Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 45 minutami je Janez007 napisal:

Včeraj mi je študent 4. letnika fizike razlagal, da pri enem predmetu ravnokar za vajo modelirajo potek epidemije in kako očitno iz izračunanih grafov sledi, da cepljenje nedvomno vpliva na potek epidemije. Seveda je izredno pomemben odstotek precepljenosti ter učinkovitost cepiv. In se čudi ter je žalosten, da eni teh stvari ne morejo in ne morejo in ne morejo dojeti, kljub vsem dokazom, ki so danes na voljo. 😟

👍

Pred eno uro je pob napisal:

Če odmislimo cepiva, kaj vse je izboljšalo v tem zadnjem letu, da se izognemo bolnišničnem kolapsu? 

 

Vse se je stavilo na cepiva in to je to. Mogoče imam samo jaz tak filing, ker ne gledam TV, zato pa se sprašujem. 

Dejstvo je, da je bla lani kriza in so nas morali zapret not za celo zimo. Pa pustmo stat neustavne ukrepe, recimo, da so hoteli dobro in ker se čez poletje 2020 niso pripravili, je bila mogoče to edina rešitev. Sedaj je od prejšnjega zapiranja skoraj eno leto in samo poslušam o teh procentih precepljenosti in gor in dol. Ste se kdaj vprašali, kaj bo, če se izkaže, da cepiva ne bodo toliko učinkovita kot so obljubljali?

 

Staviti samo na eno karto je za moje pojme loterija.

 

PS: pa prosim, da mi PCT pogoje ne štejete kot izboljšavo, ker to ni.

🙈

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je pob napisal:

Če odmislimo cepiva, kaj vse je izboljšalo v tem zadnjem letu, da se izognemo bolnišničnem kolapsu? 

 

Vse se je stavilo na cepiva in to je to. Mogoče imam samo jaz tak filing, ker ne gledam TV, zato pa se sprašujem. 

Dejstvo je, da je bla lani kriza in so nas morali zapret not za celo zimo. Pa pustmo stat neustavne ukrepe, recimo, da so hoteli dobro in ker se čez poletje 2020 niso pripravili, je bila mogoče to edina rešitev. Sedaj je od prejšnjega zapiranja skoraj eno leto in samo poslušam o teh procentih precepljenosti in gor in dol. Ste se kdaj vprašali, kaj bo, če se izkaže, da cepiva ne bodo toliko učinkovita kot so obljubljali?

 

Staviti samo na eno karto je za moje pojme loterija.

 

PS: pa prosim, da mi PCT pogoje ne štejete kot izboljšavo, ker to ni.

Moram priznati,da se z 90procenti tvojih izjav zelo strinjam. 

 

(Bi ti lajkal ,pa ne morem).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Janez007 napisal:

In ker je veliko takih, smo tam kjer smo. 😟

 

Torej moje mnenje je, da smo si Slovenci sami krivi za sranje v katerm se vedno bolj utapljamo. Smo najbolj srečni, če kršimo predpise in nas hkrati nobeden pri tem ne zaloti in kaznuje. To velja na vseh področjih, od neupoštevanja zaščitnih ukrepov (nošenja mask), tudi ko damo svojo Mazdo servisirati pod kozolec, ali pa kupujemo Kozla na črnem trgu. Smo Balkanci (v slabšalnem pomenu), žal. 😟

:bravo:

Ta s Kozlom je dobra..... 😀

Je pa res problem, če ga preveč spiješ in potem ne veš kaj delaš.... 🙃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slovenci smo tam, kjer smo, ker podpiramo skorumpirane vplivneže, ki izčrpavajo zdravstvo na vse mogoče načine, ampak smo kar tiho (pa ne samo zdravstvo). Plačujemo to zdravstvo kot suho zlato, na koncu pa niti do zdravnika ne moreš, pa ne samo sedaj med to krizo, ampak je že od nekdaj tako. Kolikor dnarja se obrne takole, bi morali dejansko biti druga Švica, ne pa neka zakotna tretjerazredna država. Igranje vlakca med zdravniki, zlate palice doma in kupi denarja za dodatke pa še in še ostalih stvari, pa nobenemu ne trzne živc, razen, ko je govora o precepljenosti.

