Skoči na vsebino

Platišča


pickov

Priporočeno sporočilo

42 minutes ago, Alex said:

Samo, a se pod težo ne nagne guma zgoraj bolj proti noter? Jaz sem tudi mislil, ko sem montiral moje 245, širina feltne 8,5 na ET 45,da bo kaj drsalo, ko bo teža v avtu, ker izgledajo precej poravnano. No, pa sem naložil pet ljudi noter in gre guma kar konkretno mimo roba blatnika. Sicer pa, ko delaš homologacijo ti vse dobro premerijo in poslikajo. Na podlagi tega, če je vse v redu, ti šele izdajo papirje. 

Upam da tole še vedno vse drži 😁 včasih se vprašam če bo pri meni drsalo 😄 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Husky1290 napisal:

Upam da tole še vedno vse drži 😁 včasih se vprašam če bo pri meni drsalo 😄 

Za nekatere kombinacije platišč, gum in vzmeti pač ne moreš natanko "ujeti" optimalne rešitve. Zanimivo je, da prihaja do nihanj celo samo z menjavo različnih proizvajalcev pnevmatik iste dimenzije. Zato pa obstajajo specialne strani za navdušence kjer lahko preveriš, kako se kaka pnevmatika obnaša na dočeni širini alu platišča. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Samo, a se pod težo ne nagne guma zgoraj bolj proti noter? 

 

Ja pod težo oz ko je avto spuščen se nagne guma zgoraj malo navznoter, ampak do ene mere. 

Če je ET premajhen se v ovinkih kjer se vsa teža s karoserijo nagne, guma podrsa po robu notranjega blatnika (moj primer iz slike M3).  To je primer ko gre malo navzkriž, drugi primer pa je če je ET zelo premajhen in ti guma že s tekalno povšino drsa po robu blatnika. 

Če nočeš valjat ali širit blatnikov ni priporočljivo pretiravat z ETjem. 

 

Ja glede širine samih gum pa ja je kr razlika med proizvajalcih. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
52 minutes ago, gregc88 said:

en vpr... vidim da imate nekateri kr 19 col gor....  jaz imam trenutno letne 17 col na svojem wc....  pa razmišlam da bi šel  na 18.....   koliko je trši avto iz 17 na 18..?  oz bini....  ti čutiš vsak kamen z 19?

Meni se zdi čisto normalna vožnja na 19kah pa sm na prejšnem avtu mel 16ke. Je pa res da imajo homologirane pnevmatike malo večji presek (45) napram 35,30 kot se ponavadi stavi

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je gregc88 napisal:

en vpr... vidim da imate nekateri kr 19 col gor....  jaz imam trenutno letne 17 col na svojem wc....  pa razmišlam da bi šel  na 18.....   koliko je trši avto iz 17 na 18..?  oz bini....  ti čutiš vsak kamen z 19?

Moja je na 18kah super,ne vem kako je pa na 19kah ker so na letnih in jih še nisem vozil...😁😁

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je gregc88 napisal:

en vpr... vidim da imate nekateri kr 19 col gor....  jaz imam trenutno letne 17 col na svojem wc....  pa razmišlam da bi šel  na 18.....   koliko je trši avto iz 17 na 18..?  oz bini....  ti čutiš vsak kamen z 19?

Jaz imam kombinacijo 225/50 r17 za zimske in 225/45 r18 letne in se mi zdi da je na letnih full bolje za vozit, ne bom rekel bistveno trše, ampak občutek je full boljši, ko dam zimske gor je kot da bi imel "zvečilni gumi" na gumah...mehko obračanje volana, ampak se mi zdi da po parih 100km izgine vse skupaj...mogoče če se vozis po kaki slabi lokalni cesti še največ občutiš...na ac niti ne. Mislim da med 17 in 18 col ni take razlike/preskoka kot je pri recimo 17 in 19...

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sama velikost platišč ne pove veliko, ampak bolj obseg kolesa oziroma višina bočnic gume. Ker za avte, kjer imaš manjša kolesa je lahko že 18 zelo neudobna, tam kjer pa imaš večja pa je problem recimo šele pri 20 colah. Potem pa pride še tip gume, recimo da so za večje obremenitve, a so touring al so sport gume, runflat, kolk jih filaš in konec koncev celo to koliko profila je še na gumi. V glavnem parametrov je kr nekaj in odgovor je težko enoznačno podat.

 

Za boljšo predstavo na kaj ciljam.

 

Če imaš Golfa VII  je dimenzija gum za 18 col 225/40R18, kar pomeni, da je bočnica visoka 90mm

Recimo Mazda 6 trenutne generacije pa ima za 19 col dimenzijo gum 225/45R19 in bočnica je tukaj visoka 101mm

 

Če vzamemo enak model gume je samo zaradi bočnice Mazdina dimenzija gum mehkejša in bolj udobna kljub 19 col napram Golfu z 18 col feltnami.

 

Če bi hotel dobit enako višino bočnico 90mm tudi pri Mazdi bi lahko nataknil 20 colske feltne dimenzije 225/40R20. Se pravi bi šele pri 20 colah dobil enako bočnico kot pri Golfu pri 18 colah.

