Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

1 hour ago, Deeyan said:

Ucasih sm govoril, da religija pa politika skrega folk, ce se zacne debata o tem... Zdej bom tu zraven dal se debato o cepljenju 🤦‍♂️ vsak ma svoje, ne pa nekomu neki vsiljevat, a ni brez veze, da se folk krega zard takih stvari? 🙄

itak da je ... sam nekateri mislijo da je edino njihovo mnenje pravo in ne prebavljajo mnenj drugih ... 

32 minutes ago, Bini said:

Ko sem tole fantazijo prebral sem res stopil nazaj deset korakov in videl, vsaj pri nas "normalno" življenje.

Se bo pa to kmalu sprenilo! Spomnite se kaj sem pisal lani jeseni še leto dve bo tako pa ste se nekateri malo smejali, sedaj pa mislim, da ŠE leto dve in to zato, ker so eni neumni ali pa se samo delajo, da so..... :nevem:

Čisto, čisto zares upam, da se motim, ker drugače bo kmalu kaos! 

Malo se zamislite kako in kaj.... :whatever:

sej kaos mamo ze, ker nam ga ustvarjajo, sam problem je da veliko ljudi ta kaos sprejema kot nekaj normalnega in ker se jim neda razmislat z svojo glavo, ker zakaj bi ce imamo politike ki razmislajo namesto nas ... saj tko jest vidm druzbo... druzba je prevec upogljiva in "pozre" prevec sranja, zato ker je lazje slepo vrjet v iluziji use je uredu sam navodilom moramo sledit ... 

  • Všeč 3
  • Zmeden 1

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Alex napisal:

Tukaj je vedno rezultat cepljeni proti necepljenim 1:1.

Vsak zagovarja svoje teorije. 

Vsak misli, da ima prav. Problem se pojavi, ko postane ena ali  druga stran agresivna in netolerantna. Tega je vedno več.

Recimo, ko smo imeli v soboto piknik z kolegi in familjami je bil pogoj za udeležbo na njem ta, da se ga lahko udeležiš le, če si cepljen. To pravilo sva določila s kolegom, ki sva organizirala ta piknik. Tako se izogneš nepotrebnim kreganjem in neproduktivnim debatam. Par kolegov, zagrizenih anticepilcev, je tako ostalo lepo doma. 

 

Oprosti, ampak ti ne zagovorjaš ničesar in ne znaš najti nobenega ustreznega kontraargumenta, ki bi dejansko bil smiseln in logičen oziroma vsaj pil vodo. Ne, da se izogneš kontrargumentu, greš v osebno diskriditacijo vseh, ki ne razmišljajo točno tako kot ti. In ravno tukaj največkrat si sam pasivno agresiven in netoleranten in raje poskušaš nekoga užali, kot pa da ustvariš konstruktivno debato.

 

In ja tudi, to da kolegov, ki ne razmišljajo enako kot ti raje ne povabiš na piknik je za moje pojme pač poden. A se je tako težko zmenit, da se pač o določenih temah ne boste pogovarjali? Ne raje jih izključiš in delaš tako kot politika, mediji, ki raje dajo prostor kimavčkom in ker vsi enako mislijo se na koncu še objamejo in zapojejo kumbaya. Škoda, zaradi norosti žrtvovat prijatelje, kolege... ampak vsak svojo pot kreira razen, če verjameš v usodo.

  • Všeč 5
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Alex napisal:

A ni reakcija na cepivo dovoljšen pokazatelj, da se nekaj dogaja v telesu?  Ne, ne mislim, da, se spreminjaš v volkodlaka ampak, da je telo prepoznalo nekega vsiljivca in je pričelo z proizvodnjo protiteles. Boss, sori , ampak tudi ti ga lomiš z nekimi teorijami zarote o tem, da so si poltiki in zdravniki verjetno vbrizgali radensko v roko. 🤗

Vidiš, ti zdravnikom in stroki ne verjameš, verjameš pa  neresni opoziciji, da misli resno, da bo spremenila svet na bolje,če se silom ali milom  prigrebe zopet na oblast, 🤗

 

Se prav kdor nima nobene reakcije, tako kot jo recimo niste imela ne moja mama ne moj oče, cepljena oba en za drugim iz iste viale, pomeni po tvoje, da je dokaz, da "cepivo" ni prijelo oziroma, da sta dobila placebo? Se pravi to je strokovna ocena ne pa recimo dejanski krvni test, ki praktično 100% dokaže ali si potem razvil protitelesa ali ne? ?zmeden?

