Skoči na vsebino

4x4 kaj kupiti?


J.J.

Priporočeno sporočilo

Opazuj malo trg.

To ni nikakršna eksotika, samo preznačkana zadeva.

Drugače pa sta izbira in odločitev na tvoji strani.

Problem pri nas je pač ker vse kar ni nemško je podcenjeno, kar je pa neznano pa narod avtomatsko obide ker se ne interesira glede modelov ter ne upa vprašati za njih.

 

Popravljeno od DonFelipe
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je DonFelipe napisal:

Opazuj malo trg.

To ni nikakršna eksotika, samo preznačkana zadeva.

Drugače pa sta izbira in odločitev na tvoji strani.

Problem pri nas je pač ker vse kar ni nemško je podcenjeno, kar je pa neznano pa narod avtomatsko obide ker se ne interesira glede modelov ter ne upa vprašati za njih.

 

Se strinjam, da so nemški avtomobili mnogokrat precenjeni in verjemi,da jaz raje pogledam in kupim kaj drugega kot nemca.

 

Fiat freemont in dodge journey sta pa preznackana modela,ne? Obojih je pri nas precej malo (kar ne pomeni,da sta slaba avta), ampak ne vidim pa zakaj bi jih šel gledati, ob poplavi nemških in nenemskih konkurentov. Imam raje nekaj kar mehaniki poznajo in za kar zlahka dobim rezervne dele.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Nejc1986 napisal:

Se strinjam, da so nemški avtomobili mnogokrat precenjeni in verjemi,da jaz raje pogledam in kupim kaj drugega kot nemca.

 

Fiat freemont in dodge journey sta pa preznackana modela,ne? Obojih je pri nas precej malo (kar ne pomeni,da sta slaba avta), ampak ne vidim pa zakaj bi jih šel gledati, ob poplavi nemških in nenemskih konkurentov. Imam raje nekaj kar mehaniki poznajo in za kar zlahka dobim rezervne dele.

Ja, ampak nekih modelov ni ker oziroma so redki ker za njih bodisi ni zanimanja, največkrat je imidž, pa tudi dosti je strahu in nejevolje ker se večini ne da razlagati drugim o omenjenem modelu.

Modele ki niso nemški kupujemo tisti kateri ne želimo izstopati oziroma se bahati ter nas ne zanima kaj bodo sosedje in drugi rekli. Smo pa tudi ljubitelji ljudskih modelov in tisti kateri 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je DonFelipe napisal:

Hvala za obrazložitev in čestitke ker si imel legendarno AR 33. Je bila karavan s 4x4 pogonom?

Problem je bila ker jo je rja požrla, kajne?

Kaj pa Fiat/Dodge Freemont?

 

 

Imel sem model pred A.R 145-146 in je bil brez pikice rje do 6 let starosti. Bila je pa črna in glancana non stop,črnega avta nikoli več.:nevem:

Screenshot_20210111-193957~2.png

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je DonFelipe napisal:

Ja, ampak nekih modelov ni ker oziroma so redki ker za njih bodisi ni zanimanja, največkrat je imidž, pa tudi dosti je strahu in nejevolje ker se večini ne da razlagati drugim o omenjenem modelu.

Modele ki niso nemški kupujemo tisti kateri ne želimo izstopati oziroma se bahati ter nas ne zanima kaj bodo sosedje in drugi rekli. Smo pa tudi ljubitelji ljudskih modelov in tisti kateri 

Sedaj je prav obratno. Nemških avtov je že toliko, da niso nič več posebnega. Sedaj izstopamo mi, ki imamo japonske avte. 🤗

  • Všeč 1
  • Ljubim 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Bini napisal:

Imel sem model pred A.R 145-146 in je bil brez pikice rje do 6 let starosti. Bila je pa črna in glancana non stop,črnega avta nikoli več.:nevem:

 

Aha.

Poznam, to sta naslednika 33-ke, ki sta pravtako rjavela, drugače pa jim nič ne fali.

Črna barva pa je problem poleti, ko se vozila tako segreje, sploh če nimaš klime je hudič. Da o tem kako se vsaka pikica in umazanija poznata ne govorim. 

