Skoči na vsebino

Antifriz? Kateri in kako?


Priporočeno sporočilo

Zadnje 2 voznji sem opazil, da mi ne deluje gretje. Nekako sem pogooglal, da je v vecini primerov tezava v tem da ni antifriza ali pa je pokvarjen termostat.

Po preverjanju sem ugotovil da je posoda z antifrizom prazna.

 

Sedaj pa .... kateri antifriz se nalije (Mazda 6 dizl 140KM, 2009) in pa kje se ga dobi. Potem pa se kako se ga nalije ... pac obicno odpres in nalijes ali je potrebno prej vse kar je notri spraznit? Je problem ce se mesajo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro je vedet kje ti zginja antifriz, mogoče vodna črpalka pušča? Na novejših mazdah od 2012 je oznaka antfriza FL22, piše pa na pokrovčku za dolivanje. Drugače pa normalno naliješ v posodico. Definitivno pa moraš videt kje ti zginja

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Bossek napisal:

Zadnje 2 voznji sem opazil, da mi ne deluje gretje. Nekako sem pogooglal, da je v vecini primerov tezava v tem da ni antifriza ali pa je pokvarjen termostat.

Po preverjanju sem ugotovil da je posoda z antifrizom prazna.

 

Sedaj pa .... kateri antifriz se nalije (Mazda 6 dizl 140KM, 2009) in pa kje se ga dobi. Potem pa se kako se ga nalije ... pac obicno odpres in nalijes ali je potrebno prej vse kar je notri spraznit? Je problem ce se mesajo?

Ti ni kontrolka sporočila, ko je padel nivo pod minimum? 

Meni je tako izginjala in ko se je delal veliki servis smo ugotovili, da je puščalo pri vodni pumpi. 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je FuManchu napisal:

Ti ni kontrolka sporočila, ko je padel nivo pod minimum? 

Meni je tako izginjala in ko se je delal veliki servis smo ugotovili, da je puščalo pri vodni pumpi. 

Pri meni je bil na stari 6-ki problem v čepu na posodi. Zamenjal sem ga in od takrat je mir. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj smo januarja. Do marca lahko imas avto na odpadu ce ti prekuha. Dajte ljudje nekaj pa morte dat na svoj avto. Mazda kot zgleda je kot tank, pa se naj kdo rece da ni trpezna. Bog ve kaj je ze vse zdrzala. Saj je res da bi naj avto sluzil lastniku ne lastnik avtu, ampak nek minimum vzdrzevanja pa te naj bo.

Mislim da ima ravenol antifriz z oznako fl22 ce gre ta not, narocis pa lahko preko interneta. 

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@scaniani tako hudo kot se slisi .... do marca je borih 3 mesece in zadnje case zaradi korone mazda bolj kot ne stoji. Od marca sem naredil borih 3k km (prej je bilo toliko v cca 3-4 tednih).

 

Ce sedaj nalejim antifriz notri in v 14 dneh spusca potem vem da je neki narobe. Ce pa nalijem notr in bo do marca ok bo pa potem pelko za vsak slucaj preveril.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam da čimprej odkriješ kje toči. Čudi pa me da se ti ni javilo opozorilo za nizki nivo hladilne tekočine in da ni začel avto kuhat. Na števcu za temp si opazil povečanje temp?

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne stevec za temp je konstantno na sredini tako kot vedno. Prav tako nobene opozorilne lucke.

 

Zacelo se je pa tako da sem sel po dolgem casu v LJ z mazdo in po ene 20km se mi je zdelo cudno da se vedno zebe. Potem je zacelo pihat zelo toplo in segrelo kabino, nato je zopet pihalo hladno, nato toplo. Na poti domov je zopet kar precej rabilo da je zacelo pihat toplo in tko je bilo cca 20km ko je zopet zacelo pihat mrzo in tako je bilo potem naslednjih 30km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Postopek za odzračevanje hladilne tekočine pri mazdi (oziroma če ti dosti tekočine manjka) doliješ do max vklopiš avto in pustiš da se v prostem teku zagreje, potem držiš na 2500 obratov 5min, zatem dvigneš na 3000obratov za 5sekund in še enkrat ponoviš. Ko si končal vgasneš avto in pogledaš nivo tekočine po potrebi doliješ ko je motor hladen. Če vmes med postopkom zgine tekočina vgasni avto in poglej kje teče.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomota.

Balkan nima iridijevih svečk. V knjigi sta 2 intervala za hladilno. FL22 in druge hladilne. Pa piše, če je na pokrovčku FL22, uporabljaj strogo FL22.

 

A ve kdo mogoče koliko gre v M2  (DE) 1.5 mašino hladilne? In mogoče, kje se jo ven spusti. Letos bo 11 let in tu je predvidena menjava.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je godlike napisal:

Pomota.

Balkan nima iridijevih svečk. V knjigi sta 2 intervala za hladilno. FL22 in druge hladilne. Pa piše, če je na pokrovčku FL22, uporabljaj strogo FL22.

 

A ve kdo mogoče koliko gre v M2  (DE) 1.5 mašino hladilne? In mogoče, kje se jo ven spusti. Letos bo 11 let in tu je predvidena menjava.

Meni se zdi da 5litrov ampak nisem siguren. Ponavadi je na hladilniku od strani tak rdeč tulec ki se odvije in steče hladilna tekočina ven. Drugače pa lahko tudi cev snameš med hladilnikom in motorjem. Postopek odzračevanja pa mislim da je enak kot sem zgoraj opisal

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Original imas fl22 zelena tekocina, katero dobis na uradnemu servisu 5e/l. Fl22 se naj nebi mesala z vodo ker je kao ze premixed. Preveri, ce imas zeleno tekocino, ker sem ze videl sestke s fl22 oznako notri pa gl11 roza antifriz. Ko nivo hladilne pade na min nivo ti zacne hladno pihat, kar je po eno strani dobr, ker v nasprotnem primeru je vprasanje, ce bi sel preverjati nivo hladilne. Nalij do max oznake in spremljaj nivo ter bodi pozoren, ce kje kaj spusca.

@godlike pod hladilnikom je plasticen cep za izpust hladilne.

Aja pa ko bos nalival hladilno v expanzijsko ne pozabi se naliti v hladilnik (do roba). Mazda 6 se sama odzraci med voznjo oz. tako, kot je nekdo ze pred mano napisal, ampak to v tvojemu primeri nebo potrebno, ker notri naceloma ni zraka ampak je samo nivo padel pod minimalno oznako. Dolijes in gas. Spremljaj pa obvezno, da nebo kaj narobe. 

Ce si slucajno iz gorenjskega konca in ce nebos dobil hladilne jo imam se jaz kaksen liter (original fl22), ce bos rabil.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak kljub temu 80% ljudi se vedno nikoli v svojemu lastnistvu ne menja komplet hladilne tekocine. Pa tudi ce v navodilih pise na vsakih 200k km ali 11 let.

Kako pogosto pa vi menjate komplet hladilno glede na to da vam long-life napisi ne disijo :D

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.