Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

Vem, da je tale tema malce tricky, ampak vseeno, kakšno je vaše stališče glede cepljenja proti Kovid19 in pa seveda tudi vsa ostala cepljenja.

 

Torej ali imate v planu se cepit, ko pridete na vrsto ali obstaja dvom o varnosti teh cepiv. Zanimivo bi bilo tudi kakšno izkušnjo s prejšnji cepljenj, a je šlo vedno vse v redu ali so kdaj bili kakšni zapleti.

 

 

Bom kot primer navedel letošnjo izkušnjo moje mame.

 

Konec novembra se je šla cepit proti gripi, ker je njena oseban zdravnica to zelo priporočala. Naslednji dan se će ni več počutila v redu, kar je pač pripisovala reakciji na cepljenje. Četrti dan je bila že čisto na tleh in naslednjih 14 dni je bila milo rečeno boga. Seveda jo je taista zdravnica hotela zvlečt na testiranje za korono, čeprav ni imela nobenega od tistih znakov, ki so značilni za korono. In kaj bi bilo če bi bila testirana - tako ali tako je bila že doma in skoraj mesec dni ni hodila nikamor.

 

V glavnem, po 14 dneh je zadeva šla na bolje ampak je trajalo še kakih 14 dni, da je bilo čist Ok. Po tej izkušnji, ko ji kje omenijo cepljenje, se ji čisto odpelje. Razumljivo, ampak vseeno zelo nenavadno, da po cepljenju tako hudo zboliš. Nima pa nobenih pridruženih bolezni, niti ni bila bolna vsaj zadnjih 15-20 let, kar še dodatno vzbuja neke dvome. Pa nismo pri nas anticepilci samo, da vse to tako sovpade pač ni glih običajno in se težko otreseš dvomov.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ufff... Tole zna biti pestra tema..

 

Jaz osebno sem zelo zagrizen zagovornik cepiv. Seveda, imajo stranske učinke in farmacija služi z njimi. Ampak oboje velja tudi za Lekadole.

 

Jaz sem cepljen proti KME. Sicer to cepivo velja za eno bolj učinkovitih in varnejših. Cepim se,ker se veliko gibam v gozdovih in ker sem na lastne oči videl,kaj KME naredi mlademu človeku (poznam osebo pri 40ih,ki je umrl zaradi njega).

 

Cepljenje proti gripi... Dolga leta se nisem cepil in vedno sem govoril,da ko bom prvič zbolel , se bom cepil... Par let nazaj je punca zbolela za gripo,jaz sem jo fasal od nje. Nisem v ravno slabi kondiciji,pa vendar me je položila (gripa,ne punca) za 14dni... Prvih par dni res hud glavobol in vročina 38+, potem kakšen teden malo bolje in šele po 14ih dneh sem komaj delal. 

 

Od takrat se cepim... Prvo leto sem imel relacijo (cepil se ob 14h, ob 17h me je začelo kuhati in sem spal v službi do 20h-nisem mogel ne delati, ne iti z avtom domov, naslednje jutro sem se zbudil kot nov). Naslednja leta nobene reakcije.

 

Od takrat vedno gledam tako,da se cepim pred spanjem in ko sem spocit in sem naslednje dni frei. Treba je pa biti popolnoma zdrav in spocit, tisti dan ali dva (pa tudi kakšnega prej)brez večjih aktivnosti.

 

Proti koroni se bom cepil.

 

Vsakemu svoje, ni obvezno.. ampak... Mogoče bi ljudje manj kontritali cepljenju,ce bi kdaj videli otroka z boleznimi ki jih je stroka izkoreninila. Kdor ne da cepiti otroka za cepljenja , ki so obvezna pa.... Raje ne napisem.

