Skoči na vsebino

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca


Priporočeno sporočilo

pred 6 urami je Jest napisal:

Sem prejle probal ja… dokler je samo toliko prizgano, da radio spila, kaze -%, ko sem pa dal kontakt, da se prizgejo se lucke v stevcih … pa kaze dejanski procent…

 

Jaz imam 100%, ker sem bil prejsnji teden na servisu…

 

A0E8390C-3E71-44D3-904A-09B595E7A439.jpeg.df10ffb84f1bcb1dc2144ea7ed3bc2c1.jpeg

 

61411706-853F-4DA5-85C9-51A99A4C7414.jpeg.dae4259333392494ffce44132cfbcb9f.jpeg

 

Lahko pa kot kaze sam resetiram… nisem pa probal, kaj se zgodi ;)

 

 

 

 

Pol je dejansko tako kot sem omenil. Notri ima določeno, da moraš na naslednji servis v roku enega leta ali do prevoženih 20kkm. Pri tebi se kot kaže vidi, da si od servisa prevozil 315km. 😉 Torej to ni nobeno aktivno prevejanje kvalitete olja, da bi s tem določalo servisni interval.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri drugem servisu (avgusta 2019) mi je javilo ze vec kot 1.000 km pred prevozenimi 20.000 km in cca. 10 mesecev od zadnjega servisa, da je treba na redni servis… Kakovost olja je bila na 0% … 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmja, po moje ne preverja kvalitete olja, ampak ima Ecu nek algoritem iz katerega izračuna življensko dobo olja. Npr. Število vžigov, prevoženi kilometri, povprečna hitrost v teh kilometrih... 

Je pa ta računska življenska doba olja v novejših motorjih nerealna, kar vidimo že po analizi s kapljico olja, kaj šele z laboratorijsko analizo. 

 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bratu je že pri 12000 po menjavi javilo, da je olje na koncu in ni bil še čas za menjavo.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je to
Zato je naredil dpf off a se je avto začel občasno čudno obnašati. V križišču ko je stal pred rdečo je dobil malo drugačen zvok in začelo je kaditi kot pri starem tamiču. Zdaj ima filter spet nazaj in posodobljeno elektroniko, pa se ne vidi ali kadi

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

  • Všeč 1
  • Začuden 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ni vzorec olja, ampak ker imamo v tej temi tudi debato kolk dolg interval menjave olja bi naj bil, sem našel en video kjer se je odprlo motor ki ni imel menjanega olja 75.000km.

Posledice so lepo vidne😲

 

Popravljeno od Aless
  • Všeč 1
  • Začuden 2
  • Žalosten 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo še mojih 5 centov.

 

Olje: RAVENOL VMP SAE 5W-30

 

Menjano pred: 7508 km - avto kaže še 30%

 

Vožnja večinoma AC, kdaj tudi skok do trgovine, pač življenjsko :) vedno pazim da se regeneracija dokonča.

 

Odvzeto včeraj okoli 19te ure -naše dvorišče malo visi naprej :)

 

Prosim za mnenje

 

 

Image from iOS (6).jpg

Image from iOS (5).jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz mam od menjave 10.000 prevoženih pa mi tud kaže 30%. Tole olje res hitr hudič jemlje. Ne vem kako naj bi zdržalo 20.000 km kot je predviden servisni interval.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Boss napisal:

Jz mam od menjave 10.000 prevoženih pa mi tud kaže 30%. Tole olje res hitr hudič jemlje. Ne vem kako naj bi zdržalo 20.000 km kot je predviden servisni interval.

Nikakor... Zato pa imamo na srečo tu na forumu ljudi, ki se res dobro spoznajo na olja in so nam že svetovali, kakšni intervali oziroma na koliko prevoženih kilometrov naj bi se, še varno, zamenjalo olje. 

Prav zanima me, kaj bo pokazala analiza olja pri Hixxy-ju, ki ima enako olje v avtu kot jaz. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Hixxydaj se kako sliko vzorca brez osvetlitve odzadaj, da lahko bolje ocenim.

Na prvo žogo bi pa ocenil da je olje na koncu, mogoče max 1000km še, pozitivno pri tvojem vzorcu pa je da imaš res minimalno količino goriva v olju za Mazdinega dizla, količino goriva v olju ocenjujem na 1%.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Aless napisal:

@Hixxydaj se kako sliko vzorca brez osvetlitve odzadaj, da lahko bolje ocenim.

Na prvo žogo bi pa ocenil da je olje na koncu, mogoče max 1000km še, pozitivno pri tvojem vzorcu pa je da imaš res minimalno količino goriva v olju za Mazdinega dizla, količino goriva v olju ocenjujem na 1%.

Se pravi, da s tem oljem narediš max. 8500 km potem je fuč? :aaaaa:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

53 minutes ago, Aless said:

@Hixxydaj se kako sliko vzorca brez osvetlitve odzadaj, da lahko bolje ocenim.

Na prvo žogo bi pa ocenil da je olje na koncu, mogoče max 1000km še, pozitivno pri tvojem vzorcu pa je da imaš res minimalno količino goriva v olju za Mazdinega dizla, količino goriva v olju ocenjujem na 1%.

