Skoči na vsebino

Mazda CX-30 vs. Honda CRV


sportman333

Priporočeno sporočilo

21 minutes ago, Alex said:

??🧐

Sicer nima veze z modeloma, ki sta omenjena v tej temi. a če bi že sam moral kupiti SUV, na silo, bi kupil to. 

image.thumb.png.40d19b84bea699f9ed85df53e343f03b.png

P. s ima že pravo tablico mojega mesta montirano gor. 😁

Ouuuu Alex....zdej si pa končno dokazal da ni vse v rdeči barvi, pa da bi tut proti sivo-črni pogledal 😛 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je NevLado napisal:

Ouuuu Alex....zdej si pa končno dokazal da ni vse v rdeči barvi, pa da bi tut proti sivo-črni pogledal 😛 

Res je... saj sem imel do sedaj tri avte v sivih-srebrnih in grafitno sivih odtenkih. 😋

Nisem proti tej barvi, le naveličal sem se je. Pa tudi na nekaterih avtih izpade všečna, drugje spet malo manj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

??🧐

Sicer nima veze z modeloma, ki sta omenjena v tej temi. a če bi že sam moral kupiti SUV, na silo, bi kupil to. 

image.thumb.png.40d19b84bea699f9ed85df53e343f03b.png

P. s ima že pravo tablico mojega mesta montirano gor. 😁

Sem videl tole cupro par dni nazaj.... Dejansko je huda .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je Aless napisal:

Meni je pa ta SUV hud 😎

 

Lowered Lamborghini Urus with 24in Avant Garde F538 Wheels and Fi Exhaust |  Lamborghini, Lux cars, Sport suv

Meni so tudi taki agresivni, športni modeli bolj všeč, kot pa polikani in neupadljivi. 

Recimo tudi jaguar suv me prepriča z obliko. 

 

2f81914c05c097016d150e116949bec5.jpg

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je FuManchu napisal:

Meni se pa od novih SUV-ov dopade Land Rover Discovery pa Stelvio Alfa Romeo. 

Bravo. Po obliki tudi meni Stelvio. Sem pa bral malo teste in so se skoraj vsi pritoževali nad notranjostjo in ne-Premium izdelavo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je pa logično da italijan nima časa za natančno izdelavo, če pa si mora vmes frizuro štimat, pa obrvi pipat, pa malo zalisce pobrit, aja pa ne pozabimo še liter  parfumčka, pol pa je tekoči trak hitro že mimo italjana ;)

😁

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Aless napisal:

Saj je pa logično da italijan nima časa za natančno izdelavo, če pa si mora vmes frizuro štimat, pa obrvi pipat, pa malo zalisce pobrit, aja pa ne pozabimo še liter  parfumčka, pol pa je tekoči trak hitro že mimo italjana ;)

😁

Samo res nisi daleč z ugotovitvijo. Sem imel priložnost delati z Italijani na švedskem na specializaciji za varilne robote yaskawa torsteknik. 

Stalno so med delom govorili in govori, se krohotali, se opazovali v šipi, če so še lepi kot pred pol ure. Skratka, bolj malo so delali in se veliko predvsem zabavali. 

  • Všeč 2
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je FuManchu napisal:

Meni se pa od novih SUV-ov dopade Land Rover Discovery pa Stelvio Alfa Romeo. 

Super!

Marsikdo ne ve da ima tudi AlfaRomeo odlične terenske lastnosti in da koristi 4x4 pogon, samo Stelvio je pač družinsko usmerjen športnik in ne delovni konj kot sta bila modela Matta in 33. Poglej si malo legendarne modele. 

Glede LandRover-ja upam da bo tradicijo nadaljeval in da bo uspešen Defender katerega bi ti bolj priporočil kot Discovery-ja, saj se ne boš sekiral glede prask in ostalega.

 

pred 2 urama je Shrek napisal:

Lada NIVA je še vedno zakon. 

Čestitam!

A si jo imel?

45let je že praktično nespremenjena razen par dodatkov kar se opreme tiče in kmalu bo na voljo tudi z avtomatskim menjalnikom.

Urban verzija s 5 vrati je zanimiva izvedba za družino ki živi 20 in več kilometrov stran od civilizacije ter opravlja različna dela.

 

pred 2 urama je FuManchu napisal:

Roko na srce, kdaj pa je bila AR premium...:)

V zlatih časih, od leta 2004 pa je postala povsem ljudska razen modela 4C.

Gre pač za športni imidž oziroma Coure Sportive.

 

pred 2 urama je Alex napisal:

To je res. V bistvu jih je to motilo, da tako drag avto ni bolj prefinjeno narejen.

Kaj si pa pričakoval po letu 2004, ko je vse masovno štancano in dobesedno enako?

 

pred 2 urama je Aless napisal:

Saj je pa logično da italijan nima časa za natančno izdelavo, če pa si mora vmes frizuro štimat, pa obrvi pipat, pa malo zalisce pobrit, aja pa ne pozabimo še liter  parfumčka, pol pa je tekoči trak hitro že mimo italjana ;)

😁

Italijani so pač znani po brutalnosti in cenenem prestižu, včasih si jih pa prepoznal po F1.

 

pred 2 urama je Alex napisal:

Samo res nisi daleč z ugotovitvijo. Sem imel priložnost delati z Italijani na švedskem na specializaciji za varilne robote yaskawa torsteknik. 

