Skoči na vsebino

Avtokozmetika, pranje avtomobila,…


Priporočeno sporočilo

  • 4 meseci kasneje...
pred 5 urami je gregc88 napisal:

kupu vodni sesalc... in sm navdušen, res fajn stvar 

sicer so sedeži zgledal lepi, a je blo notr svinjarije uffff 

 

IMG_20210509_113625.jpg

IMG_20210509_110430.jpg

IMG_20210509_113459.jpg

 

IMG_20210509_123040.jpg

IMG_20210509_123031.jpg

Enkrat toliko, da si napisal eno normalno stvar. 

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

en je tu na forumu zadnjič kazal da je kupil neko trobento al kako se reče..neki na kompresor priklopiš da  piha in  dviga umazanijo in pol sesaš pa neki...  in takrat sm mal začel gledat kaj se dobi in za kolk denarja ... pa kolk so rableni sesalci na bolhi itd :D    in sm ugotovu da je karcher čisto nov zelo pohvaljen in ga potem kupil... 250E je bil

 

meni se ne zdi  drag ker bom parkrat na leto 3 avte posesal in preproge v  bajti... pa  še kje bo prav prišel.... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Ker me je kar nekaj soforumašev  kontaktiralo glede vzdrževanja barve, poliranja in vsega, kar sodi zraven, bom tu na kratko pojasnil, kako to delam sam in kaj uporabljam. Seveda obstaja en kup drugih, dobrih, profesionalnih sredstev za nego avtomobilov, a jaz zaupam in delam s temi. 😊

Do sedaj sem vse delal ročno(poliranje, voskanje). 

Pred kratkim sem nabavil novo polirko Dewalt. 😊

IMG_20210829_113219-01.thumb.jpeg.8423498abcd7589e673bb556bc729b1e.jpeg

Danes sem jo prvič uporabil na moji  stari Mazdi 6 in je res učinkovita. Predvsem prišpara boleče roke in kup ročnega dela. 😊

Par stvari, ki jih je dobro vedeti.

1. Vedno uporabljajte dve vedri, v enem, kateri ima po možnosti pri dnu mrežico, da prepreči kontaminacije spužve ali rokavice za pranje z vsedlinami, natočite vodo s kvalitetnim avto šamponom. 

V drugo vedro natočite čisto vodo, v kateri splaknete  gobo ali rokavico, preden zopet nanesete šampon na avto. Tako se izognemo hologramom na laku, ki bi nastali, če bi nanašali na lak umazan avtošampon. 

2. Za sušenje avta uporabljajte kvalitetno sintetično krpo namesto jelenove kože, kot se je to včasih priporočalo. Tudi jelenov koža s časom postane groba in lahko pusti holograme na laku. 

IMG_20210829_110834-01.thumb.jpeg.bb894cde6cdae457bb4677d399f64877.jpeg

 

IMG_20210829_110842-01.thumb.jpeg.0226dac8204cf9b7c0a9c12d88169b21.jpeg

Pa se lotimo.

To je vse, kar sem uporabil. Na sliki manjka Klay bar. Uporabljam srednjo trdoto. 

 

IMG_20210829_112538_Bokeh-01.thumb.jpeg.58582e59c099313fae1cb62c1925bc3b.jpeg

Avto naj bo v senci,  lak avta naj ne bo vroč od sonca. Najprej avto splaknemo z močnim curkom (po možnosti z visokotlačnim čistilnikom), ne preblizu avta in ne premočan curek, da ne poškodujemo laka. Nekateri uporabljajo tudi šampon za predpranje, če je avto res umazan. To sem preskočil. 

Za pranje avta sem uporabil šampon Mr, pink. Nato sledi sušenje avta. Avto mora bit res dobro opran. Nato sledi obdelava laka z Klay barom. 

Najlažje ugotovite, ali je kaj nečistoč in zračne rje v laku tako, da si daste PVC vrečko na roko in lepo greste po laku gor in dol. Začuti boste nepravilnosti, lak ni gladek, vrečka se zatika. Ko delate s Klay barom morate obvezno uporabiti poseben lubrifikant, ki preprečuje, da bi se pojavile rise na laku. NIKOLI NA SUHO! Sam uporabljam Clay Luber od firme Chemical Guys. Seveda obstajajo tudi drugi. 

Ko je cel avto "obdelan" z clayom, boste pod roko začuti, kako je vse skupaj sedaj gladko. Avto lahko dobro posušite ali ga ponovno operete. Sledi poliranje. 

