Skoči na vsebino

Antifriz? Kateri in kako?


Priporočeno sporočilo

Tesnilo glave ima povprečno življenjsko dobo okrog 200k km. Tako se ga lahko preventivno menja na 2. veliki servis, ko se že veliko podira za menjavo zobatega jermena. In skupni strošek na koncu niti ni dosti višji. Je pa temu posledično v bodoče manj težav in skrbi. Nenehno pregrevanje in ohlajanje dela svoje.

 

Antifriz ima povprečno življenjsko dobo 2 leti. Tudi tu ima nenehno pregrevanje velik vpliv. Upada moč glikolov v tekočini, ki preprečujejo zmrzovanje in korozijo.

 

V največ primerih je, če ne deluje gretje ali pa temperatura hladilne tekočine čudno skače, kriv pokrov na ekspanzijski/raztezni posodi ali hladilniku. Ker v sistemu ni nadtlaka, vodna črpalka na mestu meša hladilno tekočino, namesto da jo poganja po celotnem sistemu.

  • Haha 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 15. 1. 2021 ob 11:36 je Bossek napisal:

V hladilnik sem nalil, sel en krog. Gretje ni delal, temperatura je bila ves cas normalno ... razen ko sem ga zacel priganjat pa je sla do H ampak potem takoj dol (se pravni nekaj ni ok).

 

No drug teden klicem pelkota bo najbolje.

Podobno se mi je dogajalo na bmw 320d. Krivec je bil termostat na egr ventilu. Sem zamenjal in je bilo rešeno. 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.