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 nism si mislu da ma recmo m6  45 in to na 19...     ja 45 mam zdej na 17col  in je avto v ovinkih super in tud udoben je dovolj...  ampak te bom šenku punci in si kupil zese še ene... zato mal 18ke gledam.... sam verjetno bom kr na 17 ostal, je več izbire in cena  ugodna... wil se

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
pred 16 minutami je Gregster napisal:

Sem se odločil, da dam poštimat feltno, ki sem jo podrgnil jeseni kar svojemu ličarju, ki pravi, da jo lahko zrihta. Cena je okvirna 50-60. Pa da vidimo kako bo...

Pa bo spet lepa... :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Sishi napisal:

Živjo,

 

katere original barve so 19 col feltne od M6 (ene so sivo-srebrne, druge grafitno-črne)?

 

Lp Sishi

feltne.PNG

Original so bile na voljo  dvoje: svetlo srebrne in Black hyper silver. To so te prve na tvoji sliki. 

Sem ravno zadnjič gledal na mojih ta drugih 19", kako je to pobarvano. 

Osnova je črno prašno lakiranje. Nato je samo ena roka posebne, prosojne srebrne barve. Na koncu je prelakirano z mogoče dvema rokama, na tanko z prozornim lakom. Ne vem, kaj imajo pri Mazdi s tem lakiranje tankih slojev barve. Na feltnah se očitno ne izide in na skoraj vseh se lušči zgornji sloj barve. 😬

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je jacques33 napisal:

Glede na priloženi sliki bi rekel, da so original barve srebrne, take so imele pri nas šestice do prvega facelifta.

Ne samo do prvega FL. V Nemčiji so bile srebrne kot opcija tudi pri najvišji opremi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je jacques33 napisal:

Zato sem pa napisal "pri nas", vendar enim se očitno zelo mudi tu gor in ne preberejo vsega.😛

 

Naredijo pa hyper silver platišča avto čisto drugačen kot navadne srebrne.

Ok. Res sem spregledal, da, si omenil pri nas. 🤗 So pa tudi ščetke srebrne po svoje všečne. Na nekatere barve 6-k kar lepo sedejo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

12 hours ago, Alex said:

Original so bile na voljo  dvoje: svetlo srebrne in Black hyper silver. To so te prve na tvoji sliki. 

Sem ravno zadnjič gledal na mojih ta drugih 19", kako je to pobarvano. 

Osnova je črno prašno lakiranje. Nato je samo ena roka posebne, prosojne srebrne barve. Na koncu je prelakirano z mogoče dvema rokama, na tanko z prozornim lakom. Ne vem, kaj imajo pri Mazdi s tem lakiranje tankih slojev barve. Na feltnah se očitno ne izide in na skoraj vseh se lušči zgornji sloj barve. 😬

 


Živjo,

 

sem pozabil povedat, da bi rad naročil vsako po 1 dcl pa rabim točno ime ali številko barve.

Popravljeno od Sishi

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Sishi napisal:


Živjo,

 

sem pozabil povedat, da bi rad naročil vsako po 1 dcl pa rabim točno ime ali številko barve.

Na žolost ne moreš naročiti te barve. Za Mazdo platišča delajo na Kitajskem in jih tam tudi pobarvajo.Tudi, če bi nekako dobil številko barve platišča, ne bi nikoli bilo enako oziroma bi se z aviona videlo, da je popravljano. To je posebna tehnika barvanja kjer moraš zelo paziti, da vse pobarvaš v enem "šusu" in čim bolj enakomerno. Drugače se pojavijo fleki. Edina opcija je, da daš komu prebarvati komplet platišča in si pač izbereš eno metalik grafitno barvo. 

 

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Bi lahko prosim en sem nalimal tisti konfigurator za platišča (vem da je bila neka nemška stran). Najlepša hvala!

 

Edit: ravnokar dobil!

 

https://www.felgenshop.de/

Popravljeno od Hixxy
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo čez vikend sem menjal platišča in šel na letne gume (zdaj pa sneži zunaj).

 

Letne original 19 guma 225/55-19 teža 26 kg

Zimske RC 18 guma 225/60-18 27 kg

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 4. 2021 ob 10:38 je Hixxy napisal:

Bi lahko prosim en sem nalimal tisti konfigurator za platišča (vem da je bila neka nemška stran). Najlepša hvala!

 

Edit: ravnokar dobil!

 

https://www.felgenshop.de/

Pozdrav vsem 🙋‍♂️

 

Sem gledal malo platisca na tej nemski spl strani, ampak ne posiljajo v Slo.

 

Ima kdo morda ja kaksne izkusnje, kje nabavit dobra platisca za zmeren denar?

 

Namrec, sem pred kratkim kupil v Lj NOVA od uvoznika iz Lj, ampak so 3 od 4-ih bila z nadpovprecnimi neravnimi robovi da je avto dobesedno treslo pri 120km/h.

3x montirali na hunter centrirki z obremenitvijo, ampak ni bilo opcije spravit vse v red. 

Mocna opletanja platisc zaradi neravnih robov.

Zelo razocaran, slaba izkusnja... 

 

 

Hvala vnaprej vsem za info! 

 

Lp, Frank

Screenshot_20210407-154222_Samsung Internet.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.