Sam uporabljam polirne paste od firme Menzerna. Uporabljam tri različne polirne paste. 

1.Menzerna Heavy cut 400.

V resnici ni tako groba, kot izgleda. Pri tej polirni pasti je dobro to, da hkrati "pobira" hograme in pusti visok sijaj. Se pravi je nekakšna 2 v 1 polirna pasta. 

2.Menzerna Medium cut polish

2500.

To uporabljam takrat, ko je lak dokaj dobro vzdrževan in so na površju le drobne riše. 

3.Menzdrna super finish 3500

Ta polirna pasta ustvari vrhunski, zrcalni, superfiniš. 

Te polirne paste lahko uporabljate za  ročno ali strojno poliranje. So na vodni osnovi, okolju prijazne. 👌😊

Za strojno poliranje sem tokrat uporabil Light-Medium gobico, firme chemical Guys, fi 150 mm. 

IMG_20210829_113241.thumb.jpg.52c9aec5c9389d0641bd30f7336b8d91.jpg

IMG_20210829_113321-01.thumb.jpeg.6f1a79b9674ae589c01c58114058fd41.jpeg

Ta posebna hex  struktura polirne gobice poskrbi, da se lak ne pregreva, pa tudi polirna pasta se lepo razporedi po utorih. 

Polirno pasto nanesemo na par točk na gobici. Ne rabi je  preveč nanesti, da jo ne razprši preveč naokoli. 

IMG_20210829_113428.thumb.jpg.45690c8038d55c8a7eebb71bb69e6750.jpg

Nato nanesemo pasto na lak. 

IMG_20210829_113500-01.thumb.jpeg.efb414ca2d965155032c217ae18c983c.jpeg

Uporabil sem polirno pasto 400 za začetek. Nato 2500 in na koncu super fino 3500. 

Nato sem uporabil Creme glanz od firme chemical Guys.

To doda laku dodaten  lesk in poskrbi, da, se zapolnejo mikro luknjice, da je vse še bolj gladko. Manj kot je nepravilnosti na laku, manj se svetloba lomi, bolj bleščeč lesk dobimo

Ta Creme glanz se nanese ročno na lak z mikrokrpo, pustimo 15 min, da se dobro sprime na lak in z čisto mikrofibro krpo dobro spoliramo. Ima čudovit vonj po grozdju. 😊

Ker ta glanz nima velike obstojnosti, jo moramo zaščititi z dobrim voskom. Lahko je naravni karnauba vosek ali sintetični. Jaz prisegam na naravnega. 

Strojno sem nanesel vosek Collinite Insulator N° 845.

Je zelo obstojen, zdrži nekje do pol leta. Zelo je primeren za zaščito laka preko zime, ko se lepo upira si, snegu in drugim zimskim  nevšečnostim. Za rdeče barve pa priporočam Cherry wet Wax. Na rdeči barvi naredi globino 3D z "mokrim" videzom barve. 

Rezultat na 17 let starem laku mazde 6 je impresiven. Raje sem prvič izprobal novo polirko na starem avtu, da ne bi bilo kakih presenečenj na, rdeči streli. 😊

IMG_20210829_123653-02.thumb.jpeg.b88425cf83f12c8e038fa0ec26f4d253.jpeg

IMG_20210829_130926-01.thumb.jpeg.69a8f17c712ecf4c7307af8868021f19.jpeg

IMG_20210829_130941-01.thumb.jpeg.c3f886ec4a6ffe90d1ae3763fa47e1d8.jpeg

IMG_20210829_115400-01.jpeg

  • Všeč 4
  • Ljubim 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je TiEn napisal:

Pred poliranjem gobico zmoči, zavrti polirko in jo razpihaj s kompresorjem

Te gobice ne rabiš močit, ker ravno to je štos nje, da ne pregreva laka. In dejansko ga ne. Ta polirni stroj ima regulacijo obratov  od 600 do 3500/ min in mehki zagon, kar pomeni, da ti ne razmeče paste okoli,ko počasi zarotira. 

Tudi začetnega šusa ni, kar je zelo dobrodošlo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je TiEn napisal:

pardon, umazanija na gobici,.. jst rečem obem isto :D

😊 Gobico moraš itak na koncu oprati, da je vedno pripravljena za naslednjič. 