 

Rekel sem le, da prav zdravniki lahko sami sebe vnesejo v sistem med cepljene in praktično edini poleg zdravstvenih delavcev na cepilnih mestih, ki to dejansko lahko naredijo. A so to res naredili ali ne ne vemo, imajo pa možnost. To se da načeloma preprečit ravno s krvnimi testi, ki bi pokazali ali so "cepljeni" tudi res zaščiteni. Čudi me, da te to ne zanima ali si resnično zaščiten ali ne. Kr verjameš, da je vse OK in da je edino važno, da so te špiknili.

 

Ravno to, ker nimamo nobenega pregleda kaj zaleže in za koliko časa, bo to dejstvo edino gonilo morebitnega novega vala. Ves čas govorijo, da na vsakega uradno pozitivnega je še 5 takih, ki so preboleli brez da bi se testirali ampak samoplačniške krvne teste pa ne priznajo. Zakaj ne, če edini pokažejo ali si prišel v stik z virusom in prebolel kovid v milejši obliki?

 

Zakaj zdravnike, politike, medije to ne zanima? Zakaj jih ne zanima, oziroma ni nobene želje, da bi ustvarili popolno sliko in si s tem omogočili še bolj efektivno se postavit po robu virusom? Zanima jih samo kako bi čim več cepiva spravili v promet in tako zdaj že nadlegujejo celo otroke, katerim ta virus sploh ni niti malo nevaren. Ne mi zdaj govorit, da so potencialni prenašalci - ja jebemu saj so potencialni prenašalci čisto vsi, ki niso razvili protiteles.

 

 

Pa še odgovor na tvoj zadnji stavek - katerim zdravnikom in kateri stroki. A si mogoče opazil, da se v javnih občilih, meinstream medijih pojavljajo že 17 mesecev vedno ene in iste face. Konstantno eni in isti ljudje dajejo intervjuje, kot bi bilo zapovedano koga smejo sploh citirati in predvajati v občilih. Ne verjameš? Krek, Beović, Logar, Ihan, Trampuž, Jerala, Poklukar, Kacin, Fafangel. Koliko od teh ljudi je dejansko epidemiologov in dejansko tistih, ki so strokovnjaki svojega področja? En se ukvarja z odvisniki in metodonskim zdravljenjem ter si je stolček zrihtal, ker je napovedoval lani, da bo v Sloveniji skoraj 100.000 mrtvih zaradi korone. Drugi je ravno tako napovedoval lani take katastrofalne napovedi iz prazne klinike v Berlinu. Eden je obramboslovec, dve sta infektologinji, en mikrobiolog in imunolog. En, ki je minister je kardiolog in internist. Kje so vsi epidemijologi, ki so najbolj poklicani za upravljanje in reševanje epidemije? Edinega, ki so imeli v posebni skupini je bil Fafangel pa še ta jih je 2x zapustil, ker mu niso pustili do besede pa je od vseh teh največji strokovnjak na tem področju.

 

To je ta tvoja stroka nekaj ljudi, ki se svaljkajo po medijih non stop. A ostali strokovnjaki tega področja, ki ne delijo tega mnenja žal ne pridejo do možnosti oziroma vsaj do debate, da bi v različnih mnenjih prej prišli do rešitve, če je seveda sploh želja najti rešitev, ker nekateri bajno živijo v tej situaciji in jim ni niti najmanj v interesu, da bi jo ustavili.

 

A ti praviš, da njihova stroka ni enako dobra kot stroka političnih nastavljencev (posebna skupina je politično nastavljena in jo sploh ne bi smelo biti saj bi to moral voditi NIJZ)? Verjameš le v to kar ti servirajo in te ne zanima ali je res ali ne in poleg tega maš še jajca, da se postavljaš kot intelektualno večvreden od vseh tistih, ki si zastavljajo vprašanja, iščejo odgovore, razmišljajo kaj je možno in kaj ne.  Se pravi kdo v vsej tej zgodbi je ovca in kdo ne, kdo je torej na nekem višjem nivoju zavedanja?

