Skoči na vsebino

SBS malfunction - Mazda 6 GJ


Priporočeno sporočilo

pred 47 minutami je Janez007 napisal:

Na armaturi se je prižgalo opozorilo "SBS malfunction" , Mazda 6 GJ CD175, ročni menjalnik. Kaj bi to bilo?

Smart Brake Support. 

Probaj tole. 

 

The SBS warning light may illuminate if the windshield and/or front grille emblem is/are dirty. Clean the windshield and front grille emblem. If the warning light remains on after cleaning, have the vehicle inspected at an authorized Mazda dealer.*  For more information, you may also refer to Section 7 of your Owner's Manual. 

http://mazda.custhelp.com/rnt/rnw/img/enduser/scbs_warning_light.jpg

*Applicable models include

     

2014 Mazda3

2014 Mazda6

2016 CX3

2014 CX-5

2016 CX-9

2015 Mazda3

2015 Mazda6

2017 CX3

2015 CX-5

2017 CX-9

2016 Mazda3

2016 Mazda6

 

2016 CX-5

 

2017 Mazda3

2017 Mazda6

 

2017 CX-5

 

scbs_warning_light.jpg

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Na armaturi se je prižgalo opozorilo "SBS malfunction" , Mazda 6 GJ CD175, ročni menjalnik. Kaj bi to bilo?

Kot je @Alexnapisal,očisti senzorje in bo ok. Tudi če je šipa pred senzorjem zamrznjena se pojavi to obvestilo,vsaj pri moji 3jki je tako,ampak po nekaj minutah ugasne.:prstgor:

 

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je Janez007 napisal:

@Alex  in @Bini  hvala 👍👍.  Res je, po tem ko sem očistil značko in vetrobransko steklo, so lučke izginile :)

Zato smo tu, da si pomagamo na naših Mazdah. 👍.... Fuck the politics. 

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Meni pa kdaj za "rikverc" to napiše, no do sedaj 2x v 2 letih.

 

Pa zanima me, kdaj mi mrtvi kot ne deluje, mal sumim akumulator, ker če avto dolgo časa stoji potem ne dela. Po vožnji ali med njo če se ustavim in resetiram pa deluje.

 

Je še kdo kdaj doživel kaj podobnega?

  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Hixxy napisal:

Meni pa kdaj za "rikverc" to napiše, no do sedaj 2x v 2 letih.

 

Pa zanima me, kdaj mi mrtvi kot ne deluje, mal sumim akumulator, ker če avto dolgo časa stoji potem ne dela. Po vožnji ali med njo če se ustavim in resetiram pa deluje.

 

Je še kdo kdaj doživel kaj podobnega?

Mogoče poskusi obrisat zadnje senzorje in kamero.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Ze veckrat se mi je zgodilo tole, ko zmanjsam hitrost avto full pocukava ko presalta, ko pospesim full casa drzi obrate na 2.5krpm,sele nato presalta pa isto pocuka, lucka i-stop utripa... Ko avto ugasnem in nazaj prizgem je spet vse uredu... 

 

IMG_20210308_145944.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

14 minutes ago, scania said:

Sesalni kolektor/egr saje.

 

Aha, to ko sem ze itak mel preventivno namen scistit 😁 hvala! 😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Deeyan napisal:

 

Aha, to ko sem ze itak mel preventivno namen scistit 😁 hvala! 😊

Glede na opisano mi je takoj padlo na pamet, mislim da je cancer999 imel enake simptome. Scistli so mu 1kg saj in zdaj je bp. Mi je tudi slike poslal in zgleda res zabasano. Probaj še ketno preverit glede na km bi bilo fajn.

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.