Ja, se strinjam, lahko uporabiš lubrikant..za gobico mislim. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tilen misli, da med samim poiranjem spihas gobico, ker polirna gobica tudi rata malenkost umazana, ker s samim predpranjem oz. pranjem ne spravis 100% umazanije dol iz avta. Pri tebi se pomoje to se toliko bolj opazi, ker imas belo gobico. Odlično napisano in pohvalno :). Sam uporabljam identično medoto edina razlika je ta, da imam jest oranžno hex gobico :P. Brisačo za sušenje avta pa uporabljam Chemical Guys Miracle Dryer Premium Towel. Alex enkrat probi Chemical guys butter wet wax. To bi pomoje perfektno izpadlo na rdeči barvi :)

 

A imaš na polirki M8 navoj?

 

 

chemical-guys-butter.jpg
WWW.OPERI-AVTO.SI

Zaščitni vosek za bleščeč sijaj

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Scr3am napisal:

Tilen misli, da med samim poiranjem spihas gobico, ker polirna gobica tudi rata malenkost umazana, ker s samim predpranjem oz. pranjem ne spravis 100% umazanije dol iz avta. Pri tebi se pomoje to se toliko bolj opazi, ker imas belo gobico. Odlično napisano in pohvalno :). Sam uporabljam identično medoto edina razlika je ta, da imam jest oranžno hex gobico :P. Brisačo za sušenje avta pa uporabljam Chemical Guys Miracle Dryer Premium Towel. Alex enkrat probi Chemical guys butter wet wax. To bi pomoje perfektno izpadlo na rdeči barvi :)

 

A imaš na polirki M8 navoj?

 

 

chemical-guys-butter.jpg
WWW.OPERI-AVTO.SI

Zaščitni vosek za bleščeč sijaj

 

Hvala. Ja, mislim, da je na polirki  M8 navoj. Ali M 10? Enkrat v bodoče bom kupil še manjši nastavek za polirno gobico. Kak fi 130 za bolj natančna dela in oranžno gobico. Ja, kar se tiče spihovanja imata prav. Bo treba uporabi tudi kompresor. 

Ta butter wet Wax sem imel v mislih tudi sam. Ko mi zmanjka tega, ki ga imam sedaj, cherry, ga bom nabavil. 

Edino to, zakaj mi polirka na trenutke odskamuje nisem še pogruntal. A ti kaj pritisksš na lak ali loliraš s samo težo polirnega, stroja? 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Načeloma poliram s težo stroja oz. zelo rahlo pritiskam. Mogoče poliraš na takšnih mestih kjer ni ravna površina in potem še gobica fi 150 naredi svoje. Manjši nastavek še kako prav pride. Mogoče fi 80, če boš poliral žaromete ali kaj podobnega :)

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
pred 3 urami je Scr3am napisal:

Ekola. Ker sem imel doma malo odvečnega lesa sem si naredil voziček, da ne rabim po vsako stvar hoditi v garažo :).

IMG_20210910_192250.jpg

IMG_20210915_170509_280.webp

Lepo narejeno in praktično. Jaz imam tudi leseno kišto, samo brez koles. Tako lahko tudi vse nesem naenkrat ven. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Scr3am napisal:

Piri so v hladilniku :P.


Si ga pozabil vgradit na vozicek ;) Tko bos moral vseeno po vsako pivo it do hladilnika ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 30. 8. 2021 ob 12:59 je Scr3am napisal:

Tilen misli, da med samim poiranjem spihas gobico, ker polirna gobica tudi rata malenkost umazana, ker s samim predpranjem oz. pranjem ne spravis 100% umazanije dol iz avta. Pri tebi se pomoje to se toliko bolj opazi, ker imas belo gobico. Odlično napisano in pohvalno :). Sam uporabljam identično medoto edina razlika je ta, da imam jest oranžno hex gobico :P. Brisačo za sušenje avta pa uporabljam Chemical Guys Miracle Dryer Premium Towel. Alex enkrat probi Chemical guys butter wet wax. To bi pomoje perfektno izpadlo na rdeči barvi :)

 

A imaš na polirki M8 navoj?

 

 

chemical-guys-butter.jpg
WWW.OPERI-AVTO.SI

Zaščitni vosek za bleščeč sijaj

 

Nabavil sem Butter Wet Wax. 

Ta vosek je res vrhunski 👍

Sem ga včeraj samo za foro nanesel na sprednjo havbo,

ko sem avto opral. Neverjetna globina barve in "moker" videz. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.