 

 

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je canyon napisal:

itak da je ... sam nekateri mislijo da je edino njihovo mnenje pravo in ne prebavljajo mnenj drugih ... 

sej kaos mamo ze, ker nam ga ustvarjajo, sam problem je da veliko ljudi ta kaos sprejema kot nekaj normalnega in ker se jim neda razmislat z svojo glavo, ker zakaj bi ce imamo politike ki razmislajo namesto nas ... saj tko jest vidm druzbo... druzba je prevec upogljiva in "pozre" prevec sranja, zato ker je lazje slepo vrjet v iluziji use je uredu sam navodilom moramo sledit ... 

 

Saj veš modra in rdeča tabletka 😉 Pač nekateri smo se odločili vzeti rdečo, drugi pa raje ostajajo pri modri...

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 hours ago, Boss said:

 

Saj veš modra in rdeča tabletka 😉 Pač nekateri smo se odločili vzeti rdečo, drugi pa raje ostajajo pri modri...

 

o kakšnih tabletah ti to, jest nč ne jem, sam tebe bodo zihr za komunajzarja označl, unie na tamodri tabletki jih pa zgleda JJonny jebe in noče sodelovat 🤣🤣

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je canyon napisal:

 

o kakšnih tabletah ti to, jest nč ne jem, sam tebe bodo zihr za komunajzarja označl, unie na tamodri tabletki jih pa zgleda JJonny jebe in noče sodelovat 🤣🤣

 

Mogoce o takih :)

 

image.thumb.png.950276116e04d1c866670c4972b273e3.png

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

 

Se prav kdor nima nobene reakcije, tako kot jo recimo niste imela ne moja mama ne moj oče, cepljena oba en za drugim iz iste viale, pomeni po tvoje, da je dokaz, da "cepivo" ni prijelo oziroma, da sta dobila placebo? Se pravi to je strokovna ocena ne pa recimo dejanski krvni test, ki praktično 100% dokaže ali si potem razvil protitelesa ali ne? ?zmeden?

 

Rekel sem le, da prav zdravniki lahko sami sebe vnesejo v sistem med cepljene in praktično edini poleg zdravstvenih delavcev na cepilnih mestih, ki to dejansko lahko naredijo. A so to res naredili ali ne ne vemo, imajo pa možnost. To se da načeloma preprečit ravno s krvnimi testi, ki bi pokazali ali so "cepljeni" tudi res zaščiteni. Čudi me, da te to ne zanima ali si resnično zaščiten ali ne. Kr verjameš, da je vse OK in da je edino važno, da so te špiknili.

 

Ravno to, ker nimamo nobenega pregleda kaj zaleže in za koliko časa, bo to dejstvo edino gonilo morebitnega novega vala. Ves čas govorijo, da na vsakega uradno pozitivnega je še 5 takih, ki so preboleli brez da bi se testirali ampak samoplačniške krvne teste pa ne priznajo. Zakaj ne, če edini pokažejo ali si prišel v stik z virusom in prebolel kovid v milejši obliki?

 

Zakaj zdravnike, politike, medije to ne zanima? Zakaj jih ne zanima, oziroma ni nobene želje, da bi ustvarili popolno sliko in si s tem omogočili še bolj efektivno se postavit po robu virusom? Zanima jih samo kako bi čim več cepiva spravili v promet in tako zdaj že nadlegujejo celo otroke, katerim ta virus sploh ni niti malo nevaren. Ne mi zdaj govorit, da so potencialni prenašalci - ja jebemu saj so potencialni prenašalci čisto vsi, ki niso razvili protiteles.

 

 

Pa še odgovor na tvoj zadnji stavek - katerim zdravnikom in kateri stroki. A si mogoče opazil, da se v javnih občilih, meinstream medijih pojavljajo že 17 mesecev vedno ene in iste face. Konstantno eni in isti ljudje dajejo intervjuje, kot bi bilo zapovedano koga smejo sploh citirati in predvajati v občilih. Ne verjameš? Krek, Beović, Logar, Ihan, Trampuž, Jerala, Poklukar, Kacin, Fafangel. Koliko od teh ljudi je dejansko epidemiologov in dejansko tistih, ki so strokovnjaki svojega področja? En se ukvarja z odvisniki in metodonskim zdravljenjem ter si je stolček zrihtal, ker je napovedoval lani, da bo v Sloveniji skoraj 100.000 mrtvih zaradi korone. Drugi je ravno tako napovedoval lani take katastrofalne napovedi iz prazne klinike v Berlinu. Eden je obramboslovec, dve sta infektologinji, en mikrobiolog in imunolog. En, ki je minister je kardiolog in internist. Kje so vsi epidemijologi, ki so najbolj poklicani za upravljanje in reševanje epidemije? Edinega, ki so imeli v posebni skupini je bil Fafangel pa še ta jih je 2x zapustil, ker mu niso pustili do besede pa je od vseh teh največji strokovnjak na tem področju.