 

Kot družba smo v totalnem gnoju in vsak po svojih najboljših močeh prispeva k temu. Eni z zatiskanjem očes, drugi pa z nenošenjem mask.

 

Res smo. Balkanci.

 

Torej, bliža se nam katastrofa - zdravstvena, gospodarska, pa verjetno še kakšna. 18+ mesecev se je obrnilo, spremenilo se zgleda ni nič, saj mi ne znate odgovorit, kaj se je poleg cepiva spremenilo (jaz sprememb ne vidim). Pa ko se bo obrnilo še dodatnih 12 mesecev, se bomo lahko znova vprašali, kje stojimo. Če še bomo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Janez007 napisal:

In ker je veliko takih, smo tam kjer smo. 😟

 

Torej moje mnenje je, da smo si Slovenci sami krivi za sranje v katerm se vedno bolj utapljamo. Smo najbolj srečni, če kršimo predpise in nas hkrati nobeden pri tem ne zaloti in kaznuje. To velja na vseh področjih, od neupoštevanja zaščitnih ukrepov (nošenja mask), tudi ko damo svojo Mazdo servisirati pod kozolec, ali pa kupujemo Kozla na črnem trgu. Smo Balkanci (v slabšalnem pomenu), žal. 😟

Se popolnoma strinjam z napisanim. 👍

Od teh, ki ničesar ne spoštujejo, bi hotel enkrat en konkreten  odgovor, kako bi se oni spopadli z korono. Me prav zanima, kake ukrepe(ali pa verjetno  kar nobenih) bi oni uveljavili.🤪

Najlažje je lapat in bentit nad vsem, a sami bi se izgubili in jokali  že ob prvi večji težavi. 

Podobno kot v firmi. Vsi nekaj lajajo in se pritožujejo, ko pa jih povabiš, da predlagajo kako pametno rešitev, da bo vsem bolje, pa nič od nič. In takih je med anticepilci 98%.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Janez007 napisal:

In ker je veliko takih, smo tam kjer smo. 😟

 

Torej moje mnenje je, da smo si Slovenci sami krivi za sranje v katerm se vedno bolj utapljamo. Smo najbolj srečni, če kršimo predpise in nas hkrati nobeden pri tem ne zaloti in kaznuje. To velja na vseh področjih, od neupoštevanja zaščitnih ukrepov (nošenja mask), tudi ko damo svojo Mazdo servisirati pod kozolec, ali pa kupujemo Kozla na črnem trgu. Smo Balkanci (v slabšalnem pomenu), žal. 😟

Res je,zaradi takih kot sem jaz ,smo tam kjer smo....

 

Cepljen, izogibam se skupin, v zaprtih prostorih nosim masko,skrbim za psihofizično kondicijo , ne prckam si po obrazu brez da bi si prej umil roke, ob pojavu bolezenskih znakov ostanem doma , ne kašljam v ljudi .

 

Grozen sem :)

pred 3 minutami je Alex napisal:

Se popolnoma strinjam z napisanim. 👍

Od teh, ki ničesar ne spoštujejo, bi hotel enkrat en konkreten  odgovor, kako bi se oni spopadli z korono. Me prav zanima, kake ukrepe(ali pa verjetno  kar nobenih) bi oni uveljavili.🤪

Najlažje je lapat in bentit nad vsem, a sami bi se izgubili in jokali  že ob prvi večji težavi. 

Podobno kot v firmi. Vsi nekaj lajajo in se pritožujejo, ko pa jih povabiš, da predlagajo kako pametno rešitev, da bo vsem bolje, pa nič od nič. In takih je med anticepilci 98%.

-Testiranje tudi za cepljene.

-potrdilo o protitelesih bi moralo zadoščati za PCT

-Ukinitev PCT za bencinske črpalke.

-kontrola PCT s strani inšpekcije in ne študentov, trgovk ,varnostnikov...

 

Pa še marsikaj... :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Nejc1986 napisal:

Res je,zaradi takih kot sem jaz ,smo tam kjer smo....

 

Cepljen, izogibam se skupin, v zaprtih prostorih nosim masko,skrbim za psihofizično kondicijo , ne prckam si po obrazu brez da bi si prej umil roke, ob pojavu bolezenskih znakov ostanem doma , ne kašljam v ljudi .