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi za KME, ker sem se svoje čase ogromno z airsoftom ukvarjal, tako pa zdaj vsakih 5 let samo obnavljam. Glede cepljenja proti gripi je pa točno tako kot praviš. Jaz sem imel nazadnje gripo pred 30 leti in se v življenju nisem cepil proti gripi, sodelavec pa vsako leto in takoj ko se je cepil sem ga vsakič zezal, da se vidiva čez 10 dni. Čisto vsakič je imel bolniško po cepljenju, ampak gripe pa tudi ni fasal. Recimo moj brat se tudi redno cepi proti gripi pa praktično kot da ni nič. Nobenih težav.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Boss napisal:

Jaz sem tudi za KME, ker sem se svoje čase ogromno z airsoftom ukvarjal, tako pa zdaj vsakih 5 let samo obnavljam. Glede cepljenja proti gripi je pa točno tako kot praviš. Jaz sem imel nazadnje gripo pred 30 leti in se v življenju nisem cepil proti gripi, sodelavec pa vsako leto in takoj ko se je cepil sem ga vsakič zezal, da se vidiva čez 10 dni. Čisto vsakič je imel bolniško po cepljenju, ampak gripe pa tudi ni fasal. Recimo moj brat se tudi redno cepi proti gripi pa praktično kot da ni nič. Nobenih težav.

No,jaz sem se zdaj 5x cepil proti gripi in 1x imel nekajurno reakcijo, 4x pa nič.

 

Na bolniški nisem bil že 5let (če ne stejem operacij in zastrupitve s hrano), kar je kar dosežek za nekoga,ki ima astmatična pljuča in je celo življenje hodil za 2tedna/leto na bolniško. A je to zaradi športa , cepljenja, sreče ali pa vsega skupaj,pa nevem. Meni so cepljenja ok in se mi zdi napak,da ogromno ljudi zavrača cepljenja zaradi vpletenosti politike in denarja.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 30. 12. 2020 ob 23:44 je gregc88 napisal:

vsak ki ima mal zdrave kmecke pameti in je mlad,zdrav se ne bo..... 

človek je narjen da vse te gripce preboli šala mala... tud zlom kosti mlad pozdravi komot... ko si pa star se mores pa pac merkat, cepit itd....

naj se cep tist k se boji, me ne mot...

🙂

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je gregc88 napisal:

vsak ki ima mal zdrave kmecke pameti in je mlad,zdrav se ne bo..... 

človek je narjen da vse te gripce preboli šala mala... tud zlom kosti mlad pozdravi komot... ko si pa star se mores pa pac merkat, cepit itd....

naj se cep tist k se boji, me ne mot...

Ni ti pomoči,četudi jo imaš pred vrati...?zmeden?

Najprej egoizem,šele po tem vse drugo :vskalo:

Me prav zanima s čim se ti ukvarjaš?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sm skoz istega mnenja ze od marca... in ga ne spreminjam....

še zadnjic, vsak ima svoje mnenje... js vem da je to bedarija da si mlad zdrav in se greš za to cept... isto to testiranje...bedarija da ni vecje, samo ene barabe sluzijo s tem na postenih naivnih ljudeh k hodijo ke u vrsto stat... 

pol se pa iz testiranja vrne domu pa cel ponosen kok je naredu za družbo itd... pa kaj si naredu s tem? stroške davkoplacevalcem ... 

pol po testu kateri itak ni vreden pol kurca... pa cel vesel na bozicne vecerje po trgovinah itd ... dej pol se testiraj vsak dan k si tolk skrben ... nevem kako ne spregledate da je to larifari...

js ne hodim nikamor, sm doma, tud ce bi biu bolan ne bi sou na testiranje k mi to nic ne pomen... poznam jih ogromn k so sli in so bli cist veseli k so bli pozitivni... ja vau in kaj si na boljsem...nic

cepil bi se ce bi biu bolehn ,str 70+ ja, k itak ne zgubis nic in ne more škodit ker si itak že bliz britofa .. da bi se pa mladi zdravi špikal mi je pa tolk mim da ni za povedat... 

če vam paše kr... me ne moti.... sm ne mislt kok ste heroji zaradtega ... 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je gregc88 napisal:

sm skoz istega mnenja ze od marca... in ga ne spreminjam....