 

To je ta tvoja stroka nekaj ljudi, ki se svaljkajo po medijih non stop. A ostali strokovnjaki tega področja, ki ne delijo tega mnenja žal ne pridejo do možnosti oziroma vsaj do debate, da bi v različnih mnenjih prej prišli do rešitve, če je seveda sploh želja najti rešitev, ker nekateri bajno živijo v tej situaciji in jim ni niti najmanj v interesu, da bi jo ustavili.

 

A ti praviš, da njihova stroka ni enako dobra kot stroka političnih nastavljencev (posebna skupina je politično nastavljena in jo sploh ne bi smelo biti saj bi to moral voditi NIJZ)? Verjameš le v to kar ti servirajo in te ne zanima ali je res ali ne in poleg tega maš še jajca, da se postavljaš kot intelektualno večvreden od vseh tistih, ki si zastavljajo vprašanja, iščejo odgovore, razmišljajo kaj je možno in kaj ne.  Se pravi kdo v vsej tej zgodbi je ovca in kdo ne, kdo je torej na nekem višjem nivoju zavedanja?

 

 

 

Jaz za strokovnjake smatram moje kolege, tudi glasbenike, ki delajo na visokih položajih v Izolski bolnišnici (mimogrede,tudi Fafangel je bil naš  prvi sosed v Semedeli , ko sem bil še majhen). V glavnem, ko je bil sin še majhen, je imel probleme z dihanjem skozi nos. Zdravnik, nek nakurčen tip, poln samega sebe, je takoj izstrelil kot iz topa:"žrelnica mora ven". OK. 

Vseeno sem za mnenje povprašal še kolega kirurga za njegovo mnenje,če bi se šlo za njegovega sina. Kaj bi naredil? Izstrelil je kot iz topa-nikoli. To mi je bilo dovolj. Nismo šli na operacijo in stvar se je z leti sama uredila. Kolega mi je pravil, kako se taki modeli hvalijo na kolegiju, koliko operacij so imeli v enem mesecu. V bistvu so to njihove trofeje. Tako, da je v bistvu jasno, zakaj se toliko procentov zdravnikov noče cepiti. Predvsem zaradi njihovega ega. Dobro vedo, da bi bilo to dobro za je in za okolico, ampak ne, njim že ne bo nihče ukazoval. Sicer je pa, tista statistika o precepljenost zdravnikov precej luknjasta. Upoštevati moramo namreč, da je okoli 25% zdravnikov prebolelo kovid(nekateri so imeli tudi hude oblike) in se ne smejo še cepiti. Druga zgodba je pa pri medicinskih sestrah. 

Tam pa lahko vidimo, koliko jih kadi, imajo preveliko težo, se nezdravo prehranjujejo... Čeprav lahko iz prve roke velikokrat vidijo, kam lahko to pelje, nadaljujejo s svojim nezdravim življenjem. Enako je z kovidom. Najbrž je večini edino čtivo FB. Potem ni čudno, da je precepljenost tako nizka. In kot sem že enkrat napisal, nižje kot greš med zdravstvenim osebjem z izobrazbo, nižja je precepljenost. 😉

Tako, da preden smo se šli vsi v familiji cepit, sem se posvetoval z mojimi kolegi medicinci.Vsi so mi takoj pritrdi, da ja. Verjetno je lahko vsakomur jasno, da na neko mnenje Kreka in vladnega govorca ne dam nič. Od njih upoštevam le Fafangela. 

... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še enkrat bom napisal. Po vseh zvarkih, ki smo jih prejeli v jugo vojski, so vsa ostala zdravila in cepljenja kot otroški frutek. Ni 100% , se strinjam, a tudi ni tak bau bau. 

Mislim, da je 95% zdravil, ki jih nekateri jemljejo z lahkoto in v neomejenih količinah bolj nevarnih s stranskimi učinki kot tole cepivo. Samo ni pač takega, zastraševanja s strani kljukcev.😉

 

 

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Janez, mogoče. Ko pogledaš kak biznis in lumparije se vse dogajajo okoli tega, sigurno to marsikoga odvrne. Po drugi strani pa, nikjer ni nobene garancije za splošno dobrobit. Poglej države, kjer imajo precej veliko precepljenost. Isto sranje imajo.

