Skoči na vsebino

Kava


Shrek

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 3,3k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 17 minutami je Shrek napisal:

Kakšno kavo pijete doma? Turško? Expresso? Filter kavo?

Expresso, kafetiera Alessi, kava znamke Illy. Včasih, ko nimam pri roki Illy pa lavazza cream. V službi pojem lavazzo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Barcaffe classic mi je super, brez sladkorja in malo hladnega mleka. Barcaffe s cimetom je tudi dobra, to je nek nov okus, ki ga zdaj promovirajo :)

 

Najbolj grozna kava, ki sem jo kdaj pil, je pa imela kolegica neko NONI kavo, to pa je bila brozga.

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Barcafee, velika šalca za čaj 2 x na dan z dodatkom prekuhanega mleka/smetane iz vaškega mlekomata (3,9 % maščobe). Pa še 1 do 2 šalci pravega črnega čaja z mlekom.

He, He, mi je všeč tvoja natančnost pri vsakem odgovoru. 😊Tipo, pijem kavo, 37% mešanico arabice iz Etiopije, in 63% robuste iz Kolumbie. Pražena mora biti seveda pri 260°C. Sladkam jo z neprečiščenim in nerafiniranim sladkorjem iz bio sladkornega trsja iz Kube. Obirati ga morajo ob 12.30 po lokalnem času. Pijem kavo z tempeturo 56°C.🤗 Malo zafrkancije mora bit. 😁

V glavnem mi je tvoj slog pisanja všeč... 

  • Všeč 3
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uuuu... Najprej odprta tema o cepljenju, potem o prehrani,zdaj pa kava.... Zakon. Neki zame. 

 

Jaz sem kofetar iz navade. Pijem obvezno nesladkano. Ponavadi podaljšano, če hočem malo se razvajati pa z mlekom ali kapučino. 

 

Doma si delam instant navadno . Meni je kava kava. Že tako imam izredno slabo razvit vonj/okus in mi je vse isto... Tako da pijem kavo iz navade; mojih 5minut. Ali ko sedim v kafiču in gledam svoj bajk ali pa berem časopis nekje v kotu "svojega" rockerskega kafica. Verjetno so to isti občutki,kot ko si kadilec prižge cigareto. 

 

Ob vsem sranju se mi zdi kava še majhno zlo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Doma tursko (vecinoma barcafe ali santana) ker jo pijem samo jaz in je tko najlazja priprava. Zjutraj in popoldne eno dozo z malo mleka.

 

V sluzbi imamo dolce gusto aparat in se pripravlja lungo brez mleka ali cesarkol.

 

V gostilni v 99% primerih narocim kapucino :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če v Italiji naročiš kapučino dobiš eno veliko skodelo polno kapučina. Ponavadi zraven zahtevam kruh, da si ga drobim noter. 

pred 2 urama je Boss napisal:

Ne pijem kave sploh ... pa tko rad bi sodeloval v tej temi :hudicek:

😳Si eden redkih, ki jih poznam, da sploh ne pije kave ali take ali drugačne. Ja no, nič hudega. Je pa baje kava zelo zdrava v zmernih količinah. Jaz recimo ne morem piti črne kave brez mleka. Ali pa mleka brez kave. Tega pa sploh samega ne prebavim. 

  • Všeč 2
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Alex napisal:

Če v Italiji naročiš kapučino dobiš eno veliko skodelo polno kapučina. Ponavadi zraven zahtevam kruh, da si ga drobim noter. 

😳Si eden redkih, ki jih poznam, da sploh ne pije kave ali take ali drugačne. Ja no, nič hudega. Je pa baje kava zelo zdrava v zmernih količinah. Jaz recimo ne morem piti črne kave brez mleka. Ali pa mleka brez kave. Tega pa sploh samega ne prebavim. 

Res je to s kapučinom. Jaz sem vedno v Italiji pil Espresso in potem se šel na wc preoblect,pa še malo posedel ,pa kofetkal.... So mi rekli,da to skoraj malo žaljivo do natakarja in kave; Espresso se spije expresno , če pa hočeš posedati se pa naroči latte machiato ipd.

 

Sicer pa si jaz dostikrat v jogurt dam 2zlici kavi 😂😂 

  • Všeč 2
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.