Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 46 minutami je NevLado napisal:

Glej ti dam za primer, cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu ima booster na vsake 3 leta. Pri covid cepivu pa pač rabiš booster 5 mesecev. Dejstvo, cepivo torej deluje, res da omejen čas ampak deluje :lol: 

 

Mene samo zanima, kako veš, da cepivo za covid deluje?

 

Če misliš delovanje na tak način, potem ok:

Ker res ne vidim rezultatov oz razlik med ja in ne.

Popravljeno od pob
  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je NevLado napisal:

Glej ti dam za primer, cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu ima booster na vsake 3 leta. Pri covid cepivu pa pač rabiš booster 5 mesecev. Dejstvo, cepivo torej deluje, res da omejen čas ampak deluje :lol: 

 

A si starejši od 60 let? Pol je res na 3 leta drugače pa na 5 let po prvem boosterju. Se pravi:

1. cepljenje

2. cepljenje - en mesec kasneje

3. cepljenje - leto po drugem

4. cepljenje - 3 leta po tretjem

5. cepljenje in vsa ostala - na vsakih 5 let.

 

A se cepiš proti KME? Jaz se redno in sem tu gor že objavil svojo cepilno, ker so me obkladali z antivakserjem in ravnizemljašem in podobnimi idiotizmi.

 

Jaz verjemem v cepljenja, ne verjamem pa v netestirane zvarke in podoben šit. Tudi drog ne jemljem, si ničesar ne vbrizgavam v telo al pa skoz nos ipd. Pač verjamem v to, da smo zelo dobro opremljeni za borbo proti raznoraznim koronavirusom pa naj bodo stari al pa novi in da dodatno prekomerno obremenjevanje in utrujanje imunskega sistema ni ne dobro še manj pa koristno. Sploh, ko gre za nove ne preverjene tehnologije, ki so šle skozi le zato, ker naj bi se baje ful mudilo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Boss napisal:

Klele gre vsem neki na smeh... torej kolk boosterjev že mate za sabo in kdaj ste bili nazadnje. Torej, če je vse skupaj tako super zakaj pol redno ne nadaljujete?

Ja zato se nismo,ker je ta virus na tvojo srečo šel u k...c kar pa tudi meni in vsem na tem planetu paše...:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Bini napisal:

Ja zato se nismo,ker je ta virus na tvojo srečo šel u k...c kar pa tudi meni in vsem na tem planetu paše...:prstgor:

 

Na mojo srečo? 🤣😂 . Haha, tale je pa najboljša v zadnjem mesecu. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa je pol to, gripa pa RSV sta se vrnila. Aja a res, a vmes sta bla pa dve leti na dopustu na Mavriciusu pa na Sejšelih al kaj? Gripe kao dve leti ni blo nikjer pol se pa kr pojavi k strela z jasnega - kdor v to verjame mu ni pomoči al pa je mogoče vseeno znaten del kokr zaznanega kovida bila še vedno gripa. Hmmm hmmmm, spet teorija zarote a ne?

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/po-dveh-sezonah-zatisja-sta-se-vrnila-gripa-in-rsv.html

  • Všeč 1
  • Haha 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Boss napisal:

Kaj pa je pol to, gripa pa RSV sta se vrnila. Aja a res, a vmes sta bla pa dve leti na dopustu na Mavriciusu pa na Sejšelih al kaj? Gripe kao dve leti ni blo nikjer pol se pa kr pojavi k strela z jasnega - kdor v to verjame mu ni pomoči al pa je mogoče vseeno znaten del kokr zaznanega kovida bila še vedno gripa. Hmmm hmmmm, spet teorija zarote a ne?

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/po-dveh-sezonah-zatisja-sta-se-vrnila-gripa-in-rsv.html

 

No, zdej je pa še meni postalo smešno, sori.

 

Vedno sem se spraševal, kdaj bo gripa čudežno prišla nazaj. No, zdej imamo odgovor - letos. Pa to zelo taktično, saj se covid več ne prodaja kot vroče žemlje in je potrebno povabit ljudi na cepljenje za gripo.