 

Mogoče, če bi ubrali drugačno taktiko, bi bil izplen boljši. Tako pa, omejitev na omejitev, grožnja na grožnjo, ko pogledaš statistiko je vse skupaj res smešno, ko se dotakneš kakršnekoli odgovornosti - nikome ništa. Če se že kaj pojavi, pa to ni od cepiva. Daj bodte fer - povejte v stilu - lejte obstaja možnost da to je posledica cepiva, ne pa apriori vnaprej ovržt vse. 

 

Obenem se pa delajo še razlike med ljudmi in to medijsko podpihovanje, ko se vedno prikazuje samo ena plat medalje. To je pa pomoje še največja težava. Prikazuje se še vedno, kot da jih umre za eno pest, v bistvu so pa številke kar velike  - 17500 v evropi, pa vprašanje koliko je 'zatušanih'. 1.5 miljijona s stranskimi učinki, polovica od tega z resnimi.  Pa to so delne številke. Na zadnje sems pri američanih zasledil cifro 11000 ,ampak je poročanje nekje od 1 -10%. 

Pač dejstvo je, da ker % tega je načeloma majhen, odločevalce zanima tudi samo procent za ljudi jim je mar.

 

In zato pa ko gledam uradni števec in gledam pač samo % tistih, ki so umrli s / za covidom, je smešno.

 

Tko da, rešli tukaj ne bomo nič. Jaz nimam proti nobenemu ničesar, vsak se sam odloči v zvezi s svojim zdravjem. Če je koga strah virusa oz okužbe, naj se pač cepi. Samo ne zdi se mi pa pošteno, kot to delajo naši mediji, da se potem nekega krivca išče v tistih, ki se niso cepili, če pa že vrabci čivkajo, da temu ni tako. 

Še isti dan je pa članek, da v bistvu lahko zboli več cepljenih , ampak to ne pomeni da cepivo ne deluje. Ok, zadnja obramba je vedno varovalka, da je pač lažji potek. Super, hvala bogu. Ampak s tem se na tem problematičnem prenosu ni naredilo še nič.

 

Ne vem točno zdej številk, če sem zadnjič prav zasledil, naj bi cepivo zaščitilo pred težjim potekom nekje 60%. Zdrav osebek ima pa brez cepiva koliko šans za resen potek? Nočem špekulirat, samo pač dam na mizo par stvari. Vedno so izjeme seveda , tudi v primeru bolezni. Znanka z UKCja pravi, da večino res večino so bili na ventilatorjih oz hospitalizirani tisti, ki so bili predebeli. Ajde, pa če vzamem to mal v zakup, ampak še vedno. 

 

Jaz mislim, da če si celostno zdrav, se nimaš kaj bati. Sploh ker strah in vse kar je povezano s tem zelo negativno vpliva na naše stanje - na več nivojih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex, lahko naslednjič vprašaš tudi nas tukaj na forumu za mnenje, bomo verjetno isto dobro znali povedat. 😆 Bi se čudil, če bi ti kolegi odsvetovali cepljenje, ker ravno v teh krogih imajo za moje pojme najbolj sprane možgane, ker je pač tako narejen sistem. Drugače pa kaj lahko tvoj kolega izgubi, če ti je "narobe" svetoval? Nič. Ker noben v tej zgodbi ni odgovoren za tvoje zdravje, razen ti sam. Ko greš po pikico, podpišeš dokument, da si sam odgovoren za karkoli te doleti po cepljenju.

A si mogoče sam tudi kej raziskoval al vedno samo vprašaš svoje kolege medicince za nasvet?

 

Tako kot je @Boss povedal, se čisto strinjam. V tej zgodbi, ki nam jo prodajajo je toliko stvari narobe, da se čudim, da ni še več ljudi spregledalo in se začelo spraševati, kaj se dejansko dogaja.

 

A vam se zdi normalno, da omenjajo otroke v zvezi s cepljenjem? Boste kar tiho in naredili nič? 

Tukaj sem jaz toliko zaščitniški, da sem se pripravljen najmanj skregat z vsakomur, ki mi bi začel pridigat o tem, kako otroci potrebujejo to. In glede na to, da so starši mirno sprejeli, da otroci po 8 ur na dan nosijo masko, me resno skrbi, s kakšno lahkoto bodo dali otroke na pikico.

