Skoči na vsebino

Platišča


pickov

Priporočeno sporočilo

Na cx5 tudi niso dovoljene 18 pa jih imam in to uradno.

Kjer je volja tam je pot.

 

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

 

 

 

 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj M6 nima vpisanih 18tk??

Je pa eno, dodatno lahko homologiraš tudi 24col če imajo platišča ustrezne homologacijske papirje za določen avto. Pri OEM platiščih pa smo v Sloveniji pogoreli, ni šanse da jih legalno homologiraš, v Nemčiji se jih da s posamično obravnavo (nenako tako rečejo v DE).

Pri nas pa kolikor sem spraševal je skoraj nemogoče, za eno varianto so mi povedali na RTIju, da bi se načeloma dalo bilokatera platišča homologirat, če bi jim dal par platišč da naredijo teste materiala platišča, pri tem se platišče seveda poškoduje oz. uniči. Nato pridejo na vrsto meritve platišča na avtu,... in vse to stane ogromno denarja, točne cifre se ne spomnim, ampak je bila nenormalna cifra.

Tudi če vpišeš recimo dimenzijo z drugimi platišči, in pol namontiraš OEM, ni glih vse legalno po predpisih, ampak verjetno se noben ne bo vtaknil v to če OEM ne odstopajo preveč od homologiranih drugih platišč.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

majstri glede na to da obvladate zadeve na drugi generaciji 6 imam zdaj 225/45/18 serijsko vpisane

zanima me kaksne pnevmatike pridejo na 19" potem 225/40/19 ali 225/35/19

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

pred 3 minutami je curko napisal:

majstri glede na to da obvladate zadeve na drugi generaciji 6 imam zdaj 225/45/18 serijsko vpisane

zanima me kaksne pnevmatike pridejo na 19" potem 225/40/19 ali 225/35/19

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk
 

 

Sem že na prvi strani te teme napisal ;)

dne 22. 12. 2020 ob 10:28 je Aless napisal:

Za 2.gen M6 GH, je pravilna dimenzija 19tk 225/40/19 😉

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Sicer se bolj svoh spoznam in hkrati predstavljam, ampak predvidevam da z dimenzijo 5x114,3 Et-47 7Jx17H2 nebi smelo biti tezav pri mazda 6 mk2. OEM 17ke so 7Jx17 ET60. Ce prav razumem bo platišče bolj ven pomaknjeno. Feltne bi bile na oem dimenzijah in sicer 215/50/17

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Scr3amhja, če ne boš avta nižal ali preveč naložil ne bi smelo bit težav. 

Jaz imam na 2.gen M6 zimske7 x17 ET55 z gumami 215/50/17 in sem enkrat meril koliko so odmaknjene od roba blatnika, prilagam sliko. 

Bočnica gume je v mojem primeru 5mm pomaknjena noter od roba blatnika, tekalna površina gume pa 25mm.

V primeru ET47 platišč pa se vseskupaj pomakne za 8mm bolj ven proti robu blatnika

IMG_20210129_102811.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to so te iz 1.gen M6 GG, te so 7x17 ET55. 

 

Spodaj pa imaš še sliko kaj se lahko zgodi če pretiravaš z ET-jem, na M3 BK  mam platišča 7x17 ET42 (205/50/17) ki so še glih na meji da ne drsajo po notranjem robu zadnjega blatnika. Sem za foro dal še 5mm distančnik tak da je pol prišel končni ET37 in po kratki vožnji po bližnjem krožišču se vidijo posledice na gumi.

Notranji rob blatnika ti v takem primeru lahko prereže bočnico gume, kar je nevarno. 😉

IMG_20210129_120117.jpg

IMG_20210129_120210.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sirina 225/45/18 za et pa res ne vem napamet javim naknadno hehe

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk

sirina 225/45/18 za et pa res ne vem napamet javim naknadno hehe

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Scr3am 100% ziher ti lahko potrim samo to ET55/17 in ET60/18 varianto ki jo že imaš, nikoli ni nič drsalo, kljub polno naloženem avtu 5ljudi.

Aja, no pa za 7,5x18 ET60 z 225/45/18 lahko tudi 100% potrdim z distančniki 7mm, se pravi končni ET53, je vse BP. 😎

 

Rekel bi da s to 215/50/17 gre tudi ET47 skoz, ampak 100% ti ne morem zagotovit, bi moral probat z distančnikom, ampak trenutno se mi ne ljubi šraufat gume dol. 

 

@curkota tvoja platišča se že od daleč vidi da stojijo preveč ven.

Ok, glede na to da ne voziš neke teže, ti zato ne drsa, daj v prtljažnik 200kg ali pa 5ljudi v avto in zgodba bo drugačna. 😉

Btw: varno to glih ni z tvojim ETjem🥴

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Aless zato pa upam da bo na letnih bolje zgledalo res da so 19 sam so pa original mazdine tko da definitivno ne bodo na robu z blatnikom. Po zimi pa res nimam pouno nalozen avto poleti plbi pa znalo drsati tja proti morju hehe

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@curkoimaš še opcijo, povaljat rob blatnika, tako lahko brez problema voziš tudi tak ET.

Btw: Ta platišča ki jih imaš za zimo, brez da bi valjal oz. vlekel rob blatnika bi ti na homologaciji zavrnili.😉

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ej morm potrkati da ze 4leta pa ni se nuben kompliciral policaji me pa tut velikokrat ustavijo pa morm rect da se nuben se ni vpiknil ali pa kompliciral. tko da mam kar mir

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Aless napisal:

@Scr3am 100% ziher ti lahko potrim samo to ET55/17 in ET60/18 varianto ki jo že imaš, nikoli ni nič drsalo, kljub polno naloženem avtu 5ljudi.

Aja, no pa za 7,5x18 ET60 z 225/45/18 lahko tudi 100% potrdim z distančniki 7mm, se pravi končni ET53, je vse BP. 😎

 

Rekel bi da s to 215/50/17 gre tudi ET47 skoz, ampak 100% ti ne morem zagotovit, bi moral probat z distančnikom, ampak trenutno se mi ne ljubi šraufat gume dol. 

 

@curkota tvoja platišča se že od daleč vidi da stojijo preveč ven.

Ok, glede na to da ne voziš neke teže, ti zato ne drsa, daj v prtljažnik 200kg ali pa 5ljudi v avto in zgodba bo drugačna. 😉

Btw: varno to glih ni z tvojim ETjem🥴

Samo, a se pod težo ne nagne guma zgoraj bolj proti noter? Jaz sem tudi mislil, ko sem montiral moje 245, širina feltne 8,5 na ET 45,da bo kaj drsalo, ko bo teža v avtu, ker izgledajo precej poravnano. No, pa sem naložil pet ljudi noter in gre guma kar konkretno mimo roba blatnika. Sicer pa, ko delaš homologacijo ti vse dobro premerijo in poslikajo. Na podlagi tega, če je vse v redu, ti šele izdajo papirje. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.