Kakšen je bil delež gripe med covidom, pa nikoli ne bomo vedeli, bi bila pa pomoje zelo zanimiva statistika. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Boss napisal:

Kaj pa je pol to, gripa pa RSV sta se vrnila. Aja a res, a vmes sta bla pa dve leti na dopustu na Mavriciusu pa na Sejšelih al kaj? Gripe kao dve leti ni blo nikjer pol se pa kr pojavi k strela z jasnega - kdor v to verjame mu ni pomoči al pa je mogoče vseeno znaten del kokr zaznanega kovida bila še vedno gripa. Hmmm hmmmm, spet teorija zarote a ne?

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/po-dveh-sezonah-zatisja-sta-se-vrnila-gripa-in-rsv.html

Če bi malo bolj z svojo glavo razmišlja in ne poslušal raznih "resnic" in teorij zarote bi ti bilo lahko  jasno, da ni bilo toliko respiratornih obolenj in gripe zaradi nošenja mask in ukrepov. A je to tako težko razumeti?😉

A če  greš recimo lakirati z škodljivimi barvami (nitro, akryl) je po  tvojem enako za tvoje zdravje, če si nadeneš  masko gor ali pa če si jo ne? Kdaj bodo pljuča bolj načeta? 

  • Všeč 2
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Boss napisal:

Jaz verjemem v cepljenja, ne verjamem pa v netestirane zvarke in podoben šit. Tudi drog ne jemljem, si ničesar ne vbrizgavam v telo al pa skoz nos ipd. Pač verjamem v to, da smo zelo dobro opremljeni za borbo proti raznoraznim koronavirusom pa naj bodo stari al pa novi in da dodatno prekomerno obremenjevanje in utrujanje imunskega sistema ni ne dobro še manj pa koristno. Sploh, ko gre za nove ne preverjene tehnologije, ki so šle skozi le zato, ker naj bi se baje ful mudilo.

Sva že dva z identičnim mnenjem...sem dal tudi hčerko cepiti za HPV...sem za cepiva,a kot pišeš le za preverjena.

A veste,koliko let potrebuje eno cepivo,da gre skozi vse redne postopke in testiranja...a tole bo pa po 2-3 mesecih "čist ok"....

 

Lahko opišem naš primer,ko smo Novembra fasali delto...jaz necepljen (pa če je kdo za Janšo,pol sem to jaz...a znam z lastno glavo razmišljati,in se nisem cepil...samo toliko,da ne bo kdo čez SDSovce pribijal)...žena necepljena,hčerka necepljena...le sin cepljen z Aastra zeneko...in je "moral" na en Rave-parti...in je domov prinesel delto...in smo padali kot domine🤨

In,a se spomnite,kaj so govorili:..."cepite se,da zaščitite sebe in svoje bližnje..."....ja pa ja...pol pa svizec zavije čokolado....

Pa smo "orng" fasali...je žena dva dni gledala,če še diham....pol je pa še ona fasal,pa hčerka ....skratka k domine.

 

Januarja pa v podčetrtku fasali Omicron...skratka vse smo imeli,in z temi cepivi,si jih sami lahko nekam vtaknejo.

 

In še zanimivost...3 mesece po delti sem izgubil cca. 2/3 vseh las....žena tudi kar veliko-mogoče cca. 1/3...hčerha tudi nekaj....

Je bila prav panika,k nismo vedeli od česa...al je rak al kaj...pol pa začneš raziskovati,in ugotoviš,da je tega fuuuuul🧐😕

 

Je pa sedaj že v redu-sem jemal le pripravljene mešanice vitaminov za rast las in Alpecin šampon...pač ne moreš si pomagati,da nebi nič ukrepal....je izgledalo zares "bolano",k sem zmeraj imel daljše lase,pol pa isto dolge,samo napol plešast😕

Sedaj pa zanimivo,spet gosti lasje(enako pri ženi),in imam bolj skodrane lase...pa skodranih nikoli nisem imel🤔-zmeraj ravne....je žena prav navdušena😀😂🤣👍...bo že držalo,da je vsaka slaba stvar tudi za nekaj dobra.