 

pred 23 minutami je Alex napisal:

Sedaj je prav obratno. Nemških avtov je že toliko, da niso nič več posebnega. Sedaj izstopamo mi, ki imamo japonske avte. 🤗

Ja, vsak ga že ima, ampak dojemanje je pa žal še vedno isto.

Samo zanimivo da se tisti ki nima precenjene trojice ne šopiri in ne izziva drugih oziroma ne počne neumnosti.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Bini napisal:

Imel sem model pred A.R 145-146 in je bil brez pikice rje do 6 let starosti. Bila je pa črna in glancana non stop,črnega avta nikoli več.:nevem:

Screenshot_20210111-193957~2.png

Zakon avto.. 145/146 sta pa bila prav tako Super. Sploh 145 s štiriperesno deteljico :) 33ka je sicer najbolje prodajana Alfa vseh casov.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je FuManchu napisal:

Sploh nisem pomislil na te Freemonte:blink: hud. Sam fiat znak stran.

 

Fiat Freemont :: Avtonet ::

Kolega ga je imel 4x4 in enkrat ni moral z malo višjega plačnika dol... Smeha za se vscat 🙂 Ni bil zadovoljen z njim. 

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pogledaš malo na YouTube vzporedne teste 4x4 in dobiš dobre informacije glede voznih sposobnosti,kvaliteta in vizualni izgled pa je potem tako pri Japoncih vrhunski. Ja no pa denar je mogoče problem,če greš malo previsoko.:whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje glede 4x4: kolikor poznam voznike,ki jih imajo, so to ljudje ,ki ali kupijo 4x4ker jim je avto všeč ali pa ker pozimi hodijo na smučanja in se radi malo bolj suvereno peljejo po snegu .. podobno velja za ljudi, ki živijo na višji nadmorski višini. Torej; vožnja po snegu... Tu so vsi ok, ob predpostavki, da imajo vsaj solidne zimske gume ter da niso ravno 19col valarji.

 

Za resne terenske podvige se pa krog favoritov konkretno zmanjša, ampak nekako imam občutek,da se avtor vprašanja ne bo ravno šel nekih Off road podvigov.

 

Se pa je potrebno zavedati,da 4x4 ne pomaga pri zaviranju (da ne bo korajza prevelika)in jaz osebno bi tudi v 4x4imel verige.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Nejc1986 napisal:

Moje mnenje glede 4x4: kolikor poznam voznike,ki jih imajo, so to ljudje ,ki ali kupijo 4x4ker jim je avto všeč ali pa ker pozimi hodijo na smučanja in se radi malo bolj suvereno peljejo po snegu .. podobno velja za ljudi, ki živijo na višji nadmorski višini. Torej; vožnja po snegu... Tu so vsi ok, ob predpostavki, da imajo vsaj solidne zimske gume ter da niso ravno 19col valarji.

 

Za resne terenske podvige se pa krog favoritov konkretno zmanjša, ampak nekako imam občutek,da se avtor vprašanja ne bo ravno šel nekih Off road podvigov.

 

Se pa je potrebno zavedati,da 4x4 ne pomaga pri zaviranju (da ne bo korajza prevelika)in jaz osebno bi tudi v 4x4imel verige.

Res je, od 4x4 ne moreš pričakovati čudežev. 

Jaz imam za vsak slučaj s seboj verige. 

Nikoli pa ne bom razumel oseb katere kupijo vozilo z omenjenim pogonom in živijo v bloku ter jamrajo glede porabe in obrabe delov ; omenjena vozila so skonstruirana za vožnjo po slabših cestah in njih podlagah, ne pa za podiranje hitrostnih rekordov in bahanje. Je pa res da se z vozilom z tem pogonom lažje vozi ovinke ; še danes sta zelo iskana Subaruja Impreza in Legacy.

Če se že greš terensko vožnjo pa je najbolje imeti ozke gume ter velikost katero je predvidel proizvajalec.

Z valjari si nimaš kaj pomagati razen če zapeljaš na kakšen travnik ali delno trdo podlago.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pri 4x4 mamo kar nekaj izkusenj zaradi gradbisc in tezko dostopnih terenov. Ampak kaj je 4x4? Jeep, terenec ali novodobni suvji z ‘auto’ 4x4?

 

od vseh avtov, ki jih imamo da ni terena, kamor panda 4x4 (do druge serije) ne pripelje ljudi :) (ampak samo ljudi ker nima nosilnosti).

