Skoči na vsebino

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca


Priporočeno sporočilo

Olje je iz moje M6 2.0MZR-CD, avto ima prevoženih 305kkm in še vedno delujočim originalnim DPF in EGR. 

Olje ima prevoženih 10116km oz. 133motour.

Je pa olje Mazda Original Oil Ultra DPF 5w30 z dodanim 145ml Archoil AR9100 aditivom. 

Glede nečistoč se olje dobro drži in mislim da bi zdržalo tudi 15kkm, ker je še rezerve.

Gorivo v olju je pri moji M6 standard, ampak ga je pri tem vzorcu videt manj kot pri 6kkm, mogoče je pomagala malo hitrejša vožnja na AC, po vzorcu ocenjujem na ene 4%, čeprav ga je pri analizi na 6kkm bilo 5,3%.

Vzorec olja sem poslal tudi v laboratorij, pa da vidimo kako se aditiv pozna na obrabi materiala, pri 6kkm je kazalo dobro, bomo videli kako je pri 10kkm

Ta vikend še menjam olje in gasa naprej😎

 

IMG_20220609_184333.jpg

IMG_20220609_184438.jpg

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Aless napisal:

Olje je iz moje M6 2.0MZR-CD, avto ima prevoženih 305kkm in še vedno delujočim originalnim DPF in EGR. 

Olje ima prevoženih 10116km oz. 133motour.

Je pa olje Mazda Original Oil Ultra DPF 5w30 z dodanim 145ml Archoil AR9100 aditivom. 

Glede nečistoč se olje dobro drži in mislim da bi zdržalo tudi 15kkm, ker je še rezerve.

Gorivo v olju je pri moji M6 standard, ampak ga je pri tem vzorcu videt manj kot pri 6kkm, mogoče je pomagala malo hitrejša vožnja na AC, po vzorcu ocenjujem na ene 4%, čeprav ga je pri analizi na 6kkm bilo 5,3%.

Vzorec olja sem poslal tudi v laboratorij, pa da vidimo kako se aditiv pozna na obrabi materiala, pri 6kkm je kazalo dobro, bomo videli kako je pri 10kkm

Ta vikend še menjam olje in gasa naprej😎

 

IMG_20220609_184333.jpg

IMG_20220609_184438.jpg

Samo 116km sem kiksno......😊😂🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Jaka32 napisal:

Zanimivo, nisem vedel.

Kupil oz.dostavili so mi napacnega, tega za dizle/dpf. Potem jih klicem in mi recejo da tudi ta pase, zato sem se hotel prepricati se pri drugi roki.

No tako, pa bo imela Mazdica novo motorno olje, zavorno olje in olje v menjalniku.

Da ne bo začelo delati tudi tebi regeneracije? 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Jaka32 napisal:

Eno vprasanje na hitro: lahko v bencinarja dam DPF olje (mazda dpf oil 5w30)?

 

Ne!!! 

Mazda Original Oil Ultra DPF 5w30 je specifikacije ACEA C2. 

Za bencinarje je Mazda Original Oil Ultra 5w30, ki je specifikacije ACEA A5/B5. 

 

Kdo ti je pa rekel da paše Ultra DPF v bencinarja??

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri opisih raznih trgovcev z olji je potrebno biti malo pazljiv. 

V tvojem primeru lepo piše da je primerno tudi za dizle brez DPFja. 

Za dizle z DPF jem pa mora obvezno biti Mazdino z oznako DPF, ali katerekoli druge znamke z specifikacijo ACEA C2 ali C3. 

V spodnji tabeli so specifikacije Mazdinih olj, kjer se vidi da je Ultra DPF specifikacije ACEA C2, kar pa ne ustreza specifikacijo Mazdinega bencinarja. 

 

Screenshot_20220618_081528.jpg

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 17. 6. 2022 ob 16:24 je Jaka32 napisal:

Eno vprasanje na hitro: lahko v bencinarja dam DPF olje (mazda dpf oil 5w30)?

Tega ja, drugih ne. A5 specifikacija mora bit.

 

MOTORNAOLJA.COM

Kakovostno motorno olje Mazda Original Oil Ultra DPF 5W-30 je namenjeno sodobnim dizelskim motorjem vozil...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je NevLado napisal:

Tega ja, drugih ne. A5 specifikacija mora bit.

 

MOTORNAOLJA.COM

Kakovostno motorno olje Mazda Original Oil Ultra DPF 5W-30 je namenjeno sodobnim dizelskim motorjem vozil...

 

 

Tole je napačno olje za bencinarja!!! 

Nvm no včasih se mi zdi da pišem za brezveze, zgleda da sem prejšnji post brezveze objavil. 

Mah, ne da se mi več, drugič raje ne bom nič pisal. 🥴

Ajd to še napišem da ne bo @Jaka32res napčno olje vlival v avto.

Na strani motornaolja. com je napisana napačna specifikacija za Mazdino olje Ultra DPF!!! 

Mazda Original Oil Ultra DPF 5w30, je specifikacije ACEA C2, sem objavil tabelo Mazdinih olj z njihovimi specifikacijami in še enkrat prilagam drug Mazdin katalog z specifikacija olj, če ona zgornja tabela nerazumljiva🤔

Mazda dela samo ta olja teh specifikacij, ki so objavlena! 

Te objavljene specifikacije so uradne Mazdine in veljajo 100%! 

To kar pa objavljajo razni prodajalci olj na netu pa ne velja vedno!

 

IMG_20220618_202912.jpg

  • Všeč 5
  • Hvala 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Aless napisal:

 

Tole je napačno olje za bencinarja!!! 

Nvm no včasih se mi zdi da pišem za brezveze, zgleda da sem prejšnji post brezveze objavil. 