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pr men je pa tako, da imam otroka poškodovanega s cepivi in gledam na te zadeve mogoče malce drugače. Če bi imel sedaj še enega otroka bi zelo verjetno bil za vas klasičen antivakser. Ampak ugante kaj - poserem se na to. Ni šans, da otroku našopam vsa možna cepiva v prvih letih življenja še enkrat. 

 

Pa covid cepiva sploh ne smatram kot cepiva, to je faking koktejl presenečenja.

 

PS: ena zelo dobra prijateljica mi je ravno danes povedala, da je spoznala, da je zajebala s tremi dozami astra zeneke (včeraj je spoznala kruto dejstvo, ko je prišla iz zdr. doma), saj jo jebe ni da ni že mesece in se sprašuje, če se gre samo še na britof uležt. :( Cepila se je pa zato, da je lahko obiskovala sestro v bolnici, ki je 2 leti ležala v komi. A bo kdo odgovarjal kdaj za to? Ne, saj je podpisala, da se cepi na lastno odgovornost. 🤬

  • Haha 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Če bi malo bolj z svojo glavo razmišlja in ne poslušal raznih "resnic" in teorij zarote bi ti bilo lahko  jasno, da ni bilo toliko respiratornih obolenj in gripe zaradi nošenja mask in ukrepov. A je to tako težko razumeti?😉

A če  greš recimo lakirati z škodljivimi barvami (nitro, akryl) je po  tvojem enako za tvoje zdravje, če si nadeneš  masko gor ali pa če si jo ne? Kdaj bodo pljuča bolj načeta? 

 

Sej upam, da veš kakšna mora bit maska za delo z nitro barvami in kaj nosijo ličarji? Zdaj pa to primerjaj s pleničkami, ki smo jih morali natikat čez fris. Edina stvar, kjer plenička pomaga je zgolj in samo pri kašljanju, da ne nosi naokoli in to je to.

 

Drugače pa upam, da veš kako se virusi prenašajo in da morajo imeti prenašalca, ker drugače ne preživijo. V naravi se ne razmnožujejo ampak samo v gostitelju in zdaj mi prosim razloži, kje so torej bili dve leti? Ok to je bilo retorično vprašanje, ker se virusi gripe selijo preko ljudi iz severne poloble na južno in nazaj v času od jeseni do spomladi. Tako pravijo strokovnjaki na področju virologije in to res ni razlaga teoretikov zarote. Lahko preveriš v vseh medicinskih publikacijah. Predlagam pa da bereš tiste članke, ki so napisani pred letom 2020, če hočeš biti na realnih tleh. 😉

 

To pomeni, da niti pod razno ni mogoče, da jih dve leti ne bi bilo - so bili, samo jih nismo iskali, ker smo plesali raje s kovidom. (Tale stavek je prav zate, ker maš tako rad plese) 😜

 

Aja pa še mal kost za konec - a veš une budale na Švedkem, k se niso šli lockdowne in nošenja mask ... te budale majo zdej najnižjo presežno smrtnost od razvitih držav. Damn idiots, they blow it big time.

 

Aja, tole zadnje si preberi na uradnih straneh oecd.stat - ne to niso neki FB fanatiki ampak uradna stran OECD za statistiko. Je precej zanimivega gor.

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

 

Sej upam, da veš kakšna mora bit maska za delo z nitro barvami in kaj nosijo ličarji? Zdaj pa to primerjaj s pleničkami, ki smo jih morali natikat čez fris. Edina stvar, kjer plenička pomaga je zgolj in samo pri kašljanju, da ne nosi naokoli in to je to.