 

Grozen sem :)

-Testiranje tudi za cepljene.

-potrdilo o protitelesih bi moralo zadoščati za PCT

-Ukinitev PCT za bencinske črpalke.

-kontrola PCT s strani inšpekcije in ne študentov, trgovk ,varnostnikov...

 

Pa še marsikaj... :)

 

 

1. Zakaj testiranje za cepljene? 🤔

Ali se v Italiji, portugalski, Španiji, Franciji, Danski... tudi testirajo cepljeni? Ne. Pa nimajo take štale kot pri nas. 

2.Kdo bi plačal testiranje na protitelesa? Vsak sam? 🤔

3.Ali  so benzinske črpalke kaj več kot ostali? 🤔

4.koliko inšpektorjev bi potrebovali za vse trgovine, šole, univerze, gostilne... 🙄

No go. 🤗

Nejc, ne leti zgoraj napisano nate, ker vem, da ti razmišljaš v redu. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Nejc1986 napisal:

 

 

Cepljen, izogibam se skupin, v zaprtih prostorih nosim masko,skrbim za psihofizično kondicijo , ne prckam si po obrazu brez da bi si prej umil roke, ob pojavu bolezenskih znakov ostanem doma , ne kašljam v ljudi .:)

 

 

@Nejc, vse to počnem kot ti le kašljam ne nikamor, samo premalo nas je da bi iz tega bilo kaj efekta😉

Eni še virusa ne priznajo.... :vskalo:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je Janez007 napisal:

@Nejc1986, glede na to, kolikor te poznam iz objav, mislim, da si ti super 👍.  Ni bilo tudi mišljeno tako konkretno osebno. Pisal pa sem v 1. osebi množine, tudi za to, da kdo ne bi mislil, da je Janez007 svetnik. 😉 Tudi glede Kozla. 😁

 

Tole, kar si predlagal, se mi zdi čisto OK, vendar v praksi vsaj pol tega po mojem mnenju ni realno izvedljivega. Že pri prvi točki je težava, ker hitri testi pri cepljenih ne dajo uporabnih rezultatov. Cepljene bi torej morali testirati le s PCR testi, to pa je zaradi števila neizvedljivo. Za zadnjo točko, pa bi vsak slovenec potreboval svojega inšpektorja - neizvedljivo.

 

Pred tednom dni sem bil v enih dosti popularnih in dražjih toplicah. Maske nas je noslilo mogoče 10%, kljub neštetim obvestilom na vseh možnih krajih. Videl sem eno Avstrijko, ki je pri odprtem bifeju kašljala direktno v hrano, tako da me apetil takoj minil ...

Zakaj HAT ne dajo uporabnih rezultatov pri cepljenih? Oziroma kaj manj nezanesljivih rezultatov kot pri necepljenih:) Edino če je fora v tem,da so praviloma asimptomatski in HAT ne zazna virusa?

 

Kar se tiče inšpekcije... Ne ,ne rabi vsak Slovenec svojega inspektorja. Namesto da te na vhodu v Ikeo prodajalec zaprosi za QR kodo te nihče nebi zaprosil zanjo ,ampak bi te recimo 1x na mesec doletela kontrola s strani inšpekcije. Saj v kaficu ti tudi ne da pihati natakar preden sedeš za volan ,ampak je to delo policije , ki te bo slej ko prej ustavila. Da pa bi se ob nošnji mask počutil kaj bolj ogroženega v Ikei kot se sedaj,pa tudi težko verjamem.

 

E, to s toplicami je točno to kar pravim... Omejitev stikov je prvi korak in zelo učinkovit ukrep. Ampak tista Avstrijka je bila cepljena in je mirne duše lahko (morda kužna) kasljala vse naokoli , nekdo ki je bil pa testiran in necepljen  pa je fasal to od nje. Ampak ok... Tveganje ,ki ga sprejmes v trenutku,ko greš izza 4ih sten. Saj tudi pred Covidom smo si podajali okužbe in tudi sedaj si podajamo kaj drugega kot kovid. Ampak ta isti necepljen osebek 2dni prej ni smel iti po mleko na Petrol ali natankati avto. Ali na LPP. Z masko. Med ljudi,ki imajo masko. 