 

Evo, upam da so dovolj kvalitetne slike :)

 

 

Image from iOS (9).jpg

Image from iOS (7).jpg

Image from iOS (8).jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha upam da vas nisem preveč "zjebal"

 

Premer kroga je 3 cm - od tega je "zunanjega kroga", ki naj bi predstavljalo čisto olje cca 0.5 cm.

 

Bom pa, kot je Aless rekel, čez 1000km še enkrat naredil isti preizkus :)

 

Po mojem bo zdržalo do 10k

 

Sem pa vesel da nimam nafte noter, tega sem se najbolj bal hahaha

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Hixxy napisal:

Haha upam da vas nisem preveč "zjebal"

 

Premer kroga je 3 cm - od tega je "zunanjega kroga", ki naj bi predstavljalo čisto olje cca 0.5 cm.

 

Bom pa, kot je Aless rekel, čez 1000km še enkrat naredil isti preizkus :)

 

Po mojem bo zdržalo do 10k

 

Sem pa vesel da nimam nafte noter, tega sem se najbolj bal hahaha

Čudno... To olje velja kot eno boljših🤔. Nič. Bomo vsaj počasi ugotovili z našimi testi in vožnjo, katero olje najbolj paše našim mazdam. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@HixxyEvo bom podal oceno.

Območja:

1=7

2=7

3=1

4=1 (čeprav je videt nekaj goriva v olju je to minimalno, zato lahko štejemo kt da ga ni)

 

Pri tvojem vzorcu se vizualno vidi precej nečistoč v jedru  in v območju 2/3, nekaj malega svetlejši obroč se vidi proti robu, kar nakazuje da še nekaj malega rezerve glede nečistoč olje ima, ampak bi ocenil da za max.2-3000km, bi bilo potrebno spremljat vzorec, recimo po 1000km, da vidimo koliko so se nečistoče povečale in povečale temno črno območje proti robu vzorca.

Vode ni videti.

Goriva je nekaj malega zaznati, vendar ni omembe vredno, ocenjujem na 1% goriva, kar ni nič za novejšega dizla z DPF. Kar je super.

Moje mnenje naredi še 1000km naredi nov vzorec pa pol vidimo naprej.

 

Aja, pa še to me zanima, kaki so bili servisni intervali delani prej??

Možno je tudi da se je v motorju zaradi prejšnjih predolgih intervalov nabralo usedlin in jih je zdaj olje hitreje potegnilo nase. Če bilo tako, bi priporočal menjavo olja zdaj ko olje še ni čist na koncu, z krajšimi intervali se oljne usedline v motorju izperejo. Zato narediš kaka 2 krajša intervala.

Oziroma druga varijanta je pri menjavi olja uporabiš kak Engine Flush, da malo očisti te usedline.

To velja če so bili predolgi intervali in je motor odznotraj "usran".

 

 

 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

Jz mam od menjave 10.000 prevoženih pa mi tud kaže 30%. Tole olje res hitr hudič jemlje. Ne vem kako naj bi zdržalo 20.000 km kot je predviden servisni interval.

 

Hja žal je to gnanje z ekologijo, terjalo davek tudi pri motorjih in posledično z vzdržljivostjo olja.

Današnja olja so dosti boljša kot so bila pred recimo 20leti ampak današnji motorji z vsemi sistemi za zmanjšanje izpustov na motorju so pravi oil killerji.

Zato pri vseh novejših avtih olje redko zdrži 20kkm, iz analiz rabljenega olja je ponavadi olje uničeno med 10-15kkm, odvisno tudi od samega režima vožnje.

pred 10 minutami je Alex napisal:

Čudno... To olje velja kot eno boljših🤔. Nič. Bomo vsaj počasi ugotovili z našimi testi in vožnjo, katero olje najbolj paše našim mazdam. 

 

Ja olje je na papirju eno izmed boljših na trgu s to specifikacijo, ampak kot sem že nekrat napisal, to ne pomeni da bo ustrezalo vsakemu avtu in vsakemu režimu vožnje.

Lahko se pa zmenimo in če je interes damo @Hixxyjevo olje pri 10kkm na analizo v laboratorij in bomo najbolj točno vedeli kakšno je dejansko stanje olja, in obrabe motorja.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Možno ja, če pomislim nisem nikoli niti gledal intervale (zanašal sem se na flexible oil change od Mazde) - menjal sem ko je bilo olje na 10% tako da možno, da tam na 10-12k.

 

Si moram eno excel tabelco naredit, da bom spremljal :)

 

Odkar jo imam (November 2018) pa je bilo noter najprej Dexelia, potem 2x kar ima Pelko (baje Elf) in sedaj Ravenol (katerega imam namen točit še naprej).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

18 minutes ago, Aless said:

 

Ja olje je na papirju eno izmed boljših na trgu s to specifikacijo, ampak kot sem že nekrat napisal, to ne pomeni da bo ustrezalo vsakemu avtu in vsakemu režimu vožnje.

Lahko se pa zmenimo in če je interes damo @Hixxyjevo olje pri 10kkm na analizo v laboratorij in bomo najbolj točno vedeli kakšno je dejansko stanje olja, in obrabe motorja.

 

Komot, koliko se ga rabi? Bom rekel mehaniku, naj ga da na stran ene 0.5l pri naslednji menjavi (pa eno stekleničko moram kupit, bo ok če je kar flaška od vode? )

Popravljeno od Hixxy
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.