 

Drugače pa upam, da veš kako se virusi prenašajo in da morajo imeti prenašalca, ker drugače ne preživijo. V naravi se ne razmnožujejo ampak samo v gostitelju in zdaj mi prosim razloži, kje so torej bili dve leti? Ok to je bilo retorično vprašanje, ker se virusi gripe selijo preko ljudi iz severne poloble na južno in nazaj v času od jeseni do spomladi. Tako pravijo strokovnjaki na področju virologije in to res ni razlaga teoretikov zarote. Lahko preveriš v vseh medicinskih publikacijah. Predlagam pa da bereš tiste članke, ki so napisani pred letom 2020, če hočeš biti na realnih tleh. 😉

 

To pomeni, da niti pod razno ni mogoče, da jih dve leti ne bi bilo - so bili, samo jih nismo iskali, ker smo plesali raje s kovidom. (Tale stavek je prav zate, ker maš tako rad plese) 😜

 

Aja pa še mal kost za konec - a veš une budale na Švedkem, k se niso šli lockdowne in nošenja mask ... te budale majo zdej najnižjo presežno smrtnost od razvitih držav. Damn idiots, they blow it big time.

 

Aja, tole zadnje si preberi na uradnih straneh oecd.stat - ne to niso neki FB fanatiki ampak uradna stran OECD za statistiko. Je precej zanimivega gor.

 

 

Tule je zanimiv članek, o "prečudoviti" strategiji Švedskega modela. 😉

https://m.radio1.si/82521

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je pob napisal:

 

Mene samo zanima, kako veš, da cepivo za covid deluje?

 

Če misliš delovanje na tak način, potem ok:

Ker res ne vidim rezultatov oz razlik med ja in ne.

Eno in isto skos lapaš kot pokvarjen gramofon.

 

20 let nazaj ni bilo covid in zamika v zdravstveni oskrbi… pa tudi ne interneta, kjer izveš da je nekoga v braziliji usekal infarkt med igranjem fuzbala. Zaradi mnogo mnogo dejavnikov je zdaj kar naenkrat vsako bolezenjsko stanje posledica peciva. Sploh pa naša generacija upa, da bo kar večno živa in zdrava. Ljudje počasi izgubljate razum in vsak dan je tega razumevanja manj, žal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je NevLado napisal:

Eno in isto skos lapaš kot pokvarjen gramofon.

 

20 let nazaj ni bilo covid in zamika v zdravstveni oskrbi… pa tudi ne interneta, kjer izveš da je nekoga v braziliji usekal infarkt med igranjem fuzbala. Zaradi mnogo mnogo dejavnikov je zdaj kar naenkrat vsako bolezenjsko stanje posledica peciva. Sploh pa naša generacija upa, da bo kar večno živa in zdrava. Ljudje počasi izgubljate razum in vsak dan je tega razumevanja manj, žal.

 

Oprosti zdaj pa buče kotališ naokoli. Kaj ma internet veze, če se že dolga desetletja vodijo raznorazne statistike tako o umorljivosti in vzrokih zanjo. Ve se vse praktično po starostih za desetletja nazaj itd in vsepovsod se strinjajo, da tale presežne smrti ni nihče pričakoval in da kar naenkrat v rubrikah marsikje vodi bolezen imenovana "neznani vzrok smrti / unknown cause of death".

 

A dejansko ne vedo kaj je vzrok in je to resnično skrb vzbujajoče, kako malo vemo, al pa da točno vedo in pometajo pod preprogo, kar je pa še slabše. Je pa najbolj zanimivo to, da se pri smrtih, kjer ni bilo za pričakovati, da nekdo kar tako umre, ne preverja status cepljenja. Zakaj ne je vprašanje, ki skrbi, saj s tem zakrivamo dejansko vzorec in otežuje nadaljnje ukrepanje. Zakaj se tako dela je že bilo vprašanje, na katerega je bil odgovor, da se ščiti pravice umrlih pred zlorabami glede zdravstvenega statusa. Uuu a res, ko pa je študentek pred Supernovo pregledoval zdravstveno situacijo živih ljudi ni pa to nikogar motilo.