še zadnjic, vsak ima svoje mnenje... js vem da je to bedarija da si mlad zdrav in se greš za to cept... isto to testiranje...bedarija da ni vecje, samo ene barabe sluzijo s tem na postenih naivnih ljudeh k hodijo ke u vrsto stat... 

pol se pa iz testiranja vrne domu pa cel ponosen kok je naredu za družbo itd... pa kaj si naredu s tem? stroške davkoplacevalcem ... 

pol po testu kateri itak ni vreden pol kurca... pa cel vesel na bozicne vecerje po trgovinah itd ... dej pol se testiraj vsak dan k si tolk skrben ... nevem kako ne spregledate da je to larifari...

js ne hodim nikamor, sm doma, tud ce bi biu bolan ne bi sou na testiranje k mi to nic ne pomen... poznam jih ogromn k so sli in so bli cist veseli k so bli pozitivni... ja vau in kaj si na boljsem...nic

cepil bi se ce bi biu bolehn ,str 70+ ja, k itak ne zgubis nic in ne more škodit ker si itak že bliz britofa .. da bi se pa mladi zdravi špikal mi je pa tolk mim da ni za povedat... 

če vam paše kr... me ne moti.... sm ne mislt kok ste heroji zaradtega ... 

 

Tudi meni je preventivno testiranje brezveze, razen, če je v zdravstvene namene! Niso vsi kot si ti, eni moramo tudi od doma in kaj naredit, zato imamo več možnosti za okužbo in v teh primerih je pametno cepljenje. Zdaj še samo čakam, da vidim kaj bodo naredili tvoji kalibri, ko bodo morali v tujino in ne bodo mogli brez dokazila o cepljenju. Stavim, da se bodo takoj cepili in to samo zaradi sebe. Žal imamo tudi take..... 😥

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Bini napisal:

Tudi meni je preventivno testiranje brezveze, razen, če je v zdravstvene namene! Niso vsi kot si ti, eni moramo tudi od doma in kaj naredit, zato imamo več možnosti za okužbo in v teh primerih je pametno cepljenje. Zdaj še samo čakam, da vidim kaj bodo naredili tvoji kalibri, ko bodo morali v tujino in ne bodo mogli brez dokazila o cepljenju. Stavim, da se bodo takoj cepili in to samo zaradi sebe. Žal imamo tudi take..... 😥

Točno to. Tudi sam ne vidim nekega smisla v preventivnem testiranju. Kdor se slabo počuti naj gre do zdravnika (oz.naj ga pokliče) in ga bo že ta poslal na testiranje. Kdor se počuti zdravo pa naj še naprej dela na tem in na tem,da ne bo nikogar okužil ČE slučajno je kužen. Stanje v vrsti po 2h zagotovo ni v pomoč neširjenju okuzb.

 

Preventivno testiranje podpiram na točki,ko bodo s pozitivnim testom ljudje smeli iti na koncerte, potovanja ipd. in se bo na ta način končno lahko malo sprostilo kup dejavnosti.

 

 

Popravljeno od Nejc1986
  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bo še pestro. Pe ne v tej temi na formu, ampak po celem svetu. Žal je tako,da imajo sedaj idealno priliko za še dodatno zastrahovanje, ter seveda omejevanje svobode ljudi, v prid seveda dobičku s tega naslova. Tako pač je. 

Jaz vem, da se ne bom. Naj se zadeva skritalizira. Ponekod menda starejši ljudje že umirajo po cepivu..no shit. Ampak seveda, spet ne moreš proti vetru 'scat', in je to nedokazljivo..Tako pravijo.

 

Še vedno mislim, da lahko največ naredi vsak zase. Te fame v stilu , ja s tem boš obvaroval drugega, vemo na kakšnih zelnikiv je zraslo.  Ne rečem, da to ne deluje, je pato seveda lažje, kot folk prepričat, da bi recimo boljš skrbeli za svoje zdravje. Če jaz zase vem, da sem zdrav, da recimo kolikor se da skrbim za svoj imunski sistem ipd...potem me ni strah virusa. Strah nasploh zelo negativno vpliva na vse. Skratka prihaja še X-sevov in z njimi bodo umrli ljudje, tako pač je in je bilo.