Stalno so med delom govorili in govori, se krohotali, se opazovali v šipi, če so še lepi kot pred pol ure. Skratka, bolj malo so delali in se veliko predvsem zabavali. 

Ja in tudi v Kočevju delajo omenjena ogrodja in pogonske sklope za Toyota in Volvo.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 8. 1. 2021 ob 15:16 je Shrek napisal:

Če se išče ročni menjalnik, priporočam 165 CX5, če pa avtomatik, pa CX5 194.

To so zaenkrat preverjeno dobri motorji.

Za CX30 še ne vem na dolgi rok, kako se X motor obnese...bi vzel 150 konjičev.

To je, kar se motorja tiče.

Je pa v CX30 dolgočasna armatura kot v starem trabantu...

Honda mi ne sede zaradi turbine. Če bi, bi vzel 2.0 motor brez turbine..

 

No, s tem da ima CX 30 armaturo kot v starem trabantu se ne bi strinjal, meni je zelo všečna, pa še osrednji del, ki je digitalen lahko spreminjaš po želji v 3 različnih nastavitvah, je pa res, da vsake oči imajo svojega malarja kot pravi pregovor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Že primerjava armature med šestico letnik 08 in 13 je minus pri 13. Če hočem iskati frekvenco na radiu, moram pri 13 letniku prav pogledat na displej, kam moram pritisnit. Na 08 letniku lahko tipam po armaturki brez pogleda. 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je cx30 noro všeč, sploh notri. Stelvio mi je res Kul,vsec mi je ne preveč nacickana notranjost (verjetno to kar večino moti ), crv nisem nikoli preveč gledal,ampak glede na pedigre je zihr ok.

 

Hibridna tehnika pri Toyoti me prej odbije,kot pritegne (old school), ssangyong si nebi upal kupiti (če bi gledal ta cenovni rang bi raje vitaro ali dusterja), zaljubljen sem pa itak v subaru XV...

 

A smo spet odplavali z raznimi Nivami in Lamboji ter jaguarji na drugi strani :) bo spet anketa?

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je DonFelipe napisal:

Vse je stvar navade in okusa.

Za-me je zadeva že prezakomplicirana.

Kaj pa praviš na 

1055797.jpg
WWW.AVTO.NET

Ssangyong Korando 4x4 1.5 T-GDI Exclusive AVTOMATIK, letnik:2021,23290 EUR :: www.Avto.net ::

?

 

Za tak denar ne dobiš boljšega avta . Je pa res,da nima prave značke in ga bodo na trgu najprej dobro preizkusili pa bo mogoče kot Kia in Hyundai šel dobro v prodajo.

Je pa prednji del na hitro kot kak vw .👍

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Boss napisal:

Drži, pa tudi oblikovno so se bistveno popravili glede na tiste zmazke iz začetka tisočletja. Rodius je po moje najgrši avto tega tisočletja.

Jp,pa actyon (sploh pickup), kyron, rexton.... No,saj tudi precej nov Tivoli ni neka lepota... Ubistvu je tale korando prvi ki je kolikor toliko...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Nejc1986 napisal:

Jp,pa actyon (sploh pickup), kyron, rexton.... No,saj tudi precej nov Tivoli ni neka lepota... Ubistvu je tale korando prvi ki je kolikor toliko...

Ko si me ravno spomnil na Tivoli,lahko povem,da ga imajo policaji na Korziki ali Sardiniji.😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je DonFelipe napisal:

Vse je stvar navade in okusa.

Za-me je zadeva že prezakomplicirana.

Kaj pa praviš na 

1055797.jpg
WWW.AVTO.NET

Ssangyong Korando 4x4 1.5 T-GDI Exclusive AVTOMATIK, letnik:2021,23290 EUR :: www.Avto.net ::

?

 

če je šlo vprašanje name...hmmm, nisem tip za ekperimente :), za tak denar bi raje vzel 1.leto staro mazdo ali pa hondo ali pač nekaj kar je preverjeno.....ne bi eksepimentiral z Ssangyong-om :) (čeprav, če se prav spomnim so imeli na začetku celo od MB motorje notri, tisti prvi primerki?).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je sportman333 napisal:

če je šlo vprašanje name...hmmm, nisem tip za ekperimente :), za tak denar bi raje vzel 1.leto staro mazdo ali pa hondo ali pač nekaj kar je preverjeno.....ne bi eksepimentiral z Ssangyong-om :) (čeprav, če se prav spomnim so imeli na začetku celo od MB motorje notri, tisti prvi primerki?).

Res je, prvi primerki so imeli Mercedesovo srce in mehaniko, ostalo pa je bilo od pokojnega Daewoo-ja. 

Nekakšen korejsko-nemški mix je to bil.

Kaj pa zadnje Chevrolet-e si kaj gledal?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je DonFelipe napisal:

Res je, prvi primerki so imeli Mercedesovo srce in mehaniko, ostalo pa je bilo od pokojnega Daewoo-ja. 

Nekakšen korejsko-nemški mix je to bil.

Kaj pa zadnje Chevrolet-e si kaj gledal?

A ni bilo tako,da je Daewoo precej pozno vmešal prste? Musso je bil v štartu Ssangyong, šele kasneje se je za krajši čas preimenoval v Daewoo Musso. 

 

Kaj pa ima Chevrolet zadnje čase od 4x4? Itak jih že nekaj časa ni na EU trgu (ali pa vsaj na našem trgu), pa že prej je bila vec ali manj zgolj captiva, kot neka napol preznackana Opel antara...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.