 

Ne pravim da cepljenje ni ok.DALEC od tega. Sem cepljen s tremi odmerki ,ampak ni pa ok črno belo deljenje ljudi . Cepljen lahko vse ,necepljen pa nič. To ni ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Janez007 napisal:

Glede hitrih testov nisem strokovnjak, slišal pa sem od tistih ki so, da je tako.

 

Glede nadzora. Vsak dan vidiš kar nekaj šoferjev s telefonom na ušesu, pa so pravila jasna, kazni visoke in marsikdo jih plača (tudi sam pred kakšnimi 5-timi leti). Včeraj sem bil v pizzeriji, oba natakarja ves čas z masko pod brado, tudi ko sta mi preverjala QR kodo .... Imela sta jo le za slučaj, če vleti inšpektor.

 

Sam nimam proti necepljenim nič, jezi pa me, da se oni najbolj razburjajo pa hkrati najmanj naredijo (mislim na cepljenje), da bi bilo tega sranja konec.

 

 

 

:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

1. Zakaj testiranje za cepljene? 🤔

Ali se v Italiji, portugalski, Španiji, Franciji, Danski... tudi testirajo cepljeni? Ne. Pa nimajo take štale kot pri nas. 

2.Kdo bi plačal testiranje na protitelesa? Vsak sam? 🤔

3.Ali  so benzinske črpalke kaj več kot ostali? 🤔

4.koliko inšpektorjev bi potrebovali za vse trgovine, šole, univerze, gostilne... 🙄

No go. 🤗

Nejc, ne leti zgoraj napisano nate, ker vem, da ti razmišljaš v redu. 😉

 

1. Zato, ker je cepljena familija okužila nosečo sodelavko. Ženska se je zaprla med 4 stene, da ja neb fasala, ker cepljeni ne širijo, torej bi lahko samo zunaj dobila... Se je uštela in dobila od nekoga (fant, brat, oče), ki si vsi blo kao malce prehlajeni. Je pa tako, da je astmatik in so jo bolela pljuča. Trenutno ji gre na bolje in bo v sredo že normalno na delu.

2. Plačal kaj? A se nam gre za reševanje krize al še vedno ne? Koji kurac, kdo bo plačal, a tu se bomo sedaj na denar obešali, povsod drugje pa se ga meče in krade. FAK!

3. Dej mi povej logiko. Ko greš v jeben Tuš ne rabiš PCT-ja, pa je not lahko tut 100 ljudi, cepljeni, necepljeni, črni, beli, gayi, ... pa se noben ne buni, ko greš pa na Petrol, kjer sta not 2 človeka, pa rabiš PCT. A je to jebanje zdravega folka v glavo al je to reševanje krize? Dej se malo vprašaj po ZKP, no.

4. Je že odgovorjeno.

 

Nejc je kul človek, ker se sprašuje in išče/predlaga rešitve, se strinjam. Premalo je takih tukaj gor na forumu in v naši državi nasploh.

 

Prva rešitev za moje pojma bi bila, da se neha bombardirat folk z ustrahovanjem in pogojevanjem 24/7. Čudijo se naraščajočem številu okužb, se pa ne vprašajo, koliko od teh se je nalašč okužilo, ker si želijo polletnega miru. Sam se takole neb igral z usodo, da bi se namerno okužil, vendar, če bom pripeljan do točke, kjer bom lahko izbiral samo med kovidom in cepivom, bom izbral kovid. Če me nese, me nese. Izogibal se bom stikom, v bolnico nimam namena it in odžirat postelje ljudem, ki jo potrebujejo. Naj se zgodi naravna selekcija in v tem primeru. Če ne bom pregural bolezni, ki jo preživi 99%+ ljudi, potem mi ni usojeno in me lahko nese tudi kaj drugega, bolj smrtonosnega, če sem res tolk zjeban v telo.

Da se izogibam cepivu, se ve, saj mi ne bo nekdo pogojeval življenja s tem in bolj, ko prihaja do pritiskov, bolj se upiram. Toliko nelogičnih stvari se je že zgodilo in se dogaja, da dvomim v to, da nam farmacija s temi zvarki želi vse dobro.