 

Mislim, da bo z leti s temle sranjem podobno kot z gripo, cepivo bo in cepljenje bo prostovoljno, virus bo pa krožil med nami. Čeprav, kot kaže trenutno, so to zgolj mokre sanje, ker kot sem že omenil je sedaj idealna prilika za marsikaj. Če ne boš to, potem pa ne boš moral to in to...

 

 

Ah ja, bomo videli kaj bo prineslo leto 21 😬

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kdo je reku da delam od doma ? delam na cnc strojih, težko par ton domu v spalnico prnesem....

s tem ko pravim da sem doma in ne bluzim okoli pomeni da hodim iz šihta domu, max v trgovino... ne hodim pa od bajte do bajte ...po kleteh na šnopc... po centrih lucke gledat, po poštah se guzvat , in ostale bedarije ... na šihtu jih je velik to koronco mel in vecina glih tistih k so se najbolj  bal pa najbl afnal z maskam in strasenjem ... 

zagovarjajo ukrepe , se hodjo testirat ,in afnajo z maskam... privat pa delajo pa glih kontra... znamo take

 

tud prehlad mine brez da vzames lekadol...brezskrbi...sam dons je folk tok pussy ratu da za vsak drek takoj tablet vzet, iglo, šivat... 

zaradmene se loh cepte za gripco, koronco in še za novi sev pa novi novi sev... vse v enem letu... sam ne pol jokat ce se bo kj zmiksalo in bo kaj narobe... 

pa ne me citirat k se mi ne da...povem le tko kot vi kaj si mislim...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje izkušnje z cepljenjem. Sam nisem skeptik glede tega in ne verjamem v razne teorije zarot (čipi in podobno sranje). Moj oče se je samo enkrat pred mnogimi leti cepil proti gripi in je tudi on takrat edinikrat izgleda fasal gripo v življenju. Zdaj, ali je tisto leto bilo napačno cepivo ali ni prijelo,od takrat niti slišati noče zanj. Jaz sem imel pred kakimi desetimi leti močno gripo, in nato izgleda, da sem postal nekaj časa imun. Ne vem. 

Tudi za cepljenje proti črnim kozam je bilo baje na začetku več ljudi proti kot za, ker naj bi veliko ljudi, baje, dobilo po cepljenju črne koze. No, pozneje je postalo to redno cepljenje za vse  in so se cepili vsi. Ta bolezen je izginila. Podobno je bilo za skoraj vse bolezni. Tukaj pri cepljenju pa kar malo pogrešam način , kako smo to reševali včasih. Tu ni bilo vprašanja hočeš, nočeš ampak se boš cepil. Danes je pa na internetu in na FB en kup enih zblojenih mamic, ki jim je skrajni domet branje revije Lady, ki pravijo, da one pa že ne bodo cepile svojih otrok. Saj jih ni treba. Pa na jih učijo še naprej od doma oz doma, ker v šoli takšni otroci nimajo kaj iskati med ostalimi cepljeni otroci. 

Glede trenutnega cepljenja proti kovidu. Moram priznati, da trenutno niti sam nisem ne vem kako temu naklonjen. Namreč, po mojem je vse skupaj prehitro prišlo v uporabo, brez dovolj testiranj, ne vem, če je dovolj varno. To je verjetno tudi posledica nabijanj medijev in televizije, ki nekako niso prepričljivi glede varnosti in tudi oni ne vedo natančno, kaj bi komentirali. Sicer pa daleč od tega, da bi verjel v neke svetovne teorije zarote, pa neke pravljice o Bill Gatesu in njegovem vplivu na cepivo in s tem na ljudi in podobni umotvori. 

