Skoči na vsebino

Avtokozmetika, pranje avtomobila,…


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

glede na to, da do sedaj se nisem zasledil, da bi imeli svojo temo o ciscenju in vzdrzevanju nasih jeklenih konjickov, sem se odlocil, da odprem novo temo. Ce tema slucajno ze obstaja se opravicujem in se temi lahko zdruzita. Namen teme je, da se malo predstavi, katere izdelke uporabljate za nego svojega vozila in kaksni so obcutki dolocenih izdelkov (plusi-minusi) 
Torej, ker je bil danes lep soncen, dan sem se odlocil, da svojo mazdico "pripravim" na zimo in sem ji privoscil malo bolj detaljno pranje in pa zascita z zimskim voskom.

Sam osebno avto zacnem prati s predpranjem, torej s posebnim penilcem in pa samponom za predpranje, kateri ustvari zelo bogato peno (snow foam). Snow foam pustim delovati na avtu cca. 8-10 min, saj ta bogata pena vso trdovratno umazanijo zmehca, katero kasneje odstranim z "vapom". Predpranje je zelo pomembno, saj smo vecino grobe umazanije odstranili brez dotikanja avta in s tem zmanjsali moznosti, da avto popraskamo. Sledi ciscenje avta po "two bucket" metodi, kar pomeni, da za ciscenje avta uporabljam dva posebna 19l vedra, katera imata na dnu sito oz. filter. V eno vedro dodam poljuben sampon, katerega bom uporabil za ciscenje avta v drugo vedro pa samo cisto vodo. Point two bucket metode, da eno vedro sluzi za nanos sampona na avto, drugo vedro pa sluzi za ciscenje rokavice in pa odcejanje. Na ta nacin vsa umazanija, katero smo pobrali iz avta pristane v drugem vedru in tako je moznost prenosa umazanije ali trdih delcev, kot je pesek nazaj na avto bistveno manjsa. Bolj detaljno razlago si lahko pogledate na spodnjem linku. Po koncanem pranju sem avto zelo dobro spral in pa posusil. Za susenje vozila sem uporabil posebno brisaco za susenje vozila. Po cca. 15 min, ko je bilo vozilo kompletno suho sem se nanesel zimski zascitni vosek, saj se priblizuje zima. Pred nanosom voska bi bilo fajn, ce bi se uporabil cistilni plastelin, ampak ga danes nisem. Pozabil sem se napisati, da sem za platisca uporabil cistilo K2 ROTON (na isto foro kot IRON X). Naslednje leto pa sledi se ciscenje s plastelinom in pa enostopenjsko poliranje ter zascita vozila. Vem, da na prvi pogled izgleda vse zelo zakomplicirano in pa drago, ampak enkrat, ko nastudiras sistem je vsaka stvar logicna. Vsa avtokozmetika je kupljena pri operi-avto.si in so svetovno priznane znamke, katere so osredotocene samo na car detailing. Je tudi res, da izdelki niso ravno poceni, ampak je vecina izdelkov mocno koncentrirana (tudi varna) in zdrzijo zelo dolgo casa preden je potreben nov nakup.

Nekaj dni nazaj sem tudi spucal usnje in ga seveda tudi primerno zascitil.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZVAxphcgKnY

 

Penilec in pa sampon za predpranje:

https://www.spoliraj.si/si/kategorije-izdelkov/1679-394-carshinefactory-foam-power-pack.html#/34-konektor-karcher_k_serija

 

rokavica iz mikrofibre :
https://www.operi-avto.si/gobe-in-rokavice-za-pranje/2686-chemical-guys-microfiber-wash-glove.html?_pcnocache=1606324528618

 

Vedro z vlozkom:
https://www.operi-avto.si/vedra-vlozki-in-pokrovi/3462-meguiar-s-detailing-bucket-kit.html?search_query=vedro&results=21&_pcnocache=1606324238539

 

 

Sampon K2 Vena pro (naslednje leto, ko bo potrebno odstraniti vosek iz vozila bom uporabil drugacen sampon)
https://www.operi-avto.si/home/4069-k2-vena-pro-1l-5906534017420.html?search_query=K2+Vena+Pro+&results=1091&_pcnocache=1606324368948

 

Ciscenje zracne rje: K2 ROTON 

https://www.operi-avto.si/pripravljeno-za-uporabo/3731-k2-roton-pro-1000ml.html?search_query=K2+ROTON&results=6&_pcnocache=1606324456775

 