 

Se pa to preverja, vsaj pri nas, še vedno pri hospitaliziranih pri katerih so bili testirani in pozitivni na kovid. 80% le teh je bilo cepljenih, ampak dejstvo je to, da 95% tistih, ki umrejo je starejših od 70 let in je povprečje okoli 80% kar je tudi povprečna starost pri kateri ljudje umremo.

 

Ampak, vseeno zakaj imamo še vedno presežek smrti pri generaciji pod 55 let, kjer ne umirajo za kovidom, ampak zaradi drugih zadev... torej smo s to pandemijo razsuli vse kar je zdravstvo delalo dobrega. Se pravi smo ga usrali na polno, ker smo kao ščitili najstarejše a ceno zdaj plačajo tisti, ki bi načeloma morali preživeti še vsaj 30-40 let.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Alex napisal:

Tule je zanimiv članek, o "prečudoviti" strategiji Švedskega modela. 😉

https://m.radio1.si/82521

 

Saj veš, da je ta članek, priredba članka iz Žurnal24, ki je bil neposrečen prevod članka, kjer so hoteli na vsak način očrnit Švedski model reševanja krize, saj je le ta rušil pripoved in agendo o koroni. Je pa nastal na osnovi tele raziskave, kjer so samo splošno opazovali dejstva in kjer ves čas navajajo, da je zadeva le ocena in da je faktorjev ogromno od geostrateške lege, do večjega števila prebivalcev Švedske in da Švedska kot tudi Danska mejita na več držav, kot recimo Norveška ali Finska, ki pa povrhu se še ne smatrata kot tranzitni državi.

 

Če boš prebral original, se raziskovalci zavedajo, da se ne morejo popolnoma znebiti pristranskosti podatkov in da dejansko tudi švedski model reševanja krize ni tisti glavni vzrok, kot so kasneje potvorili razlagalci te študije. Kar je pa najbolj pomembno so v študiji lepo rekli, da število okužb in predvsem zaznave le teh ni povezano s številom kovid smrti.

 

Pa še to raziskava je zajemala prvih 12 mesecev od začetka korone marca 2020 in zato tudi samo cepljenje ne igra še nobenega otiplivejšega faktorja, kar poudarjajo tudi v študiji.

 

Se pravi si dal članek s podatki do marca leta 2021, ko so se žele dobro začela cepljenja. Mi se pa pogovarjamo o nečem drugem in to zakaj imamo v letu 2022 še vedno ogromen presežek smrti, medtem, ko jih Švedska nima. Dal sem že link od oecd.stat za tiste talene pa še tale video, ki je samo vizuelna razlaga, kar se da videti v statističnih podatkih.

 

 

Pa še tale zraven, da sw vidi tudi kje smo mi v tej zgodbi in kolk presegamo povprečje. Nekje okoli 1:30 minute je lep prikaz.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bere se tako, da po novem EU digitalno covid potrdilo dobijo samo tisti 4/4, 5/5, itd...

 

Torej, Alex, dobrodošel v klub, boma lahko skupaj gate kupovala preko online, ko udari Svoboda. Imam par fajnih spletnih strani na lagerju, samo reci. 

 

Screenshot_20221203_225830.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je pob napisal:

Bere se tako, da po novem EU digitalno covid potrdilo dobijo samo tisti 4/4, 5/5, itd...

 

Torej, Alex, dobrodošel v klub, boma lahko skupaj gate kupovala preko online, ko udari Svoboda. Imam par fajnih spletnih strani na lagerju, samo reci. 

 

Screenshot_20221203_225830.jpg

Kaj pa je to zdej bilo?? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj je gripa spočita po dveh letih, ko je bila na dopustu in bo udarila v polni delovni vnemi. V glavnem naj bo to geslo naše vodilo "bodi odgovoren, cepi se" - geslo podpira Pfizer.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.