Enostavno je po mojem premalo testiranj in ne vedo še po mojem točno, kakšni bi bili lahko dolgoročni stranski učinki. 🤔

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem cepljen proti KME (in tudi vsi v druzini so), saj je tukaj okoli precej klopov in to precej okuzenih.

 

Proti gripi se letos nisem (ne znam povedat zakaj se nisem oz. zakaj bi se), nekako je tako naneslo. Kolega se je cepil in je naslednji dan imel otecene ustnice in je izgledal kot, da bi dobil botox :) Je pa to izginilo proti veceru.

 

Glede covid19 cepiva. Nekaj ameriskih "znancev" (imajo podcast in smo tudi na vezi preko interneta) so v kontaktu z ljudmi iz Pfizerja. Vecina teh je precej navdusena nad cepivom in nad samim nacinom kako so prisli do cepiva. To kako so to cepivo naredili je kar precej novo odkritje in bo v prihodnosti omogocalo se hitrejsi razvoj cepiv.

Ampak! Vsi ki smo bel tehniki smo hitro excited nad vsemi temi zadevami in novostmi. Koliko je varno in zanesljivo je pac drugo.

 

Jaz se bom cepil, ne pa med prvimi.

 

Sem pa nedolgo nazaj bral zanimiv prispevek na kar zanimivo vprasanje. Za koga naj bi bilo cepivo za covid19 obvezno. Zakaj? To kar se sedaj cepi otroke, se jih cepi proti boleznimi ki so njim nevarna in se jih s tem zasciti (mumps, ospice, ...). Covid19 za otroke ni nevaren je pa za starejse. OK otroci so prenasalci, samo ce so starejsi cepljeni in zasciteni otroci pa to med seboj neki trosijo ni nek problem ... ali pac?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je Nejc1986 napisal:

Na bolniški nisem bil že 5let (če ne stejem operacij in zastrupitve s hrano), kar je kar dosežek za nekoga,ki ima astmatična pljuča in je celo življenje hodil za 2tedna/leto na bolniško. A je to zaradi športa , cepljenja, sreče ali pa vsega skupaj,pa nevem.

To je sicer super ampak kaj porečeš na to, da v mojih skoraj 30 letih delovne dobe nimam niti enega samega dneva bolniške? Sej ne da bi se hvalil, ker te vseprehitro kaj zvije, ampak bolj v to smer, da je zdravje vezano na mnogo faktorjev. Cepljenje kot tako pa verjetno ni glih eden od tistih odločilnih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Boss napisal:

To je sicer super ampak kaj porečeš na to, da v mojih skoraj 30 letih delovne dobe nimam niti enega samega dneva bolniške? Sej ne da bi se hvalil, ker te vseprehitro kaj zvije, ampak bolj v to smer, da je zdravje vezano na mnogo faktorjev. Cepljenje kot tako pa verjetno ni glih eden od tistih odločilnih.

Jp,saj sem rekel,da je to skupek vecih faktorjev . 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Enostavno je po mojem premalo testiranj in ne vedo še po mojem točno, kakšni bi bili lahko dolgoročni stranski učinki. 🤔

 

Sej ne da bi bil zajec, ampak tud poizkusni zajček ne bi bil rad in se tukaj močno strinjam s tabo. Izredno malo vemo o tem virusu, še manj pa o cepivu. Če nihče ne zna povedat niti tega, koliko časa nas ščiti glih ni ravno na nivoju "dejmo probat pa kar bo pa bo". 

 

Zdajle bom rekel eno egoistično... imam srečo, da še kar nekaj časa ne bom imel možnosti za Kovid cepljenje in se ne bo treba ukvarjat s to dilemo in se bo v tem času že marsikaj izkristaliziralo. Sploh taka navodila, da se ne cepi otrok ... hmmm le zakaj, če skos govorijo, da so prenašalci. 

