Skoči na vsebino

Kaj je realna cena Mazde?


Janez007

Priporočeno sporočilo

pred 26 minutami je Aless napisal:

Realna cena avta je tista, katero je kupec pripravljen plačati. 

Za primerjavo pa bolj različna avta skoraj nisi mogel najti ;)

 

 

Ja res sta različna, pač 2 najnovejša oglasa ...  lahko pa @Aless najdeš 2 boljša 😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Janez007 napisal:

 

Ja res sta različna, pač 2 najnovejša oglasa ...  lahko pa @Aless najdeš 2 boljša 😀

 

Če delaš primerjavo, moraš gledat isti letnik in opremo, pol pa km,... 😉

 

 

pred 5 minutami je gregc88 napisal:

prvega ne bi mel ker je glede na km, dizl in letnik ,... sam vprašanje časa kdaj bo na dvigalu , drug je pa predrag,  dobiš 3 avte za ta keš....dobre...

 

Ja itak dizel je za smeti itak vse crkne, če verjameš v božička🙄

Po tvoje je že mel 2 generalki vmes narejen. 🤪😁😁😁

 

O ceni drugega pa ja se strinjam za to ceno lahko dobiš 3 dobre Dacie😉

  • Všeč 1
  • Haha 3

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem dal za M6 G192 letnik 2017 s top opremo in podobnim št. kilometrov, uvoženo iz Nemčije, 20k + uvoz in davek.
Glede na to, da je rdeča M6 novejša generacija in za otenek mlajša, mislim da bi bila realna cena okoli 25k.
Realna cena bo tista, za katero se bo prodala. Pa Eurotax seveda.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Realna cena je cena, ki jo bo kupec pripravljen plačati. Ko je ne bo mogel prodati, bo spuščal ceno, dokler se ne bo našel nekdo, ki jo bo kupil. A je cena rabljenega stanovanja 3000€/m/2 na obali realna? Če je folk pripravljen toliko plačati... 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je edino v tem, da prodajalci so vse prevečkrat pohlepni do konca in ne bodo spustili niti za euro.

 

Tole na sliki sem gledal jeseni 2019 in sem jim takrat ponudil 28.500 (imeli so takrat nastavljeno malo čez 30kEUR) pa so se mi smejali. Po letu in pol so skoraj na tej cifri in z vsakim mesecem je avto manj vreden.

 

1062154.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD184 Revolution Top belo usnje, letnik:2019,28790 EUR :: www.Avto.net ::

 

Pa da ne bo kdo mislil, da sem lovec na denar, ker če bi bil bi takrat prodajal svoj staro šestico za 4kEUR. Tako pa sem rekel ceno 3kEUR in še predno je šla v prodajo sem že imel kupca (a ne Zmaj 😉) .

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 
Ja tale trgovec je zanimiv. Tudi sam sem se pred letom zanimal za eno okrog 27.000€, po tem, ko sem vprašal, če se da naredit še kaj na ceni, pa so jo še dvignili
Ma tuki v Kranju se tut jst nism nč zmenil z njimi, k sem 2012 kupoval 6ko. Tko da, jbg. Nej jo prodajajo. Ja, ceno lahko spusti trgovec ali pa ti da zraven se kake zadeve, kakor sem se jaz zmenil pri CX5 zdaj. Pa sem tut lepo dobil zraven kr neki bombončkov.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Janez007 napisal:

Ja tale trgovec je zanimiv. Tudi sam sem se pred letom zanimal za eno okrog 27.000€, po tem, ko sem vprašal, če se da naredit še kaj na ceni, pa so jo še dvignili 🙃

 

A veš kaj mi ni blo jasno... dejansko sem jim povedal, da sem resen kupec in da bom kupil Mazdo 6 al pri njih al pa nekje drugje. Pa jih to ni premaknilo niti za centimeter. Mater a res folk kr tko okol hod pa kupuje rabljene avte za 30kEUR. Mislim, tam sem se počutil tako, kot da imam več pojma o ekonomiji in prodaji, kot tisti, ki se s tem profesionalno ukvarjajo.

 

Aja pa še to: na men so probal izvajat stare marketinške trike tipa: ... ja je kar dosti povpraševanja in da zato ne bodo spuščali cene, ker bo hitro šla. Zdaj a jaz ne vem pomena besede hitro al to pomeni, da je hitro cca v roku dveh let... mogoče.

Lahko pa da izgledam naivno pa so pač probali...

  • Všeč 6
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je bilo enako v MB niso hteli spustit, pa sem se zahvalil in povedal da niso edini. Potem smo se pa v MS zmenili če bi se pa v KP bi pa tam kupil. V skrajni sili bi pa uvozil, kar zdaj malo obžalujem ker ko sem ga odpeljal je cena padla za par 1000€ 🙃🙃🙃🙃.

Popravljeno od scania
  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja so kar zanimivi tile trgovci. Ko sem kupoval novega C3 za ženo sem šel do štirih Citroenovih poslovalnic z jasnim sporočilom, da bom vozilo dejansko kupil, da samo iščem najugodnejšo ponudbo. Sam nisem glih neki strašni pogajalec, presenetilo pa me je to, da so ceno oz. neko dodatno ugodnost ponujali (vinjeta, dodatna oprema..) tja do vrednosti popusta 300EUR max in nič več.

Vsi so pihali v isti rog, zato domnevam, da ima npr. Citroen s strani uvoznika jasna naročila po kakšni ceni lahko novo vozilo prodajo in jih očitno tudi preverjajo. Na takšen način si med seboj ne kradejo stranke pa tudi ne zgubijo zaslužka.

 

 

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj poznate razliko med prodajati in PRODATI? (sliši se podobno, a hudič tiči v detajlih, kot ponavadi) :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, Z M A J said:

Saj poznate razliko med prodajati in PRODATI? (sliši se podobno, a hudič tiči v detajlih, kot ponavadi) :)

 

Ja, prodajati je glagol 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.