 

Tako da ja, ljudje so pripeljani na rob in marsikaj se dogaja na tem robu - tudi samomori in podobno. Pa to nobenega ne zanima.

 

Bom pa še tu napisal, kar sem že dostikrat drugje povedal. Sam se pripravljen delati tudi udarniško za zajezitev te krize (pa to ni hoja od vrat do vrat in promoviranje cepiva za denar), če bo potrebno. Lahko se tudi oblečem v skafander in grem pomagat v bolnišnico na oddelek, če se tam res ubijajo in jim primanjkuje kadra. Lahko se izobrazim, magari, karkol bojo potrebovali. Lahko tudi pustim svoje delo v službi in grem delat samo to za neko normalno plačo (za čas krize), ker se mi gre, da se rešimo iz tega. Pač svet gre itak u kurac, mogoče je to wake up call in bo potrebno svoje moči preusmeriti drugam. 

 

Ob vseh teh kreganjih iz ene in druge strani, mi hodi po glavi tale spodnja slika, ki je iz ene serije, kjer se pogovarjata dva SS vojaka, da niso morda oni na temni strani. :D 

 

ccvzrbwha9tx.jpg.b4012cb4925216ce1d5f2761bc437a41.jpg

 

EDIT:

Saj se vsi zavedamo, da se gredo ljudje po večini cepit iz razloga, da si KUPIJO življenje nazaj in ne iz razloga bolezni? Al tega nekateri še vedno ne štekate? Al sem samo jaz obkrožen z 99% cepljenih, ki so to tako naredili. Poznam samo svojega šefa in eno drugo sodelavko, ki delata od doma nonstop, ker se bolezni dejansko bojita. Bojita se it iz hiše ven in komaj čakata na tretji odmerek. Ko mu poveš, da zunaj ni tako hudo kot govorijo po TV, ti ne verjame in želi, da bi se vsi zaprli not in nehali živet. V glavnem vsakemu svoje, hvala bogu, da za takšne obstajajo cepiva, vendar pa, ljudem neb smeli pogojevat življenja s cepivi. Amen.

 

 

Popravljeno od pob
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je pob napisal:

 

1. Zato, ker je cepljena familija okužila nosečo sodelavko. Ženska se je zaprla med 4 stene, da ja neb fasala, ker cepljeni ne širijo, torej bi lahko samo zunaj dobila... Se je uštela in dobila od nekoga (fant, brat, oče), ki si vsi blo kao malce prehlajeni. Je pa tako, da je astmatik in so jo bolela pljuča. Trenutno ji gre na bolje in bo v sredo že normalno na delu.

2. Plačal kaj? A se nam gre za reševanje krize al še vedno ne? Koji kurac, kdo bo plačal, a tu se bomo sedaj na denar obešali, povsod drugje pa se ga meče in krade. FAK!

3. Dej mi povej logiko. Ko greš v jeben Tuš ne rabiš PCT-ja, pa je not lahko tut 100 ljudi, cepljeni, necepljeni, črni, beli, gayi, ... pa se noben ne buni, ko greš pa na Petrol, kjer sta not 2 človeka, pa rabiš PCT. A je to jebanje zdravega folka v glavo al je to reševanje krize? Dej se malo vprašaj po ZKP, no.

4. Je že odgovorjeno.

 

Nejc je kul človek, ker se sprašuje in išče/predlaga rešitve, se strinjam. Premalo je takih tukaj gor na forumu in v naši državi nasploh.

 

Prva rešitev za moje pojma bi bila, da se neha bombardirat folk z ustrahovanjem in pogojevanjem 24/7. Čudijo se naraščajočem številu okužb, se pa ne vprašajo, koliko od teh se je nalašč okužilo, ker si želijo polletnega miru. Sam se takole neb igral z usodo, da bi se namerno okužil, vendar, če bom pripeljan do točke, kjer bom lahko izbiral samo med kovidom in cepivom, bom izbral kovid. Če me nese, me nese. Izogibal se bom stikom, v bolnico nimam namena it in odžirat postelje ljudem, ki jo potrebujejo. Naj se zgodi naravna selekcija in v tem primeru. Če ne bom pregural bolezni, ki jo preživi 99%+ ljudi, potem mi ni usojeno in me lahko nese tudi kaj drugega, bolj smrtonosnega, če sem res tolk zjeban v telo.