 

IMam pa občutek, da je tale novi koronavirus pač še eden od tistih koronavirusov, kot je prehlad in da se ga ne bomo znebili nikoli. Pač bo skos z nami in telesa se bodo pač privadila kot so se na prehlade. In tako kot se za prehlade ne cepimo se verjetno tudi za tega kmalu ne bomo več. Bo pa prišel novi, samo upam, da se ne bo tako odreagiralo kot se je za tega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Boss napisal:

 

Sej ne da bi bil zajec, ampak tud poizkusni zajček ne bi bil rad in se tukaj močno strinjam s tabo. Izredno malo vemo o tem virusu, še manj pa o cepivu. Če nihče ne zna povedat niti tega, koliko časa nas ščiti glih ni ravno na nivoju "dejmo probat pa kar bo pa bo". 

 

Zdajle bom rekel eno egoistično... imam srečo, da še kar nekaj časa ne bom imel možnosti za Kovid cepljenje in se ne bo treba ukvarjat s to dilemo in se bo v tem času že marsikaj izkristaliziralo. Sploh taka navodila, da se ne cepi otrok ... hmmm le zakaj, če skos govorijo, da so prenašalci. 

 

IMam pa občutek, da je tale novi koronavirus pač še eden od tistih koronavirusov, kot je prehlad in da se ga ne bomo znebili nikoli. Pač bo skos z nami in telesa se bodo pač privadila kot so se na prehlade. In tako kot se za prehlade ne cepimo se verjetno tudi za tega kmalu ne bomo več. Bo pa prišel novi, samo upam, da se ne bo tako odreagiralo kot se je za tega.

Ja. Edino, kar me skrbi je to, da se vseeno ne bomo dovolj prekužili in se bo to sranje kar stalno držalo okoli nas. Zdaj, kako se bodo države odzvale na to? 

Ali bo  vse odprto in se bomo varovali vsak, kot se bo sam hotel in upali, da bo čim manj umrlih. Če precepimo vsaj starostnike in zdravstveno osebje je že uspeh. In potem pač ne ostane drugega, kot da odpremo vse in upamo na najboljše. Tudi meni je vsega tega vrh glave... 😕

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko bo enkrat cepivo na voljo za vse pač ne bodo imeli več nobenega razloga (razen če se ne bodo na hitro zmislili nov virus), da zapirajo državo. Ker potem bo vsak imel možnost se obranit proti virusu s cepivom, ki bo na voljo. Torej, če želiš se lahko cepiš ni pa nujno. Pač riziko tko ali drugače, ampak imaš možnost odločitve. Ker do dobave cepiv tega nisi imel. 

 

Upam, pa da to ne bo pogojevano v taki obliki, da bo sicer na prvi pogled bila prostovoljna odločitev, na drugi pa brez cepljenja praktično ne boš imel normalnega svobodnega življenja. Vseeno je ta koronavirus na nivoju nevarnosti kot močnejša gripa (ki je ravno tako nevarna za stare in tiste s pridruženimi boleznimi) in nikakor ne kot recimo ebola, kjer imaš 50% smrtnost.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bomo se ga znebili.

 

Je preprosto preveč prijazen do gostitelja, saj ga ne ubije (vsaj ne takoj in še to, roko na srce, ne pogosto) in se lahko veselo širi naprej ta čas. 

 

Napovedujem, da se bomo naučili živeti z njim (cepljenje, maske v zaprtih in natlacenih prostorih...) In da bomo čez leto ali dve preprosto vprašali sodelavca " si bil na bolniški? Kovid, Prehlad ali gripa?".

 

Do takrat pa verjamem, da bo negativen test vstopnica za marsikatero prireditev,dejavnost...

 

Sprostitev po občinah in regijah? Pomojem sočasno s šolami;nekje v sredini februarja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjamem, da bo slej ko prej cepljenje nujno zlo, vsaj kdor bo želel kaj po svetu potovati, bodo povsod zahtevali ali potrdilo o cepljenju ali pa svež Covid test. Se pravi, kdor ne bo želel ostat zaplankan v svojem "selu", ga brez tega ne bodo nikamor več pustili.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.