Mah, ne da se mi več, drugič raje ne bom nič pisal. 🥴

Ajd to še napišem da ne bo @Jaka32res napčno olje vlival v avto.

Na strani motornaolja. com je napisana napačna specifikacija za Mazdino olje Ultra DPF!!! 

Mazda Original Oil Ultra DPF 5w30, je specifikacije ACEA C2, sem objavil tabelo Mazdinih olj z njihovimi specifikacijami in še enkrat prilagam drug Mazdin katalog z specifikacija olj, če ona zgornja tabela nerazumljiva🤔

Mazda dela samo ta olja teh specifikacij, ki so objavlena! 

Te objavljene specifikacije so uradne Mazdine in veljajo 100%! 

To kar pa objavljajo razni prodajalci olj na netu pa ne velja vedno!

 

IMG_20220618_202912.jpg

Se strinjam.

@Jaka32Če gledaš original olja bi za bencinarja palalo tole.

Sam bi za svojo G120 bi vzel 5w-30

null

image.png

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Aless napisal:

 

Tole je napačno olje za bencinarja!!! 

Nvm no včasih se mi zdi da pišem za brezveze, zgleda da sem prejšnji post brezveze objavil. 

Mah, ne da se mi več, drugič raje ne bom nič pisal. 🥴

Ajd to še napišem da ne bo @Jaka32res napčno olje vlival v avto.

Na strani motornaolja. com je napisana napačna specifikacija za Mazdino olje Ultra DPF!!! 

Mazda Original Oil Ultra DPF 5w30, je specifikacije ACEA C2, sem objavil tabelo Mazdinih olj z njihovimi specifikacijami in še enkrat prilagam drug Mazdin katalog z specifikacija olj, če ona zgornja tabela nerazumljiva🤔

Mazda dela samo ta olja teh specifikacij, ki so objavlena! 

Te objavljene specifikacije so uradne Mazdine in veljajo 100%! 

To kar pa objavljajo razni prodajalci olj na netu pa ne velja vedno!

 

IMG_20220618_202912.jpg

@Aless jaz osebno ti na prvo verjamem,👍 ti trgovci pa očitno ne vejo kaj prodajajo...🥴☹️

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Aless napisal:

 

Tole je napačno olje za bencinarja!!! 

Nvm no včasih se mi zdi da pišem za brezveze, zgleda da sem prejšnji post brezveze objavil. 

Mah, ne da se mi več, drugič raje ne bom nič pisal. 🥴

Ajd to še napišem da ne bo @Jaka32res napčno olje vlival v avto.

Na strani motornaolja. com je napisana napačna specifikacija za Mazdino olje Ultra DPF!!! 

Mazda Original Oil Ultra DPF 5w30, je specifikacije ACEA C2, sem objavil tabelo Mazdinih olj z njihovimi specifikacijami in še enkrat prilagam drug Mazdin katalog z specifikacija olj, če ona zgornja tabela nerazumljiva🤔

Mazda dela samo ta olja teh specifikacij, ki so objavlena! 

Te objavljene specifikacije so uradne Mazdine in veljajo 100%! 

To kar pa objavljajo razni prodajalci olj na netu pa ne velja vedno!

 

IMG_20220618_202912.jpg


Za motornaolja.com specifično tega nisi napisal v prvem postu, kako naj človek ve. :rolleyes:


Jaz vem, da je A5 prava specifikacija, pa tudi Majes mi je pred časom povedal da lahko daš tudi ultra dpf v bencinarja. Po teh dveh podatkih sem sklepal, da je ta objava iz motornaolja.com ustrezna. @Jaka32 lahko pa pogleda embalažo od zadaj, da se vidi specifikacija.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Jaz rad pomagam kolegom a denarja jim nisem še nikoli posodil. Tako smo še vedno dobri kolegi. Sestri sem pa samo enkrat posodil, do danes mi ga še ni vrnila, zato nisva več prijatelja. 😉
    • Prispela 12. dan od naročila.  
    • Sva se z ženo malo sporekla...   Včeraj si je pobarvala lase in ko je prišla domov, sploh opazil nisem.   Danes, ko je pa FucksWagna parkiravala v garažo in odrsala zadaj desno po blatniku, sem pa bos ven prletu gledat, kaj je ratalo.   Potem mi pa očita, da mi pločevina več pomeni kot ona!   Ženska sploh ne razume, da me prav malo briga za FucksWagna. Ampak v tej garaži je parkiran tudi moj motor...
    • To tipko imam tudi jaz (i-ACTIVSENSE OFF)... samo to izklopi vse ...    Mislim da v novih letnik 2024 ne moreš več prilagajati opozoril, kot je bilo prej (tudi na obeh mojih). Ali izklopiš vsa zvočna opozorila, ali pa imaš vse vklopljene. Ne vem, kdo od evropskih pametnjakovičev si je to zmislil  
    • To je pa to, ker se spomnim, da so mene že skoraj 20 let nazaj učil da tudi ko glavna cesta zavije, da je to desno pravilo ... To je totalna neumnost, in bi mogl ljudem pojasnit, da ko ti nekomu drugemu na glavni cesti sekaš pot, da nimaš prednosti. Pri desnem pravilu se pa folk samo ustraši, in zablokirajo, ker presenetljivo veliko ljudi ne razume logike desnega pravila v teh primerih.     Zelo dobr se to vid na tistem križišču k sem ga prej zalepu, ker se vsaj trikrat tedensko tam peljem po litostrojski proti verovškovi, in vsaj enkrat na teden se zgodi, da moram bremzat ker ali en iz stranske naravnost pelje pa ne jebe žive sile, al pa en iz smeri verovškove pelje naravnost, pa isto ne jebe ...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.