 

  • Všeč 3
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako zanimiva debata polnih debat na nasprotnih bregovih.

 

In pa se vedno velja, beres tisto kar hoces brat in vidis tisto kar hoces videt.

 

@Boss in kaj bi bilo ce bi delali zdravniki krvne teste? Rekli, bi da kdo si jih pa lahko priredi kot zdravniki. Najdli bi nek clanek, ki je en napisal da ti testi pa nikoli niso bili misljeni za to, politika pac ima lovke tudi pri testih, ....

Na drugi strani je isto pri cepivih. Nekdo umre in za nore zagovornike 100% ni cepivo krivo ampak vse druge. Nocejo priznat, da lahko tudi cepivo ubije.

Pac vsak bo v neskoncnost nabijal to kar verjame in vedno bo nasel razlog, da bo to nabijal naprej. 

 

Okoli mene so cepljeni, necepljeni, prebolevniki .... vsi normalno funkcioniramo skupaj in noben se ne obremenjuje s tem. Vcasih pac nanese na debato "si se cepil? Ne. Kako pa to? Zato in zato ... aha ok". 

 

Kot sem ze par strani nazaj napisal sem bil s parimi na kavi, ki niso imeli ravno blage verzije in z dvema, ki sta mela RES vrnih tezak potek (respirator).

Osebno ce mi cepivo da 50% vec moznosti, da se temu izognem, se cepim.

  • Všeč 5
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je SpEkTr napisal:

Ja procepilci se imate za nekaj več

 

ne meči nas vse v isti koš... 😣

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, pa bi želel živetu v takšnem sistemu? Ok, pa pustimo cepljenje. Zdele je pač cepljenje, čez 5 let bo lahko čisto nekaj drugega s čimer se pa 100% ne boš strinjal in podpiral - še posebej če bo šlo oz gre lahko v škodo tebi in tvoji družini recimo. Kaj pa sedaj? Potem pa ravno tako nastane težava.   

 

Zdej, kaj je boljš in kaj ne - vprašanje , to lahko debatiramo. V bistvu gre zgolj za strahospoštovanje, zame pač to ni neka zrela družba, pa pusti zdaj ekonomski vidik saj je še kaj drugega kot to.

 

Če se vrnem k nam, jaz pač mislim, da so to kar pri nas trosijo, bolj ali manj pravljice za lahko noč. Sicer bomo pa videli, lahko da se motim pa zmoto z lahkoto tudi priznam. Ampak te buče, da če se cepim, zaščitim druge, tega pa ne kupim. Sploh v ternutni situaciji, kjer v najboljšem scenariju zaščitiš sebe, pa še to ne pred okužbo ampak v obliki lažjega poteka.

Sploh pa, ker s tem da zaščitim druge (kao) imam jaz uničen lajf in posledično moja družina. Vrh gore pa je, da noben za to ne bo odgovarjal, razen mene, ker sem si pustil vbrizgat to. Lahko da ne bi bilo nič, pač loterija. Zato pa, jaz mislim da je prav, da se vsak odloči po svoji vesti, ne pa da se ostale potem diskreditira.

28 minutes ago, Deeyan said:

 

ne meči nas vse v isti koš... 😣

 

Se oproščam :) Odgovoril sem v stilu Alexa, vem, moja napaka :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, Alex said:

Še enkrat bom napisal. Po vseh zvarkih, ki smo jih prejeli v jugo vojski, so vsa ostala zdravila in cepljenja kot otroški frutek. Ni 100% , se strinjam, a tudi ni tak bau bau. 

Mislim, da je 95% zdravil, ki jih nekateri jemljejo z lahkoto in v neomejenih količinah bolj nevarnih s stranskimi učinki kot tole cepivo. Samo ni pač takega, zastraševanja s strani kljukcev.😉

 

 

 

 

Kaj pa, če so bila cepiva včasih še narejena po bolj preverjeni metodi kot dandanes, kjer je treba vse narest čim hitreje in čim ceneje? In posledično so bila cepiva včasih bolj varna kot pa danes. Mislim, da je točno o tem pred časom v parlamentu govorila ena med drugim tudi pediatrinja, kako so bila včasih sestavljena cepiva in kako danes. Da včasih je bilo več teh antigenov v samem cepivu, danes je pa tega vse manj, ker to terja svoj čas, da to če rečem 'vzgojiš', namesto tega se pa dodaja precej več razno raznih adjuvansov ala kovine ipd..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tej korona zgodbi je zelo narobe to, da se folk dobesedno posiljuje s tem, da morajo iti po shot. In normalno je, da prihaja do upiranj, zakaj tudi ne. Moralo bi biti tako, da se zaščiti ranljive skupine ljudi in da se cepijo ljudje, ki se želijo. Amen. Basta.