Da se izogibam cepivu, se ve, saj mi ne bo nekdo pogojeval življenja s tem in bolj, ko prihaja do pritiskov, bolj se upiram. Toliko nelogičnih stvari se je že zgodilo in se dogaja, da dvomim v to, da nam farmacija s temi zvarki želi vse dobro.

 

Tako da ja, ljudje so pripeljani na rob in marsikaj se dogaja na tem robu - tudi samomori in podobno. Pa to nobenega ne zanima.

 

Bom pa še tu napisal, kar sem že dostikrat drugje povedal. Sam se pripravljen delati tudi udarniško za zajezitev te krize (pa to ni hoja od vrat do vrat in promoviranje cepiva za denar), če bo potrebno. Lahko se tudi oblečem v skafander in grem pomagat v bolnišnico na oddelek, če se tam res ubijajo in jim primanjkuje kadra. Lahko se izobrazim, magari, karkol bojo potrebovali. Lahko tudi pustim svoje delo v službi in grem delat samo to za neko normalno plačo (za čas krize), ker se mi gre, da se rešimo iz tega. Pač svet gre itak u kurac, mogoče je to wake up call in bo potrebno svoje moči preusmeriti drugam. 

 

Ob vseh teh kreganjih iz ene in druge strani, mi hodi po glavi tale spodnja slika, ki je iz ene serije, kjer se pogovarjata dva SS vojaka, da niso morda oni na temni strani. :D 

 

ccvzrbwha9tx.jpg.b4012cb4925216ce1d5f2761bc437a41.jpg

 

EDIT:

Saj se vsi zavedamo, da se gredo ljudje po večini cepit iz razloga, da si KUPIJO življenje nazaj in ne iz razloga bolezni? Al tega nekateri še vedno ne štekate? Al sem samo jaz obkrožen z 99% cepljenih, ki so to tako naredili. Poznam samo svojega šefa in eno drugo sodelavko, ki delata od doma nonstop, ker se bolezni dejansko bojita. Bojita se it iz hiše ven in komaj čakata na tretji odmerek. Ko mu poveš, da zunaj ni tako hudo kot govorijo po TV, ti ne verjame in želi, da bi se vsi zaprli not in nehali živet. V glavnem vsakemu svoje, hvala bogu, da za takšne obstajajo cepiva, vendar pa, ljudem neb smeli pogojevat življenja s cepivi. Amen.

 

 

Prvič, da se delno strinjam s teboj. Vsi hočemo le to, da se to sranje čim prej konča. A misliš, da je meni to stanje všeč? Zato pa je prav, da vsak naredi največji, kar lahko, da gremo ven iz tega. Eni se cepimo, drugi se pazijo, tretji nič od tega. In tej tretji mi gredo na živce. Moja sodelavka, ki se je okužila na protestih v Lj., mi je mrtvo hladno rekla, da je okužila še šest  ali sedem ljudi okoli sebe. Zaradi takih ponorim. Ne mečem vseh, ki se nočejo cepiti v isti koš. Problem so tej "zanikovalci" virusa, ki so ponavadi še agresivni za povrh. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

1. Zakaj testiranje za cepljene? 🤔

Ali se v Italiji, portugalski, Španiji, Franciji, Danski... tudi testirajo cepljeni? Ne. Pa nimajo take štale kot pri nas. 

2.Kdo bi plačal testiranje na protitelesa? Vsak sam? 🤔

3.Ali  so benzinske črpalke kaj več kot ostali? 🤔

4.koliko inšpektorjev bi potrebovali za vse trgovine, šole, univerze, gostilne... 🙄

No go. 🤗

Nejc, ne leti zgoraj napisano nate, ker vem, da ti razmišljaš v redu. 😉

1.Zakaj testiranje za cepljene? Ker sem lahko kužen in s tem okuzim nekoga drugega. Tudi cepljenega:) Zdaj si bom drznil malo pljuniti v lastno skledo in biti patetičen. Mogoče bom kot cepljen še prej nekoga okužil ,saj se jaz smem udeleževati javnih prireditev in biti v stiku z 100timi ljudmi in verjetnost da sem asimptomatski je precej velika ker sem pac cepljen :)

