne mores le malce popraviti fajlov na kartici. Bi bilo treba poseci v firmware na avtu.

Kar bi lahko naredil je kopija kartice, preden se zaklene, in potem tisto cisto kopijo uporabil na novem avtu. Vendar tudi to ni cisto trivialno, ker je - spet, ce se prav spomnim - nekaksna ID-stevilka SD-kartice zapisana v nekem fajlu in hkrati na cipu v kartici. In bi moral dobiti pravi card reader in pravi softver, prebrati ta ID na duplicirani kartici in ga ali popraviti tam ali v "nekem fajlu".

Toliko iz spomina.

Ko potegnes crto, po casu in denarju, je za eno kopijo ceneje kupiti uradno kartico. Ce pa pogruntas proceduro, lahko stotine kopij s 1000+% marzo prodajas na ebayu ... ;)

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Treba kopirat novu ne korištenu karticu, bolje napravit image, ako ima neka sakrivena datoteka.

I to nije sve. Serijski broj original SD kartice upisat na kopiranu SD karticu.

Nisam pročitao na internetu, več sam sam došao do toga.

 

Odi u Windows start > cmd > e:  >  dir

 

dobiješ Volume Serial Number diska e:

Promjeniti se može sa programom AOMEI Partition Assistant

ili

 

image16.png

 

 

 

 

Popravljeno od mazda_gg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je mazda_gg napisal:

Treba kopirat novu ne korištenu karticu, bolje napravit image, ako ima neka sakrivena datoteka.

I to nije sve. Serijski broj original SD kartice upisat na kopiranu SD karticu.

Nisam pročitao na internetu, več sam sam došao do toga.

 

Odi u Windows start > cmd > e:  >  dir

 

dobiješ Volume Serial Number diska e:

Promjeniti se može sa programom AOMEI Partition Assistant

ili

 

image16.png

 

 

 

 

Ja hvala, to pa je logično, vendar za moj primer prepozno :(

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje pa ni tako enostavno tole kopiranje neuporabljene kartice ... Kolega je enrkat probaval... sicer s tako, kupljeno na eBayu za 30€... ampak nikakor mu ni uspelo, da bi jo kloniral in da bi potem ta kopija delovala ... je prej obupal :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

12 hours ago, mazda_gg said:

Treba kopirat novu ne korištenu karticu, bolje napravit image, ako ima neka sakrivena datoteka.

I to nije sve. Serijski broj original SD kartice upisat na kopiranu SD karticu.

Nisam pročitao na internetu, več sam sam došao do toga.

 

Odi u Windows start > cmd > e:  >  dir

 

dobiješ Volume Serial Number diska e:

Promjeniti se može sa programom AOMEI Partition Assistant

ili

 

image16.png

 

 

 

 

Ni volume ID. Ta se resetira ko formatiras filesystem.

Gre za CID:

ocaulogo.jpg
FORUMS.OVERCLOCKERS.COM.AU

well i want to make a perfec back up of my sd card CID card and all so in case my card gets damaged i can write it onto a new card CID and...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napravio sam si 3 backupa moje korištene kartice i sve rade u mojoj mazdi.

Ali vozim sa Waze app koja ide na mazdin display preko AA MIRROR/ANDROID AUTO:

 

Jer govori mi gdje se skrivaju policajci, gdje je speed camera, gdje je neki auto zaustavljen na cesti.

Baš me briga za mazda navigaciju.

 

Imam jednu kopiju nekorištene mazda kartice ali neznam Volume S/N ili kako kažeš CID pa kao da nemam.

Uglavnom, postoji datoteka NOTUSED, i kad ju stavim u mazdu, mazda ju ukloni i stvori neke druge dvije (ili više).

na slici je kriva kartica

fotolia_3981220_XS.jpg
ITSTILLWORKS.COM

If you have a GPS device or other portable device that uses an SD card you may need the SD card ID. This is sometimes required to view...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napravio sam si 3 backupa moje korištene kartice i sve rade u mojoj mazdi.
Ali vozim sa Waze app koja ide na mazdin display preko AA MIRROR/ANDROID AUTO:
 
Jer govori mi gdje se skrivaju policajci, gdje je speed camera, gdje je neki auto zaustavljen na cesti.
Baš me briga za mazda navigaciju.
 
Imam jednu kopiju nekorištene mazda kartice ali neznam Volume S/N ili kako kažeš CID pa kao da nemam.
Uglavnom, postoji datoteka NOTUSED, i kad ju stavim u mazdu, mazda ju ukloni i stvori neke druge dvije (ili više).
na slici je kriva kartica
fotolia_3981220_XS.jpg ITSTILLWORKS.COM
If you have a GPS device or other portable device that uses an SD card you may need the SD card ID. This is sometimes required to view...  
A tebi waze dela? Ker meni napiše da jo moram prizgati prvo na telefonu. Čeprav sem jo ime že večkrat prižgano. 865c9c9fec6b27be6f5a852dad1c0ad3.jpg

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aa je omogočen, kaj pa misliš pod ono drugo phenotype patcher? 9f6784c6249e5dbe3b429458aee37e5d.jpg

 

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

 

 

 

 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

e99342a8ea46c890c7e82ce1919e6cf6_icon.pn
AAPKS.COM

Download AA Phenotype Patcher: eselter,aaphenotypepatcher,multimedia,phenotype,patcher,, not...

 

 

Negdje na internetu je to bilo kao dio procedure instaliranja AA Mirror. Ne sječam se jeli Waze 3rd party app.

Ako je Waze instaliran iz datoteke, onda treba pokenuti Patcher, čak ako nije 3rd party app.

Ne znam zakaj ti ne dela. USB kabel stavi u prvu luknju na mazdi, USB1.

 

Phenotype Patcher for Android Auto to allow 3rd party apps like CarStream or AA Mirror

 

 

Popravljeno od mazda_gg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.