Ampak ne, to ni dovolj. Treba je pocepit vse ljudi in vsilit gensko terapijo kot obvezno za vsakega novorojenčka. Mi bomo morda imeli še lepo življenje, me pa skrbi za nadaljnje generacije, ki prihajajo oz. če sploh bodo prihajale, glede na to, da noben ne ve, kako bo to vplivalo na rodnost. Ah ja, teorije, teorije...

 

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nova cepiva so narejena na novi tehnologiji in še nimajo uporabnega dovoljenja, razen v kriznih razmerah kot je epidemija. Trenutno je vsak, ki se je cepil, poskusni zajček, pa če si to prizna ali pa ne. Do leta 2023 bo tako, potem bodo pa videli, ali so cepiva varna za uporabo, ali pa ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Točno to, ker jim ne gre po planu, se sedaj zadeve lotevajo na takšen način..." če se ne cepiš, ne boš mogel v kino..itd..." 

Po kmečki logiki bi morali bolj apelirati na zdravje samo , ne pa na neke ugodnosti, ki so bile do sedaj samoumevne. Kaj pa zdravje? O tem se govori bore malo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je pob napisal:

Nova cepiva so narejena na novi tehnologiji in še nimajo uporabnega dovoljenja, razen v kriznih razmerah kot je epidemija. Trenutno je vsak, ki se je cepil, poskusni zajček, pa če si to prizna ali pa ne. Do leta 2023 bo tako, potem bodo pa videli, ali so cepiva varna za uporabo, ali pa ne.

 

Ja žal tega mnogi ne razumejo, čeprav strokovnjaki, ki niso nastavljeni ves čas to omenjajo in ravno zato pri cepljenju podpišeš izjavo, da je na lastno odgovornost. Se pravi karkoli se zgodi ni možne odškodninske tožbe, ni možnosti, da so ti dolžni pomagat. Ostaneš sam s svojim problemom, saj si se sam prostovoljno odločil.

 

Ampak kakorokli že mi je zanimivo eno, marsikdo promovira cepljenje proti koroni a ko g avprašaš, če bo cepil svoje mladoletne otroke/vnuke pa je odgovor ne. In na vprašanje zakaj ne je enoznačni odgovor, ker cepiva niso dovolj preizkušena. Aha za druge nam je vseeno in jih silimo, da se gredo cepita pri svojih otrokih pa nas skrbi - a ni to precej dvolično?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Janez007 napisal:

Saj imaš prav, a včasih je treba reskirati z nečim, ki ni 100% varno, da se reši 90 % ljudi, ki bi brez velike precepljenosti z veliko gotovostjo umrli. Saj svoje otroke smo v njihovem otroštvu skoraj brez pomislekov cepili, a ne?

 

Na primer vsak dan se vsedemo v svojo Mazdo, čeprav je verjetnost, da na cilj ne pridemo živi veliko veliko večja, kot verjetnost, da bi umrli od cepljenja. Ampak se vsedemo, ker imamo od vožnje osebno korist, pri našem cepljenju pa imajo korist predvsem drugi.

 

A to veš ali samo ugibaš, ker so tako rekli na televiziji? Resno, svoje zdravje bi reskiral za nekaj kar so ti rekli na TV? Pa še enkrat pogovarjamo se samo o kovid cepivih in ne o cepljenju na splošnoi, ki ga večinoma vsi podpiramo.

 

Če te tako skrbi za druge pa daj ves svoj denar revežem, lačnim in tistim, ki nimajo. Zakaj tega ne narediš? V bistvu je to samo izgovor, ker te skrbi samo zase a boš lahko normalno okol skakal in upaš, da bo cepljenje ta rešilna bilka. Zato pa tak pritisk cepljenih na necepljene, ker ste prepričani, da bo to rešilo vse probleme predvsem pa vaše lastno bivanje brez omejitev.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.