 

od modernih je presenetil Audijev quatro, Vagov 4x4 je za recimo dober v karavanih, kjer ima avto nizje tezisce in je tudi lazji od suvov.

Amarok je napaka....

 

Dacia Duster je izredno dober ker je dokajnsurov in dvignjen.

 

od pravih (cestnih!) pa bi prisegel na foresterja, navara, yota land cruiser

 

mazdo sem imel priloznost voziti cx-7 dizel. Problem je bil ker je pro 40 na uro avtomatsko izklapljala dsc...na pravem terenu mora terenc kopati, ne da mu elektronika odvzema gas.

 

moj glas gre foresterju

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je marko91 napisal:

Pri 4x4 mamo kar nekaj izkusenj zaradi gradbisc in tezko dostopnih terenov. Ampak kaj je 4x4? Jeep, terenec ali novodobni suvji z ‘auto’ 4x4?

 

od vseh avtov, ki jih imamo da ni terena, kamor panda 4x4 (do druge serije) ne pripelje ljudi :) (ampak samo ljudi ker nima nosilnosti).

 

od modernih je presenetil Audijev quatro, Vagov 4x4 je za recimo dober v karavanih, kjer ima avto nizje tezisce in je tudi lazji od suvov.

Amarok je napaka....

 

Dacia Duster je izredno dober ker je dokajnsurov in dvignjen.

 

od pravih (cestnih!) pa bi prisegel na foresterja, navara, yota land cruiser

 

mazdo sem imel priloznost voziti cx-7 dizel. Problem je bil ker je pro 40 na uro avtomatsko izklapljala dsc...na pravem terenu mora terenc kopati, ne da mu elektronika odvzema gas.

 

moj glas gre foresterju

Zakaj je amarok napaka? Tudi jaz sem ga kar nekaj vozil in tudi mene je razočaral. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je DonFelipe napisal:

Amarok je pač imidž in nič drugega. Če bi že kupoval pikupa bi raje vzel BT50 ali Hilux.

A iščeš 1, 1/2 ali 2 kabinca?

Ne, ne iščem. Ne rabim takega avta. Sem ga pa vozil po snegu in me je razočaral že zaradi valjarjev... Uporabno je edino asistirano spuščanje po klancu. Verjamem pa da je dober za vleko prikolic. 

 

Če se ne motim (govorim za prve primerke, torej pred FL in dodatkom V6) sta obstajali 2razlicici... Osnovne so imele 4motion, kjer je bilo zadaj v normalnih razmerah 70posto pogona, spredaj pa 30 in se je to do neke mere samodejno uravnavalo? Bolje opremljene pa so imele opcijo, da si sam zaklepal pogon in si imel tudi reduktor? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Nejc1986 napisal:

Ne, ne iščem. Ne rabim takega avta. Sem ga pa vozil po snegu in me je razočaral že zaradi valjarjev... Uporabno je edino asistirano spuščanje po klancu. Verjamem pa da je dober za vleko prikolic. 

 

Če se ne motim (govorim za prve primerke, torej pred FL in dodatkom V6) sta obstajali 2razlicici... Osnovne so imele 4motion, kjer je bilo zadaj v normalnih razmerah 70posto pogona, spredaj pa 30 in se je to do neke mere samodejno uravnavalo? Bolje opremljene pa so imele opcijo, da si sam zaklepal pogon in si imel tudi reduktor? 

Probaj še druge, nimaš kaj izgubiti.

Kaj pa Nissan Navara ali Ford Ranger?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je DonFelipe napisal:

Probaj še druge, nimaš kaj izgubiti.

Kaj pa Nissan Navara ali Ford Ranger?

Vozil sem ga po službeni dolžnosti :) vprašam o tvojem mnenju glede amaroka zgolj iz firbca 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je DonFelipe napisal:

Aha.

Meni ni bil nikoli nekaj posebnega. 

Sem pristaš offroad klasike. 

A to si ga vozil za gradbišče?

Ne,1x sem vlekel neko prikolico na Pokljuko in smo se potem malo igrali po snegu... Saj pravim, nekih izkušenj s terenci nimam, ampak mene je celoten avto pustil precej hladnega. Mogoče so bile samo gume malo neprimerne za kakšne off road podvige... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.