 

2.ja, lahko tudi vsak sam. Delaš od doma, ampak ti gre na živce da rabiš PCT za Petrol , kino , kafic.... Sumis,da si prebolel ,ker se ti zdi čudno da so bili vsi okoli tebe bolani in greš pogledat raven protiteles. Vidiš da so močno povišana. Zakaj takrat ne zadostis PCTju? Saj je državi pomembno,da smo zdravi ljudje v kaficih (da lahko le-ti obratujejo ) . Ampak ne... Mora ti zdravnik dati potrdilo da si imel pozitiven PCR ali pa da si cepljen . Če pa si nevede prebolel... Nope... To pa ne bo šlo čez....

 

3.Niso nič več,ampak spet bom patetičen : lahko greš v Hofer ob 8h zjutraj med upokojence ,ne moreš iti na Petrol v nedeljo po mleko.  Ampak resno : pravijo ,da je PCT dober zato ,da so lahko lani zaprte dejavnosti zdaj odprte. Nisem iz foha ,ampak verjetno se marsikomu ne splača imeti odprto za manjšo kvoto ljudi in bi raje imel zaprto. No... PCT je fajn ker so lahko zdaj odprte storitve,ki so bile lani zaprte? Ne spomnim se ,da bi bile lani pumpe zaprte.

 

4.nevem koliko,ampak koliko jih pa rabimo?  Saj ne da te vsakič pregledajo. Saj tudi policaj te ne ustavi vsakič. 

 

Da ne bo narobe izpadlo,zavedam se problema ,pripravljen sem potrpeti in tudi kaj narediti za dobrobit vseh nas. Ampak resno no.... Vlada je naredila tako zgodbico iz vsega skupaj ,da nič čudnega da je kaos med ljudmi. Ljudje se ne delimo na cepljene in necepljene. Je še marsikatera lastnost tista ,ki določi a je nekdo ok ali ni in ali nekdo dela škodo okoli sebe. Ampak ravno s tem agresivnim nagovarjanjem k cepljenju se dela ta razlika med ljudmi. Kot da ne obstaja noben drug problem v zdravstvu kot je covid. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 hours ago, pob said:

Saj se vsi zavedamo, da se gredo ljudje po večini cepit iz razloga, da si KUPIJO življenje nazaj in ne iz razloga bolezni? Al tega nekateri še vedno ne štekate?

 

Vedno na to napisem isto .... ali se zavedamo, da se vecina ne gre cepit zaradi politike in ker ne marajo Janeza. Ali tega se vedno ne stekate?

 

p.s. ostalo se mi ne da sploh karkol pisat :D

Popravljeno od Bossek
typo
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je edino pri nas, da ljudje za vse kar se jim dogaja v življenju, krivijo politiko. 🤪

A, dejstvo je, da tistemu, ki ima probleme, noben politik ne bo pomagal. Torej, kdor enači necepljenje z politiko mu res bi pomoči. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bossek napisal:

 

Vedno na to napisem isto .... ali se zavedamo, da se vecina ne gre cepit zaradi politike in ker ne marejo Janeza. Ali tega se vedno ne stekate?

 

p.s. ostalo se mi ne da sploh karkol pisat :D

A se zavedate da od jutra do vecera, vikende in praznike visite na forumu in kregate ter prepricujete eni in isti - max 6 -8 oseb.

preden zacnete spreminjati svet najprej zazivite…..:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, jures said:

A se zavedate da od jutra do vecera, vikende in praznike visite na forumu in kregate ter prepricujete eni in isti - max 6 -8 oseb.

preden zacnete spreminjati svet najprej zazivite…..:)

 

Ma ne lih na forumu ... sem pa res vecinoma casa pred racunalnikom (ze od 9 leta 😱 ) in tko na 2 ure kliknem bookmark pa pospegam kaj dogaja :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz nisem pred računalnikom nikoli, tako, da ne morem reči, da "visim" tu gor. 🤗

Telefon je pa itak vedno pri roki, tako, da med drugimi deli vsake toliko poškilim gor. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.