Zimski zascitni vosek:
https://www.operi-avto.si/zascitni-voski/3667-soft99-new-fusso-coat-dark-12-months-wax-200g.html?search_query=soft+99+fusco&results=81&_pcnocache=1606324599734

 

 

 

 

 

IMG_20201125_152908.jpg

IMG_20201125_152511.jpg

IMG_20201125_152529.jpg

IMG_20201125_151527.jpg

IMG_20180508_165916.jpg

IMG_20201125_194107_007.jpg

  • Všeč 6
  • Začuden 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej kapo dol za napisano. super napisal obrazlozil. morem pa res probati tole za usnje kar si pokazal da vidim kako se obnese

tudi sam kupujem zadnje case pri njih od kar mi je sodelavec pokazal kvalitetne sampone in vse ostalo kar se tice pranja vozil res najdes vse pri njih.

en velil prst gor

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je TiEn napisal:

Men se pa ne da pisat kr je preveč tega če se gre v detalnjo avtokozometiko :D

Drgač je fajn met 2 vedri :)

Se strinjam, zato pa ni potrebno pisati tehnike pranja, ampak mogoce samo kaksno slikico opranega/spoliranega vozila in pa katere izdelke ste uporabili. Je pa vse dostopno na internetu v primeru, da bi koga bolj detaljno zanimalo. Seveda lahko tudi tukaj vprasa za razlago . Je pa tako, kot si napisal in je "car detailing" res sirok pojem :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še mojih pet centov. Jaz za plastiko uporabljam 303 Aerospace protectant. Zelo v redu zadeva, odbija prah, tako, da je črna plastika v avtu dolgo časa čista. Videz je tak pol-mat, kar je meni všeč. Za zaščito laka (predvsem je dobra za prek zime) uporabljam Collinite 845, Insulator Wax. Ta vosek naredi res močno zaščito(pred zimskimi nevšečnostim, soljo, snegom) in traja pribl. 5-6 mesecev.

Za lastnike najlepše barve soul red, seveda, bi priporočil Chemical Guys Cherry wet Wax. Avto prav zažari v vsej svoji lepoti. 

Za končni nanos uporabljam Sonus acrylic glanz. 

Za usnje na sedežih , dokler sem ga imel, sem uporabljal Tanner's Preserve čistilo +krema. 

Avto šampon imam trenutno od mcguiars gold Class. 

Slika opranega in povoskanega avta. 

 

IMG_20200524_105448-01.jpeg

Popravljeno od Alex
  • Všeč 3
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Bini napisal:

Pa vodo in šampon,aja pa pridni roki....:bravo:

 

Tako nekako... :)

 

 

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem danes dobil posiljko :). Alex a ti uporabljas kaksen quick detailer za zunanjo uporabo v sklopu vzdrzevanje voska enkrat, ko imas avto povoskan? A ga samo peres s samponom, kateri ne odstranjujejo zascite?

Drgac pa alex ta izdelek bi pomoje ful hudo izpadel na tvoji barvi  in jo povdaril :)

 

https://www.operi-avto.si/zascitni-voski/1023-chemical-guys-butter.html

 

IMG_20201201_151053.jpg

 

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Scr3am napisal:

Tudi jaz sem danes dobil posiljko :). Alex a ti uporabljas kaksen quick detailer za zunanjo uporabo v sklopu vzdrzevanje voska enkrat, ko imas avto povoskan? A ga samo peres s samponom, kateri ne odstranjujejo zascite?

Drgac pa alex ta izdelek bi pomoje ful hudo izpadel na tvoji barvi  in jo povdaril :)

 

https://www.operi-avto.si/zascitni-voski/1023-chemical-guys-butter.html

 

IMG_20201201_151053.jpg

 

Kakšen klay bar si nabavil, medium ali solf? Jaz imam medium pa se mi zdi, da je malo pregrob!? Imam pa tale vosek, ki je še bolj primeren za mojo barvo. 

chemical-guys-cherry-wet-wax.jpg
WWW.OPERI-AVTO.SI

Zaščitni vosek za bleščeč sijaj

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Scr3am napisal:

3x fin in 3x grobi. Sem hotel medium, ampak ga niso imeli pod to blagovno znamko. Je bil pa res ugoden in sicer 7 € za tri komade

Uf, grobi klay je za res kontaminirano barvo. 🤔

Obvezno jo moraš potem dobro spolirati, ker ostanejo kar vidne risice.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja vem ja. Misljen je bolj za ciscenje platisc (notranja stran) po menjavi gum. Zaenkrat je plan, da se ga po zimi s plastelinom (mehki) ocisti in nato se spolira ter zasciti z voskom :).

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.